Ухвала
від 31.05.2021 по справі 695/1593/21
ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Справа № 695/1593/21

номер провадження 1-кс/695/458/21

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 травня 2021 рокум. Золотоноша

Слідчий суддя Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області ОСОБА_1 ,

за участю: секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,

розглянувши у судовому засіданні скаргу представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Рихальський завод сухого молока» адвоката ОСОБА_3 на бездіяльність Золотоніського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань про кримінальне правопорушення, -

в с т а н о в и в:

представник Товариства з обмеженою відповідальністю «Рихальський завод сухого молока» (далі ТОВ «Рихальський завод сухого молока») адвокат ОСОБА_3 звернувся до суду із скаргою щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Скаргу мотивував тим, що 17.05.2021 ТОВ «Рихальський завод сухого молока» надіслало до Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області заяву про вчинення злочину. Вказану заяву правоохороним органом отримано 20.05.2021, натомість відомості про кримінальне правопорушення службовими особами Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області до Єдиного реєстру досудових розслідувань не внесено, витяг потерпілому не надано.

Враховуючи викладене вище, заявник просить визнати незаконною бездіяльність уповноважених осіб Золотоніського відділу поліції ГУ НП в Черкаській області щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, та зобов`язати уповноважених осіб Золотоніського відділу поліції ГУ НП в Черкаській області внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, які містяться у заяві ТОВ «Рихальський завод сухого молока» від 17.05.2021 про вчинення злочину, передбаченного ст. 229 КК України.

У судове засідання представник скаржника не з`явився, у прохальній частині скарги просив судовий розгляд здійснювати за його відсутності.

Представник Золотоніського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області у судове засідання не з`явився. Були належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи. Про причини неявки суд не повідомили.

Дослідивши матеріали скарги, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

Відповідно п.1 ч.1 ст.303 КПК України, на досудовому провадженні можуть бути оскаржені бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Судом встановлено, що 17.05.2021 скаржником на адресу Золотоніського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області надіслано заяву про вчинення злочину, передбаченого ст. 229 КК України. Вказану заяву, відповідно до інформації з веб-сайту «Укрпошта», Золотоніський районний відділ поліції ГУНП в Черкаській області отримав 20.05.2021.

Разом з тим, доказів внесення Золотоніським районним відділом поліції ГУНП в Черкаській області інформації про вчинення кримінального правопорушення, зазначеного в заяві скаржника від 17.05.2021, матеріали справи не містять.

Відповідно до ч. 1 ст. 214 КПК України слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Такий обов`язок слідчого не вимагає оцінки ним такої заяви (повідомлення) на предмет наявності ознак складу кримінального правопорушення для того, щоб вчинити процесуальну дію, яка полягає у внесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Стадія досудового розслідування починається з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і закінчується закриттям кримінального провадження або направленням до суду обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності (п. 5 ч. 1 ст. 3 КПК України).

Законом передбачено обов`язок слідчого, прокурора, іншої службової особи, уповноваженої на прийняття заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, прийняти і зареєструвати їх.

Заява чи повідомлення про кримінальне правопорушення вважається поданим з моменту попередження особи про кримінальну відповідальність за винятком випадків, коли таке попередження неможливо зробити з об`єктивних причин - надходження заяви чи повідомлення поштою, іншим засобом зв`язку, непритомний стан заявника, відрядження, тощо.

Слідчий, дізнавач,прокурор здійснюють свої повноваження відповідно до вимог КПК України, починаючи з моменту надходження інформації про кримінальне правопорушення від заявника до правоохоронного органу, що фактично і є передумовою для початку досудового розслідування.

Ця інформація подається у вигляді заяви чи повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення як в усній формі викладена фізичною особою і оформлена в письмовій формі посадовою особою, так і письмово надіслана поштою або передана фізичною особою до відповідного органу, установи особисто.

Реєстрація кримінальних правопорушень, осіб, які їх вчинили, здійснюється слідчим того органу досудового розслідування, під юрисдикцією якого знаходиться місце вчинення кримінального правопорушення (ч. 1 ст.218 КПК України).

Реєстраторами ЄРДР є: прокурори, дізнавачі, слідчі органів прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки, органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства та органів державного бюро розслідувань з моменту створення.

Здійснення досудового розслідування до внесення відомостей до Реєстру або без такого внесення не допускається і тягне за собою передбачену законом юридичну відповідальність.

Таким чином, саме слідчий, дізнавач та прокурор є особами, які відповідно до КПК України являються відповідальними особами за внесення тієї чи іншої інформації від громадян та юридичних осіб до Єдиного реєстру досудових розслідувань про скоєння кримінального правопорушення та здійснюють первинну юридичну оцінку цих заяв та повідомлень на предмет встановлення чи не встановлення в цих матеріалах ознак кримінального правопорушення.

Водночас нормами КПК Українине передбачено іншого процесуального реагування на повідомлення про вчинення кримінального правопорушення, окрім як внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань у строки, визначені ч. 1ст. 214 КПК України.

Слідчий суддя також не уповноважений оцінювати фактичні обставини, зазначені у заяві ТОВ «Рихальський завод сухого молока», з огляду на стадію кримінального провадження.

Вимогу заявника про визнання незаконною бездіяльність уповноважених осіб Золотоніського відділу поліції ГУ НП в Черкаській області, слідчий суддя визнає такою, що не підлягає задоволенню, оскільки ч. 2 ст. 307 КПК України визначено конкретний перелік змісту ухвал слідчого судді, прийнятих за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування, серед яких відсутня ухвала слідчого судді про визнання дій чи бездіяльності уповноважених осіб незаконною.

Таким чином, враховуючи, що заява була подана до органу досудового розслідування, але по ній не було внесено відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, слідчий суддя висновує про наявність підстав для задоволення скарги частково в частині зобов`язання уповноважених осіб Золотоніського РВП ГУНП у Черкаській області внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення на підставі заяви скаржника від 17.05.2021.

Керуючись ст.ст. 91, 92, 214, 303, 304, 306, 307, 309, ч.2 ст.376 КПК України, слідчий суддя

у х в а л и в:

Скаргу задовольнити частково.

Зобов`язати уповноважену особу Золотоніського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області відповідно до ст. 214 КПК України внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості, які містяться у заяві Товариства з обмеженою відповідальністю «Рихальський завод сухого молока» про вчинення кримінального правопорушення від 17.05.2021.

В іншій частині вимог відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудЗолотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення31.05.2021
Оприлюднено31.01.2023
Номер документу97323694
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування інші скарги

Судовий реєстр по справі —695/1593/21

Ухвала від 31.05.2021

Кримінальне

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Ушакова К. М.

Ухвала від 28.05.2021

Кримінальне

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Ушакова К. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні