Ухвала
від 24.05.2021 по справі 457/629/21
ТРУСКАВЕЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 457/629/21

провадження №1-кс/457/102/21

УХВАЛА

про тимчасовийдоступ доречей ідокументів

24 травня 2021 року м. Трускавець

Слідчий суддя Трускавецького міського суду Львівської області ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянув клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слідчого СВ відділення поліції № 2 Дрогобицького РВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Трускавецького відділу Дрогобицької окружної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні №12021141140000058 та яке надійшло до суду 21 травня 2021 року.

Перевіривши надані матеріали, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, щодо кримінального провадження, в межах якого було подано дане клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах,

в с т а н о в и в:

До ВП №2 Дрогобицького РВП із письмовою заявою звернувся ОСОБА_5 про те, що посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 та інших сільських рад, які увійшли до ІНФОРМАЦІЯ_2 вчинили службові підроблення, склавши та видавши рішення сесії про надання у власність земельних ділянок. 20 травня 2021 року СВ ВП №2 Дрогобицького РВП ГУ НП у Львівській області зареєстровано кримінальне провадження №120211411400000058 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України - складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів. Допитаний в статусі свідка ОСОБА_5 повідомив, що йому відомі факти зловживання владою посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 та інших сільських рад, які зараз перейшли в ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо розподілу земельних ділянок. Так, на початку травня 2021 року він був на території Доброгостівського озера та проходячи повз одну компанію невідомих йому чоловіків випадково почув розмову про те, що посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 в період з 2000 по 2013 роки підробляли рішення сесії про виділення земельних ділянок та надання їх у власність певним фізичним особам, в то й же час дані питання на розгляд сесії не ставились та відповідно депутати не голосували за вказані рішення. Вказана інформація підтверджується публікацією на сайті « ІНФОРМАЦІЯ_3 », яка долучена до матеріалів кримінального провадження. В цій статті описуються факти незаконно виділених земельних ділянок. Для перевірки даної інформації необхідно здійснити звірку виданих державних актів на право власності на земельні ділянки за 2000-2013 роки із рішеннями сесії ІНФОРМАЦІЯ_1 та інших сільських рад, які перейшли в ІНФОРМАЦІЯ_2 , на підставі яких видавались відповідні державні акти. З огляду на викладене у сторони обвинувачення виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, з можливістю здійснення копій в ІНФОРМАЦІЯ_4 рішень сесій ІНФОРМАЦІЯ_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ІНФОРМАЦІЯ_8 за 2000-2013 роки про надання у власність земельних ділянок.

Учасники розгляду клопотання у судове засідання не з`явилися.

Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться. Слідчий суддя вважає, що клопотання слід розглядати у відсутності представника ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Відповідно до ч.4ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цьогоКодексусудове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Слідчий суддя, дослідивши надані матеріали, приходить до висновку, що клопотання слід задовольнити з наступних підстав.

За змістом закону тимчасовий доступ до речей і документів - це один із видів забезпечення кримінального провадження.

Зі змісту ч. 1 та ч. 2 ст. 159 КПК України вбачається, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 цього Кодексу, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Здійснення вилучення вказаних документів для кримінального провадження буде мати доказове значення, однак, їх вилучення в особи, у якої вони перебувають, є за своєю сутністю обмеженням права власності, котре за вимогами ст. 16 КПК України не може бути здійснено без судового рішення.

Враховуючи, що без вищевказаних документів не можливо дослідити всі обставини справи, тому виникла необхідність здійснити їх вилучення на підставі ч. 1 ст. 159 КПК України, забезпечивши таким чином виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування.

Згідно з ч. 4 ст. 132 КПК для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя зобов`язаний врахувати можливість без застосовуваного заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні. Клопотання підлягає до задоволення, оскільки без вилучення документів з можливістю здійснення їх копій, які перебувають у володінні юридичної особи - ІНФОРМАЦІЯ_4 , а саме: рішень сесій ІНФОРМАЦІЯ_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ІНФОРМАЦІЯ_8 за 2000-2013 роки про надання у власність земельних ділянок, проведення ефективного досудового розслідування буде неможливим.

На підставі вищевикладеного, відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, керуючись ст. ст. 132, 160, 163, 164 КПК України, с л і д ч и й с у д д я -

у х в а л и в:

Клопотання задовольнити.

Надати слідчому СВ ВП №2 Дрогобицького РВП ГУ НП у Львівській області капітану поліції ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів, з можливістю здійснення їх копій, які перебувають у володінні юридичної особи - ІНФОРМАЦІЯ_4 , ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_1 , місцезнаходження юридичної особи: АДРЕСА_1 , а саме: рішень сесій ІНФОРМАЦІЯ_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ІНФОРМАЦІЯ_8 за 2000-2013 роки про надання у власність земельних ділянок.

У разі невиконання ухвали, може бути постановлена ухвала про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання вищевказаних документів.

Строк дії ухвали до 22 червня 2021 року.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудТрускавецький міський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення24.05.2021
Оприлюднено27.05.2024
Номер документу97365954
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —457/629/21

Ухвала від 04.06.2021

Кримінальне

Трускавецький міський суд Львівської області

Марчук В. І.

Ухвала від 04.06.2021

Кримінальне

Трускавецький міський суд Львівської області

Марчук В. І.

Ухвала від 24.05.2021

Кримінальне

Трускавецький міський суд Львівської області

Марчук В. І.

Ухвала від 24.05.2021

Кримінальне

Трускавецький міський суд Львівської області

Марчук В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні