03.06.2021
Справа № 642/3152/20
Провадження № 1кс/642/1498/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про продовження строку досудового розслідування
03 червня 2021 року слідчий суддя Ленінського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши винесене у кримінальному провадженні № за №12020220510001222 від 04.06.2020 року, клопотання слідчого ВП №2 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування,-
В С Т А Н О В И В :
01 червня 2021 року до Ленінського районного суду м.Харкова звернувся слідчий СВ ВП №2 ХРУП№3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 із клопотанням про продовження строку досудового розслідування.
Вивченням клопотанням із долученими до нього додатками встановлено, що У провадженні СВ ВП №2 ХРУП №3 ГУНП в Харківський області знаходиться кримінальне провадження, зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за №12020220510001222від 04.06.2020за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.190 КК України.
У ході досудового розслідування встановлено, що невстановлені особи в період часу з грудня 2019 року по травень 2020 року зі складських приміщень ТОВ «Імпульс-Плюс» розташованої за адресою: м. Харків, вул. Беркоса 86, шахрайським шляхом заволоділи лікеро-горільчаними виробами на суму близько 700000 гривень, належної ТОВ «Торговий Дім АВ».
01.09.2019 року за №0109/2019/СК укладено договір між ТОВ «Торговий дім АВ» та ПФ «Імпульс-Плюс» про надання комплексних послуг складської обробки.
На виконання вказаного договору на склад ПФ «Імпульс-Плюс» систематично поставлявся товар (алкогольна продукція), за яку службові особи ПФ «Імпульс Плюс» несли повну відповідальність за її збереження.
23.05.2020 року за адресою: м. Харків, вул. Беркоса, 86-А, склад №124, 100, 113 де зберігався товар ТОВ «Торговий дім АВ», який був ввірений службовим особам ПФ «Імпульс Плюс» проведено чергову інвентаризацію, де виявлено недостачу товару(пляшок) в кількості 12092 од. на загальну суму 787884, 60 коп.
Незважаючи на те, що на даний час у кримінальному провадженні виконано значний обсяг слідчих дій, однак, особу причетну до скоєння кримінального правопорушення не встановлено, для закінчення досудового розслідування необхідно провести наступні слідчі дії: встановити та допитати інших можливих свідків вказаного кримінального правопорушення, встановити особу, що вчинила крадіжку,
Вищевказані процесуальні дії не могли бути виконані та завершені раніше з об`єктивних причин.
Жодній особі по даному кримінальному провадженню про підозру не повідомлялось.
Відповідно до статті 219 КПК України, строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження. Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості.
Відповідно до ст. 294, 295-1 КПК України, клопотання про продовження строку досудового розслідування подається не пізніше п`яти днів до спливу строку досудового розслідування, встановленого статтею 219 цього Кодексу.
Строк досудового розслідування закінчується 04.12.2021, однак завершити досудове розслідування до вказаного строку не представляється можливим.
Таким чином, встановлена необхідність проведення низки слідчих (розшукових) та процесуальних дій з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування та продовження строку досудового розслідування на шість місяців.
Слідчий у судове засідання не з`явився, просив клопотання задовольнити у повному обсязі.
Суд, дослідивши матеріали клопотання, приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Згідно ст.219КПКУкраїни строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру, який становить дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину.
Згідно до ст.294КПКУкраїни якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в статті 219 КПК України, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 КПК України.
Продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Конституційний Суд України в рішенні у справі про розгляд судом окремих постанов слідчого вказав, що поняття «розумний строк досудового слідства» є оціночним, тобто таким, що визначається у кожному конкретному випадку з огляду на сукупність усіх обставин вчинення і розслідування злочину (злочинів). Визначення розумного строку досудового слідства залежить від багатьох факторів, включаючи обсяг і складність справи, кількість слідчих дій, число потерпілих та свідків, необхідність проведення експертиз та отримання висновків тощо. Обов`язковість урахування цілого ряду конкретних обставин справи при визначенні розумності строку зумовила також необхідність вироблення Європейським судом переліку взаємопов`язаних критеріїв. Згідно з практикою Європейського суду розумність тривалості провадження повинна визначатись з урахуванням відповідних обставин справи та з огляду на такі критерії, як, зокрема, складність справи, поведінка учасників кримінального провадження. (рішення у справах «Олексій Бугайов проти України», «Юрій Іванов проти України»).
Вищевказані слідчі дії є необхідними для повного, всебічного та об`єктивного розслідування кримінального правопорушення, надання їм належної правової оцінки, проведення інших слідчих та процесуальних дій.
У рішенні по справі «Шиянов проти України» від 02.06.2016 Європейський суд з прав людини вказав, що вимоги щодо проведення розслідування не є обов`язком досягнення результату, але обов`язком вжиття заходів. Іншими словами, державні органи повинні вживати усіх розумних і доступних їм заходів для забезпечення збирання доказів, що стосуються події, включаючи, серед іншого, висновки судових експертиз та інше.
Зокрема ч. 4 ст. 294 КПК України, передбачено, що строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження.
Так, слідчим доведено те, що вказані в клопотанні дії не могли бути виконані в строк, передбачений ст. 219 КПК України, а тому слідчий суддя вважає за доцільне клопотання задовольнити частково та продовжити строк досудового розслідування по кримінальному провадженню до шести місяців, тобто до 04 грудня 2021 року.
На підставі наведеного, керуючись ст. 219, 294, 295-1, 309, 372 КПК України, слідчий суддя,-
ухвалив:
Клопотання слідчого СВВП №2ХРУП№3ГУНП вХарківській області ОСОБА_3 про продовженнястроку досудовогорозслідування задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020220510001222 від 04.06.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України, до шести місяців, тобто до 04 грудня 2021 року.
Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2021 |
Оприлюднено | 31.01.2023 |
Номер документу | 97416425 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Харкова
Пашнєв В. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні