Постанова
від 03.06.2010 по справі 2а-1821/10/2370
ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

№ 2а-1821/10/2370

03.06.2010 р. м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд в скла ді:

головуючого - судді Лічев ецького І.О.,

при секретарі - Левчуку А.С .,

за участю: представника поз ивача - Рогового В.М. за д овіреністю; відповідача - не з' явився, розглянувши у від критому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну с праву за позовом державної п одаткової інспекції у Тальні вському районі до фізичної о соби-підприємця ОСОБА_2 пр о стягнення податкового борг у,

ВСТАНОВИВ:

ДПІ у Тальнівсько му районі звернулася до суду з адміністративним позовом про стягнення з ФОП ОСОБА_2 166 грн. 25 коп., посилаючись на н аявність у відповідача подат кового боргу із сплати оренд ної плати за земельні ділянк и державної та комунальної в ласності.

В судовому засіданні представник позивача позовн і вимоги підтримав та просив їх задовольнити.

Відповідач заперечен ь проти позову не надав, в судо ве засідання не з' явився, св ого представника не направив .

З наданого суду письм ового заперечення вбачаєтьс я, що позов відповідачем не ви знається з тих підстав, що в че рвні 2009 р. він вже сплачував оре ндну плату за земельні ділян ки державної та комунальної власності.

Заслухавши пояснення представника позивача, розг лянувши подані документи і м атеріали, оцінивши належніст ь, допустимість, достовірніс ть кожного доказу окремо, а та кож достатність і взаємний з в' язок доказів у їх сукупно сті, суд приходить до наступн ого.

ОСОБА_2 зареєстров аний як суб' єкт підприємниц ької діяльності 13 липня 2001 року , про що Тальнівською районно ю державною адміністрацією Ч еркаської області зроблено з апис у журналі обліку реєстр аційних справ за № 438.

Згідно даним довідки ДПІ у Тальнівському районі № 63/2010/29-036 від 16.04.2010 р., відповідач взя тий на облік як платник подат ків 13.07.2001 р. за № 111.

Відповідно до статті 14 Закону України «Про систему оподаткування»від 25 червня 1991 року № 1251-XII плата за землю (зем ельний податок, а також оренд на плата за земельні ділянки державної і комунальної вла сності) віднесена до загальн одержавних податків і зборів .

Спеціальним Законом, який визначає розміри та порядок плати за використання земел ьних ресурсів, а також відпов ідальність платників та конт роль за правильністю обчисле ння і справляння земельного податку є Закон України «Про плату за землю»від 3 липня 1992 р оку № 2535-XII (надалі за текстом - « Закон № 2535-XII»).

Статтею 2 Закону № 2535-XII визначено, що використання з емлі в Україні є платним. Плат а за землю справляється у виг ляді земельного податку або орендної плати, що визначаєт ься залежно від грошової оці нки земель. Розміри податку з а земельні ділянки, грошову о цінку яких не встановлено, ви значаються до її встановленн я в порядку, визначеному цим З аконом.

На підставі рішення В еселокутської сільської рад и № 4/10 від 15 грудня 2006 р. між відпо відачем та зазначеною сільра дою укладено договір оренди земельної ділянки терміном н а п' ять років. Згідно додатк у до договору оренди земельн ої ділянки в 2009 р. за користуван ня земельною ділянкою відпов ідач зобов' язаний був сплат ити 357 грн., що відповідає 29 грн. 7 5 коп. щомісячної плати.

Законом який установлює п орядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державни ми цільовими фондами з подат ків і зборів (обов'язкових пла тежів), включаючи збір на обов 'язкове державне пенсійне ст рахування та внески на загал ьнообов'язкове державне соці альне страхування, нарахуван ня і сплати пені та штрафних с анкцій, що застосовуються до платників податків контролю ючими органами, у тому числі з а порушення у сфері зовнішнь оекономічної діяльності, та визначає процедуру оскаржен ня дій органів стягнення є За кон України «Про порядок пог ашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондам и» від 21 грудня 2000 року № 2181-III (нада лі за текстом - «Закон № 2181-III»).

Стаття перша Закону № 2181-III визначає податкове зобо в'язання, як зобов'язання плат ника податків сплатити до бю джетів або державних цільови х фондів відповідну суму кош тів у порядку та у строки, визн ачені цим Законом або іншими законами України

Відповідно до пункту 1.3. ста тті 1 названого Закону податк овий борг (недоїмка) це податк ове зобов' язання (з урахува нням штрафних санкцій за їх н аявності), самостійно узгодж ене платником податків або у згоджене в адміністративном у чи судовому порядку, але не с плачене у встановлений строк , а також пеня, нараховану на с уму такого податкового зобов 'язання.

За приписами пункту 5.1 статті 5 Закону № 2181-III податков е зобов'язання, самостійно ви значене платником податків у податковій декларації, вваж ається узгодженим з дня пода ння такої податкової деклара ції. Зазначене податкове зоб ов'язання не може бути оскарж ене платником податків в адм іністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх под аткових періодах (з урахуван ням строків давності, визнач ених статтею 15 цього Закону) п латник податків самостійно в иявляє помилки у показниках раніше поданої податкової де кларації, такий платник пода тків має право надати уточню ючий розрахунок. Платник под атків має право не подавати т акий розрахунок, якщо такі ут очнені показники зазначають ся ним у складі податкової де кларації за будь-який наступ ний податковий період, протя гом якого такі помилки були с амостійно виявлені.

Згідно підпункту 5.3.1 пу нкту 5.3 статті 5 Закону № 2181-III плат ник податків зобов'язаний са мостійно сплатити суму подат кового зобов'язання, зазначе ну у поданій ним податковій д екларації, протягом десяти к алендарних днів, наступних з а останнім днем відповідного граничного строку, передбач еного підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 с татті 4 цього Закону для подан ня податкової декларації.

Підпунктом б пункту 17.2 стат ті 17 Закону № 2181-III визначено, якщ о платник податків, який до по чатку його перевірки контрол юючим органом самостійно вия вляє факт заниження податков ого зобов'язання минулих под аткових періодів, зобов'язан ий відобразити суму такої не доплати у складі декларації з цього податку, що подається за наступний податковий пер іод, збільшену на суму штрафу у розмірі п'яти відсотків від такої суми, з відповідним збі льшенням загальної суми пода ткового зобов'язання з цього податку.

Відповідно до поданої відп овідачем 19 грудня 2009 р. податко вої декларації орендної плат и за земельні ділянки держав ної та комунальної власності ФОП ОСОБА_2 нараховано не доплату, що збільшує податко ве зобов' язання за 6 місяців 2009 р. у зв' язку виправленням п омилки в розмірі 158 грн. 34 коп. та самостійно нараховано штраф у зв' язку з виправленням по милки в сумі 7 грн. 91 коп.

Заявлена до стягнен ня сума, відповідно до статті 5 Закону № 2181-III, є узгодженою.

Пункт 11 статті 11 Закону Укр аїни «Про державну податкову службу в Україні»від 4 грудня 1990 року № 509-XII передбачає право о рганів державної податкової служби застосовувати до пла тників податків фінансові (ш трафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільо вих фондів суми недоїмки, пен і у випадках, порядку та розмі рах, встановлених законами У країни.

Оцінюючи обґрунтованість доводів відповідача щодо спл ати ним орендної плати за зем ельні ділянки державної та к омунальної власності суд вра ховує, що в обліковій картці п латника податків відсутні ві домості про сплату ФОП ОСОБ А_2 плати за землю в червні 2009 р.

Суд також бере до уваги, що в ідповідно до частини 4 статті 70 КАС України обставини, які з а законом повинні бути підтв ерджені певними засобами док азування, не можуть підтверд жуватися ніякими іншими засо бами доказування, крім випад ків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

У цьому зв' язку суд зазнач ає, що позивачем заперечуєть ся факт сплати відповідачем плати за землю, а пояснення ос таннього стосовно того, що ві н віддав кошти, призначені дл я сплати орендної плати неві домій особі і при цьому не отр имав розрахункового докумен та не можуть бути прийняті су дом в якості належного доказ у.

У світлі цих обстави н, суд приходить до висновку, щ о у позивача є підстави для пр имусового стягнення за рішен ням суду 166 грн. 25 коп. в рахунок п огашення податкового боргу т а знаходить позов таким, що пі длягає задоволенню.

Відповідно до частини чет вертої статті 94 КАС України су дові витрати, здійснені пози вачем - суб' єктом владних п овноважень, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 86, 94, 159, 1 62 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний поз ов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-п ідприємця ОСОБА_2 (АДРЕС А_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в доход бюджету ч ерез державну податкову інсп екцію у Тальнівському районі (Черкаська область, м. Тальне, вул. Соборна, 122, ідентифікацій ний код 34446181) податковий борг в с умі 166 (сто шістдесят шість) грн . 25 коп.

Постанова набирає з аконної сили після закінченн я строку подання заяви про ап еляційне оскарження, яка мож е бути подана до Київського а пеляційного адміністративн ого суду через Черкаський ок ружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня ск ладення постанови в повному обсязі. Якщо постанову було п роголошено у відсутності осо би, яка бере участь у справі, т о строк подання заяви про апе ляційне оскарження обчислює ться з дня отримання нею копі ї постанови. Апеляційна скар га на постанову подається пр отягом двадцяти днів після п одання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова складена в пов ному обсязі 07 червня 2010 р.

Суддя І.О.Ліч евецький

СудЧеркаський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення03.06.2010
Оприлюднено23.09.2010
Номер документу9761513
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-1821/10/2370

Ухвала від 06.05.2010

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

І.О.Лічевецький

Ухвала від 26.04.2010

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

І.О.Лічевецький

Постанова від 03.06.2010

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

І.О.Лічевецький

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні