Ухвала
від 07.06.2021 по справі 917/883/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

08.06.2021 Справа № 917/883/21

Суддя Господарського суду Полтавської області Сірош Д. М., розглянувши матеріали позовної заяви

Військової частини НОМЕР_1 та Квартирно - експлуатаційного відділу м. Полтави до

Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОТЕХ - ГАРАНТІЯ» та

фізичної особи - підприємця ОСОБА_1

про стягнення шкоди, звільнення частини земельної ділянки та приведення її до стану, придатного для використання для використання за цільовим призначенням

ВСТАНОВИВ:

Військова частина НОМЕР_1 та Квартирно - експлуатаційний відділ м. Полтави звернулися з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОТЕХ - ГАРАНТІЯ» та фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 в якому просять:

- стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 розмір шкоди, на загальну суму 17457,09 грн, заподіяної внаслідок самовільного зайняття частини земельної ділянки площею 0,2899 га (з загальної площі 690,39 га з кадастровим номером 5323281200:00:007:0025), яка перебуває в постійному користуванні військової частини НОМЕР_1 відповідно до Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯЯ № 222658 від 27.05.2005 відповідно до розрахунку Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області на підставі "Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2007 № 963 (зі змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 800 від 09.09.2020);

- звільнити зазначену частину земельної ділянки та привести її до стану, придатного для використання за цільовим призначенням.

- Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю АГРОТЕХ-ГАРАНТІЯ на користь військової частини НОМЕР_1 розмір шкоди, заподіяної наслідок використання не за цільовим призначенням, частини земельної ділянки площею 1,5223, яка перебуває в постійному користуванні військової частини НОМЕР_1 відповідно до Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯЯ № 222658 від 27.05.2005, відповідно до розрахунку Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області на підставі "Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2007 № 963 (зі змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 800 від 09.09.2020);

- звільнити зазначену частину земельної ділянки та привести її до стану, придатного для використання за цільовим призначенням.

Пунктом 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України визначено перелік документів, що подаються до позовної заяви, зокрема вказано, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

З позовних заяв немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" у 2021 році прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць у розмірі для працездатних осіб з 1 січня 2021 року складає 2270,00 грн.

Як вбачається з прохальної частини позовної заяви позивачем заявлені 2 (дві) вимоги майнового характеру: 1) стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 розмір шкоди, на загальну суму 17457,09 грн, заподіяної внаслідок самовільного зайняття частини земельної ділянки площею 0,2899 га (з загальної площі 690,39 га з кадастровим номером 5323281200:00:007:0025);

2) Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю АГРОТЕХ-ГАРАНТІЯ на користь військової частини НОМЕР_1 розмір шкоди, заподіяної наслідок використання не за цільовим призначенням, частини земельної ділянки площею 1,5223.

та дві вимоги немайнового характеру: 1) звільнити частину земельної ділянки площею 0,2899 га та привести її до стану, придатного для використання за цільовим призначенням;

2) звільнити частину земельної ділянки площею 1,5223 та привести її до стану, придатного для використання за цільовим призначенням.

Відповідно до статті 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Як вбачається з платіжного доручення № 482 від 26.05.2021 позивач сплатив 4540,00 грн судового збору, як за дві позовні вимоги (за вимогу майнового характеру та за одну вимогу немайнового характеру).

Одна вимога немайнового характеру - звільнити частину земельної ділянки площею 1,5223 та привести її до стану, придатного для використання за цільовим призначенням не оплачена судовим збором.

У такому випадку до позовної заяви необхідно додати докази сплати судового збору у встановлених Законом України "Про судовий збір" порядку та розмірі, який становить 2270,00 грн.

Також, слід зазначити відповідно до пункту 1 частини 1 статті 163 Господарського процесуального кодексу України ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується.

Згідно з пунктом 4 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.

Як вбачається з пункту 2 прохальної частини позовної заяви позивач заявивши вимогу про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю АГРОТЕХ-ГАРАНТІЯ на користь військової частини НОМЕР_1 розміру шкоди, заподіяної наслідок використання не за цільовим призначенням, частини земельної ділянки площею 1,5223 не зазначив суму шкоди, яка підлягає до стягнення, тобто не сформулював позовну вимогу.

Згідно з пунктом 3 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Крім того, позовна заява не містить розрахунку розміру шкоди, заявленого до стягнення.

Також, згідно з пунктом 3 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Матеріали справи не містять доказів на підтвердження використання спірних земельних ділянок Товариством з обмеженою відповідальністю «АГРОТЕХ - ГАРАНТІЯ» та фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 .

Крім того, слід зазначити, що в обґрунтуванні позовних вимог міститься матеріально - правова вимога позивачів про зобов`язання Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області розрахувати розмір шкоди, заподіяної внаслідок використання не за цільовим призначенням частини земельної ділянки площею 1,5223 га, яка перебуває в постійному користуванні військової частини НОМЕР_1 , відповідно та на підставі «Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу».

Проте зазначена позовна вимога повинна міститись в прохальній частині позовної заяви.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до частини 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.

Згідно з частиною 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись статтями 162, 164, 172, 174 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Військової частини НОМЕР_1 та Квартирно - експлуатаційного відділу м. Полтави залишити без руху.

Встановити строк для усунення недоліків - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Встановити спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:

Зазначення в пункті 2 прохальної частини позовної заяви суми спричиненої шкоди, яка підлягає до стягнення з відповідачів;

-надання розрахунку розміру шкоди, заявленого до стягнення;

- надання доказів доплати судового збору в сумі 2270,00 грн;

- надання доказів на підтвердження використання спірних земельних ділянок Товариством з обмеженою відповідальністю «АГРОТЕХ - ГАРАНТІЯ» та фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 .

Копію ухвали направити позивачам.

Попередити про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені частиною 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України.

Інформація щодо даної справи міститься в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України: http://pl.arbitr.gov.ua.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Суддя Д. М. Сірош

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення07.06.2021
Оприлюднено02.09.2022
Номер документу97494226
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин про відшкодування шкоди, збитків

Судовий реєстр по справі —917/883/21

Ухвала від 19.09.2021

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Сірош Д.М.

Ухвала від 06.07.2021

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Сірош Д.М.

Ухвала від 07.06.2021

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Сірош Д.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні