Рішення
від 31.05.2021 по справі 917/400/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31.05.2021 Справа № 917/400/21

за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Кременчуцька ТЕЦ", вул. Свіштовська, 2, м. Кременчук, Полтавська область, 39600

до Комунального закладу фізичної культури і спорту "Кременчуцька міська комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №2", вул. Миколи Залудяка, 5, м. Кременчук, Полтавська область, 39600

про стягнення 187 209,98 грн.

Суддя Ціленко В. А.

Секретар судового засідання Білоус О.В

Відповідно до ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку з порядком спрощеного провадження, представники сторін в судове засідання не викликались.

09.04.2021 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Кременчуцька ТЕЦ" надало відповідь на відзив та клопотання про зменшення розміру позовних вимог, з яких вбачається, що після відкриття провадження у справі 29.03.2021 року Комунальним закладом фізичної культури і спорту "Кременчуцька міська комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №2" за спожиту теплову енергію сплачено 31.03.2021 року 182 037,13 грн. боргу. З урахуванням вказаних обставин Товариство з обмеженою відповідальністю "Кременчуцька ТЕЦ" просить зменшити основний борг в повному обсязі, у зв`язку з його оплатою.

За приписами п. 2 ч. 2 ст. 46 Господарського процесуального кодексу України позивач вправі зменшити розмір позовних вимог до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, тому таке клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Кременчуцька ТЕЦ" приймається судом.

Суть справи: Стягується 3 229,04 грн. інфляційних нарахувань та 1 943,81 грн. 3% річних від простроченої суми за порушення грошових зобов`язань.

Відповідач позов не заперечує, разом з тим просить врахувати суд те, що останнім після відкриття провадження у справі повністю погашено заборгованість за спожиту теплову енергію в сумі 182 037,13 грн.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив.

Відповідно до Договору № 325 від 01.04.2009 року та Угоди № 1 від 16.05.2019 року про заміну сторони у зобов`язанні, Товариство з обмеженою відповідальністю Кременчуцька ТЕЦ зобов`язалося з 25.04.2019 року надавати вчасно та відповідної якості послуги з постачання теплової енергії в гарячій воді, а Комунальний заклад фізичної культури і спорту "Кременчуцька міська комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №2" своєчасно оплачувати надані послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, передбачених договором та додатками до нього.

Позивач посилається на неналежне виконання договірних зобов`язань та просить суд стягнути з відповідача додаткові нарахування за порушення грошових зобов`язань у примусовому порядку.

При прийнятті рішення судом враховано наступне.

Відповідно до ст. 11 Цивільного кодексу України, підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори.

Правовідносини, що склалися між сторонами регулюються договором послуг, відповідно до якого одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором (ст. 901 Цивільного кодексу України).

З урахуванням того, що послуга стосується поставки теплової енергії, правовідносини регулюються спеціальним законодавством, а саме Законом України Про теплопостачання від 02.06.2005 № 2633-IV (далі Закон) та Правилами надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 830 (далі Правила).

За приписами ст. 19 Закону, п. 5 Правил виконавець забезпечує безпечне постачання теплової енергії в обсягах, за температурою та рівнем тиску, відповідно до умов договору, виключно на договірних засадах.

На виконання Договору № 325 від 01.04.2009 року Товариство з обмеженою відповідальністю Кременчуцька ТЕЦ з жовтня 2019 року по січень 2021 року надавало послуги по поставці теплової енергії, що підтверджується підписаними сторонами Актами про обсяги спожитої (поставленої) теплової енергії, відповідними розрахунками та не заперечується безпосередньо споживачем.

Відповідно до ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Статтею 903 Цивільного кодексу України визначено що, якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Статтею 19 1 Закону та п.п. 32, 37 Правил розрахунковим періодом для оплати послуг є календарний місяць. Оплата послуг здійснюється не пізніше останнього дня місяця, що настає за розрахунковим періодом, якщо інший порядок та строки не визначені договором. Ціною послуги є встановлений відповідно до законодавства тариф на теплову енергію для споживача, який визначається як сума тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії.

Так, пунктом 1.2. Договору визначено, що тарифи на послуги з теплопостачання затверджуються в установленому порядку відповідно до Закону України Про теплопостачання від 02.06.2005 № 2633-IV та діючого законодавства України.

Додатком № 2 до Договору встановлено фактичні обсяги теплового навантаження та теплопостачання і орієнтована вартість теплової енергії відпущеної Споживачу за поточний рік відповідно до тарифів діючих на момент укладення договору, а Додатком № 3 до Договору встановлено тариф на момент укладення Договору, можливість його зміни і повідомлення про це Споживача.

Розрахунки за спожиту теплову енергію здійснюються у відповідності до п. 23 Правил користування тепловою енергією від 03.10.2007 № 1198, п. 2.2.2 Договору та Додатку № 4 "Порядок розрахунків за спожиту теплову енергію" до Договору.

Згідно з п. 23 Правил користування тепловою енергією - розрахунки за використану теплову енергію здійснюються на межі продажу, яка є межею балансової належності (відповідальності), відповідно до Договору, на підставі показів вузла обліку згідно з діючими тарифами (цінами), затвердженими в установленому порядку. Згідно з п. 2 Додатку № 4 до Договору - Споживач, який має прилади обліку, щомісяця самостійно знімає покази станом на 25 число календарного місяця (розрахункового періоду), оформлює "Відомість про фактичні покази розрахункових приладів обліку" та надає її Теплопостачальній організації для здійснення розрахунку, оформлення рахунку та "Акта про обсяги спожитої Споживачем теплової енергії". Наявність приладу обліку на об`єкті Споживача вказано в Додатку № 1 до Договору.

Згідно пункту 1 Додатку № 4 до Договору - Розрахунковим періодом є календарний місяць. Споживач за 3 дні до початку розрахункового періоду сплачує Теплопостачальній організації прогнозовану вартість теплової енергії за вказаними в Додатку № 2 Гкал (гігакалорії) передбаченої на розрахунковий період, з урахуванням залишкової суми "заборгованості" на початок місяця. Сплату рахунків Теплопостачальної організації, виписаних на виконання даного Договору, Споживач зобов`язаний проводити не пізніше 7 календарних днів з моменту їх надсилання (надання). За дату оплати приймається дата зарахування коштів на розрахунковий рахунок Теплопостачальної організації.

Статтями 525, 526 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов`язання має виконуватись належним чином, у відповідні строки, відповідно до умов договору, так як одностороння відмова від виконання зобов`язань або одностороння зміна його умов не допускається.

Натомість, порушуючи договірні зобов`язання в період з жовтня 2019 року по лютий 2021 року Комунальний заклад фізичної культури і спорту "Кременчуцька міська комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №2" розрахунки за теплоспоживання здійснювалися несвоєчасно у зв`язку з чим несплачена заборгованість склала 182 037,13 грн. Однак, остання була сплачена відповідачем 31.03.2021 року, після відкриття провадження у справі.

Статтею 625 Цивільного кодексу України визначено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення та 3% річних, що підтверджує правомірність нарахування на суму боргу 3 229,04 грн. інфляційних нарахувань та 1 943,81 грн. 3% річних за порушення грошових зобов`язань.

У зв`язку з задоволенням позову судові витрати покладаються на відповідача.

На підставі викладеного та керуючись статтями 129, 232-233, 237-238 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

В И Р І Ш И В :

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Комунального закладу фізичної культури і спорту "Кременчуцька міська комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №2" (вул. Миколи Залудяка, 5, м. Кременчук, Полтавська область, 39600, код ЄДРПОУ 24827804) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Кременчуцька ТЕЦ" (вул. Свіштовська, 2, м. Кременчук, Полтавська область, 39600, код ЄДРПОУ 42225136) 3 229,04 грн. інфляційних нарахувань, 1 943,81 грн. 3% річних та 2 270,00 грн. судового збору.

3. Копію рішення направити сторонам по справі.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч.1,2 ст.241 ГПК України). Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (ст.256 ГПК України). Згідно ст.257 ГПК України, апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Відповідно до п.17.5 Перехідних положень ГПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя Ціленко В. А.

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення31.05.2021
Оприлюднено02.06.2021
Номер документу97283285
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —917/400/21

Ухвала від 26.01.2023

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ціленко В. А.

Ухвала від 18.01.2023

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ціленко В. А.

Ухвала від 07.06.2021

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ціленко В. А.

Рішення від 31.05.2021

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ціленко В. А.

Ухвала від 29.03.2021

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ціленко В. А.

Ухвала від 29.03.2021

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ціленко В. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні