печерський районний суд міста києва
Справа № 757/25458/21-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 травня 2021 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях щодо організованої злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про арешт майна,
установив:
У провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях щодо організованої злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , про арешт майна.
Згідно з нормою ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Прокурор в судове засідання не зявився, повідомлявся належним чином, до суду подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність, вимоги клопотання підтримав.
Представник власника майна в судове засідання не зявився, повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
За таких обставин, приймаючи до уваги те, що слідчий суддя, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, у порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством України, створив необхідні умови для реалізації особою, яка подала клопотання, її процесуальних прав на участь у розгляді цієї справи в суді, ураховуючи, що підстав для визнання явки представника сторони обвинувачення обов`язковою не має, вважаю за можливе розглянути клопотання у її відсутність.
Вивчивши клопотання, дослідивши його матеріали, слідчий суддя за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення, приходить до наступного висновку.
Головним слідчим управлінням Національної поліції України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 12020000000000891 від 18.09.2020 за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 199, ч. 2 ст. 204 КК України.
В рамках досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що співробітниками ГУ КЗЕ СБ України за результатами контррозвідувального забезпечення продовольчої безпеки держави отримано інформацію щодо фактів організації протиправної схеми з виготовлення та розповсюдження на території України контрафактної тютюнової продукції з підробленими марками акцизного податку та без них, яка нелегально поставляється з тимчасово окупованих територій «ДНР/ЛНР», Республік Білорусії, Молдови та Туреччини, а також виготовляється окремими тютюновими виробниками в Україні за так званою формою 2 (поза обліками),що призводить до «тінізації» ринку підакцизних товарів (тютюнових виробів)та недоотримання бюджетом України понад 5 млрд. грн. на рік.
Так, зокрема, групою осіб з числа мешканців областей, що межують з так званими «ЛНР/ДНР», організовано протиправну схему постачання з тимчасово окупованих територій на ринок України контрафактних тютюнових виробів (під видом відомих світових брендів «Marlboro» «LuckyStrike» «RothmansRoyalsBlueExclusive» «COMPLIMENTRed» та інш.) з підробленими марками акцизного податку та без них, які виготовляються на потужностях ОСОБА_4 компанії « ОСОБА_5 », ТОВ «Донецька тютюнова компанія», ТОВ «Луганська тютюнова фабрика», що підконтрольні окупаційній владі так званих «ДНР/ЛНР», а також на потужностях іноземних виробників.
Для забезпечення безперешкодного переміщення на постійній основі підакцизних товарів з тимчасово окупованих територій через лінію розмежування (поза контрольними пунктами в`їзду/виїзду).
У подальшому контрафактна ОСОБА_6 продукція з підробленими марками акцизного податку та без них розповсюджується по різним областям України шляхом її пересилки через поштових перевізників «Делівері», «Ін Тайм» та «Нова пошта», а також перевезення фізичними особами особистими транспортними засобами, переважно з транзитними або іноземними номерами реєстрації ТЗ.
Оптове розповсюдження контрафактної тютюнової продукції на внутрішньому українському ринку, як правило, здійснюється під прикриттям господарської діяльності окремих суб`єктів господарювання, які мають відповідні дозволи ДФС України на оптову реалізацію тютюнових виробів та зареєстровані складські приміщення.
За результатами проведених оперативних заходів встановлено, організація збуту незаконно виготовленої тютюнової продукції здійснюється на території міста Дніпро та Дніпропетровської області.
В рамках досудового розслідування кримінального провадження співробітниками УСБУ в Дніпропетровській області було встановлено та допитано з приводу придбання тютюнової продукції в якості свідка гр. ОСОБА_7 яким, також добровільно було надано придбані ним на території м. Дніпро по заниженим цінам тютюнові вироби.
За результатами проведеної судово-технічної експертизи документів по наданих на дослідження марках акцизного податку з тютюнової продукції встановлено, що марками акцизного податку для тютюнових виробів вітчизняного виробництва виготовлені не на підприємстві, що здійснює випуск марок акцизного податку і не відповідають встановленим зразкам марок акцизного податку для тютюнових виробів відповідного типу, що знаходяться в офіційному обігу на території України; виготовлені за допомогою друкарських форм плоского офсетного друку (за винятком зображень серійних номерів, виготовлених за допомогою форм високого способу друку) з імітацією захисних волокон, ультрафіолетового та інфрачервоного захисту.
Так, встановлено, що організовує та забезпечує роботу «каналу» з переміщення контрафактної тютюнової продукції через лінію розмежування група осіб, до складу якої входять:
- ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (гр. України, уродженець Донецької області, м. Курахове, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ), який входить до числа учасників каналу постачання підакцизних груп товарів через лінію розмежування;
- ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_2 гр. України, уродженець Донецької області, Марийського району, смт. Олександрівка, проживає за адресою: АДРЕСА_2 , пересувається на автомобілі марки «Хюндай Соната», білого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 безпосередньо здійснює ввезенням через лінію розмежування з тимчасово окупованих територій на територію України контрафактних тютюнових виробів;
- ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_3 гр. України, уродженцем Донецької області, Маріїнського району, зареєстрованим за адресою: АДРЕСА_3 , (кримінальне прізвисько ОСОБА_11 ), безпосередньо здійснює ввезенням через лінію розмежування з тимчасово окупованих територій на територію України контрафактних тютюнових виробів;
Крім того, оперативним шляхом встановлено осіб, які причетні до збуту контрафактної продукції, якими є мешканці м. Дніпро, а саме:
- ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_4 громадянина України, уродженця Дніпропетровської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_4 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_5 , використовує автомобіль марки «Lexus LX-570» д.н.з. НОМЕР_2 , на території Дніпропетровської області налагодив оптову та роздрібну реалізацію контрафактної тютюнової продукції попередньо переміщеної з тимчасово окупованих територій;
- ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_5 громадянина України, уродженця Дніпропетровської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_6 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_7 , та АДРЕСА_8 , використовує транспортний засіб марки «Mitsubishi Padjero» д.н.з. НОМЕР_3 , на території Дніпропетровської області налагодив оптову та роздрібну реалізацію контрафактної тютюнової продукції попередньо переміщеної з тимчасово окупованих територій.
З метою легалізації протиправної діяльності ОСОБА_13 використовує підприємство ТОВ «Бест Вест» (ЄДРПОУ 42657631, юридична адреса: м. Дніпро, вул. Вокзальна, буд. 5, директор ОСОБА_14 ).
Відповідно до отриманих даних в якості водія, який здійснює транспортування контрафактної продукції по торговим точкам Дніпропетровської області, ОСОБА_13 та ОСОБА_12 залучено свого знайомого: ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_6 громадянина України, уродженця Дніпропетровської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_9 .
Для вказаних протиправних цілей ОСОБА_15 використовуються наступні автотранспортні засоби:
- автомобіль марки «Renault Trafic» білого кольору д.н.з. НОМЕР_4 (транзитні номери), може використовувати в якості номерів прикриття д.н.з. НОМЕР_5 ;
- автомобіль марки «Renault Master» д.н.з. НОМЕР_6 ;
- автомобіль марки «МАN» білого кольору д.н.з. НОМЕР_7 .
Також, отримано данні, що ОСОБА_13 та ОСОБА_12 протягом 2020-2021 для реалізації контрафактних тютюнових виробів на території Дніпропетровської області, а саме м. Камянське використовують ряд об`єктів нерухомого майна, що належать ТОВ ЗФ «МІКОМП» (СДРПОУ 21873749, юридична адреса: Дніпропетровська область, м. Камянське, пр. Свободи, буд. 43, директор ОСОБА_16 ) та налічують близько 20 об`єктів нерухомості роздрібної торгівлі типу «торговий павільйон».
Отримано дані, що ОСОБА_13 та ОСОБА_12 останнім часом фактично в якості офісів для ведення чорнової документації (бухгалтерії) використовуються приміщення розташовані за адресою:
- АДРЕСА_10 ;
- АДРЕСА_11 , де також частково зберігають тютюнові вироби виготовлені на потужностях ТОВ «Донецкая табачная компания» відомого світового бренду «Marlboro» із ознаками підробки.
Зазначені особи, для зберігання, фасування, реалізації контрафактної тютюнової продукції використовують приміщення розташованих за адресою:
- АДРЕСА_12 , де здійснюється їх сортування та підготовка для подальшого розвезення по торговим точкам Дніпропетровського регіону.
В подальшому із вказаного складського приміщення контрафактні тютюнові вироби транспортуються до місць реалізації, а саме:
- АДРЕСА_13 (місце розташування складського приміщення оптової торгівлі контрафактними виробами);
- АДРЕСА_14 , (торгівельна точка);
- АДРЕСА_4 ;
- АДРЕСА_15 ;
- АДРЕСА_16 ;
Також, отримано додаткові дані, щодо основних виробників тютюнових виробів, які знаходяться на окупованій частині Донецької області. Вказані суб`єкти господарювання виробляють контрафактну тютюнову продукцію відомих світових брендів на 4 об`єктах: ТОВ «Дельфін», ТОВ «ДОНБАС» (використовуються виробничі потужності ДП «ТК Хамадей») та ТОВ «Донецкая табачная компания».
12.05.2021 на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва проведено обшук приміщень за адресою: Дніпропетровська обл., м. Покров, вул. Пушкіна, 13, у кримінальному провадженні №12020000000000891, а саме: майно, що було виявлено та вилучено в нежитловому приміщенні, на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_17 № 757/20595/21-к від 19.04.2021, що має статус тимчасово вилученого:
1.Віски Джеймісон тетрапак 1 шт.
2. Віски Джек Деніелс Класік тетрапак 2 шт
3. Віски Джек Деніелс мед тетрапак 2 шт.
4. Джин Finsbury 1 шт
5. Віски Ханкі Баністер тетрапак 9шт.
6. Віскі Чивас тетрапак 1 шт .
7. Горілка Абсолют тетрапак 2 шт
8. Лікер Бейліз тетрапак 1 шт.
9. Горілка Горбачов тетрапак 2 шт.
10. Горілка Єльцин тетрапак 5 шт.
11.Горілка Смирнов тетрапак 1 шт.
12.Ром Бакарди тетрапак 1 шт.
13.Текіла Сауза тетрапак 1 шт.
14. Коньяк Квінт тетрапак 3 шт.
15. Ігристе вино Vin Grad 4 шт.
16. Ігристе вино Спель Шато 3 шт.
17.Горілка Фінляндія тетрапак 3 шт
18.Горілка Грей Русь тетрапак 2 шт.
19. Ром капітан Морган тетрапак 2 шт.
20.рідина білого кольору в пластиковій тарі об`ємом 1 літр 139 шт
21. рідина білого кольору в пластиковій тарі об`ємом 0.5 літр 200 шт
22.Тетрапак з рідиною об`ємом 10 літрів 12 ящиків.
23.рідина коричневого кольору з перцем в пластиковій тарі об`ємом 1 літр 48 шт.
24. рідина коричневого кольору з перцем в пластиковій тарі об`ємом 0.5 літр 46 шт.
25. рідина коричневого кольору в пластиковій тарі об`ємом 1 літр 240 шт.
26. рідина коричневого кольору з перцем в пластиковій тарі об`ємом 0.5 літр 290 шт.
Вилучена алкогольна продукція мають значення речових доказів у кримінальному провадженні № 12020000000000891 від 12.02.2021, про що 14.05.2021 винесено відповідну постанову про визнання вище переліченої продукції та кошти речовими доказами.
Статтею 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Крім того, у випадку, передбаченому ч. 3 ст. 170 КПК України арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій та набуті кримінально протиправним шляхом.
Слідчий суддя вивчивши матеріали провадження за клопотанням вважає, що є достатні підстави вважати, що майно, на арешті якого наполягає орган досудового розслідування, відповідає вимогам визначених ч. 2 ст. 170 КПК України, оскільки речі та предмети являються доказом злочину, а саме зберегли на собі його сліди та містять інші відомості (інформацію) які можуть бути використанні з метою встановлення істини та проведення всебічного, повного розслідування кримінального провадження, а також можуть слугувати доказами у встановленні певних обставин під час здійснення досудового розслідування, а відтак потреби органу дізнання виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи власника майна, як арешт майна.
При цьому, доказів негативних наслідків від застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження слідчим суддею не встановлено.
Крім того, слід зазначити, що вилучене під час огляду майно співвідноситься із обставинами кримінального провадження, а тому є передбачені кримінальним процесуальним законом підстави для арешту вилучених під час слідчих дій речей та грошових коштів.
За таких обставин, клопотання підлягає задоволенню, приходячи до такого висновку, слідчий суддя враховує й те, що в даному випадку обмеження права власності є розумним і співрозмірним завданням кримінального провадження та обставини кримінального провадження станом на час прийняття рішення вимагають вжиття такого методу державного регулювання як накладення арешту.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 107, 117, 131, 132, 171173, 309 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на тимчасово вилучене майно за результатами проведення обшуку 12.05.2021 за адресою: АДРЕСА_16 , у кримінальному провадженні №12020000000000891, а саме: майно, що було виявлено та вилучено в нежитловому приміщенні, на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_17 № 757/20595/21-к від 19.04.2021 -
1.Віски Джеймісон тетрапак 1 шт.
2. Віски Джек Деніелс Класік тетрапак 2 шт
3. Віски Джек Деніелс мед тетрапак 2 шт.
4. Джин Finsbury 1 шт
5. Віски Ханкі Баністер тетрапак 9шт.
6. Віскі Чивас тетрапак 1 шт .
7. Горілка Абсолют тетрапак 2 шт
8. Лікер Бейліз тетрапак 1 шт.
9. Горілка Горбачов тетрапак 2 шт.
10. Горілка Єльцин тетрапак 5 шт.
11.Горілка Смирнов тетрапак 1 шт.
12.Ром Бакарди тетрапак 1 шт.
13.Текіла Сауза тетрапак 1 шт.
14. Коньяк Квінт тетрапак 3 шт.
15. Ігристе вино Vin Grad 4 шт.
16. Ігристе вино Спель Шато 3 шт.
17.Горілка Фінляндія тетрапак 3 шт
18.Горілка Грей Русь тетрапак 2 шт.
19. Ром капітан Морган тетрапак 2 шт.
20.рідина білого кольору в пластиковій тарі об`ємом 1 літр 139 шт
21. рідина білого кольору в пластиковій тарі об`ємом 0.5 літр 200 шт
22.Тетрапак з рідиною об`ємом 10 літрів 12 ящиків.
23.рідина коричневого кольору з перцем в пластиковій тарі об`ємом 1 літр 48 шт.
24. рідина коричневого кольору з перцем в пластиковій тарі об`ємом 0.5 літр 46 шт.
25. рідина коричневого кольору в пластиковій тарі об`ємом 1 літр 240 шт.
26. рідина коричневого кольору з перцем в пластиковій тарі об`ємом 0.5 літр 290 шт.
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню.
Підозрюваний, його захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.
Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом 5 днів з дня її оголошення..
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2021 |
Оприлюднено | 27.05.2024 |
Номер документу | 97432118 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Волкова С. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні