Справа № 444/1054/21
Провадження № 1-кс/444/482/2021
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 червня 2021 року м. Жовква
Слідчий суддяЖовківського районногосуду Львівськоїобласті ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участі представника заявника ОСОБА_3 , розглянувши клопотання представника ТзОВ «Мануфактура цегли» ОСОБА_3 про скасування арешту майна,
В С Т А Н О В И В:
До слідчого судді Жовківського районного суду Львівської області надійшло дане клопотання. Клопотання мотивоване тим, що ухвалою Жовківського районного суду Львівської області від 09 квітня 2021 року клопотання т.в.о. заступника начальника СВ відділу поліції №5 ЛРУП ГУ Національної поліції у Львівській області, старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 про накладення арешту задоволено, накладено арешт на майно - земельну ділянку площею 6,3761 га, кадастровий номер 4622183300:11:000:1961 у комплексі із нежитловими будівлями, за адресою: АДРЕСА_1 та готову продукцію цегли, поскладану у палети в кількості 111 палет, по 300 штук цегли в кожному палеті, та продукцію сирцю цегли, що знаходиться під навісними конструкціями поскладані у 70 рядів по 720 штук цегли у кожному ряді, що наявні на момент огляду місця події, за адресою: АДРЕСА_1 в частині заборони користування, розпорядження та відчуження майна. Заявник вказав, що арешт є протиправним та таким, що суперечить інтересам власника майна. Зазначив, що органом досудового розслідування не доведено необхідності накладення даного арешту саме на нежитлові приміщення, заявник у вказаному кримінальному провадженні не має жодного процесуального статусу, належне заявнику нерухоме майно в розумінні ст.98 КПК України не є речовим доказом, підозра з приводу вчинення вказаних правопорушень працівникам товариства не вручалась. Зазначив, що слідчим не надано доказів, що працівниками товариства було допущено порушення правил охорони надр, як і допущено незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення. Вказав, що цегла та сирець, на які накладено арешт, знаходиться на відкритій території, піддаються дії атмосферних явищ, що призводить до зниження їх якості та псування, що в результаті призводить до обмеження правомірної підприємницької діяльності особи (доказів протилежного слідчим не надано), або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб. Зазначив, що слідчим під час огляду місця події було вилучено зразки глини, що є необхідним для проведення відповідних експертиз, однак з моменту вилучення вищевказаних зразків глини, проведення експертизи так і не було призначено, що свідчить про необгрунтоване зволікання у проведенні необхідних слідчих дій. Просив скасувати арешт накладений ухвалою Жовківського районного суду Львівської області від 09 квітня 2021 року (справа №444/1054/21, провадження № 1-кс/444/342/2021).
У судовому засіданні представник заявника підтримав клопотання з підстав, викладених у такому.
Слідчий в судове засідання не прибув, хоча був повідомлений про час та місце його проведення, причини неявки не повідомив.
Вивчивши матеріали клопотання та доданих документів, заслухавши думку представника заявника, суд приходить до наступного висновку.
Згідно з ч. 1 ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
В рамках кримінального провадження №12021141240000147 ухвалою слідчого судді Жовківського районного суду Львівської області від 09 квітня 2021 року накладено арешт на земельну ділянку площею 6,3761 га, кадастровий номер 4622183300:11:000:1961 у комплексі із нежитловими будівлями, за адресою: АДРЕСА_1 та готову продукцією цегли, поскладану у палети в кількості 111 палетів, по 300 штук цегли в кожному палеті, та продукцією сирцю цегли, що знаходиться під навісними конструкціями поскладані у 70 рядів по 720 штук цегли у кожному ряді, що наявні на момент огляду місця події, за адресою: АДРЕСА_1 в частині заборони користування, розпорядження та відчуження майна.
З інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборони відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна від 26.09.2015 року № 44600004, вбачається, що власником комплексу будівель за адресою: АДРЕСА_1 є ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Згідно довідки від 02 квітня 2021 року №628, виданої Жовтанецькою сільською радою Львівської області (наявна в матеріалах клопотання про накладення арешту на майно), вбачається, що з 2015 року власником комплексу нежитлових будівель, розташованих за адресою: АДРЕСА_1 , являється ТзОВ «Мануфактура цегли». Земельна ділянка, на якій розміщені вказані будівлі, площею 6,3761 га, кадастровий номер 4622183300:11:000:1961 відноситься до земель комунальної власності Жовтанецької сільської ради, та у користування, в тому числі на умовах оренди, нікому не надавалася.
Таким чином, слідчим суддею встановлено, що власником земельної ділянки площею 6,3761 га, кадастровий номер 4622183300:11:000:1961, є Жовтанецька сільська рада, у користування, в тому числі на умовах оренди, дана ділянка нікому не надавалася.
Заявником у клопотанні про скасування арешту зазначено, що заявник у вказаному кримінальному провадженні не має жодного процесуального статусу.
За таких обставин, враховуючи викладене, положення ч. 1 ст. 174 КПК України, згідно з якими право заявити клопотання про скасування арешту майна мають підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, те, що ТзОВ «Мануфактура цегли» у вказаному кримінальному провадженні не має процесуального статусу, не є власником чи володільцем земельної ділянки кадастровий номер 4622183300:11:000:1961, - заявник не наділений правом заявити клопотання про скасування арешту даної земельної ділянки.
Відтак у скасуванні арешту земельної ділянки кадастровий номер 4622183300:11:000:1961 потрібно відмовити.
Заявник, мотивуючи необхідність скасування арешту майна, посилається на те, що органом досудового розслідування не доведено необхідності накладення даного арешту саме на нежитлові приміщення, заявник у вказаному кримінальному провадженні не має жодного процесуального статусу, належне заявнику нерухоме майно в розумінні ст.98 КПК України не є речовим доказом, підозра з приводу вчинення вказаних правопорушень працівникам товариства не вручалась. Вказав, що цегла та сирець, на які накладено арешт, знаходиться на відкритій території, піддаються дії атмосферних явищ, що призводить до зниження їх якості та псування, що в результаті призводить до обмеження правомірної підприємницької діяльності особи (доказів протилежного слідчим не надано), або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб. Зазначив, що слідчим під час огляду місця події було вилучено зразки глини, що є необхідним для проведення відповідних експертиз, однак з моменту вилучення вищевказаних зразків глини, проведення експертизи так і не було призначено.
Твердження заявника про те, що належне заявнику нерухоме майно в розумінні ст.98 КПК України не є речовим доказом спростовується тим, що 07 квітня 2021 року винесено постанову (наявна в матеріалах клопотання про накладення арешту на майно) про визнання земельної ділянки площею 6,3761 га, кадастровий номер 4622183300:11:000:1961 у комплексі із нежитловими будівлями, готовою продукцією цегли, поскладаною у палети в кількості 111 палетів, по 300 штук цегли в кожному палеті, та продукцією сирцю цегли, що знаходиться під навісними конструкціями поскладані у 70 рядів по 720 штук цегли у кожному ряді, що наявні на момент огляду, речовим доказом по кримінальному провадженні №12021141240000147, оскільки вони є об`єктом кримінально-протиправних дій.
Відповідно до ч.4 ст.173 КПК України у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна. Слідчий суддя, суд зобов`язаний застосувати такий спосіб арешту майна, який не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.
З копії інформації про юридичну особу ТзОВ «Мануфактура цегли» з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що видами діяльності даного товариства є виробництво цегли, черепиці та інших будівельних виробів із випаленої глини (основний); добування піску, гравію, глин і каоліну; неспеціалізована оптова торгівля; будівництво житлових та нежитлових будівель.
З копії схеми до протоколу огляду місця події від 01.04.2021 року вбачається, що арештовані нежитлові приміщення є виробничими приміщеннями ТзОВ «Мануфактура цегли».
З копії договорів оренди нежитлових приміщень від 16.01.2020 року № 160120/1 та 160120/2 вбачається, що ТзОВ «Мануфактура цегли» орендує комплекс будівель, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , які згідно договорів будуть використовуватися для здійснення господарської діяльності орендаря.
Таким чином, враховуючи, що арештовані нежитлові приміщення є засобами здійснення ТзОВ «Мануфактура цегли» її основного та додаткових видів діяльності, заборона на використання цього майна призводить до надмірного обмеження підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на її інтересах. В той же час залишення арешту майна в частині заборони розпорядження ним не є таким засобом забезпечення кримінального провадження, який призведе до перелічених вище наслідків, та забезпечить виконання завдання арешту майна.
Відтак потрібно скасувати арешт майна - нежитлових будівель, за адресою: АДРЕСА_1 , розташованих на земельній ділянці кадастровий номер 4622183300:11:000:1961, в частині заборони користування цими нежитловими будівлями.
Заявник, мотивуючи необхідність скасування арешту готової продукції цегли та продукції сирця цегли, посилається на те, що цегла та сирець, на які накладено арешт, знаходиться на відкритій території, піддаються дії атмосферних явищ, що призводить до зниження їх якості та псування, що в результаті призводить до обмеження правомірної підприємницької діяльності особи (доказів протилежного слідчим не надано), або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.
Однак будь-яких належних та допустимих доказів наведеної мотивації заявником, суду не надано (висновку експерта, спеціаліста, тощо щодо строків зберігання цегли чи сирцю, поточного стану даного арештованого майна, іншого документального підтвердження факту його можливого псування).
Таким чином, доводи заявника, викладені в клопотанні стосовно необхідності скасування арешту готової продукціїцегли тапродукції сирцяцегли, не знайшли свого підтвердження в судовому засіданні.
Приймаючи до уваги вищевикладене, виходячи із завдань кримінального провадження, беручи до уваги ознаки складу кримінального правопорушення, який розслідується в межах даного кримінального провадження, а також факт не доведення необґрунтованості застосування даного заходу забезпечення кримінального провадження, як і не надання доказів того, що відпали підстави в подальшому застосуванні зазначеного арешту, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання про скасування арешту майна потрібно задовольнити частково.
Керуючись ст. 174, 372 КПК України,
постановив:
Клопотання представника ТзОВ «Мануфактура цегли» ОСОБА_3 про скасування арешту майна задовольнити частково.
Скасувати частково арешт майна - нежитлових будівель, за адресою: АДРЕСА_1 , розташованих на земельній ділянці кадастровий номер 4622183300:11:000:1961, який накладено відповідно до ухвали слідчого судді Жовківського районного суду Львівської області від 09 квітня 2021 року у кримінальному провадженні №12021141240000147, а саме в частині користування зазначеним арештованим майном.
В задоволенні решти вимог клопотання про скасування арешту майна відмовити.
Ухвала остаточна, набирає законної сили з моменту проголошення, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жовківський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 16.06.2021 |
Оприлюднено | 31.01.2023 |
Номер документу | 97686677 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Кримінальне
Жовківський районний суд Львівської області
Оприск З. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні