Ухвала
від 26.05.2021 по справі 757/27754/21-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/27754/21-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 травня 2021 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУ СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні № 22021101110000035, -

ВСТАНОВИВ:

26.05.2021 в провадження слідчого судді надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУ СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку у пункті обміну валют та пункті грошових переказів «Кіт Груп» за адресою: м. Київ, вул. Дмитрівська, буд. 92-94.

З наданих в обґрунтування клопотання матеріалів вбачається, що Слідчим управлінням Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22021101110000035, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 02.02.2021 за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 258-5 КК України.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що на даний час на території м. Києві та Київської області функціонує механізм поза банківського переказу грошових коштів у готівці між Україною-Туреччиною-Іраном у всі боки, так звана «Хавали». Вказаний механізм полягає у передачі грошових коштів готівкою у будь-яких розмірах, як оплату послуг або товарів. Факт передачі готівки відслідкувати неможливо, оскільки фактично гроші не перетинають кордон.

Так, в ході здійснення досудового розслідування у тому числі встановлено, що ТОВ «ФК «Ліберті Фінанс» надає послуги з обміну валют, криптообміну, позабанківської «перестановки» в обхід законодавства України з використанням так званих «чат-ботів», для прийняття і обробки замовлень від клієнтів без їх ідентифікації, зокрема telegram-бота «Обмен валют Киев «Kit Group» ІНФОРМАЦІЯ_1 та інтернет-сайтів ІНФОРМАЦІЯ_2 що полягають у здійсненні переказу коштів, як у національній, так і в іноземній валюті на території України та за кордоном.

За офіційною інформацією Національного банку України ТОВ «ФК «Ліберті Фінанс» має ліцензії на здійснення валютних операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та ліцензію на переказ коштів у національній валюті, без відкриття рахунків.

З метою здійснення переказу коштів на підставі ліцензії ТОВ «ФК «Ліберті Фінанс» стало учасником платіжних систем «ГлобалМані», «Глобус» та «FlashPay».

Проте в порушення нормативно-правових актів, що регламентують порядок проведення переказу представники ТОВ «ФК «Ліберті Фінанс» не в повному обсязі звітуються перед контролюючими органами (НБУ, Державною службою фінансового моніторингу України та ДПС України) по операціях на користь їх клієнтів та частково відображають їх в звітностях. За наявними даними таким чином організатори протиправної схеми приховують близько 80 % реальних обсягів проведених фінансових операцій.

За наявними даними щоденний обіг по вищевикладеним операціям вказаного підприємства тільки у Київському регіоні складає близько 30 млн. грн., 1,5-2 млн. дол. США та 500 тис. євро. без сплати обов`язкових платежів до державного бюджету України, що призводить до нанесення державі економічних збитків в особливо великих розмірах.

Таким чином, організатори та учасники вказаного протиправного механізму здійснюють операції з переказу грошових коштів без супроводження фінансової документації та відсутності записів транзакцій, без перевірки підтвердження походження грошових коштів та повідомлення ДСФМ України щодо операцій, які підпадають під обов`язковий фінансовий моніторинг.

При цьому, серед клієнтів ТОВ «ФК «Ліберті Фінанс» значну частину складають особи, вихідці з Туреччини, Ірану та інших країн Близького Сходу, що свідчить про функціонування на території України т.зв. розрахункової системи «Хавала» за допомогою якої можливо здійснюється оплата за зброю та товари військового призначення, які незаконно переміщували з України в Туреччину та Ісламську Республіку Іран.

Вищевикладені обставини підтверджуються відповіддю Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБ України № 30/1/3-3349 від 17.05.2021 та іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.

Так, фактичні дані (про осіб, які вчинили злочин, наявність або відсутність у них умислу), котрі самостійно або в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з`ясування обставин злочину, мотиву його вчинення, що входить до предмету доказування у вказаному кримінальному провадженні, а також речі і документи, які мають важливе значення для досудового розслідування, та які можуть бути доказами під час судового розгляду перебувають за адресою м. Київ, вул. Дмитрівська, буд. 92-94. У вказаній адресі офіційно знаходиться пункт обміну валют та пункт грошових переказів «Кіт Груп». Проте фактично, здійснюється протиправний механізм з «перестановки» грошових коштів по Україні та за кордон, оптовий обмін валюти, а також обготівкування криптовалюти, за якою зберігаються речі та предмети, які мають суттєве значення для подальшого досудового розслідування, та в яких містяться істотні відомості та інформація, яка в подальшому буде використана для встановлення причетних осіб до вказаного злочину.

Згідно інформаційної довідки Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна за адресою: м. Київ, вул. Дмитрівська, буд. 92-94, на праві приватної власності належить ТОВ «Офісний центр «Дмитрівський» (код ЄДРПОУ 42574964).

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримала, посилаючись на викладені в ньому доводи та на долучені до матеріалів клопотання документи, просила клопотання задовольнити.

Обшук, у відповідності з ст. 234 КПК України проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Вислухавши думку слідчого, яка підтримала клопотання, дослідивши надані в його обґрунтування матеріали, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню, оскільки наявні в матеріалах дані дають достатні підстави вважати, що вчинено кримінальне правопорушення, і відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування у даному кримінальному провадженні, відомості, які містяться у цих речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду і можуть знаходитися за місцем проведення обшуку.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 108, 234, 235, 309 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання про надання дозволу на проведення обшуку задовольнити.

Надати дозвіл слідчим групи слідчих, прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні № 22021101110000035 від 02.02.2021, на проведення обшуку у пункті обміну валют та пункті грошових переказів «Кіт Груп» за адресою: м. Київ, вул. Дмитрівська, буд. 92-94, з метою відшукання та вилучення речей, предметів та документів, що містять відомості про обставини вчиненого злочину, а саме: службових документів щодо ведення обліку, отримання та видачі готівкових коштів, чеків, квитанцій, розписок щодо отримання готівкових коштів, персональних електронно-обчислювальних машин та інших електронних приладів (флеш накопичувачів інформації, ноутбуків, електронних планшетів, серверного обладнання, комп`ютерної техніки), мобільних телефонів, на яких міститься переписка з вказівками керівників протиправного механізму, переписки між учасниками протиправної фінансової схеми та клієнтами незаконних фінансових оборудок, а також бухгалтерської документації та інші електронні файли щодо ведення обліку готівкових коштів, що не можливо встановити без проведення комп`ютерно-технічної експертизи, блокнотів, зошитів та інших записників, аркушів паперу, на яких наявні рукописні або машинописні записи щодо вчинення вказаного кримінального правопорушення, готівкових коштів, печаток штампів, кліше, чорнових записів.

Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення26.05.2021
Оприлюднено31.01.2023
Номер документу97573325
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —757/27754/21-к

Ухвала від 26.05.2021

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Бортницька В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні