Справа № 2а-2129/10/2570
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 червня 2010 р. м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої –судді Соломко І.І.,
за участю секретаря Розмовенко А.О.,
прокурора Дремлюги С.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Ніжинського міжрайонного прокурора Чернігівської області в інтересах держави в особі Ніжинської об’єднаної державної податкової інспекції Чернігівської області до Приватного підприємства «Іріда та Фортуна» про стягнення податкового боргу,-
В С Т А Н О В И В :
27.04.2010 року, Ніжинський міжрайонний прокурор Чернігівської області звернувся до суду в інтересах держави в особі Ніжинської об’єднаної державної податкової інспекції Чернігівської області (далі – Ніжинська ОДПІ) з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Іріда та Фортуна» (далі – ПП «Іріда та Фортуна») про стягнення податкового боргу в сумі 190,00 грн. за рахунок активів платника податків.
Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Позивач в судове засідання не з’явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надіслав на адресу суду заяву про розгляд справи у відсутності їх представника.
Відповідач в судове засідання не з’явився, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, про причини своєї неявки суду не повідомив.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ПП «Іріда та Фортуна» зареєстровано як юридична особа у виконкомі Ніжинської міської ради Чернігівської області 11.03.2009 року, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 9-10). Перебуває на податковому обліку в Ніжинській ОДПІ 13.03.2009 року за № 8375, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 13.03.2009 року № 8375 (а.с. 13).
Згідно ст.4, п.3 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991 року № 1251 зобов’язано сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законом терміни.
Згідно ст.11 Закону України “Про систему оподаткування” платник податку несе відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податку та дотримання вимог податкового законодавства.
Відповідач несвоєчасно та не в повному обсязі вносить податки до бюджету.
Так, за даними позивача, станом на 14.04.2010 року, відповідач має податковий борг в сумі 190,00 грн. по єдиному податку на підприємницьку діяльність з юридичних осіб, про що свідчить довідка від 14.04.2010 року № 219/19-034 (а.с. 5).
Сума податкового боргу по єдиному податку на підприємницьку діяльність з юридичних осіб в розмірі 190,00 грн. виникла на підставі податкового повідомлення-рішення від 11.12.2009 року № 0004931530/0, прийнятого податковим органом та розрахунку від 19.01.2010 року № 42496 (а.с. 12, 14).
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.п. 1.1.2 п. 1.1 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181, податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до п.п. 1.1.3 п. 1.1 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до ввідної частини Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 р. N 2181-III цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів ( обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності. Саме цім Законом і запроваджене поняття податкового зобов'язання, податкового боргу, як податкового зобов'язання узгодженого платником податків або встановленого судом, але не сплаченого у встановлений строк, а також пені, нарахованої на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до п.6.1 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання.
Ніжинська ОДПІ надіслала на адресу відповідача вищезазначене податкове повідомлення-рішення, яке було отримано відповідачем 12.12.2009 року.
Відповідно до п.п. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платнику податків направляється податкова вимога у випадках, якщо він не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання у встановлені строки.
Ніжинська ОДПІ оформила податкові вимоги: першу податкову вимогу від 28 грудня 2009 року № 1/289 та другу податкову вимогу від 12 лютого 2010 року № 2/27, які надіслані рекомендованою кореспонденцією та отримані відповідачем 13.01.2010 року та 17.02.2010 року.
Відповідно до п.п. 10.1.1 п.10.1 ст. 10 Закону 2181, у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків.
22 березня 2010 року Ніжинською ОДПІ було прийнято рішення № 478 про стягнення коштів та продаж активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Активами платника податків згідно з п. 1.7 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Як вбачається з матеріалів справи відповідач не сплатив узгоджену суму податкового зобов”язання в строки передбачені п.5.3 ст.5 зазначеного Закону, отже вона у відповідності з п.п.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” є сумою податкового боргу платника податків. Отже, податковий борг це в будь-якому випадку узгоджене податкове зобов’язання, яке не сплачене у встановлений строк.
Відповідно до п.11 ст.10 Закону України “Про державну податкову службу” державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги Ніжинського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Ніжинської об’єднаної державної податкової інспекції Чернігівської області до Приватного підприємства «Іріда та Фортуна» про стягнення податкового боргу в сумі 190,00грн.є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Згідно п. 30 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.09.1993 року № 7-93 позивач звільняється від сплати державного мита.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. 9, 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов Ніжинського міжрайонного прокурора Чернігівської області в інтересах держави в особі Ніжинської об’єднаної державної податкової інспекції Чернігівської області до Приватного підприємства «Іріда та Фортуна» про стягнення податкового боргу, - задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства «Іріда та Фортуна» (код 36362989) до Місцевого бюджету м. Ніжина (р/р №34218378700005, код 22820749, в УДК у Чернігівській області, МФО 853592) податкового боргу в сумі 190,00 грн. по єдиному податку на підприємницьку діяльність з юридичних осіб.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі, особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими статтями 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Соломко І.І.
Суд | Чернігівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.06.2010 |
Оприлюднено | 23.09.2010 |
Номер документу | 9762873 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернігівський окружний адміністративний суд
Соломко І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні