Ухвала
від 14.04.2021 по справі 757/19809/21-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/19809/21-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 квітня 2021 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю сторони кримінального провадження слідчого ОСОБА_3 розглянувши у судовому засіданні клопотання про надання дозволу на проведення обшуку,-

ВСТАНОВИВ:

14.04.2021 в провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України ОСОБА_4 , за погодженням з прокурором, про надання дозволу на проведення обшуку.

У судовому засідання слідчий внесене клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Згідно норми ч. 1 ст. 107 КПК України здійснювалась фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею.

Слідчий суддя заслухавши пояснення слідчого в обґрунтування клопотання, дослідивши матеріали провадження, приходить до наступного висновку.

Як вбачається з матеріалів клопотання, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42020000000001161 від 26.06.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 246 КК України.

Проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що на території Рівненської та Житомирської областей організована група осіб, учасниками якої є працівники лісової галузі та керівники суб`єктів підприємницької діяльності, які в порушення вимог Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Лісового кодексу України, нормативно-правових актів з ведення лісового господарства, шляхом внесення недостовірних відомостей до офіційних документів та подальшого їх використання, здійснюють незаконну вирубку, транспортування та збут лісу.

Так, встановлено, що до вчинення вказаного злочину причетні посадові особи ДП «Костопільський військовий лісгосп» (ЄДРПОУ 43251937). Крім того, безпосереднім виконавцем незаконних порубок, перевезень, зберігань та збуту лісу в лісництвах ДП «Костопільський військовий лісгосп» є фізична особа підприємець ОСОБА_5 , який крім того є власником пилорами, на якій зберігається і переробляється незаконно вирублена деревина.

Відповідно до наказу начальника Головного управління майна та ресурсів від 22.05.2020 №93/нагп, призначеною комісією спільно з фахівцями «Хмельницького військового лісництва» Державного підприємства «Шепетівський військовий лісгосп» в період з 01.06.2020 до 03.06.2020 проведена перевірка стану справ та моніторинг фінансової діяльності ДП «Костопільський військовий лісгосп» (ЄДРПОУ 43251937).

Під час проведення вказаної перевірки виявлені порушення законодавства, що регламентує діяльність підрозділів лісової галузі України, допущені посадовими особами ДП «Костопільський військовий лісгосп». Так, в ході перевірки лісозаготівельних робіт згідно переліку заходів з поліпшення санітарного стану лісів на 2020 рік у Козлинському військовому лісництві ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » виявлено, що в порушення статті 39 Закону України «Про тваринний світ» в заборонений період (з 1 квітня по 15 червня) проводиться суцільна та вибіркова санітарна рубка. Виявлені порушення підтверджуються доказами (договори та акти виконаних робіт, електронні рапорти про рух лісопродукції, перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів, лісорубні квитки, перелікові відомості, карти технологічного процесу розроблення лісосіки, специфікації поколодного обліку, актом перевірки з ведення і таксації лісосік у лісах, поясненням посадової особи), а також зафіксованими фото матеріалами.

А саме, встановлено:

Квартал 6, Виділ 7, площа 3,8 га, санітарно-вибіркова рубка:

- при відводі рубки не проводилась нумерація дерев, що суперечить пункту 26 діючих Санітарних правил в лісах України;

- виявлено вантажний автомобіль завантажений лісопродукцією без ознак технічного приймання та обліку в системі електронного обліку деревини, а саме відсутність бирок на прийнятій продукції;

- порушені правила та норми техніки безпеки, мають місце завислі дерева та відсутні забороняючі знаки.

Квартал 60, Виділ 3, відноситься до особливо захищених лісових ділянок вздовж річок, площа 2,5 га, санітарно-вибіркова рубка:

- виявлено рубку ділової деревини. Невстановлені особи, що проводили звалювання дерев, разом зі спеціальною технікою негайно покинули місце робіт, залишивши лісопродукцію об`ємом 28,856 м. куб. без ознак технічного приймання та обліку в системі електронного обліку деревини;

- відсутні діляночні стовпчики згідно ДСТУ 3534-97;

-при відводі рубки не проводилась нумерація дерев.

Квартал 60, Виділ 7, площа 3,0 га, санітарно-вибіркова рубка:

- згідно системи електронного обліку деревини вбачається прийняття (вирубка) 17,979 м. куб. деревини, при цьому в ході обстеження та перевірки з відвідення і таксації лісосіки встановлено, що лісогосподарські роботи не проводились;

- розходження даних перевірки з даними відведення по ліквідному запасу на лісосіці перевищує дозволену норму та становить 10,8%;

- відсутні діляночні стовпчики;

- при відводі рубки не проводилась нумерація дерев.

Квартал 61, Виділ 1, 4 (орієнтовно), відноситься до особливо захищених лісових ділянок вздовж річок:

- Виявлено самовільну рубку сосни звичайної сироростучої діаметром в корі біля шийки кореня 20-65 см 3 шт. Протоколи щодо самовільних незаконних рубок не складались, в книзі обліку лісопорушень зазначені факти не обліковані.

Квартал 7, Виділ 25 (1), площа 0,8 га, суцільно санітарна рубка:

- відсутні діляночні стовпчики.

Квартал 61, Виділ 8, 9, 10, 11, 12 (орієнтовно):

- виявлено наслідки лісової пожежі, яка згідно книги обліку лісопорушень не облікована, збитки не встановлені, повідомлення до правоохоронних та контролюючих органів не надавались.

Загалом при здійсненні заходів з поліпшення санітарного стану лісу в ході санітарно-вибіркових рубок, під виглядом сухостійної деревини відбувається відбір здорових дерев, що відноситься до ділової продукції.

Крім того, проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що документально оформлюється реалізація деревини дубу, категорії «Д» діаметром до 30 см., що є найнижчою якістю та найдешевшою категорією, непридатною для промислової переробки. При цьому, фактично відбувається реалізація дубу категорії «А» діаметром 40-49 см.

Ринкова вартість 1 кубічного метра дубу категорії «А» діаметром 40-49 см. становить близько 28 тис. грн., тоді як вартість 1 кубічного метра дубу категорії «Д» діаметром до 30 см. складає близько 5 тис. грн.

Згідно звітної документації, протягом 2020 року ДП «Костопільський військовий лісгосп» реалізовано ФОП ОСОБА_6 дубу об`ємом 427 кубічних метрів категорії «Д», вартістю приблизно 2 млн. грн., але фактично реалізовано категорії «А» діаметром 40-49 см., вартістю приблизно 12 млн. грн.

Факт наявності порушень у діях посадових осіб ДП «Костопільський військовий лісгосп» та наявність ознак вчинення ними кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 246 КК України підтверджуються показаннями свідків ОСОБА_7 та ОСОБА_8 .

Допитана як свідок ОСОБА_9 підтвердила факт злочинної діяльності працівниками ДП «Костопільський військовий лісгосп» та керівники суб`єктів підприємницької діяльності, спрямованої на незаконну порубку, перевезення, зберігання та збут лісу.

Встановлено, що пилорама, на якій ОСОБА_5 , зберігає та переробляє незаконно вирублену деревину, знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , земельна ділянка з кадастровим номером: 5623483900:04:019:0588.

Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, нежитлова будівля, пилорама за адресою: АДРЕСА_1 , належить на праві приватної власності ОСОБА_5 .

Враховуючи вищевикладене, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінальних правопорушень, пов`язаних з незаконним заволодінням чужим майном, відшукання та вилучення знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, виникла необхідність у проведенні обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , земельна ділянка з кадастровим номером: 5623483900:04:019:0588.

Відповідно до ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь - якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Враховуючи обставини вчинення ймовірного кримінального правопорушення, так як вони викладені в клопотанні сторони обвинувачення, його правове обґрунтування, приходжу до висновку, що є достатні підстави вважати, що у вказаному майні, можуть знаходитись відшукувані речі, предмети та документи, які мають значення для досудового розслідування, а також те, що відомості, які містяться у відшукуваних речах, предметах та документах, можуть бути доказами під час судового розгляду.

Наряду з вказаним, клопотання в частині надання дозволу на проведення обшуку з метою вилучення, мобільних телефонів, сім-картки, інші засоби зв`язку, грошові кошти, здобуті в результаті злочинної діяльності, задоволенню не підлягає, оскільки клопотання в цій частині є належним чином необґрунтованим, оскільки вбачається, що воно є неконкретизованим, передчасним, недоведеним та як наслідок, у такому випадку сторону обвинувачення буде наділено широкими повноваженнями на власний розсуд вирішувати походження виявленого майна, що може призвести до їх незаконного вилучення, що є порушенням ст. 6 Конвенції з прав людини (рішення Європейського суду з прав людини від 7 липня 2007 року у справі «Смирнов проти Росії», рішення ЄСПЛ від 15 липня 2003 року у справі «Ернст та інші проти Бельгії»).

Відтак, клопотання підлягає частковому задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 107, 167, 233 - 235, 309 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити частково.

Надати дозвіл старшому слідчому в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_4 та іншим слідчим, які входять у групу слідчих у даному кримінальному провадженні, на проведення обшуку пилорами, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , земельна ділянка з кадастровим номером: 5623483900:04:019:0588, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, пов`язаного з незаконною порубкою, перевезенням, зберіганням та збутом лісу, з метою відшукання та вилучення знаряддя кримінального правопорушення та майна, яке було здобуте в результаті його вчинення, а також зберегло на собі сліди вчинення кримінального правопорушення, а саме: документи обліку та переробки деревини, книга надходжень лісопродукції на пилораму, товарно-транспортні накладні, картки обліку, акти прийому-здачі лісопродукції, чорнові записиносії інформації, планшетні комп`ютери, та техніка, яка може зберігати інформацію про кримінальне правопорушення чи містити відомості про спілкування причетних осіб: нотатки, чорнові записи, оптичні чи паперові носії інформації, що містять відомості про вчиненні кримінальні правопорушення, необлікована деревина.

В іншій частині вимог клопотання відмовити.

Визначити строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення14.04.2021
Оприлюднено31.01.2023
Номер документу97644398
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —757/19809/21-к

Ухвала від 14.04.2021

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Ільєва Т. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні