УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
03.06.2021 Справа № 904/911/18
Розглянувши заяву №10695/5/4-36-20-07 від 28.04.2021 Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України про заміну сторони на правонаступника
у справі
за заявою Приватного акціонерного товариства "Енерготехнології", м. Кривий Ріг
до боржника Приватного акціонерного товариства "Енерготехнології", 50045, м. Кривий Ріг, Центрально - Міський район, вул. Окружна, буд. 127, код ЄДРПОУ 33833671
про визнання банкрутом
Суддя Камша Н.М.
при секретарі судового засідання: Сулима Д.В.
Представники:
від кредитора: не з`явився
від боржника: Марченко Я.В. - ліквідатор
ВСТАНОВИВ:
Провадження у справі №904/911/18 про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Енерготехнології", код ЄДРПОУ 33833671 перебуває на стадії ліквідації, повноваження ліквідатора виконує арбітражний керуючий Марченко Яна Василівна, свідоцтво №243 від 25.02.13р. (адреса для листування: 50069, а/с 3514, м. Кривий Ріг, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ).
Одним з кредиторів банкрута є Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 43145015).
28.04.2021 до господарського суду Дніпропетровської області від Головного управління ДПС у Дніпропетровській області надійшла заява №10695/5/4-36-20-07 від 28.04.2021 (з додатками) про заміну сторони, в якій представник просить замінити кредитора у справі №904/911/18 з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 43145015) на правонаступника - Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ ВП 44118658).
Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 18.05.2021 призначено судове засідання на 03.06.2021 на 11:50 год. та зобов`язано ліквідатора подати відзив на заяву №10695/5/4-36-20-07 від 28.04.2021 Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про заміну сторони.
В судовому засіданні 03.06.2021 ліквідатор Марченко Я.В. не заперечувала щодо задоволення заяви Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про заміну кредитора на правонаступника.
Розглянувши заяву Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби про заміну кредитора на правонаступника, господарським судом встановлено наступне.
Частиною 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Відповідно до статті 52 Господарського процесуального кодексу України, у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу.
Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив.
Про заміну або про відмову в заміні учасника справи його правонаступником суд постановляє ухвалу.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 №893 "Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби" встановлено ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком.
Згідно з п. 2 вказаної постанови Кабінету Міністрів України, права та обов`язки територіальних органів Державної податкової служби, що ліквідуються відповідно до пункту 1 цієї постанови, переходять Державній податковій службі та її територіальним органам у межах, визначених положеннями про Державну податкову службу та її територіальні органи.
Згідно з додатком 1 до вищезазначеної постанови Кабінету Міністрів України до переліку територіальних органів Державної податкової служби, що ліквідуються, віднесено, у тому числі Головне управління ДПС у Дніпропетровській області.
Державній податковій службі встановлено забезпечити утворення територіальних органів Державної податкової служби відповідно до статті 211 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" (п.3 постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 № 893).
Наказом Державної податкової служби України від 30.09.2020 №529 "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби", відповідно до статті 211 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" та Положення про Державну податкову службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 № 227, встановлено утворити як відокремлені підрозділи Державної податкової служби територіальні органи за переліком згідно з додатком.
Наказом №643 від 12.11.2020 Державної податкової служби України "Про затвердження положень про територіальні органи ДПС" визначено Перелік територіальних органів Державної податкової служби, що утворюються як відокремлені підрозділи Державної податкової служби, до якого, зокрема, входить Головне управління ДПС у Дніпропетровській області.
Абзацом 3 п.3 Постанови Кабінету Міністрів України №893 встановлено, що територіальні органи ДПС, що ліквідуються відповідно до п.1 цієї постанови, продовжують здійснювати свої повноваження та функції до утворення ДПС територіальних органів згідно з абз.4 п.3 цієї постанови та прийняття рішення про можливість забезпечення здійснення такими органами повноважень та функцій територіальних органів, що ліквідуються.
Відповідно до наказу ДПС України від 24.12.2020 за №755 розпочато з 01.01.2021 здійснення територіальними органами ДПС, утвореними як її відокремлені підрозділи, повноважень і функцій територіальних органів ДПС, що ліквідуються.
Згідно зі ст. 516 Цивільного кодексу України, заміна кредитора у зобов`язанні здійснюється без згоди боржника.
У статті 512 Цивільного кодексу України наведено підстави для заміни кредитора у зобов`язанні, серед яких і правонаступництво.
Згідно зі статтею 43 Кодексу України з процедур банкрутства у разі вибуття чи заміни кредитора у справі про банкрутство господарський суд за заявою правонаступника або іншого учасника (учасників) справи здійснює заміну такої сторони її правонаступником на будь-якій стадії провадження у справі. Усі дії, вчинені у справі про банкрутство до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив.
Враховуючи, що Головне управління ДПС у Дніпропетровській області, утворене на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України є правонаступником ГУ ДПС у Дніпропетровській області, про що свідчить постанова Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 №893 "Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби", наказ Державної податкової служби України від 30.09.2020 № 529 "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби" та наказ Державної податкової служби України від 12.11.2020 №643 "Про затвердження положень про територіальні органи ДПС", заміна кредитора не порушує вимоги інших кредиторів банкрута та загальний порядок здійснення судового провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Енерготехнології", 50045, м. Кривий Ріг, Центрально - Міський район, вул. Окружна, буд. 127, код ЄДРПОУ 33833671, господарський суд Дніпропетровської області прийшов до висновку про необхідність задоволення заяви Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України.
Керуючись ст.ст. 52, 234, 235 ГПК України, ст. 43 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву №10695/5/4-36-20-07 від 28.04.2021 Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України про заміну кредитора на правонаступника - задовольнити.
Здійснити заміну кредитора у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Енерготехнології", 50045, м. Кривий Ріг, Центрально - Міський район, вул. Окружна, буд. 127, код ЄДРПОУ 33833671, а саме з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 43145015) на правонаступника - Головне управління ДПС у Дніпропетровській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ ВП 44118658).
Ухвала набирає законної сили з 03.06.2021 та може бути оскаржена до Центрального апеляційного господарського суду через господарський суд Дніпропетровської області, у строк, визначений ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Н.М. Камша
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2021 |
Оприлюднено | 03.06.2021 |
Номер документу | 97384791 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Камша Ніна Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні