Справа № 452/480/21
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
"27" травня 2021 р. м.Самбір
Самбірський міськрайонний суд Львівської області
у складі: головуючого судді Казана І.С.,
розглянувши у відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у підготовчому засіданні в місті Самборі Львівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Бісковицької сільської ради Самбірського району Львівської області про визнання права власності на спадкове майно, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до суду із вказаним позовом. Свої вимоги мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , після смерті котрої відкрилась спадщина на належне їй майно, зокрема на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва в с. Сусідовичі Самбірського району Львівської області. За життя ОСОБА_2 заповіту не склала, а тому позивач будучи спадкоємцем четвертої черги за законом, оскільки проживала із померлою останні п`ять років, звернулася до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини та видачу свідоцтва про право на спадщину; однак їй було відмовлено у видачі такого свідоцтва, так як ОСОБА_1 не представила документу, що підтверджує родинні відносини із спадкодавцем. Оскільки іншого порядку переходу права власності немає, позивач просить у судовому засіданні ухвалити рішення, яким встановити факт проживання однією сім`єю із померлою не менше п`ять років до часу відкриття спадщини, а також визнати за нею право на земельну ділянку в порядку спадкування за законом четвертої черги.
До суду позивач та її представник-адвокат не з`явилися, подали заяви про підтримання позову та розгляд справи в їх відсутності; представник відповідача Бісковицької сільської ради Самбірського району Львівської області до суду не прибув, подав заяву про визнання позову та розгляд справи у його відсутності.
Встановивши обставини справи, суд вважає, що позов слід задовольнити повністю з наступних підстав:
Згідно ст. 206 ЦПК України відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Разом з тим згідно п. 23 постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30.05.2008 року у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину, особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою. Також відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно ч. 2 ст. 315 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення; стаття 1264 ЦК України передбачає, що у четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім`єю не менш як п`ять років до часу відкриття спадщини.
Із довідки №2446, виданої Бісковицькою сільською радою Самбірського району Львівської області 15.12.2020р. вбачається, що померла ОСОБА_2 з 2014р. до дня смерті проживала та була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 разом із позивачем ОСОБА_1 .
Оскільки як установлено судом та матеріалами справи доведено, що позивач проживала разом із померлою однією сім`єю більше п`яти років та належить до спадкоємців четвертої черги за законом, спадщину прийняла, інших спадкоємців за законом немає, до складу спадщини належить земельна ділянка, щодо якої нотаріус відмовив у видачі свідоцтва про право на спадщину; визнання відповідачем позову не суперечить закону та із поданих позивачем даних не встановлено підстав, що порушують права, свободи чи інтереси інших осіб; позивач звернулася до суду із таким спором, бо іншого порядку переходу права власності немає і такий є законним на підставі наведених вище норм і наявних у справі документальних доказів, - а тому такий позов слід задовольнити.
Керуючись ст. ст. 7, 10, 12, 13, 200, 206, 258, 263-265, 268 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Встановити факт проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , із спадкодавцем ОСОБА_2 , котра померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , - однією сім`єю не менше п`яти років до часу відкриття спадщини за адресою: АДРЕСА_1 .
Визнати за ОСОБА_1 , жителькою АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 , - у порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , котра згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , актовий запис №69, - право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, загальною площею 1,3695га із кадастровим номером: 4625185100:03:000:0072, що знаходиться на території Бісковицької сільської ради Самбірського району Львівської області, яка належала спадкодавцю ОСОБА_2 на підставі Свідоцтва про право власності на нерухоме майно серії НОМЕР_3 , виданого 26 червня 2014р. реєстраційною службою Старосамбірського районного управління юстиції Львівської області та зареєстрованого в Державному реєстрі речових прав за номером запису про право власності: 6140530.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів із дня його проголошення.
Суддя
Суд | Самбірський міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2021 |
Оприлюднено | 01.06.2021 |
Номер документу | 97293382 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Самбірський міськрайонний суд Львівської області
Казан І. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні