ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВН ИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИ М
вул. Київська, 150, м. Сімферо поль, Автономна Республіка К рим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
25.05.10 Справа №2а-3409/10/12/0170
Окружний адміністрати вний суд Автономної Республі ки Крим у складі головуючого судді Котаревої Г.М., при секр етарі судового засідання Сук онновій Г.В., за участю предста вників сторін:
від позивача - Навроцьк а В.С., довіреність № б/н від 07. 04.10р.;
від відповідача - не з'явивс я;
розглянувши у відкритому с удовому засіданні адміністр ативну справу
за позовом Управління Пен сійного Фонду в м. Євпаторія А Р Крим
до Колективного сільськог осподарського підприємства Агрофірми «Мойнаки»
про стягнення заборговано сті у розмірі 6956,40 грн.
Суть спору: Управління Пенс ійного Фонду України в м. Євпа торія АР Крим (далі - позива ч) звернулося до адміністрат ивного суду із позовом до Кол ективного сільськогосподар ського підприємства Агрофір ми «Мойнаки» (далі - відпові дач) про стягнення заборгова ності у розмірі 6956,40 грн. Позов м отивовано наявністю у відпов ідача заборгованості зі спла ти внесків на загальнообов' язкове державне пенсійне стр ахування, суми штрафу, застос ованої за несвоєчасну сплату страхових внесків.
Представник позивача у суд овому засіданні позов підтри мав у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився , про дату, час і місце судовог о засідання відповідач повід омлений належним чином, про п ричини неявки суду не повідо мив, клопотань про відкладен ня судового розгляду справи не надав.
Приймаючи до уваги, що в мат еріалах справи достатньо док азів для з' ясування обстави н по справі суд, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливи м розглядати справу за відсу тності представників сторін .
Вислухавши доводи предста вника позивача, дослідивши м атеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупно сті, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач зареєстрований як юридична особа,зареєстро ваний виконавчим комітетом Є впаторійської міської ради А Р Крим 31.01.1992р., про видано свідоц тво (а.с. 14), ідентифікаційний ко д 05399142; є платником страхових вн есків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхуван ня. Принципи, основи та механі зм функціонування системи за гальнообов' язкового держа вного пенсійного страхуванн я визначені в Законі України від 09.07.03 року №1058-IV “Про загально обов'язкове державне пенсійн е страхування”(далі - Закон №1058).
Згідно із статтею 1 Закону № 1058 страхові внески - це кошти ві драхувань на соціальне страх ування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхуван ня, сплачені згідно із законо давством, яке діяло раніше; ко шти, сплачені на загальнообо в'язкове державне пенсійне с трахування згідно цього Зако ну.
Стаття 3 Закону №1058 визначає, що Пенсійний фонд України і ф ізичні особи, що здійснюють п ерерахування внесків до сист еми накопичувального пенсій ного забезпечення, є суб'єкта ми системи пенсійного забезп ечення в Україні.
Відповідно до п. 2 ст. 5 Закону №1958 виключно цим Законом визн ачаються порядок нарахуванн я, обчислення та сплати страх ових внесків, а також стягнен ня заборгованості за цими вн есками.
Згідно з пунктом 6 статті 17 За кону страхувальник зобов' я заний нараховувати, обчислюв ати і сплачувати в установле ні строки та в повному обсязі страхові внески.
Частиною 6 статті 20 Закону вс тановлено, що страхувальники зобов' язані сплачувати стр ахові внески, нараховані за в ідповідний базовий звітний п еріод, не пізніше ніж через 20 к алендарних днів із дня закін чення цього періоду. Базовий період для виду страхувальн ика, до якого відноситься поз ивач, встановлений зазначено ю нормою закону - один кален дарний місяць.
Відповідно до ч. 3 ст. 20 цього З акону обчислення страхових в несків територіальними орга нами Пенсійного фонду у випа дках, передбачених цим Закон ом, здійснюється на підставі складених актів перевірки п равильності нарахування та с плати страхових внесків, зві тності, що подається страхув альником, бухгалтерських та інших документів, що підтвер джують суму заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Згідно із частинами 2 і 3 ст. 106 Закону №1058 суми страхових вне сків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувал ьниками у строки, визначені с таттею 20 цього Закону, в тому ч ислі обчислені територіальн ими органами Пенсійного фонд у у випадках, передбачених ча стиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроч еною заборгованістю із сплат и страхових внесків і стягую ться з нарахуванням пені та з астосуванням фінансових сан кцій. Територіальні органи П енсійного фонду за формою і у строки, визначені правління м Пенсійного фонду, надсилаю ть страхувальникам, які мают ь недоїмку, вимогу про її спла ту.
Протягом десяти робочих дн ів із дня одержання вимоги пр о сплату недоїмки страхуваль ник зобов'язаний сплатити су ми недоїмки та суми фінансов их санкцій.
Відповідно до п. 6, 7 ст. 64 Закон у №1058 територіальні органи Пе нсійного фонду мають право з астосовувати фінансові санк ції, стягувати з платників ст рахових внесків недоїмку по страхових внесках.
Згідно із п. п. 2, 4, 5 ч. 9 ст. 106 Закон у (в редакції, що діяла на час в становлення факту несвоєчас ної сплати страхових внесків ), за несплату (неперерахуванн я) або несвоєчасну сплату (нес воєчасне перерахування) стра хувальниками страхових внес ків, у тому числі донарахован их страхувальниками або тери торіальними органами Пенсій ного фонду, накладається штр аф залежно від строку затрим ки платежу в розмірі:
10 відсотків своєчасно не сп лачених зазначених сум - у раз і затримки їх сплати у строк д о 30 календарних днів включно;
20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у с трок до 90 календарних днів вкл ючно;
50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати пон ад 90 календарних днів.
Одночасно на суми своєчасн о не сплачених (не перерахова них) страхових внесків і фіна нсових санкцій нараховуєтьс я пеня в розмірі 0,1 відсотка за значених сум коштів, розрахо вана за кожний день простроч ення платежу.
За донарахування територі альним органом Пенсійного фо нду або страхувальником сум своєчасно не обчислених та н е сплачених страхових внескі в накладається штраф у розмі рі 5 відсотків зазначених сум за кожний повний або неповни й місяць, за який донарахован о ці суми.
За неподання, несвоєчасне п одання, подання не за встанов леною формою або подання нед остовірних відомостей, що ви користовуються в системі пер соніфікованого обліку та інш ої звітності, передбаченої з аконодавством, до територіал ьних органів Пенсійного фонд у накладається штраф у розмі рі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені аб о підлягали сплаті за відпов ідний звітний період, за кожн ий повний або неповний місяц ь затримки подання відомосте й, звітності, але не менше деся ти неоподатковуваних мініму мів доходів громадян.
Судом встановлено, що відпо відачем подано розрахунки су м страхових внесків на загал ьнообов' язкове державне пе нсійне страхування, що підля гають сплаті за жовтень, лист опад, грудень 2009р., в яких визна чено загальну суму внесків д о сплати у розмірі 6496,28 грн.
У зв'язку з несвоєчасною спл атою страхових внесків позив ачем прийнято рішення №79 від 1 9.01.2010р., фінансова санкція у роз мірі 55,16 грн., пеня - 404,96 грн. Вказ ане рішення отримано відпов ідачем, що підтверджується п овідомленням про отримання п оштового відправлення.
Позивачем на адресу відпов ідача була направлена вимога : № Ю 473-10 від 02.02.10р. на суму 18731,90грн., я ка була отримана відповідаче м, про що свідчить підпис на по штовому повідомленні, № 473-9 від 05.01.2010р. на суму 18731,91 грн., яка була о тримана відповідачем, про що повідомленням про отримання поштового відправлення..
Відповідно до розрахунку п озовних вимог, довідки позив ача, загальна сума заборгова ності відповідача складає 695 6,40 грн.
Рішення та вимоги відповід ачем у судовому порядку не ос каржені та не скасовані.
За таких обставин, позовні в имоги підлягають задоволенн ю у повному обсязі.
У судовому засіданні 25 трав ня 2010 року судом проголошено в ступну та резолютивну частин и постанови. Постанову склад ено в повному обсязі - 01 черв ня 2010.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС Укр аїни, у справах, в яких позивач ем є суб'єкт владних повноваж ень, а відповідачем - фізичн а чи юридична особа, судові витрати, здійснені позиваче м, з відповідача не стягуютьс я.
На підставі викладеного, ке руючись статтями 158-163 КАС Украї ни, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити у повн ому обсязі.
2.Стягнути з Колективного сі льськогосподарського підпр иємства Агрофірми « Мойнаки» (97403, м. Євпаторія, вул. Міськпито мник, ЄДРПОУ 05399142) на користь Упр авління Пенсійного Фонду Укр аїни в м. Євпаторія АР Крим (р /р 2560970445312 у ВАТ “Державний Ощадни й банк України” , МФО 324805, ЄДРПОУ 22300412) заборгованість у сумі 6956,40 грн.
У разі неподання заяви про а пеляційне оскарження, постан ова набирає законної сили че рез 10 днів з дня її проголошен ня, а в разі складення постано ви у повному обсязі відповід но до статті 160 Кодексу адміні стративного судочинства Укр аїни - з дня складення в повном у обсязі.
Якщо постанову було прогол ошено у відсутності особи, як а бере участь у справі, то пост анова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання о собою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апел яційне оскарження.
Якщо після подачі заяви пр о апеляційне оскарження, апе ляційна скарга не подана, пос танова вступає в законну сил у через 20 днів після подання з аяви про апеляційне оскарже ння.
Постанова може бути оскарж ена в порядку і строки передб ачені ст. 186 Кодексу адміністр ативного судочинства Україн и.
Суддя Котарева Г.М.
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 25.05.2010 |
Оприлюднено | 06.09.2010 |
Номер документу | 9751803 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Котарева Г.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні