ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
15 червня 2021 рокуЛьвівСправа № 460/6278/20 пров. № А/857/11166/21
Суддя Восьмого апеляційного адміністративного суду Бруновська Н. В., перевіривши апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Рівненській області на рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2020 року у справі № 460/6278/20 за адміністративним позовом Підприємства споживчої кооперації "Коопзаготівельник" до Головного управління ДПС у Рівненській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним і скасування рішення та зобов`язання вчинення дій,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2020 року позов задоволено.
Не погодившись із прийнятим рішенням, апелянт Головне управління ДПС у Рівненській області подав апеляційну скаргу.
Разом із апеляційною скаргою також, подано клопотання про поновлення строку звернення до суду, в якому зазначено, що строки визначені КАС України підлягають поновленню на період дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби.
Крім того, також зазначено, що повернення апеляційної скарги не позбавляє права повторного звернення до суду.
Суд апеляційної інстанції зазначає, що відповідно до ч. 2 ст. 298 КАС України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст.296 цього Кодексу, застосовуються положення ст.169 цього Кодексу.
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом (ч. 8 ст. 169 КАС України).
Із змісту ч. 1 ст. 295 КАС України видно, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
ч. 2 ст. 295 КАС України передбачено, що учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, зокрема, на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Відповідно до ч. 3 ст. 298 КАС України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст.295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Суд апеляційної інстанції звертає увагу, що поважними причинами пропуску строку звернення до суду, визнаються лише такі обставини, які є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, що звертається до суду, та пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій, що підтверджується належними доказами.
Із матеріалів справи видно, що 04.01.2021р. апелянтом подавалась апеляційна скарга на рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 11.11.2020р. справа № 460/6278/20. Однак, ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 17.02.2021р. апеляційну скаргу повернуто апелянту у зв`язку з несплатою судового збору. Копію цією ухвали Восьмого апеляційного адміністративного суду апелянт отримав 02.03.2021р.
У свою чергу, суд апеляційної інстанції вважає, що право особи повторно звернутися з апеляційною скаргою після її повернення, відповідно до положень ч. 8 ст. 169, ч. 2 ст. 298 КАС України, не є абсолютним, таке звернення повинно бути в порядку, встановленим законом.
Суд зазначає, що повторно апеляційну скаргу подано 31.05.2021р., тобто зі спливом тривалого проміжку часу.
Апелянт у заяві про поновлення строку апеляційного оскарження не наводить будь-яких доводів щодо об`єктивних перешкод, з яких звернення з апеляційною скаргою стало можливим лише 31.05.2021р.
Таким чином, вказані відповідачем підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження є неповажними, оскільки недотримання особою, встановленого нормами процесуального права, порядку звернення до суду не є підставою для поновлення пропущеного процесуального строку.
Покликання апелянта на запровадження в Україні карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби не заслуговує на увагу, оскільки 17 липня 2020 року набрав чинності Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) № 731-IX від 18 червня 2020 року (далі Закон № 731-IX), яким внесено зміни до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу та Кодексу адміністративного судочинства України.
п. 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону № 731-IX встановлено, що процесуальні строки, які були продовжені відповідно до п. 4 розділу Х Прикінцеві положення ГПК України, п.3 розділу ХІІ Прикінцеві положення ЦПК України, п.3 розділу VI Прикінцеві положення КАС України в редакції Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) № 540-IX від 30 березня 2020 року, закінчуються через 20 днів після набрання чинності цим Законом.
Закон №731-IX набрав чинності 17 липня 2020 року, отже, враховуючи наведене вище, процесуальні строки, які були продовжені на час дії карантину, закінчилися 06 серпня 2020 року.
Враховуючи те, що подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ст.298 КАС України, вважаю, що таку слід залишити без руху та встановити десятиденний строк для усунення її недоліків.
З огляду на викладене вважаю, що вказані підстави не свідчать про поважність причин пропуску строку апеляційного оскарження, тому апеляційну скаргу слід залишити без руху, надавши термін для усунення недоліку.
Вказаний недолік апеляційної скарги повинен бути усунутий шляхом надіслання на адресу Восьмого апеляційного адміністративного суду вмотивованої заяви про поновлення строку апеляційного оскарження із наведенням інших поважних підстав його пропуску, крім тих, яким судом надано оцінку.
При цьому, особі, яка подає апеляційну скаргу, слід роз`яснити, що відповідно до п.4 ч.1 ст.299 КАС України в разі, якщо заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження не буде подано в зазначений строк, або наведені нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Керуючись ст.295, 298, 299 КАС України,
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Рівненській області на рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2020 року у справі № 460/6278/20 за адміністративним позовом Підприємства споживчої кооперації "Коопзаготівельник" до Головного управління ДПС у Рівненській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним і скасування рішення та зобов`язання вчинення дій - залишити без руху.
Встановити Головному управлінню ДПС у Рівненській області десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліку апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
СуддяН. В. Бруновська
Суд | Восьмий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2021 |
Оприлюднено | 18.06.2021 |
Номер документу | 97696705 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Бруновська Надія Володимирівна
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Бруновська Надія Володимирівна
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Бруновська Надія Володимирівна
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Бруновська Надія Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні