КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 369/7734/21

Провадження № 1-кс/369/1531/21

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.06.2021 м. Київ

Слідчий суддя Києво-Святошинського районного суду Київської областi Усатов Д.Д., за участю: секретаря судового засідання Житар А.А., прокурора Холод К.І., підозрюваного ОСОБА_1 , його захисника Гудзь В.В. ., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області Напісочного Є.Є. у кримінальному провадженні № 12021111040000211 від 20.03.2021 про продовження строку запобіжного заходу у виді тримання під вартою відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, уродженця м. Київ, не одружений, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та проживаючий за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого, підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 146 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшло клопотання слідчого СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області Напісочного Є.Є., погоджене керівником Києво-Святошинської окружної прокуратури Київської області Холод К.І. про продовження строку запобіжного заходу у виді тримання під вартою відносно ОСОБА_1 .

Клопотання мотивоване тим, що в слідчим відділом Бучанського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області розслідується кримінальне провадження за № 12021111040000211 від 20.03.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 146 КК України.

Досудовим розслідуванням установлено, що з 25.06.2019 ОСОБА_1 , не бажаючи чесно працювати і займатись суспільно-корисною працею, маючи на меті незаконне збагачення за рахунок вчинення тяжких злочинів, вирішив здійснювати незаконне позбавлення волі людейз корисливих мотивів при наступних обставинах.

Так, в червні 2019 року, точна дата досудовим розслідуванням не встановлена, ОСОБА_1 , будучи одним із засновників та безпосереднім керівником безприбуткової Громадської організації Шанс на життя , код ЄДРПОУ 41041478 (далі ГО Шанс на життя ), прикриваючись вказаною організацією, вирішив створити організовану злочинну групу, яка переслідуючи корисливу мету, під виглядом реабілітації в реабілітаційному центрі алко- та наркозалежних осіб, буде незаконно утримувати вказаних осіб в реабілітаційному центрі з метою отримання від їх родичів грошових коштів за начебто їх реабілітацію.

Для ефективного функціонування організованої злочинної групи, отримання бажаного злочинного результату та кримінальних прибутків, ОСОБА_1 , усвідомлюючи необхідність залучення до її складу великої кількості учасників, для досягнення максимального злочинного результату та уникнення викриття правоохоронними органами, в різний період часу, вирішив залучити до її складу раніше знайомих та довірених осіб, а саме: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , та інших невстановлених досудових розслідуванням осіб.

Так, створюючи організовану злочинну групу ОСОБА_1 запропонувавОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_7 та ОСОБА_4 вступити до складу організованої групи, довівши їм свій злочинний намір, на що останні погодились. В кінці 2020 року, більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_1 запропонував також ОСОБА_5 та ОСОБА_6 вступити до складу організованої групи, довівши їм свій злочинний намір, на що останні погодились.

При цьому, ОСОБА_1 , поклавши на себе роль організатора злочинної групи, довів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_7 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 свій злочинний план та злочинну спеціалізацію, який полягав у здійснення протиправної діяльності під приводом діяльності ГО Шанс на життя , а саме: у оренді приватного домоволодіння на території Київської області для використання його нібито для центру соціальної реабілітації осіб; пошуку алко- та наркозалежних осіб на території Київської та інших областей України і поміщення їх до орендованого будинку шляхом обману про надання соціальної допомоги у реабілітації або із застосуванням фізичного насильства; постійний контроль осіб, яких незаконно позбавили волі у зазначеному орендованому будинку; отримання за утримання в орендованому будинку грошових коштів від їх родичів; забезпечення оплати оренди, комунальних послуг, а також придбання продуктів харчування та побуту для функціонування так званого реабілітаційного центру на території орендованого будинку. Так, грошові кошти, які родичі алко- та наркозалежних осіб сплачували нібито за їх реабілітацію та надання соціальної допомоги, отримував ОСОБА_1 та розподіляв їх на власний розсуд між учасниками організованої групи, виділяючи при цьому частину грошових коштів на функціонування організованої злочинної групи.

При цьому, учасники вказаної організованої злочинної групи діяли на території Київської та інших областей України, згідно заздалегідь розробленого злочинного плану, направленого на вчинення тяжких злочинів для досягнення єдиної злочинної мети, яка полягала у вчиненні кримінальних правопорушень з корисливих мотивів.

Вказану діяльність планували проводити систематично протягом невизначеного терміну.

Таким чином, вказані особи попередньо, умисно і добровільно, усвідомлюючи наслідки своїх протиправних дій, зорганізувалися у внутрішньо і зовнішньо стійку організовану злочинну групу, метою діяльності якої було вчинення тяжких злочинів, розробивши при цьому єдиний план злочинних дій, відомий кожному учаснику, з розподілом їх функцій, спрямованих на реалізацію цього плану, підкорюючись під час злочинної діяльності ОСОБА_1 .

На кожному етапі вчинення злочинів, кожен з учасників організованої групи мав виконувати свою роль, шляхом вчинення певних дій та повністю підтримував і усвідомлював дії інших.

Водночас, всі учасники організованої групи, а саме: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_7 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 були достовірно обізнані про кримінальну караність вчинених злочинів та кожен із учасників мав реальну можливість добровільно відмовитись від їх вчинення та участі, а також повідомити до правоохоронних органів про намір їх вчинення та безпосереднє вчинення іншими учасниками організованої групи.

ОСОБА_1 , будучи організатором та керівником організованої групи, здійснював безпосереднє керівництво діями учасників організованої ним групи, розподіляв ролі учасників організованої ним групи, надавав завдання кожному з її учасників на вчинення дій, направлених на незаконне позбавлення волі людей, координував поведінку учасників групи, розподіляв кошти, які були незаконно отримані внаслідок незаконного позбавлення волі людей.

Метою злочинної діяльності організованої злочинної групи, ОСОБА_1 визначив системне вчинення тяжких злочинів із застосуванням насильства відносно інших осіб, а саме вчинення кримінальних правопорушень проти волі честі та гідності особи з корисливих мотивів, яке здійснювалось у період з 25.06.2019 по 20.03.2021 року.

ОСОБА_2 , будучи активним учасником створеної та очолюваної ОСОБА_1 організованої групи, надавши згоду останньому на участь в цій організованій групі та своїми діями підтвердивши реальність намірів на співучасть з іншими учасниками організованої групи, відповідно до розробленого ОСОБА_1 та відомого всім учасникам організованої групи плану кримінально-протиправної діяльності і розподілу функцій між учасниками організованої групи, здійснювала незаконне позбавлення волі людини, керувала діями інших учасників організованої групи, контролювала осіб, яких було незаконно позбавлено волі, забезпечувала функціонування орендованого будинку, де незаконно утримувались особи, яких незаконно позбавили волі.

ОСОБА_3 , будучи активним учасником створеної та очолюваної

ОСОБА_1 організованої групи, надавши згоду останньому на участь в цій організованій групі та своїми діями підтвердивши реальність намірів на співучасть з іншими учасниками організованої групи, відповідно до розробленого ОСОБА_1 та відомого всім учасникам організованої групи плану кримінально-протиправної діяльності і розподілу функцій між учасниками організованої групи, здійснював незаконне позбавлення волі осіб, контролював осіб, яких незаконно позбавили волі, застосовуючи фізичне та психічне насильство до них.

ОСОБА_4 , будучи активним учасником створеної та очолюваної

ОСОБА_1 організованої групи, надавши згоду останньому на участь в цій організованій групі та своїми діями підтвердивши реальність намірів на співучасть з іншими учасниками організованої групи, відповідно до розробленого ОСОБА_1 та відомого всім учасникам організованої групи плану кримінально-протиправної діяльності і розподілу функцій між учасниками організованої групи, здійснював незаконне позбавлення волі осіб та їх переміщення до орендованого будинку для подальшого незаконного утримання, контролював осіб, яких незаконно позбавили волі, застосовуючи фізичне та психічне насильство до них.

ОСОБА_5 , будучи активним учасником створеної та очолюваної

ОСОБА_1 організованої групи, надавши згоду останньому на участь в цій організованій групі та своїми діями підтвердивши реальність намірів на співучасть з іншими учасниками організованої групи, відповідно до розробленого ОСОБА_1 та відомого всім учасникам організованої групи плану кримінально-протиправної діяльності і розподілу функцій між учасниками організованої групи, здійснював незаконне позбавлення волі осіб, контролював осіб, яких незаконно позбавили волі, застосовуючи психічне насильство до них.

ОСОБА_6 , будучи активним учасником створеної та очолюваної

ОСОБА_1 організованої групи, надавши згоду останньому на участь в цій організованій групі та своїми діями підтвердивши реальність намірів на співучасть з іншими учасниками організованої групи, відповідно до розробленого ОСОБА_1 та відомого всім учасникам організованої групи плану кримінально-протиправної діяльності і розподілу функцій між учасниками організованої групи, здійснював незаконне позбавлення волі осіб та їх переміщення до орендованого будинку для подальшого незаконного утримання, застосовував під час незаконного позбавлення волі осіб фізичне та психічне насильство щодо них.

ОСОБА_7 , будучи активним учасником створеної та очолюваної

ОСОБА_1 організованої групи, надавши згоду останньому на участь в цій організованій групі та своїми діями підтвердивши реальність намірів на співучасть з іншими учасниками організованої групи, відповідно до розробленого ОСОБА_1 та відомого всім учасникам організованої групи плану кримінально-протиправної діяльності і розподілу функцій між учасниками організованої групи, виконував роль водія, а саме на транспортному засобі спільно з іншими учасниками організованої злочинної групи виїжджав до адреси проживання осіб, яких незаконно позбавили волі, та перевозив таких осіб до орендованої будівлі для подальшого незаконного утримання, а також слідкував за дисципліною в будинку де утримували осіб, яких незаконно позбавили волі.

За час існування організованої групи між її керівником - ОСОБА_1 , та учасниками організованої групи - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_7 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 існував високий рівень узгодженості дій та єдині правила поведінки. Протиправна діяльність була джерелом доходів ОСОБА_1 та всіх учасників організованої ним групи.

Так, з 25.06.2019 по 20.03.2021 (до моменту викриття правоохоронними органами), реалізовуючи спільний умисел, направлений на незаконне позбавлення волі осіб з корисливих мотивів, ОСОБА_1 спільно з іншими учасниками організованої групи, прикриваючи свою діяльність роботою ГО Шанс на життя , незаконно утримувати осіб протягом тривалого часу в орендованому будинку, розміщеному за адресою: АДРЕСА_2 .

У свою чергу, ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 за вказівкою ОСОБА_1 , здійснювали виїзди на адреси за місцем проживання потерпілих, силою або під психологічним впливом доставляли їх до орендованого будинку за адресом: АДРЕСА_2 .

В зазначеному будинку, який був постійно зачинений та з решітками на вікнах, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 здійснювали контроль осіб, яких незаконно позбавили волі, не дозволяючи їм самовільно покидати будинок, встановлюючи відповідний режим, узгоджений з ОСОБА_1 , а у разі його невиконання застосовували фізичне та психологічне насильство щодо потерпілих.

З метою приховання злочинної діяльності ОСОБА_1 та інші учасники організованої групи діяли під виглядом безприбуткової ГО Шанс на життя яка була зареєстрована за наступними кодами КВЕД: 87.10 Діяльність із догляду за хворими із забезпеченням проживання, 87.20 Надання послуг догляду із забезпеченням проживання для осіб з розумовими вадами та хворих на наркоманію, 87.90 Надання інших послуг догляду із забезпеченням проживання, 88.10 Надання соціальної допомоги без забезпечення проживання для осіб похилого віку та інвалідів, 88.99 Надання іншої соціальної допомоги без забезпечення проживання.

Перед незаконним позбавленням волі осіб, члени організованої злочинної групи повідомляли родичам потерпілим інформацію щодо надання ГО Шанс на життя медичної та психологічної допомоги направленої на реабілітацію алко- та наркозалежної особи, за що отримували від родичів грошові кошти в сумі від 6000 до 10000 гривень в місяць.

Натомість, кваліфікованої психологічної, медичної чи будь-якої іншої допомоги алко- та наркозалежні особи не отримували. Члени організованої групи незаконно проти волі утримували осіб в орендованому будинкуза адресою: АДРЕСА_2 , отримуючи за це від родичів грошові кошти та повідомляли останнім, що вони надають кваліфіковану допомогу і реабілітують потерпілого.

Так, 25.06.2019 року, точний час не встановлено, діючи під приводом ГО Шанс на життя , ОСОБА_1 спільно з ОСОБА_2 та невстановленою особою, діючи у складі організованої групи, з корисливих мотивів, узгоджено з ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_7 , прибули за адресою: АДРЕСА_3 , за місцем проживання потерпілого ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_8 . Побачивши, що ОСОБА_9 перебуває в стані алкогольного сп`яніння, останні маючи спільний прямий умисел на незаконне позбавлення волі потерпілогоОСОБА_9 , діючи на виконання заздалегідь розподілених ролей, запропонували останньому добровільно проїхати до будинку за адресою: АДРЕСА_2 . У свою чергу, ОСОБА_9 не усвідомлюючи своїх дій через стан алкогольного сп`яніння, поїхав з останніми до вказаного будинку.

Так, 25.06.2019 (точний час не встановлено) ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та інші невстановлені особи привезли ОСОБА_9 до будинку за адресою: АДРЕСА_2 , де в подальшому ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_7 та інші невстановлені особи, діючи узгоджено з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , з метою незаконного позбавлення волі ОСОБА_9 та отримання грошових коштів від його родичів, за нібито надання кваліфікованої допомоги по реабілітації, діючи проти волі потерпілого, позбавивши останнього свободи переміщення, почали незаконно утримували ОСОБА_9 в приміщенні вказаного будинку.

При цьому, з кінця 2020 року більш точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, до організованої групи, яку очолював ОСОБА_1 приєднались ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , які спільно та узгоджено з іншими учасниками організованої групи почали контролювати та обмежувати свободу пересування ОСОБА_9 , а саме утримувати проти його волі в будинку за адресом: АДРЕСА_2 , до 20.03.2021, поки злочинна діяльність організованої злочинної групи не була припинена працівниками поліції.

Крім цього, 25.08.2019 (точний час не встановлено), діючи під приводом ГО Шанс на життя , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , та невстановлена особа, діючи у складі організованої групи, з корисливих мотивів, узгоджено з ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_7 , прибули за адресою: АДРЕСА_4 , за місцем проживання ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , та маючи спільний прямий умисел на незаконне позбавлення волі тавикрадення потерпілої ОСОБА_11 , діючи на виконання заздалегідь розподілених ролей, діючи проти волі потерпілої, застосували до ОСОБА_11 фізичну силу та примусово вивели з вказаного будинку, посадили до невстановленого автомобіля марки Lanos , тим самим незаконно позбавили потерпілу свободи переміщення.

Продовжуючи реалізовувати спільний умисел, 25.08.2019, (точний час не встановлено) ОСОБА_2 , невстановлена особа та ОСОБА_1 , який керував вказаним автомобілем, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, діючи проти волі потерпілої ОСОБА_11 , позбавивши останню свободи переміщення, відвезли її за адресою: АДРЕСА_2 , де утримували потерпілу проти її волі у вказаному будинку.

В подальшому ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_7 та інші невстановлені особи, діючи узгоджено з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в будинку за адресою: АДРЕСА_2 , з метою незаконного позбавлення воліОСОБА_11 , та отримання грошових коштів від її родичів, за нібито надання кваліфікована допомоги по реабілітації, діючи проти волі потерпілої, позбавивши останню свободи переміщення, незаконно утримували ОСОБА_11 в приміщенні вказаного будинку.

При цьому, з кінця 2020 року більш точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, до організованої групи, яку очолював ОСОБА_1 приєднались ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , які спільно та узгоджено з іншими учасниками організованої групи почали контролювати та обмежувати свободу пересування ОСОБА_11 , а саме утримувати проти її волі в будинку за адресом: АДРЕСА_2 , періодично спричиняючи їй фізичних страждань, до 20.03.2021, поки злочинна діяльність організованої злочинної групи не була припинена працівниками поліції.

Крім цього,15.10.2019 року, (точний час не встановлено), діючи під приводом ГО Шанс на життя , невстановлені досудовим розслідуванням особи у складі організованої групи, з корисливих мотивів, за вказівкою ОСОБА_1 та відома ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_7 , прибули за адресом: АДРЕСА_5 , за місцем проживання ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , та маючи спільний прямий умисел на незаконне позбавлення волі тавикрадення потерпілого, діючи на виконання заздалегідь розподілених ролей, діючи проти волі потерпілого, застосували до ОСОБА_13 фізичну силу та примусово вивели з вказаного будинку, посадили до автомобіля марки ВАЗ 21099 , тим самим позбавили потерпілого свободи переміщення.

Продовжуючи реалізовувати спільний умисел, 15.10.2019, (точний час не встановлено) невстановлені особи, діючи проти волі потерпілого ОСОБА_13 , на автомобілі марки ВАЗ 21099 , позбавивши ОСОБА_13 свободи переміщення, відвезли його за адресом: АДРЕСА_2 , де помістили потерпілого до будинку.

В подальшому ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_7 та інші невстановлені особи, діючи узгоджено з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в будинку за адресом: АДРЕСА_2 , з метою незаконного позбавлення воліОСОБА_13 , та отримання грошових коштів від його родичів, за нібито надання кваліфікованої допомоги по реабілітації, діючи проти волі потерпілого, позбавивши останнього свободи переміщення, незаконно утримувалиОСОБА_13 в приміщенні вказаного будинку.

При цьому, з кінця 2020 року більш точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено,, до організованої групи, яку очолював ОСОБА_1 приєднались ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , які спільно та узгоджено з іншими учасниками організованої групи почали контролювати та обмежувати свободу пересування ОСОБА_13 , а саме утримувати проти його волі в будинку за адресом: АДРЕСА_2 до 20.03.2021, поки злочинна діяльність організованої злочинної групи не була припинена працівниками поліції.

Крім цього,19.10.2019 року, (точний час не встановлено), діючи під приводом ГО Шанс на життя , невстановлені досудовим розслідуванням особи у складі організованої групи, з корисливих мотивів, за вказівкою ОСОБА_1 та відома ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_7 , прибули за адресом: АДРЕСА_6 , за місцем проживання ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , та маючи спільний прямий умисел на незаконне позбавлення волі тавикрадення потерпілого, діючи на виконання заздалегідь розподілених ролей, діючи проти волі потерпілого, застосували до ОСОБА_16 фізичну силу та примусово вивели з вказаного будинку, посадили до автомобіля марки Audi , тим самим позбавили потерпілого свободи переміщення.

Продовжуючи реалізовувати спільний злочинний умисел, 19.10.2019, (точний час не встановлено) невстановлені особи, діючи проти волі потерпілого ОСОБА_16 , на автомобілі марки Audi , позбавивши ОСОБА_16 свободи переміщення, відвезли його за адресом: АДРЕСА_2 , де помістили потерпілого до будинку.

В подальшому ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_7 та інші невстановлені особи, діючи узгоджено з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в будинку за адресом: АДРЕСА_2 , з метою незаконного позбавлення волі ОСОБА_16 та отримання грошових коштів від його родичів, за нібито надання кваліфікованої допомоги по реабілітації, діючи проти волі потерпілого, позбавивши останнього свободи переміщення, незаконно утримували ОСОБА_16 в приміщенні вказаного будинку.

При цьому, з кінця 2020 року більш точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, до організованої злочинної групи, яку очолював ОСОБА_1 приєднались ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , які спільно та узгоджено з іншими учасниками організованої злочинної групи почали контролювати та обмежувати свободу пересування ОСОБА_16 , а саме утримувати проти його волі в будинку за адресом: АДРЕСА_7 до 20.03.2021, поки злочинна діяльність організованої злочинної групи не була припинена працівниками поліції.

Крім цього,01.04.2020, ОСОБА_1 та невстановлена досудовим розслідуванням особа, узгоджено з іншими членами організованої групи, діючи під приводом ГО Шанс на життя , повідомили ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , та його матері, що їх організація за грошові кошти нібито надає кваліфіковану реабілітаційну допомогу алко- та наркозалежним особам за адресом: АДРЕСА_7 .

Будучи введеним в оману, ОСОБА_17 вирішив скористатись послугами ГО Шанс на життя та залишитися у вказаному будинку для проходження реабілітації.

Реалізуючи свій кримінально-протиправний план ОСОБА_1 та невстановлена досудовим розслідуванням особа,маючи спільний прямий умисел на незаконне позбавлення воліпотерпілого, 01.04.2020, (точний час не встановлено), шляхом обману помістили ОСОБА_18 до будинку за адресом: АДРЕСА_7 .

В подальшому ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_7 та інші невстановлені особи, діючи узгоджено з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в будинку за адресом: АДРЕСА_7 , з метою незаконного позбавлення волі ОСОБА_17 та отримання грошових коштів від його родичів, за нібито надання кваліфікованої допомоги по реабілітації, діючи проти волі потерпілого, позбавивши останнього свободи переміщення, незаконно утримуючи ОСОБА_17 в приміщенні вказаного будинку.

При цьому, з кінця 2020 року більш точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, до організованої злочинної групи, яку очолював ОСОБА_1 приєднались ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , які спільно та узгоджено з іншими учасниками організованої злочинної групи почали контролювати та обмежувати свободу пересування ОСОБА_17 , а саме утримувати проти його волі в будинку за адресом: АДРЕСА_7 до 20.03.2021, поки злочинна діяльність організованої злочинної групи не була припинена працівниками поліції.

Крім цього,03.06.2020 року, (точний час не встановлено), діючи під приводом ГО Шанс на життя , невстановлені особи та ОСОБА_7 , за вказівкою ОСОБА_1 у складі організованої групи, з корисливих мотивів, узгоджено з ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , прибули за адресом: АДРЕСА_8 , за місцем проживання ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , та реалізуючи спільний прямий умисел на незаконне позбавлення волі тавикрадення потерпілого, діючи на виконання заздалегідь розподілених ролей, проти волі потерпілого, застосували до ОСОБА_19 фізичну силу та примусово, зв`язавши при цьому руки, вивели з вказаної квартири, посадили до автомобіля марки ВАЗ 21099 , тим самим позбавили потерпілого свободи переміщення.

Продовжуючи реалізовувати спільний умисел, 03.06.2020, (точний час не встановлено) невстановлені особи та ОСОБА_7 , який сів за кермо автомобіля, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, діючи проти волі потерпілого ОСОБА_19 , на автомобілі марки ВАЗ 21099 , позбавивши ОСОБА_19 свободи переміщення, відвезли його за адресою: АДРЕСА_7 , де помістили потерпілого до будинку.

В подальшому ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_7 та інші невстановлені особи, діючи узгоджено з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в будинку за адресом: АДРЕСА_7 , з метою незаконного позбавлення волі ОСОБА_19 , та отримання грошових коштів від його родичів, за нібито надання кваліфікована допомоги по реабілітації, діючи проти волі потерпілого, позбавивши останнього свободи переміщення, незаконно почали утримували ОСОБА_19 в приміщенні вказаного будинку.

При цьому, з кінця 2020 року більш точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, до організованої злочинної групи, яку очолював ОСОБА_1 приєднались ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , які спільно та узгоджено з іншими учасниками організованої злочинної групи почали контролювати та обмежувати свободу пересування ОСОБА_19 , а саме утримувати проти його волі в будинку за адресом: АДРЕСА_7 до 20.03.2021, поки злочинна діяльність організованої злочинної групи не була припинена працівниками поліції.

Крім цього, 05.08.2020 року, ОСОБА_1 , узгоджено з іншими членами організованої групи, діючи під приводом ГО Шанс на життя , повідомили ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , та його батька, що вказана організація за грошові кошти нібито надають кваліфіковану медичну допомогу алко- та наркозалежним особам за адресом: АДРЕСА_7 .

Будучи введеним в оману, ОСОБА_20 вирішив скористатись послугами ГО Шанс на життя та залишитися у вказаному будинку для проходження реабілітації.

Реалізуючи свій кримінально-протиправний план ОСОБА_1 та невстановлена досудовим розслідуванням особа,маючи спільний прямий умисел на незаконне позбавлення воліпотерпілого, 01.04.2020, (точний час не встановлено), шляхом обману помістили ОСОБА_20 до будинку за адресом: АДРЕСА_7 .

В подальшому ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_7 та інші невстановлені особи, діючи узгоджено з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в будинку за адресом: АДРЕСА_7 , з метою незаконного позбавлення волі ОСОБА_20 , та отримання грошових коштів від його родичів, за нібито надання кваліфікованої допомоги по реабілітації, діючи проти волі потерпілого, позбавивши останнього свободи переміщення, незаконно почали утримували ОСОБА_20 в приміщенні вказаного будинку.

При цьому, з кінця 2020 року більш точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, до організованої групи, яку очолював ОСОБА_1 приєднались ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , які спільно та узгоджено з іншими учасниками організованої групи почали контролювати та обмежувати свободу пересування ОСОБА_20 , а саме утримувати проти його волі в будинку за адресом: АДРЕСА_7 до 20.03.2021, поки злочинна діяльність організованої злочинної групи не була припинена працівниками поліції.

Крім цього, 11.09.2020 року, ОСОБА_4 та ОСОБА_3 , узгоджено з іншими членами організованої групи, діючи під приводом ГО Шанс на життя , реалізуючи кримінально-протиправний план направлений на незаконне позбавлення волі особи під приводом надання кваліфікованої допомоги щодо реабілітації алко- та наркозалежним особам і отримання за це грошових коштів, помістили ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , проти його волі до орендованого будинку за адресом: АДРЕСА_7 .

В подальшому ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_7 та інші невстановлені особи, діючи узгоджено з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в будинку за адресом: АДРЕСА_7 , з метою незаконного позбавлення волі ОСОБА_21 , та переслідуючи корисливу мету отримання грошових коштів від його родичів, діючи проти волі потерпілого, позбавивши останнього свободи переміщення, незаконно почали утримували ОСОБА_21 в приміщенні вказаного будинку.

При цьому, з кінця 2020 року більш точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, до організованої злочинної групи, яку очолював ОСОБА_1 приєднались ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , які спільно та узгоджено з іншими учасниками організованої групи почали контролювати та обмежувати свободу пересування ОСОБА_21 , а саме утримувати проти його волі в будинку за адресом: АДРЕСА_7 до 20.03.2021, поки злочинна діяльність організованої злочинної групи не була припинена працівниками поліції.

Крім цього, 27.10.2020 року, (точний час не встановлено), діючи під приводом ГО Шанс на життя , невстановлені особи та ОСОБА_7 , за вказівкою ОСОБА_1 у складі організованої групи, з корисливих мотивів, узгоджено з ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , прибули за адресом: АДРЕСА_9 , за місцем проживання ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , та реалізуючи спільний прямий умисел на незаконне позбавлення волі та викрадення потерпілого, на виконання заздалегідь розподілених ролей, діючи проти волі потерпілого, застосували до ОСОБА_22 фізичну силу та примусово, зв`язавши йому руки, вивели з вказаної квартири, посадили до автомобіля марки ВАЗ 21099 , тим самим позбавили потерпілого свободи переміщення.

Продовжуючи реалізовувати спільний умисел, 27.10.2020, (точний час не встановлено) невстановлені особи та ОСОБА_7 , який сів за кермо автомобіля, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, діючи проти волі потерпілого ОСОБА_22 , на автомобілі марки ВАЗ 21099 , позбавивши ОСОБА_22 свободи переміщення, відвезли за адресою: АДРЕСА_7 , де помістили потерпілого до будинку.

В подальшому ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_7 та інші невстановлені особи, діючи узгоджено з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в будинку за адресом: АДРЕСА_7 , з метою незаконного позбавлення волі ОСОБА_22 , та отримання грошових коштів від його родичів, за нібито надання кваліфікованої допомоги по реабілітації, діючи проти волі потерпілого, позбавивши останнього свободи переміщення, незаконно почали утримували ОСОБА_22 в приміщенні вказаного будинку.

При цьому, з кінця 2020 року більш точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, до організованої злочинної групи, яку очолював ОСОБА_1 приєднались ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , які спільно та узгоджено з іншими учасниками організованої групи почали контролювати та обмежувати свободу пересування ОСОБА_22 , а саме утримувати проти його волі в будинку за адресом: АДРЕСА_7 до 20.03.2021, поки злочинна діяльність організованої злочинної групи не була припинена працівниками поліції.

Крім цього, 03.11.2020 року, (точний час не встановлено), діючи під приводом ГО Шанс на життя , ОСОБА_5 , ОСОБА_3 та невстановлена особа, за вказівкою ОСОБА_1 у складі організованої групи, з корисливих мотивів, узгоджено з ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , прибули за адресом: АДРЕСА_10 , за місцем проживання ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , та реалізуючи спільний прямий умисел на незаконне позбавлення волі та викрадення потерпілого, на виконання заздалегідь розподілених ролей, діючи проти волі потерпілого, застосували до ОСОБА_23 фізичну силу та примусово, завівши руки за спину, вивели з вказаної квартири, посадили до автомобіля марки ВАЗ 21099 , тим самим позбавили потерпілого свободи переміщення.

Продовжуючи реалізовувати спільний умисел, 03.11.2020, (точний час не встановлено) ОСОБА_5 , ОСОБА_3 , невстановлена особа та ОСОБА_7 , який сів за кермо автомобіля, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, діючи проти волі потерпілого ОСОБА_23 , на автомобілі марки ВАЗ 21099 , позбавивши ОСОБА_23 свободи переміщення, відвезли його за адресом: АДРЕСА_7 , де помістили потерпілого до будинку.

В подальшому ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , діючи узгоджено з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в будинку за адресом: АДРЕСА_7 , з метою незаконного позбавлення волі ОСОБА_23 , та отримання грошових коштів від його родичів, за нібито надання кваліфікована допомоги по реабілітації, діючи проти волі потерпілого, позбавивши останнього свободи переміщення, незаконно почали утримували ОСОБА_23 в приміщенні вказаного будинку до 20.03.2021, поки злочинна діяльність організованої злочинної групи не була припинена працівниками поліції.

Крім цього, 24.11.2020 року, (точний час не встановлено), ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_2 та невстановлена особа, у складі організованої групи, з корисливих мотивів, узгоджено з ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , прибули за адресом: АДРЕСА_11 , за місцем проживання ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , та реалізуючи спільний прямий умисел на незаконне позбавлення волі потерпілого, на виконання заздалегідь розподілених ролей, під приводом ГО Шанс на життя , повідомили ОСОБА_24 , що їх організація начебто здійснює надання реабілітаційних послуг алко- та наркозалежним особам, та йому необхідно проїхати з ними, на що ОСОБА_24 погодився.

Продовжуючи реалізовувати спільний умисел, 24.11.2020, (точний час не встановлено) ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_2 та невстановлена особа, відвезли ОСОБА_24 за адресом: АДРЕСА_7 , та помістили останнього до будинку.

В подальшому ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , діючи узгоджено з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в будинку за адресом: АДРЕСА_7 , з метою незаконного позбавлення волі ОСОБА_24 , та отримання грошових коштів від його родичів, за нібито надання кваліфікованої допомоги по реабілітації, діючи проти волі потерпілого, позбавивши останнього свободи переміщення, незаконно почали утримували ОСОБА_23 в приміщенні вказаного будинку до 20.03.2021, поки злочинна діяльність організованої групи не була припинена працівниками поліції.

Крім цього, 31.12.2020 року, (точний час не встановлено), діючи під приводом ГО Шанс на життя , ОСОБА_3 , ОСОБА_7 та двоє невстановлених осіб, за вказівкою ОСОБА_1 у складі організованої групи, з корисливих мотивів, узгоджено з ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , прибули за адресою: АДРЕСА_12 , за місцем проживання ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , та реалізуючи спільний прямий умисел на незаконне позбавлення волі та викрадення потерпілого, на виконання заздалегідь розподілених ролей, діючи проти волі потерпілого, застосували до ОСОБА_25 фізичну силу та примусово, зв`язавши руки мотузкою, вивели з вказаної квартири, посадили до автомобіля марки ВАЗ 21099 , тим самим позбавили потерпілого свободи переміщення.

Продовжуючи реалізовувати спільний умисел, 31.12.2020, (точний час не встановлено) ОСОБА_3 , двоє невстановлених осіб та ОСОБА_7 , який сів за кермо автомобіля, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, діючи проти волі потерпілого ОСОБА_25 , на автомобілі марки ВАЗ 21099 , позбавивши ОСОБА_25 свободи переміщення, відвезли його за адресом: АДРЕСА_7 , де помістили потерпілого до будинку.

В подальшому ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , діючи узгоджено з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в будинку за адресом: АДРЕСА_7 , з метою незаконного позбавлення волі ОСОБА_25 , та отримання грошових коштів від його родичів, за нібито надання кваліфікованої допомоги по реабілітації, діючи проти волі потерпілого, позбавивши останнього свободи переміщення, незаконно почали утримували ОСОБА_25 в приміщенні вказаного будинку до 20.03.2021, поки злочинна діяльність організованої групи не була припинена працівниками поліції.

Крім цього, 02.01.2021 року, (точний час не встановлено), діючи під приводом ГО Шанс на життя , троє невстановлених осіб, за вказівкою ОСОБА_1 у складі організованої групи, з корисливих мотивів, узгоджено з ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , ОСОБА_3 та ОСОБА_7 прибули за адресою: АДРЕСА_13 , за місцем проживання ОСОБА_26 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , та реалізуючи спільний спільний прямий умисел на незаконне позбавлення волі та викрадення потерпілого, на виконання заздалегідь розподілених ролей, діючи проти волі потерпілого, застосували до ОСОБА_26 фізичну силу та примусово, зв`язавши руки мотузкою, вивели з вказаної квартири, посадили до автомобіля марки ВАЗ 21099 , тим самим позбавили потерпілого свободи переміщення.

Продовжуючи реалізовувати спільний умисел, 02.01.2021, (точний час не встановлено) троє невстановлених осіб та ОСОБА_7 , який сів за кермо автомобіля, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, діючи проти волі потерпілого ОСОБА_26 , на автомобілі марки ВАЗ 21099 , позбавивши ОСОБА_26 свободи переміщення, відвезли його за адресом: АДРЕСА_7 , де помістили потерпілого до будинку.

В подальшому ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , діючи узгоджено з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в будинку за адресом: АДРЕСА_7 , з метою незаконного позбавлення волі ОСОБА_27 , та отримання грошових коштів від його родичів, за нібито надання кваліфікованої допомоги по реабілітації, діючи проти волі потерпілого, позбавивши останнього свободи переміщення, незаконно почали утримували ОСОБА_27 в приміщенні вказаного будинку до 20.03.2021, поки злочинна діяльність організованої групи не була припинена працівниками поліції.

Крім цього, 02.01.2021 року, (точний час не встановлено), діючи під приводом ГО Шанс на життя , троє невстановлених осіб та ОСОБА_7 , за вказівкою ОСОБА_1 у складі організованої групи, з корисливих мотивів, узгоджено з ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , ОСОБА_5 та ОСОБА_3 прибули за адресою: АДРЕСА_7 , за місцем проживання ОСОБА_28 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , та реалізуючи спільний прямий умисел на незаконне позбавлення волі та викрадення потерпілого, на виконання заздалегідь розподілених ролей, діючи проти волі потерпілого, застосували до ОСОБА_28 фізичну силу, зв`язавши його руки мотузкою та примусово, вивели з вказаної квартири, посадили до автомобіля марки ВАЗ 21099 , тим самим позбавили потерпілого свободи переміщення.

Продовжуючи реалізовувати спільний умисел, 02.01.2021, (точний час не встановлено) троє невстановлених осіб та ОСОБА_7 , який сів за кермо автомобіля, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, діючи проти волі потерпілого ОСОБА_28 , на автомобілі марки ВАЗ 21099 , позбавивши ОСОБА_28 свободи переміщення, відвезли його за адресом: АДРЕСА_7 , де помістили потерпілого до будинку.

В подальшому ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , діючи узгоджено з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в будинку за адресом: АДРЕСА_7 , з метою незаконного позбавлення волі ОСОБА_28 , та отримання грошових коштів від його родичів, за нібито надання кваліфікованої допомоги по реабілітації, діючи проти волі потерпілого, позбавивши останнього свободи переміщення, незаконно почали утримували ОСОБА_28 в приміщенні вказаного будинку до 20.03.2021, поки злочинна діяльність організованої групи не була припинена працівниками поліції.

Крім цього, 02.01.2021 року, (точний час не встановлено), діючи під приводом ГО Шанс на життя , троє невстановлених осіб, за вказівкою ОСОБА_1 у складі організованої групи, з корисливих мотивів, узгоджено з ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , ОСОБА_3 та ОСОБА_7 прибули за адресом: АДРЕСА_14 , за місцем проживання ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , та реалізуючи спільний прямий умисел на незаконне позбавлення волі та викрадення потерпілого, на виконання заздалегідь розподілених ролей, діючи проти волі потерпілого, застосували до ОСОБА_29 фізичну силу та примусово, вивели з вказаної квартири, посадили до автомобіля марки ВАЗ 21099 , тим самим позбавили потерпілого свободи переміщення.

Продовжуючи реалізовувати спільний умисел, 02.01.2021, (точний час не встановлено) троє невстановлених осіб, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, діючи проти волі потерпілого ОСОБА_29 , на автомобілі марки ВАЗ 21099 , позбавивши ОСОБА_29 свободи переміщення, відвезли його за адресом: АДРЕСА_7 , де помістили потерпілого до будинку.

В подальшому ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , діючи узгоджено з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в будинку за адресом: АДРЕСА_7 , з метою незаконного позбавлення волі ОСОБА_29 , та отримання грошових коштів від його родичів, за нібито надання кваліфікованої допомоги по реабілітації, діючи проти волі потерпілого, позбавивши останнього свободи переміщення, незаконно почали утримували ОСОБА_29 в приміщенні вказаного будинку до 20.03.2021, поки злочинна діяльність організованої групи не була припинена працівниками поліції.

Крім цього, 20.02.2021 року, ОСОБА_1 , узгоджено з іншими членами організованої групи, діючи під приводом ГО Шанс на життя , повідомив ОСОБА_30 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , та його матері, що вказана організація за грошові кошти нібито надає кваліфіковану реабілітаційну допомогу алко- та наркозалежним особам за адресом: АДРЕСА_7 .

Будучи введеним в оману, ОСОБА_30 вирішив скористатись послугами ГО Шанс на життя та залишитися у вказаному будинку для проходження реабілітації.

Реалізуючи свій кримінально-протиправний план ОСОБА_1 20.02.2021, (точний час не встановлено), шляхом обману помістив ОСОБА_30 до будинку за адресом: АДРЕСА_7 .

В подальшому ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , діючи узгоджено з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , маючи спільний прямий умисел на незаконне позбавлення волі потерпілого в будинку за адресом: АДРЕСА_7 , з метою незаконного позбавлення волі ОСОБА_30 та отримання грошових коштів від його родичів, за нібито надання кваліфікованої допомоги по реабілітації, діючи проти волі потерпілого, позбавивши останнього свободи переміщення, незаконно почали утримували ОСОБА_30 в приміщенні вказаного будинку до 20.03.2021, поки злочинна діяльність організованої групи не була припинена працівниками поліції.

Крім цього, 12.03.2021 року, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , узгоджено з іншими членами організованої групи, діючи під приводом ГО Шанс на життя , повідомили ОСОБА_31 , ІНФОРМАЦІЯ_24 , що вказана організація за грошові кошти нібито надає кваліфіковану допомогу по реабілітації алко- та наркозалежним особам за адресом: АДРЕСА_7 .

Будучи введеним в оману, ОСОБА_31 вирішив скористатись послугами ГО Шанс на життя та залишитися у вказаному будинку для проходження реабілітації.

Реалізуючи свій кримінально-протиправний план ОСОБА_1 12.03.2021, (точний час не встановлено), шляхом обману помістив ОСОБА_31 до будинку за адресом: АДРЕСА_7 .

В подальшому ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , , ОСОБА_7 ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , діючи узгоджено з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , маючи прямий умисел на незаконне позбавлення волі потерпілого в будинку за адресом: АДРЕСА_7 , з метою незаконного позбавлення волі ОСОБА_31 , та отримання грошових коштів від його родичів, за нібито надання кваліфікованої допомоги по реабілітації, діючи проти волі потерпілого, позбавивши останнього свободи переміщення, незаконно почали утримували ОСОБА_31 в приміщенні вказаного будинку до 20.03.2021, поки злочинна діяльність організованої групи не була припинена працівниками поліції.

Крім цього, 15.03.2021 року, (точний час не встановлено), ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_6 та невстановлена досудовим розслідуванням особа, у складі організованої групи, з корисливих мотивів, узгоджено з ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_3 , ОСОБА_7 прибули за адресом: АДРЕСА_15 , за місцем проживання ОСОБА_32 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , та реалізуючи спільний злочинний умисел, на виконання заздалегідь розподілених ролей, під приводом ГО Шанс на життя , повідомили ОСОБА_32 , що їх організація начебто здійснює надання реабілітаційних послуг алко- та наркозалежним особам, та наказали їй проїхати з ними. ОСОБА_32 погодився.

Продовжуючи реалізовувати спільний кримінально-протиправний план, 15.03.2021, (точний час не встановлено) ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_6 та невстановлена досудовим розслідуванням особа, керуючись прямим умислом на незаконне позбавлення волі потерпілої, відвезли ОСОБА_32 за адресом: АДРЕСА_7 , та помістили останню до будинку.

В подальшому ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , діючи узгоджено з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в будинку за адресом: АДРЕСА_7 , з метою незаконного позбавлення волі ОСОБА_32 , та отримання грошових коштів від її родичів, за нібито надання кваліфікованої допомоги по реабілітації, діючи проти волі потерпілої, позбавивши останню свободи переміщення, незаконно почали утримували ОСОБА_32 в приміщенні вказаного будинку до 20.03.2021, поки злочинна діяльність організованої групи не була припинена працівниками поліції.

Крім цього, 20.03.2021 року, близько 09 години 15 хвилин, діючи під приводом ГО Шанс на життя , ОСОБА_5 . ОСОБА_6 , невстановлена особа, на автомобілі марки ВАЗ 21099 , реєстраційний номер НОМЕР_1 , яким керував ОСОБА_7 , у складі організованої групи, з корисливих мотивів, узгоджено з ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , та за вказівкою ОСОБА_1 прибули за адресом: АДРЕСА_16 , за місцем проживання ОСОБА_33 , та реалізуючи спільний прямий умисел на незаконне позбавлення волі та викрадення потерпілого, на виконання заздалегідь розподілених ролей, діючи проти волі потерпілого, застосували до ОСОБА_33 фізичну силу, заподіяли йому фізичні страждання, а саме зв`язали йому руки та наносячи потерпілому удари руками та ногами в область обличчя і тулуба, силоміць витягли ОСОБА_33 із вказаної квартири. Після чого, посадили останнього до автомобіля марки ВАЗ 21099 , реєстраційний номер НОМЕР_1 , тим самим позбавили потерпілого ОСОБА_33 свободи переміщення.

Продовжуючи реалізовувати спільний кримінально-протиправний план, 20.03.2021, близько 09 години 28 хвилин, ОСОБА_5 ОСОБА_6 , невстановлена особа та ОСОБА_7 , який сів за кермо автомобіля, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, діючи проти волі потерпілого ОСОБА_33 , на автомобілі марки ВАЗ 21099 , реєстраційний номер НОМЕР_1 , позбавивши ОСОБА_33 свободи переміщення, відвезли його за адресом: АДРЕСА_7 , де помістили потерпілого до будинку.

В подальшому ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , діючи узгоджено з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в будинку за адресом: АДРЕСА_7 , з метою незаконного позбавлення волі ОСОБА_33 , та отримання грошових коштів від його родичів, за нібито надання кваліфікованої допомоги по реабілітації, діючи проти волі потерпілого, позбавивши останнього свободи переміщення, незаконно почали утримували ОСОБА_33 в приміщенні вказаного будинку до 16 години 54 хвилини 20.03.2021, поки злочинна діяльність організованої групи не була припинена працівниками поліції.

З огляду на викладене, ОСОБА_1 обґрунтовано підозрюється у вчиненні 19 кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 146 КК України.

Ухвалою слідчого судді Києво-Святошинського районного суду Київської області від 13.04.2021 відмовлено у задоволенні клопотання слідчого, погодженого із прокурором, про застосування щодо підозрюваного ОСОБА_1 запобіжного заходу у виді тримання під вартою та застосовано щодо останнього запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту.

У зв`язку з невиконанням підозрюваним ОСОБА_1 обов`язків, покладених на нього ухвалою Києво-Святошинського районного суду Київської області, слідчим суддею 26.05.2021 змінено запобіжний захід із цілодобового домашнього арешту на тримання під вартою.

Відповідно до даної ухвали відносно підозрюваного ОСОБА_1 , змінено запобіжний захід із домашнього арешту на тримання під вартою у арештному домі Державній установі Київський слідчий ізолятор строком застосування до 11.06.2021 року.

Вважаю, що в ході досудового розслідування задля об`єктивного його розслідування в розумні строки, виникла необхідність в продовженні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою в межах строку досудового розслідування. 27.05.2021 року сторонам кримінального провадження відкрито матеріали кримінального провадження для ознайомлення, але оскільки запобіжний захід у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_1 обрано до 11.06.2021 року, останній знаючи про це,буде затягувати ознайомлення.

Згідно п. 4 ч. 2 ст. 183 КПК України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою не може бути застосований, окрім як до раніше не судимої особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк п`ять років.

Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою щодо ОСОБА_1 необхідно продовжитиі з метою забезпечення виконання ним перед органом досудового розслідування та судом покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання ризикам, передбаченим п.п. 1, 3, 5 ч. 1ст. 177 КПК України, які вказують, що підозрюваний може:

- переховуватися від органу досудового розслідування та суду;

- незаконно впливати на потерпілих, свідків та інших підозрюваних у цьому кримінальному провадженні;

- вчинити інше кримінальне правопорушення.

Ризик переховування ОСОБА_1 від органу досудового розслідування та суду обґрунтовується тим, усвідомлюючи невідворотність реального покарання, буде намагатись уникнути кримінальної відповідальності за злочин, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від 5до 10 років позбавлення волі. (п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України).

Аналізуючи вказаний ризик в контексті практики Європейського суду із захисту прав людини, слід зазначити, що ризик втечі підозрюваного не може бути встановлений лише на основі суворості можливого вироку. Оцінка такого ризику має проводитись із посиланням на ряд інших факторів, які можуть або підтвердити існування ризику або вказати, що вона маловірогідна і необхідність в утриманні під вартою відсутня (Panchenkov. Russia (Панченко проти Росії). Ризик втечі може оцінюватись у світлі факторів, пов`язаних із характером особи, її моральністю, місцем проживання, родом занять, майновим станом, сімейними зв`язками та усіма видами зв`язку з країною, в якій така особа піддається кримінальному переслідуванню (Becciew. Moldova (Бекчиев проти Молдови).

Оцінюючи ризик переховування підозрюваного з позиції практики Європейського суду із захисту прав людини, слід зазначити наступне.

Так, ОСОБА_1 одружений з ОСОБА_2 , яка також є підозрюваною у кримінальному провадженні № 12021111040000211 від 20.03.2021, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 146 КК України, та була активним учасником створеної та очолюваної ОСОБА_1 організованої групи.

Тому, існує реальний ризик переховування підозрюваного ОСОБА_1 від органу досудового розслідування та суду задля уникнення кримінальної відповідальності, а його шлюб з ОСОБА_2 не може бути прирівняно до таких соціальних зв`язків, які б втримали його від переховування.

При цьому, ч. 1 ст. 178 КПК України визначено, що при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів слідчий суддя, суд зобов`язаний оцінити в сукупності всі обставини, у тому числі і дотримання підозрюваним умов застосованих запобіжних заходів, якщо вони застосовувалися до нього раніше.

Підозрюваний в період дії запобіжного заходу неодноразово порушував покладені на нього обов`язки. Процесуальним керівником 17.05.2021 у кримінальному провадженні №12021111040000211 від 20.03.2021 допитано свідків ОСОБА_34 та ОСОБА_35 , які вказали, що ОСОБА_1 разом з дружиною ОСОБА_2 , яка також підозрюється у цьому ж провадженні та також перебуває на цілодобовому домашньому арешті, неодноразово на протязі квітня-травня 2021 року, відвідували територію домоволодіння за адресою АДРЕСА_7 .

На підтвердження цих фактів свідком ОСОБА_34 подано відео з камер спостереження на її будинку.

Процесуальним керівником подано клопотання про зміну запобіжного заходу із домашнього арешту на тримання під вартою, яке відповідно до ухвали слідчого судді Києво-Святошинського районного суду Київської області від 26.05.2021 у справі № 369/6911/21 задоволено.

Такі факти свідчать про те, що запобіжний захід у виді домашнього арешту є недостатнім для дотримання підозрюваним своїх процесуальних обов`язків, а також підтверджують реальність ризиків, передбачених ст. 177 КПК України.

При цьому, відвідує ОСОБА_1 саме домоволодіння за адресою АДРЕСА_7 , де знаходиться ГО Шанс на життя , що свідчить про те, що він як особа, яка підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 146 КК України як організатор організованої групи має реальну можливість впливати на свідків, інших підозрюваних, а також на потерпілих у цьому провадженні.

Підозрюваний ОСОБА_1 зухвало не виконував обов`язки, покладені на нього ухвалою суду. Таким чином, саме тримання під вартою без альтернативи у виді внесення застави зможе утримати його від спроб переховуватися від органу досудового розслідування та суду; незаконно впливати на потерпілих, свідків, інших підозрюваних у цьому кримінальному провадженні; вчинити інше кримінальне правопорушення.

Враховуючи ці обставини і тяжкість злочину, в якому він підозрюється, існує реальний ризик переховування підозрюваного з метою уникнення кримінальної відповідальності.

Щодо наявності ризику, передбаченого п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України, згідно з яким ОСОБА_1 зможе впливати на потерпілих, свідків та інших підозрюваних у кримінальному провадженні, необхідно зазначити наступне.

Даний ризик обґрунтовується тим, що підозрюваному в ході розслідування стали відомі анкетні дані та місця проживання потерпілих, свідків та інших підозрюваних у вказаному кримінальному провадженні. Перебуваючи не під вартою та знаючи про фактичне місце проживання потерпілих, свідків та інших підозрюваних у вказаному кримінальному провадженні підозрюваний може незаконно впливати на них, змушуючи із застосуванням фізичного чи психологічного примусу змінювати свої показання, давати неправдиві показання або відмовитися від дачі будь-яких показань чи не з`являтись на допити, з метою уникнення відповідальності, а потерпілі, свідки та інші підозрювані у вказаному кримінальному провадженні на даний час не допитані безпосередньо судом. Такими своїми діями, підозрюваний зашкодить здійсненню належного досудового розслідування в розумні строки.

Даний ризик також підтверджується і показаннями потерпілого ОСОБА_17 , який вказує, що йому відомо про те, що підозрюваний телефонував матері іншого потерпілого - ОСОБА_36 та просив забрати заяву з поліції.

Крім того, ОСОБА_1 підозрюється як організатор організованої групи, тому може здійснювати незаконний вплив на інших підозрюваних, а саме ОСОБА_7 ОСОБА_6 , ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_2 які підозрюються у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 146 КК України саме під його керівництвом.

Реальним є і ризик вчинення іншого кримінальне правопорушення, оскільки він підозрюється у вчиненні 19 тяжких злочинів, при цьому вказані злочини вчиняв з метою особистої вигоди та були джерелом доходу підозрюваного.

Таким чином, під час досудового розслідування встановлено реальні ризики того, що підозрюваний у разі застосування до нього запобіжного заходу, не пов`язаного з триманням під вартою, буде переховуватися від органу досудового розслідування та суду; незаконно впливати на потерпілих, свідків та інших підозрюваних у цьому кримінальному провадженні, вчинить інше кримінальне правопорушення.

Враховуючи викладене, слідчий просить продовжити строк дії запобіжного заходу у виді тримання під вартою відносно підозрюваного в межах строку досудового розслідування до 21.06.2021 року включно.

В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав, з підстав, викладених в останньому.

Захисник та підозрюваний ОСОБА_1 заперечували щодо задоволення клопотання.

Заслухавши пояснення учасників процесу, вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.

20.03.2021 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 146 КК України (кримінальному провадженні присвоєно № 12021111040000211) відносно того, що до ЧЧ ВП № 2 Бучанського РУП ГУНП в Київській області надійшло повідомлення від ОСОБА_37 , ІНФОРМАЦІЯ_26 , (очевидця) про те, що за адресою: АДРЕСА_17 , поблизу входу до багатоквартирного житлового будинку АДРЕСА_18 троє невідомих осіб, зв`язавши невідомого чоловіка, вивели його з під`їзду будинку, після чого, сівши до автомобіля, попрямували у невідомому напрямку.

20.03.2021 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 146 КК України (кримінальному провадженні присвоєно № 12021111050000328) за заявами осіб, які незаконно утримувались за адресою: АДРЕСА_7 тривалий час.

13.04.2021 ОСОБА_1 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 146 КК України, у кримінальному провадженні № 12021111040000211.

Ухвалою від 13.04.2021 слідчим суддею Києво-Святошинського районного суду Київської області обрано відносно ОСОБА_1 запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту.

Ухвалою суду від 26.05.2021 року у зв`язку із невиконанням ОСОБА_1 обов`язків покладених на нього ухвалою Києво-Святошинського районного суду від 13.04.2021 року, змінено запобіжний захід із цілодобового домашнього арешту на тримання під вартою.

Постановою прокурора Києво-Святошинської окружної прокуратури Холод К.І. від 09.04.2021 кримінальні провадження № 12021111040000211 від 20.03.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 146 КК України, та № 12021111050000328 від 20.03.2021 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 146 КК України, об`єднано в одне провадження за № 12021111040000211 від 20.03.2021.

Постановою керівника Києво-Святошинської окружної прокуратури Київської обласної Дмитруня Ю.О. від 12.05.2021 продовжено строк досудового розслідування у кримінальному проваджені № 12021111040000211 від 20.03.2021 до трьох місяців, а саме до 21.06.2021.

Відповідно до ст. 2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

З метою досягнення завдань кримінального провадження та для належного здійснення правосуддя у справах про вчинення кримінального правопорушення у Кодексі передбачено заходи забезпечення кримінального провадження, до яких належить, зокрема, тримання підозрюваного, обвинуваченого під вартою (ст. 131, 176, 183 КПК України).

Згідно з ч. 1 ст. 183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України.

До цих ризиків належать такі спроби підозрюваного, обвинуваченого як переховування від органів досудового розслідування та/або суду; знищення, переховування або спотворення будь-яких речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконний вплив на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином; вчинення іншого кримінального правопорушення чи продовження кримінального правопорушення, у якому особа підозрюється, обвинувачується.

Звертаючись до суду з клопотанням про продовження строків тримання під вартою, слідчий, прокурор має викласти обставини, які свідчать про те, що заявлений ризик не зменшився або з`явилися нові ризики, які виправдовують продовження тримання особи під вартою, та обставини, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про тримання під вартою (ч. 3 ст. 199 КПК України).

Відповідно до ч. 3 ст. 197 КПК України, строк тримання під вартою може бути продовжений слідчим суддею в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Слідчим суддею встановлено, що по даному кримінальному провадженню досудове слідство не закінчено, строк його проведення продовжено до 21.06.2021.

Описана у клопотанні фабула у сукупності з наданими прокурором поясненнями та представленими матеріалами кримінального провадження дає слідчому судді можливість дійти висновку про наявність ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 146 КК України.

Досліджені матеріали у взаємному зв`язку з обставинами кримінального правопорушення, дають слідчому судді підстави дійти до висновку про наявність обґрунтованої підозри.

Необхідно зауважити, що на даному етапі провадження слідчий суддя не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, винуватість чи невинуватість особи у вчиненні кримінального правопорушення. Слідчий суддя на підставі оцінки сукупності отриманих доказів повинен визначити лише чи є причетність особи до вчинення кримінального правопорушення вірогідною та достатньою (за стандартом "обґрунтованої підозри") для застосування щодо неї запобіжного заходу.

Ризиком у контексті кримінального провадження є певна ступінь можливості, що особа вдасться до вчинків, які будуть перешкоджати досудовому розслідуванню та судовому розгляду або ж створять загрозу суспільству. При визначенні ризиків закон не вимагає неспростовних доказів того, що підозрюваний однозначно, поза всяким сумнівом, здійснюватиме відповідні дії, однак, вимагає обґрунтування, що він має реальну можливість їх здійснити під час вирішення питання про застосування запобіжного заходу або в майбутньому. Отже, ризики, які дають достатні підстави слідчому судді вважати, що підозрюваний може здійснити спробу протидії кримінальному провадженню у формах, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК, слід вважати наявними за умови достатньої вірогідності їх здійснення.

Метою і підставою продовження тримання під вартою є запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду, незаконно впливати на потерпілих, свідків та інших підозрюваних у цьому кримінальному провадженні, вчиняти інші кримінальні правопорушення.

Ризики передбачені ст. 177 КПК, які мали місце на час обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, продовжують існувати.

Встановлені під час судового засідання обставини у свої сукупності та взаємозв`язку формують у слідчого судді переконання, що запобігти доведеним під час розгляду клопотання ризикам неможливо без продовження строку дії запобіжного заходу відносно підозрюваного.

В цьому кримінальному провадженні на даному етапі слідчий суддя не вбачає за можливе запобігти ризикам кримінального провадження із застосуванням запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання, особистої поруки (з урахуванням відсутності потенційних поручителів), адже ці заходи пов`язані з потенційним доступом ОСОБА_5 до потерпілих, свідків, інших підозрюваних щодо яких можливий ризик впливу, без належних стримуючих заходів. Домашній арешт, в тому числі цілодобовий, хоча і пов`язаний з ізоляцією підозрюваного від суспільства, однак, зважаючи на встановлені на цьому етапі досудового розслідування ризики, може виявитися неефективним з таких же підстав.

З урахуванням встановлених обставин, слідчий суддя вважає, що застосування до підозрюваного більш м`якого запобіжного заходу, аніж тримання під вартою, не може запобігти доведеним під час розгляду клопотання ризикам.

Приймаючи до уваги те, що ОСОБА_1 обґрунтовано підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 146 КК України, та за скоєння якого передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до 10 років, будь-яких даних про зменшення чи відсутність ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, для застосування стосовно підозрюваного більш м`якого запобіжного заходу, ніж тримання під вартою в судовому засіданні не встановлено і в обґрунтування застосування запобіжного заходу щодо підозрюваного покладається необхідність запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та суду, незаконно впливати на потерпілих, свідків та інших підозрюваних у цьому кримінальному провадженні, вчиняти інші кримінальні правопорушення, з метою забезпечення дієвості даного кримінального провадження вбачається доцільним продовжити строк запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою підозрюваному в межах строку досудового розслідування тобто до 21.06.2021 року включно.

Керуючись ст. 177, 178, 183, 186, 193, 194, 196, 197, 199, 205, 309 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області Чернець А.А. у кримінальному провадженні № 12021111040000211 від 20.03.2021 про продовження строку запобіжного заходу у виді тримання під вартою відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України - задовольнити.

Продовжити строк застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, уродженця м. Київ, не одружений, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та проживаючий за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого, в межех строку досудового розслідування до 21.06.2021 року включно.

Тримання ОСОБА_1 здійснювати у Державній установі Київський слідчий ізолятор Міністерства юстиції України.

Ухвала підлягає негайному виконанню. Оскарження ухвали не перешкоджає її виконанню.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення, а підозрюваним в той же строк з моменту вручення йому копії ухвали.

Повний текст ухали складено 14.06.2021 року.

Слідчий суддя Д.Д.Усатов

Дата ухвалення рішення 11.06.2021
Зареєстровано 14.06.2021
Оприлюднено 14.06.2021

Судовий реєстр по справі 369/7734/21

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 11.06.2021 Києво-Святошинський районний суд Київської області Кримінальне
Ухвала від 11.06.2021 Києво-Святошинський районний суд Київської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 369/7734/21

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону