ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"03" червня 2021 р.м. Одеса Справа № 916/905/21
За позовом: Приватного підприємства Компанія СОФТОРГ (65005, м. Одеса, вул. Дальницька, буд.50/21, код ЄДРПОУ - 30628780, електронна адреса: ant3000101@gmail.com)
До відповідачів: Товариства з обмеженою відповідальністю УКРПРОМЦЕМЕНТ (04080, м. Київ, вул. Олексія Терьохіна, буд. 8, оф.19, код ЄДРПОУ - 36335625, електронна адреса: INFOUKR2009@gmail.com); Фізичної особи-підприємця Шума Олексія Олексійовича ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 )
про стягнення
Суддя Рога Н.В.
Секретар с/з Луцюк Р.П.
Представники сторін:
Від позивача: Рублевський А.П. - на підставі довіреності №11/02-21 від 11.02.2021р.;
Від відповідачів: не з`явилися.
СУТЬ СПОРУ: Позивач - Приватне підприємство (далі - ПП) Компанія СОФТОРГ , звернувся до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю (далі - ТОВ) УКРПРОМЦЕМЕНТ та Фізичної особи-підприємця (далі - ФОП) Шума Олексія Олексійовича про солідарне стягнення грошових коштів у розмірі 200 000 грн та пені у розмірі 11 046 грн.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 07.04.2021р. відкрито провадження у справі №916/905/21, справу вирішено розглядати в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Судове засідання призначено на 29.04.2021р.
Ухвалою суду від 29.04.2021р. відкладено судове засідання на 18.05.2021р. Ухвалою суду від 18.05.2021р. відкладено судове засідання на 03.06.2021р.
Позивач - ПП Компанія СОФТОРГ , підтримує позовні вимоги в повному обсязі, просить їх задовольнити з підстав зазначених у позовній заяві.
Відповідач - ТОВ УКРПРОМЦЕМЕНТ , не скористався своїм правом на судовий захист, письмового відзиву на позовну заяву до суду не надав.
Ухвали суду у справі №916/905/21 направлялися на офіційну електронну адресу ТОВ УКРПРОМЦЕМЕНТ та юридичну адресу, зазначені в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань.
Відповідач - ФОП Шум О.О., не скористався своїм правом на судовий захист, письмового відзиву на позовну заяву до суду не надав.
Ухвали суду у справі №916/905/21 направлялися на офіційну юридичну адресу відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань. Ухвали суду від 07.04.2021р. та 29.04.2021р. у справі №916/905/21 були вручені ФОП Шуму О.О., що підтверджується поштовими повідомленнями, які містяться в матеріалах справи.
За таких обставин, справа розглядається за наявними в ній матеріалами відповідно до положень ч.9 ст.165 ГПК України.
Позивач у справі зазначає, що 07.08.2020р. між ПП Компанія СОФТОРГ (Постачальник) та ТОВ УКРПРОМЦЕМЕНТ (Покупець) укладено Договір про закупівлю товарів №б/н, відповідно до п.1.1. якого Постачальник зобов`язався поставити та передати у встановлений строк у власність Покупця, а Покупець зобов`язався прийняти і оплатити товар: маски медичні 3-х шарові на резинках за найменуванням, в асортименті та за цінами, що вказуються в рахунку-фактурі, що є невід`ємною частиною Договору, згідно заявок Покупця в письмовому або електронному вигляді, а саме сумі в розмірі 200 000 грн.
Згідно п.3.1 Договору товар має бути посталений з дати укладання Договору про закупівлю - до 31.09.2020р.
Відповідно до п.3.3. Договору Постачальник зобов`язаний поставити заявлену партію товару протягом 5 календарних днів з моменту подання письмової заявки Покупцем.
За умовами п.5.1. Договору розрахунок за Договором здійснюється Покупцем шляхом перерахування коштів на рахунок Постачальника за кожну замовлену партію товару на підставі рахунку-фактури, протягом 14 банківських днів з дня фактичного отримання товару Покупцем.
Позивач зазначає, що на виконання умов договору Постачальник передав, а Покупець 13.08.2020р. прийняв товар в повному обсязі. Будь-яких претензій майнового або немайнового характеру щодо асортименту, якості й кількості товару Покупець до Постачальника не заявляв.
За таких підмтав, враховуючи положення п. 5.1. Договору, позивач дійшов висновку, що товар мав бути сплачений ТОВ УКРПРОМЦЕМЕНТ до 27.08.2020р.
Однак, в порушення умов Договору відповідач не сплатив на користь позивача вартість переданого товару, у зв`язку з чим станом на 12.02.2021р. за ТОВ УКРПРОМЦЕМЕНТ утворилась заборгованість у розмірі 200 000 грн.
Порушення умов Договору позивач вважає порушенням своїх прав та охоронюваних законом інтересів, у зв`язку з чим звернувся до суду з позовом та просить стягнути на свою користь заборгованість у розмірі 200 000 грн.
Позивач також зазначає, що відповідно до п.7.1. Договору в разі невиконання або неналежного виконання своїх зобов`язань за цим Договором сторони несуть відповідальність, передбачену законодавством України та цим Договором.
Відповідно до п.7.3. Договору Покупець несе наступну відповідальність: у випадку порушення виконання умов п.5.1 Договору Покупець сплачує пеню Постачальнику в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за кожний прострочений день встановленого строку.
На підставі п.7.3. Договору позивач нарахував пеню за період з 27.08.2020р. по 11.02.2021р. у розмірі 11 046 грн, яку просить стягнути на свою користь у зв`язку з порушенням умов Договору.
В обґрунтування позовних вимог щодо солідарного стягнення заборгованості, заявлених до відповідачів, позивач зазначає, що 07.08.2020р. між ФОП Шумом О.О. (Поручитель) та ПП Компанія СОФТОРГ (Кредитор) укладено Договір поруки, відповідно до умов якого Поручитель поручається перед Кредитором за виконання ТОВ УКРПРОМЦЕМЕНТ (Боржник) усіх зобов`язань, які виникли та можуть виникнути у майбутньому з Договору про закупівлю товарів від 07.08.2020р.
Згідно п. 1.2 Договору поруки Поручитель поручається перед Кредитором щодо виконання Боржником основного зобов`язання в межах суми в розмірі 200 000 грн.
Позивач також зазначає, що у відповідності до ст. 526 Цивільного кодексу зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
У відповідності до ч. 1 ст. 554 Цивільного кодексу України у разі порушення боржником зобов`язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники.
На підставі вищенаведених норм позивач просить стягнути солідарно з відповідачів заборгованість у розмірі 200 000 грн та стягнути з ТОВ УКРПРОМЦЕМЕНТ пеню у розмірі 11 046 грн.
Відповідачі не скористалися своїм правом на судовий захист.
Розглянув матеріали справи, вислухав пояснення представника позивача, судом встановлено, що 07.08.2020р. між ПП Компанія СОФТОРГ (Постачальник) та ТОВ УКРПРОМЦЕМЕНТ (Покупець) укладено Договір про закупівлю товарів №б/н, відповідно до п.1.1. якого Постачальник зобов`язується поставити та передати у встановлений строк у власність Покупцю, а Покупець зобов`язується прийняти і оплатити товар - Маски медичні 3-х слойні на резинках за найменуваннями, в асортименті та за цінами, що вказуються в рахунку - фактурі, що є невід`ємною частиною даного Договору, згідно заявок Покупця в письмовому або електронному вигляді, а Покупець зобов`язується прийняти Товар і оплатити його вартість на нижчезазначених умовах Договору.
Відповідно до ч.ч. 1-2 ст. 712 Цивільного кодексу України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Згідно ст. 655 Цивільного кодексу України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Таким чином, на підставі Договору між сторонами склалися правовідносини щодо поставки товару .
Відповідно до ст. 509 Цивільного кодексу України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є: договори та інші правочини.
Частиною 1 ст. 173 Господарського кодексу України законодавець також встановив, що господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.
За приписами ч. 1 ст. 174 Господарського кодексу України господарські зобов`язання можуть виникати з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
Згідно з ч.1 ст. 175 Господарського кодексу України майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов`язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов`язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку. Майнові зобов`язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Таким чином, у зв`язку з укладенням Договору у сторін виникли взаємні зобов`язання.
Відповідно до п.10.1 Договору про закупівлю товарів він набуває чинності з моменту його підписання уповноваженими представниками сторін та скріплення його печатками сторін і діє до 31 грудня 2020 року. Закінчення строку дії Договору не звільняє сторони від виконання тих зобов`язань, що лишились невиконаними. Відповідно до ст. 631 Цивільного кодексу України сторони встановили, що умови договору можуть застосовуватися до відносин між ними, які виникли до його укладання.
Відповідно до матеріалів справи сторони не надали доказів розірвання, зміни або припинення Договору станом на дату виникнення спірних правовідносин за цим Договором, таким чином, суд дійшов висновку про його чинність на момент здійснення поставки товару позивачем.
Відповідно до п.2.1 Договору загальна сума Договору складає - 200 000 грн. Номенклатура та ціна Товару визначаються в рахунку - фактурі, який є додатком до цього Договору (п.2.2 Договору).
Відповідно до п.п. 3.1-3.6, 3.8 Договору товар має бути поставлений з дати укладання договору про закупівлю - до 31.09.2020 р. Поставка товару здійснюється партіями. Постачання товару здійснюється за замовленням виключно на підставі письмової заявки, підписаної уповноваженим представником Покупця та скріпленої печаткою Покупця, з обов`язковим зазначенням: найменування замовленого товару, його кількості та вартості (надалі за текстом - Заявка). Кількість заявок, які Покупець має право надати Постачальнику протягом строку дії даного Договору, визначається Покупцем в односторонньому порядку. В день отримання заявки Постачальник надсилає Покупцю повідомлення щодо прийняття заявки до виконання. Постачальник зобов`язаний поставити заявлену партію товару протягом 5 календарних днів з моменту подання письмової заявки Покупцем. Постачальник разом з Товаром надає Покупцю, який отримує Товар, наступні супровідні документи: сертифікат якості (в залежності від виробника товару може бути надано паспорт-сертифікат або паспорт якості або сертифікат відповідності); рахунок-фактуру; видаткову накладну; податкову накладну (електронний вигляд). Передача товару від Постачальника Покупцю здійснюється за належним чином оформленою видатковою накладною, в якій зазначається найменування товару, що постачається, кількість в одиницях вимірювання, ціна товару та загальна вартість товару. Датою поставки товару вважається дата отримання товару уповноваженим представником Покупця, що підтверджується його підписом на видатковій накладній. Комплектація, маркування та упаковка товару повинні відповідати діючим нормативним документам. Упаковка товару повинна забезпечувати схоронність товару при його транспортуванні та зберіганні. Поставка товару здійснюється за рахунок та транспортом Постачальника, на умовах DDP - Інкотермс у редакції 2010 р. ( Котеджне містечко за адресою: 08173, Київська область с. Нова Ходосівка).
Відповідно до п.4.1 Договору приймання товару за якістю проходить відповідно до Інструкції про порядок приймання продукції виробничо-технічного призначення та товарів народного споживання за якістю №П-7 від 25.04.1966р., за кількістю - відповідно до Інструкції про порядок приймання продукції виробничо-технічного призначення та товарів народного споживання за кількістю №П-6 від 15.06.1965р.
Пунктом 5.1. Договору встановлено, що розрахунок за Договором здійснюється Покупцем шляхом перерахування коштів на рахунок Постачальника за кожну замовлену партію товару на підставі рахунку - фактури, протягом 14 банківських днів з дня фактичного отримання товару Покупцем.
Відповідно до Специфікації, яка є Додатком №1 до Договору, відповідач замовив товар, а саме: маски медичні 3-х слойні на резинках у кількості 40 000 шт вартістю 5 грн 00 коп. за одиницю, що в загальному вартує 200 000 грн.
На виконання умов Договору, 13.08.2020р. позивачем було поставлено товар, а саме: маски медичні у кількості 40 000 шт. вартістю 200 000 грн, що підтверджується видатковою накладною №У5682 від 10.08.2020р.
Суд зауважує на тому, що відповідно до видаткової накладної №У5682 від 10.08.2020р., оригінал якої було оглянуто судом в судовому засіданні, представником ТОВ УКРПРОМЦЕМЕНТ було прийнято товар 13.08.2020р. без зауважень .
З метою виконання умов Договору позивачем було складено рахунок на оплату №С4622 від 10.08.2020р. на суму 200 000 грн.
Відповідно до умов п.5.1 Договору рахунок №С4622 від 10.08.2020р. мав бути сплачений у строк до 27.08.2020р.
За приписами ст.193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов`язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов`язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.
Відповідно до ст. 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається.
Згідно ч.1 ст. 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
За приписами ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Частиною 1 ст. 626 Цивільного кодексу України передбачено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
З матеріалів справи вбачається, що ТОВ УКРПРОМЦЕМЕНТ не було оплачено поставлений товар, у зв`язку з чим за відповідачем рахується заборгованість у розмірі 200 000 грн., яка підлягає стягненню на користь ПП Компанія СОФТОРГ .
Відповідно до Договору поруки, укладеного 07.08.2020р. між ФОП Шумом О.О. (Поручитель) та ПП Компанія СОФТОРГ (Кредитор), Поручитель поручається перед Кредитором за виконання ТОВ УКРПРОМЦЕМЕНТ (Боржник) усіх зобов`язань, які виникли та можуть виникнути у майбутньому з Договору про закупівлю товарів від 07.08.2020р. (Основний договір).
Згідно п.1.2 Договору поруки Поручитель поручається перед Кредитором щодо виконання Боржником основного зобов`язання в межах суми в розмірі 200 000 грн.
Відповідно до п.1.3 Договору поруки у випадку порушення Боржником обов`язку за основним договором, Боржник і Поручитель відповідають перед Кредитором як солідарні боржники в межах суми, визначеної п. 1.2 цього Договору, а щодо решти суми Боржник відповідає самостійно.
У відповідності до ст.546 Цивільного кодексу України виконання зобов`язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком, правом довірчої власності.
Згідно ч.1 ст.547 Цивільного кодексу України правочин щодо забезпечення виконання зобов`язання вчиняється у письмовій формі.
Згідно ч.ч. 1-3 ст. 553 Цивільного кодексу України за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов`язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов`язання боржником. Порукою може забезпечуватися виконання зобов`язання частково або у повному обсязі.
Відповідно до ч.ч. 1-2 ст.554 Цивільного кодексу України у разі порушення боржником зобов`язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.
Згідно ч.1 ст.543 Цивільного кодексу України у разі солідарного обов`язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов`язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого з них окремо.
Відповідно до ч.1 ст.627 Цивільного кодексу України відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Таким чином, на підставі Договору поруки у позивача виникло право вимоги до солідарних боржників - ТОВ УКРПРОМЦЕМЕНТ та ФОП Шума О.О., в частині стягнення заборгованості за Договором про закупівлю товару від 07.08.2020р. у розмірі 200 000 грн.
Суд зауважує, що сторонами у справі не надано до матеріалів справи доказів сплати на користь ПП Компанія СОФТОРГ 200 000 грн.
Таким чином, вимога позивача щодо солідарного стягнення з ТОВ УКРПРОМЦЕМЕНТ та ФОП Шума О.О заборгованості за Договором про закупівлю товару від 07.08.2020р. у розмірі 200 000 грн. є обгрунтованою, підтвердженою матеріалами справи, у звязку із чим підлягає задоволенню.
Статтею 610 Цивільного кодексу України передбачено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Відповідно до п.7.1. Договору в разі невиконання або неналежного виконання своїх зобов`язань за цим Договором сторони несуть відповідальність, передбачену законодавством України та цим Договором.
Відповідно до п.7.3. Договору Покупець несе наступну відповідальність: у випадку порушення виконання умов п.5.1 Договору Покупець сплачує пеню Постачальнику в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за кожний прострочений день встановленого строку.
Перевіривши розрахунок позивача, судом встановлено, що позивачем невірно визначено період нарахування пені.
Зокрема, позивач не врахував, що строк, визначений п.5.1 Договору, тривав до 27.08.2020р. включно, отже, порушення даного строку почалося з 28.08.2020р. Таким чином, початок періоду нарахування пені починається з 28.08.2020р.
Здійснивши власний розрахунок, судом було встановлено, що пеня становить 11 020 грн 17 коп.
Отже, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з ТОВ УКРПРОМЦЕМЕНТ пені у розмірі 11 020 грн 17 коп.
Таким чином, позовна заява ПП Компанія СОФТОРГ підлягає частковому задоволенню.
Відповідно до ч.3 ст.13 ГПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
За приписами ч.1 ст.73 цього Кодексу доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
При цьому, відповідно до ч.1 ст.74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
За приписами ст. 79 ГПК України наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Згідно зі статтею 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Відповідно до ч. 3 п. 4.1. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 23.02.2013 № 7 Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України у разі коли позов немайнового характеру задоволено повністю стосовно двох і більше відповідачів або якщо позов майнового характеру задоволено солідарно за рахунок двох і більше відповідачів, то судові витрати також розподіляються між відповідачами порівну.
Витрати по сплаті судового збору покласти на відповідачів пропорційно задоволеним позовним вимогам у відповідності до положень ст.129 ГПК України.
На підставі зазначеного, керуючись ст.ст. 123, 129, 231, 232, 238, 240, 241 ГПК України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позовну заяву Приватного підприємства Компанія СОФТОРГ до Товариства з обмеженою відповідальністю УКРПРОМЦЕМЕНТ та Фізичної особи-підприємця Шума Олексія Олексійовича про солідарне стягнення грошових коштів у розмірі 200 000 грн та пені у розмірі 11 046 грн. - задовольнити частково.
2. Стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю УКРПРОМЦЕМЕНТ (04080, м. Київ, вул. Олексія Терьохіна, буд. 8, оф.19, код ЄДРПОУ - 36335625, електронна адреса: INFOUKR2009@gmail.com ) та Фізичної особи-підприємця Шума Олексія Олексійовича ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ) на користь Приватного підприємства Компанія СОФТОРГ (65005, м. Одеса, вул. Дальницька, буд.50/21, код ЄДРПОУ - 30628780, електронна адреса: ant3000101@gmail.com) заборгованість у розмірі 200 000 грн.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю УКРПРОМЦЕМЕНТ (04080, м. Київ, вул. Олексія Терьохіна, буд. 8, оф.19, код ЄДРПОУ - 36335625, електронна адреса: INFOUKR2009@gmail.com ) на користь Приватного підприємства Компанія СОФТОРГ (65005, м. Одеса, вул. Дальницька, буд.50/21, код ЄДРПОУ - 30628780, електронна адреса: ant3000101@gmail.com) пеню у розмірі 11 020 грн 17 коп. та витрати по сплаті судового збору у розмірі 1 582 грн 65 коп.
4. Стягнути з Фізичної особи-підприємця Шума Олексія Олексійовича ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ) на користь Приватного підприємства Компанія СОФТОРГ (65005, м. Одеса, вул. Дальницька, буд.50/21, код ЄДРПОУ - 30628780, електронна адреса: ant3000101@gmail.com ) витрати по сплаті судового збору у розмірі 1 582 грн 65 коп.
5. В решті позову відмовити.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Південно-західного апеляційного господарського суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 20 днів з дня його проголошення (підписання).
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Повний текст рішення складено 04 червня 2021 р.
Суддя Н.В. Рога
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2021 |
Оприлюднено | 04.06.2021 |
Номер документу | 97417915 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Рога Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні