Ухвала
від 11.06.2021 по справі 923/692/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,

тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/


У Х В А Л А

про повернення позовної заяви без розгляду

11 червня 2021 року Справа № 923/692/21

Господарський суд Херсонської області у складі судді Нікітенка С.В. , розглянувши заяву позивача про повернення позовної заяви, у справі

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Новокиївка", м. Херсон, код ЄДРПОУ 37390100

до: Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області, м. Херсон, код ЄДРПОУ 39766281,

про визнання недійсними додаткових угод та дій державного реєстратора, скасування державної реєстрації та скасування рішення про державну реєстрацію.

Без участі сторін.

Суд,

в с т а н о в и в :

Товариство з обмеженою відповідальністю "Новокиївка" звернулось до Господарського суду Херсонської області з позовною заявою з вимогами до Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області, в якій просить суд визнати недійсними додаткові угоди та дії державного реєстратора відділу у Скадовському районі головного управління Держгеокадастру у Херсонській області стосовно реєстрації додаткових угод до договорів оренди незаконними та скасувати державну реєстрацію припинення речового права та рішення про державну реєстрацію договору оренди землі, а саме:

- визнати недійсними додаткову угоду від 19.12.2012 до договору оренди земельної ділянки кадастровий номер 6524784000:13:053:0020 від 12.11.2012 Б/Н та дії відповідача щодо внесення інформації до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та скасувати рішення про державну реєстрацію припинення речового права № 34589016 прийнятого 03.04.2017 о 13.30 годині та рішення про реєстрацію договору оренди землі з ТОВ АПФ Благодатне №34589367 прийнято 04.04.2017 о 13:42 годині;

- визнати недійсними додаткову угоду від 21.12.2012 до договору оренди земельної ділянки кадастровий номер 6524784000:13:053:0017 від 12.11.2012 Б/Н та дії відповідача щодо внесення інформації до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та скасувати рішення про державну реєстрацію припинення речового права № 34590672 прийнятого 03.04.2017 о 14:29 годині та рішення про реєстрацію договору оренди землі з ТОВ АПФ Благодатне №34590997 прийнято 03.04.2017 о 14:36 годині;

- визнати недійсними додаткову угоду від 21.12.2012 р. до договору оренди земельної ділянки кадастровий номер 6524784000:13:054:0014 від 12.11.2012 Б/Н та дії відповідача щодо внесення інформації до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та скасувати рішення про державну реєстрацію припинення речового права №34360771 прийнятого 21.03.2017 11:13 годині та рішення про реєстрацію договору оренди землі з ТОВ АПФ Благодатне № 34361305 прийнято 21.03.2017 о 11:18 годині;

і т.д. (всього зазначено 52 додаткові угоди та 52 рішення про державну реєстрацію припинення речового права, 52 рішення про скасування рішення про державну реєстрацію договору оренди землі оренди землі з ТОВ АПФ «Благодатне).

Згідно Витягу з протоколу автоматизованого розподілу справи між суддями від 20.05.2021 визначено суддю по справі - Нікітенко С.В.

Ухвалою суду від 25 травня 2021 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачу час для усунення виявлених недоліків позовної заяви.

09 червня 2021 року через відділ документального забезпечення роботи Господарського суду Херсонської області від ТОВ Товариство з обмеженою відповідальністю "Новокиївка" надійшла заява про повернення позовної заяви і доданих до неї документів, у зв`язку із необхідністю доопрацювання позову.

Судом розцінено зазначену заяву позивача, як заяву про відкликання позовної заяви.

Відповідно до ч. 5 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи також у разі, якщо: заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано; порушено правила об`єднання позовних вимог (крім випадків, в яких є підстави для застосування положень статті 173 цього Кодексу); до постановлення ухвали про відкриття провадження у справі від позивача надійшла заява про врегулювання спору або заява про відкликання позовної заяви; відсутні підстави для звернення прокурора до суду в інтересах держави або для звернення до суду особи, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи; позивачем подано до цього самого суду інший позов (позови) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з однакових підстав і щодо такого позову (позовів) на час вирішення питання про відкриття провадження у справі, що розглядається, не постановлена ухвала про відкриття або відмову у відкритті провадження у справі, повернення позовної заяви або залишення позову без розгляду; до заяви не додано доказів вжиття заходів досудового врегулювання спору у випадку, коли такі заходи є обов`язковими згідно із законом.

У відповідності до ч.ч. 6, 7 ст. 174 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків. Про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу, яку може бути оскаржено. Копія позовної заяви залишається в суді. У разі скасування ухвали про повернення позовної заяви та направлення справи для продовження розгляду, суд не має права повторно повертати позовну заяву.

Враховуючи те, що заява позивача про відкликання позовної заяви подана до Господарського суду Херсонської області до вирішення судом питання про відкриття провадження у справі № 923/692/21, а також приймаючи до уваги те, що відкликання вищевказаної позовної заяви не суперечить чинному законодавству, не порушує прав та охоронюваних законом інтересів сторін у справі та інших осіб, підписана повноважною особою - адвокатом ТОВ "Новокиївка", а тому позовна заява підлягає поверненню.

Згідно із ч. 8 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

Частиною першою статті 7 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду, враховуючі відсутність зазначеного клопотання питання щодо повернення ТОВ"Новокиївка" сплаченого при зверненні з даною позовною заявою судового збору судом не вирішується.

Куруючись ст.ст. 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд,

п о с т а н о в и в :

1. Задовольнити заяву ТОВ "Новокиївка" про повернення позовної заяви (Вх. № 4699/21 від 09.06.2021).

2. Повернути ТОВ "Новокиївка" позовну заяву з додатком (Вх. № 1508/21 від 20.05.2021).

3. Копію ухвали направити позивачу.

Ухвала набирає законної сили у відповідності до частини 2 статті 235 ГПК України з моменту її підписання. На ухвалу може бути подана апеляційна скарга у відповідності до пункту 6 частини 1 статті 255 та частини 1 статті 256 ГПК України протягом десяти днів з дня її підписання.

Додаток: позовна заява (Вх. №1508/21 від 20.05.2021) з додатком у т.ч. оригінал квитанції № 3 від 24.03.2020 про сплату - 2189,00грн. судового збору.

Звернути увагу сторін, що у зв`язку з відсутністю асигнувань на оплату послуг з відправки поштової кореспонденції Господарським судом Херсонської області зупинено поштову відправку судової кореспонденції.

При необхідності отримання паперової копії процесуальних документів, сторони можуть отримати безпосередньо у Господарському суді Херсонської області.

Одночасно суд звертає увагу сторін про можливість отримання копії ухвали суду по справі засобами електронного зв`язку, при зверненні до суду з відповідною заявою та зазначенням електронної адреси.

Ухвалу підписано 11.06.2021.

Суддя С.В. Нікітенко

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення11.06.2021
Оприлюднено14.06.2021
Номер документу97597710
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —923/692/21

Ухвала від 11.06.2021

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Нікітенко С. В.

Ухвала від 25.05.2021

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Нікітенко С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні