Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
31 березня 2010 р. № 2-а- 2544/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тацій Л.В. при секретарі судового засідання Букар Х.М.
за участю:
прокурора –Гур’єва В.М., діє на підставі посвідчення за № 221;
представника позивача –не прибув;
представника відповідача –не прибув.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом
Прокурора Жовтневого району м. Харкова в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Харкова
до
Приватного підприємства «Схід - Електро»
про
стягнення заборгованості ,
В С Т А Н О В И В:
Прокурор в інтересах держави в особі УПФУ в Жовтневому районі м. Харкова звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просив суд стягнути з Приватного підприємства «Схід-Електро» на користь управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Харкова (р/р 256033122096 в ХОУ ВАТ «Ощадбанк», МФО 351823, код ЄДРПОУ 22682980) недоїмку по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 1054,73 грн.
В судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав в повному обсязі, в обґрунтування яких зазначив наступне. Приватне підприємство «Схід-Електро» зареєстроване як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, але вимог діючого законодавства щодо порядку обчислення та сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування не додержується. Відповідно до наданих відповідачем розрахунків суми страхових внесків, що підлягають сплаті за період з листопада по грудень 2008 року, відповідач зобов’язаний сплатити до управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Харкова 1054,73 грн. Проте у строки, визначені законодавством, відповідачем зобов’язання не виконано.
В судове засідання представник позивача не прибув, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав до суду заяву, відповідно до якої просить справу розглядати без участі представника позивача (а.с. 27).
Відповідач, Приватне підприємство «Схід-Електро», в судове засідання свого представника не направив, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру фізичних осіб –підприємців та юридичних осіб, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення в матеріалах справи на судове засідання, призначене на 31. 03. 2010 р. (а.с. 25). Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Разом з тим, Кодексом адміністративного судочинства не врегульовано питання можливості розгляду справи за відсутності відповідача, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового розгляду, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, який не є суб’єктом владних повноважень. Згідно з ч. 7 ст. 9 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Таким чином, у зв’язку з неврегульованістю КАС України питання про можливість розгляду справи за відсутності відповідача, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового розгляду, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, який не є суб’єктом владних повноважень, суд вважає за необхідне застосувати аналогію закону. Відповідно до ч. 4 ст. 169 ЦПК України якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, або причину неявки буде визнано неповажною, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів. Таким чином, суд вважає, що відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, його відсутність в судовому засідання не перешкоджає розгляду справи, слід розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
До суду відповідач письмових заперечень проти позову не надав.
Суд, заслухавши пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Приватне підприємство «Схід-Електро» взято на облік як платник внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-IV Приватне підприємство «Схід-Електро» є страхувальником.
Згідно з ч. 3 ст. 18 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-IV обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески. Згідно з п. 11.11 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.03 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663, платники щомісяця складають у двох примірниках розрахунки суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків.
Відповідачем було складено та подано до Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Харкова «Розрахунки суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за листопад - грудень 2008 року», де зазначена сума страхових внесків в розмірі 1054,73 грн. (а.с. 8-11).
Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітнім періодом для Приватного підприємства «Схід-Електро», відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» є календарний місяць. У встановлений законом строк, відповідач зобов’язання зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування не виконав.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», територіальні органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату, після отримання якої страхувальник зобов’язаний протягом десяти робочих днів сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій. Позивачем відповідачу була надіслана Вимога про сплату боргу № Ю-1665 від 05.01.2009року у вигляді недоїмки зі страхових внесків (а.с. 12), яка була отримана відповідачем 20.11.2009р., про що свідчить підпис директора Приватного підприємства «Схід-Електро» на корінці вимоги (а.с. 12); Позивачем відповідачу була надіслана також Вимога про сплату боргу № Ю-1665 від 02.02.2009 року у вигляді недоїмки зі страхових внесків (а.с. 13), яка була отримана відповідачем, про що свідчить копія конверту про направлення вимоги за адресою відповідача, внесеною до Єдиного державного реєстру фізичних осіб –підприємців та юридичних осіб (а.с. 13).
Відповідно до частини 12 статті 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Згідно із частиною 2 статті 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною 3 статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Таким чином, у разі виплати заробітної плати протягом звітного періоду, за який вона нарахована, одночасно із виплатою цих сум, у пропорційних розмірах платником сплачуються авансові платежі. Решту несплачених сум страхових внесків, нарахованих за звітний період, платник зобов’язаний перерахувати на рахунок Пенсійного фонду до 20 числа місяця, наступного за звітним. Фінансовий стан платника страхових внесків (наприклад, відсутність коштів на виплату заробітної плати) не звільняє його від сплати недоїмки, нарахування пені та застосування фінансових санкцій у розмірах встановлених пунктом 2 частини 9 статті 106 Закону № 1058-ІV.
Відповідач заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування не сплатив, сума боргу складає 1054,73 грн.
Вказана заборгованість на теперішній час залишається несплаченою.
Відповідач правом участі в судовому засіданні не скористався.
На підставі викладеного, керуючись ст. 14, 18, 20, 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-IV, Постановою КМ України "Про затвердження Положення про Пенсійний фонд України" від 24.10.2007р. за № 1261, ст.ст. 11, 17, 50, 94, 104, 122, 160, 161, п. 4 ч. 2 ст. 162, 163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов Прокурора Жовтневого району м. Харкова в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Харкова до Приватного підприємства «Схід - Електро» про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з Приватного підприємства «Схід-Електро» 61064, м. Харків, вул.. Пермська, 23, к. 19, код ЄДРПОУ 34015444, р/р 26008279300010 в КБ «Базис», МФО 351760) на користь управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Харкова (р/р 256033122096 в ХОУ ВАТ «Ощадбанк», МФО 351823, код ЄДРПОУ 22682980) недоїмку по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 1054,73 (одну тисячу п’ятдесят чотири грн. 73 коп.)грн.
3. Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
4. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлено 02 квітня 2010 року.
Суддя Тацій Л.В.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.03.2010 |
Оприлюднено | 03.09.2010 |
Номер документу | 9759306 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Тацій Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні