14.06.2021 року КОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 533/346/21
Провадження № 2/533/108/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(за правилами позовного провадження)
14 червня 2021 року Козельщинський районний суд Полтавської області
в складі: головуючого судді - Оксенюк М. М.,
за участі: секретаря судового засідання - Шуліки Л. Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Козельщина цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,
У С Т А Н О В И В
15.04.2021 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Козельщинського районного суду із вищезазначеним позовом до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання їх такими, що втратили право користування житловим приміщенням.
На обґрунтування позову позивачем зазначено, що 30.05.2019 року між ним та ТзОВ КАРГО ПРОМ були укладені договори купівлі-продажу житлового будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 та земельної ділянки площею 0,2474 га, кадастровий номер 5322084204:04:001:0014, посвідчені приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Щелковим Д. М.
Крім цього, позивач зазначив, що йому стало відомо, що в будинку є зареєстровані особи, а саме: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Позивач не неодноразово в телефонному режимі звертався до відповідачів з проханням знятися з реєстраційного обліку, оскільки факт їх реєстрації порушує його право на вільне розпорядження житлом, але відповідач ОСОБА_2 повідомила, що добровільно знятись з реєстраційного обліку разом з чоловіком ОСОБА_3 , оскільки не мають можливості, так як вони виїхали та перебувають на території Російської Федерації, де проживають та працюють.
Ухвалою Козельщинського районного суду Полтавської області від 23.04.2021 року провадження по даній справі відкрито за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче судове засідання на 21.05.2021 року о 08 год. 00 хв.
Дана справа призначена до судового розгляду по суті на 14.06.2021 року о 08 год 00 хв у відкритому судовому засіданні.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, в матеріалах справи міститься заява про розгляд справи без його участі позов підтримує та прохає задовольнити. В разі неявки відповідачів прохає постановити заочне рішення.
Відповідачі ОСОБА_2 , ОСОБА_3 в судове засідання не з`явилися. В матеріалах справи міститься заява відповідачів про розгляд справи без їхньої участі, позов позивача визнають.
Згідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України, в зв`язку з неявкою сторін, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, вивчивши письмові докази по справі, встановив наступне.
У відповідності до ч. 3 та ч. 4 ст. 12, ч. 1 та ч. 2 ст. 13 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.
Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Судом встановлено, що позивач є власником житлового будинку, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
В зазначеному вище будинку зареєстровані відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .
Також, судом встановлено, що відповідачі з 2019 року не проживають в житловому будинку по АДРЕСА_1 , так як перебувають на території Російської Федерації, де проживають та працюють.
Відповідно до статті 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Право приватної власності є непорушним.
За статтею 317 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном. На зміст права власності не впливають місце проживання власника та місце знаходження майна.
Відповідно до частини першої статті 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
За положеннями статті 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
При вирішенні спорів, пов`язаних з користуванням жилими приміщенням в будинках і квартирах, які належать громадянам на праві приватної власності, зокрема про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, слід виходити з норм Глави 6 розділу ІІІ ЖК УРСР про користування жилими приміщенням в будинках (квартирах) приватного житлового фонду, а також положень статті 405 ЦК України.
Частиною другою статті 405 ЦК України визначено, що член сім`ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім`ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Відповідно до статті 7 Закону України Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права користування житловим приміщенням.
Далі, судом встановлено, що в спірному житловому будинку відповідачі не проживають, речей не зберігають, оплату за комунальні послуги не здійснюють, обов`язку по утриманню житла в належному технічному стані не несуть.
Відповідно до договору купівлі-продажу житлового будинку 30.05.2019 року вбачається, що ОСОБА_1 придбав у ТзОВ КАРГО ПРОМ житловий будинок, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 .
Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на рухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна вбачається, що власником житлового будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 є ОСОБА_1 .
Згідно акта від 12.03.2021 року вбачається, що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 зареєстровані у житловому будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , але з 2019 року не проживають.
Відповідно до ч.1 ст.29 ЦК України, місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позов позивача підлягає задоволенню, оскільки відповідачі втратили право на користування житловим приміщенням, а саме житловим будинком в АДРЕСА_1 .
Відповідно до ст. 141 ЦПК України, стягнути з кожного відповідача ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 судові витрати пов`язані зі сплатою судового збору в розмірі 454 грн 00 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст. 12, 13, 81, 141, 268, 354-355 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням - задовольнити повністю.
Визнати ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) такою, що втратила право користування житловим будинком АДРЕСА_1 .
Визнати ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) таким, що втратив право користування житловим будинком АДРЕСА_1 .
Стягнути з кожного ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 454 грн. 00 коп.
Рішення може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду через Козельщинський районний суд.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасник справи, якому повний текст рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного тексту рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя М. М. Оксенюк
Суд | Козельщинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2021 |
Оприлюднено | 14.06.2021 |
Номер документу | 97615120 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Козельщинський районний суд Полтавської області
Оксенюк М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні