ІРПІНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 367/1992/19

Провадження №2/367/1266/2021

УХВАЛА

Іменем України

16 червня 2021 року Ірпінський міський суд Київської області в складі:

головуючої cудді Саранюк Л. П.,

за участі секретаря с/з Герус Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду Київської області заяву представника відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про зустрічне забезпечення, -

в с т а н о в и в :

В провадженні Ірпінського міського суду Київської області перебуває цивільна справа за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю АВЕРС СІТІ до ОСОБА_3 , приватного нотаріуса Васильківського районного нотаріального округу Тернюк Єлизавети Володимирівни, ОСОБА_1 , треті особи: ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про визнання недійсним договору,визнання протиправним і скасування рішення про державну реєстрацію прав і витребування майна із чужого незаконного володіння.

В судовому засіданні представник відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 звернувся до суду з даною заявою, де просить суд застосувати зустрічне забезпечення позову шляхом зобов`язання ТОВ "АВЕРС-СІТІ" внести на депозитний рахунок Ірпінського міського суду Київської області кошти в розмірі 30 540,00 грн. Свої вимоги мотивує тим, що ухвалою Ірпінського міського суду Київської області від 15 березня 2019 року заяву представника товариства з обмеженою відповідальністю АВЕРС СІТІ про забезпечення позову - задоволено. До набрання законної сили судовим рішенням по справі №367/1992/19 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю АВЕРС СІТІ до приватного нотаріуса Васильківського районного нотаріального округу Тернюк Єлизавети Володимирівни, ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , 3-я особа ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про визнання протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, про визнання договорів недійсними та витребування майна із чужого незаконного володіння накладено арешт на квартиру АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1214155632109, власником якої є ОСОБА_1 , заборонивши проводити будь-які дії по відчуженню зазначеної квартири. Вказує, що через накладений арешт відповідач не спроможна в повній мірі володіти своєю власністю та зазнає збитків у вигляді оплати комунальних послуг з водопостачання, водовідведення води, постачання природного газу, електроенергії, опалення, тощо. Так, відповідно до Акту звірення взаємних розрахунків за період з 01.01.2020 по 11.08.2020 між виконавцем ТОВ УК Коцюбинське та отримувачем ОСОБА_1 всього сплачено 15 270,00 грн. за послуги з утримання будинку та опалення. Зазначає, що за період до ухвалення рішення по справі відповідачем буде витрачено ще 15 270,00 грн.

В судове засідання позивач свого представника не направив, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

В судове засідання відповідачі ОСОБА_3 та приватний нотаріус Васильківського районного нотаріального округу Тернюк Єлизавети Володимирівни не з`явились, про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином.

В судове засідання треті особи ОСОБА_4 , ОСОБА_5 не з`явились, про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином.

Суд, вислухавши обгрунтування представника відповідача, дослідивши подану заяву, дійшов висновку, що подана заява підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що ухвалою Ірпінського міського суду Київської області від 15 березня 2019 року заяву представника товариства з обмеженою відповідальністю АВЕРС СІТІ про забезпечення позову - задоволено. До набрання законної сили судовим рішенням по справі №367/1992/19 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю АВЕРС СІТІ до приватного нотаріуса Васильківського районного нотаріального округу Тернюк Єлизавети Володимирівни, ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , 3-я особа ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про визнання протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, про визнання договорів недійсними та витребування майна із чужого незаконного володіння накладено арешт на квартиру АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1214155632109, власником якої є ОСОБА_1 , заборонивши проводити будь-які дії по відчуженню зазначеної квартири.

Відповідно до ст. 154 ЦПК України , суд може вимагати від особи, яка звернулася із заявою про забезпечення позову, забезпечити відшкодування збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову (зустрічне забезпечення).

Відповідно до ч. 3 ст. 154 ЦПК України , суд зобов`язаний застосовувати зустрічне забезпечення, якщо позивач не має зареєстрованого в установленому законом порядку місця проживання (перебування) чи місцезнаходження на території України та майна, що знаходиться на території України, в розмірі, достатньому для відшкодування можливих збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову, у випадку відмови у позові.

Зустрічне забезпечення, як правило, здійснюється шляхом внесення на депозитний рахунок суду грошових коштів у розмірі, визначеному судом. Якщо позивач з поважних причин не має можливості внести відповідну суму, зустрічне забезпечення також може бути здійснено шляхом: 1) надання гарантії банку, поруки або іншого фінансового забезпечення на визначену судом суму та від погодженої судом особи, щодо фінансової спроможності якої суд не має сумнівів; 2) вчинення інших визначених судом дій для усунення потенційних збитків та інших ризиків відповідача, пов`язаних із забезпеченням позову.

Крім того, судом встановлено, що відповідно до Акту звірення взаємних розрахунків за період з 01.01.2020 по 11.08.2020 між виконавцем ТОВ УК Коцюбинське та отримувачем ОСОБА_1 було сплачено 15 270,00 грн. за послуги з утримання будинку та опалення.

Враховуючи наведене, предмет та підстави позову, обставин справи, суд вважає, що зазначені представником відповідача ОСОБА_1 обставини для вжиття заходів зустрічного забезпечення шляхом зобов`язання позивача ТОВ "АВЕРС-СІТІ" здійснити внесення на депозитний рахунок Ірпінського міського суду Київської області грошових коштів є обґрунтованими в частині фактично понесених збитків в сумі 15 270,00 грн., тому суд дійшов висновку про часткове задоволення заяви представника відповідача ОСОБА_1 про зустрічне забезпечення та зобов`язання ТОВ "АВЕРС-СІТІ" протягом 10 днів з дня постановлення цієї ухвали суду внести на депозитний рахунок суду зазначену вище грошову суму.

За змістом ч.ч.7,8,9,10 ст. 154 ЦПК України в ухвалі про забезпечення позову або про зустрічне забезпечення зазначаються розмір зустрічного забезпечення або інші дії, що повинен вчинити заявнику порядку зустрічного забезпечення. Строк надання зустрічного забезпечення визначається судом та не може перевищувати десяти днів з дня постановленняу хвали про забезпечення позову або ухвали про зустрічне забезпечення, якщо інше не випливає зі змісту заходів зустрічного забезпечення. Особа, за заявою якої застосовані заходи забезпечення позову із застосуванням зустрічного забезпечення, протягом визначеного судом строку має надати суду документи, що підтверджують надання зустрічного забезпечення. Якщо особа, за заявою якої застосовані заходи забезпечення позову, не виконує вимоги суду щодо зустрічного забезпечення у визначений судом строк, суд скасовує ухвалу про забезпечення позову та про зустрічне забезпечення.

На підставі викладеного вище, керуючись ст. ст. 4 , 5 , 154 , 259 , 260 ЦПК України ,

у х в а л и в :

Заяву - задовольнити частково.

Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю АВЕРС СІТІ , місцезнаходження: Київська область, смт. Коцюбинське, вул. Пономарьова, буд. 26, корп.. 2, оф. 173, код ЄДРПОУ 33939099, у строк протягом десяти днів з дня постановлення цієї ухвали про зустрічне забезпечення, внести на депозитний рахунок Ірпінського міського суду Київської області грошові кошти в розмірі 15 270,00 (п`ятнадцять тисяч двісті сімдесят гривень) за реквізитами: Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 26268119 , Банк отримувача ДКСУ, м.Київ, Код банку отримувача (МФО) 820172, Рахунок отримувача UA768201720355259001000018661.

В іншій частині у задоволенні заяви - відмовити.

Копію ухвали направити позивачу для виконання.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Київського апеляційного суду через Броварський міськрайонний суд Київської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її постановлення.

Учасник справи у разі постановлення ухвали за його відсутності має право оскаржити ухвалу в апеляційному порядку протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя: Л.П. Саранюк

Дата ухвалення рішення 16.06.2021
Зареєстровано 17.06.2021
Оприлюднено 17.06.2021

Судовий реєстр по справі 367/1992/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 16.06.2021 Ірпінський міський суд Київської області Цивільне
Ухвала від 02.03.2021 Ірпінський міський суд Київської області Цивільне
Ухвала від 22.04.2020 Ірпінський міський суд Київської області Цивільне
Ухвала від 16.09.2019 Ірпінський міський суд Київської області Цивільне
Ухвала від 11.07.2019 Ірпінський міський суд Київської області Цивільне
Ухвала від 21.06.2019 Ірпінський міський суд Київської області Цивільне
Ухвала від 15.03.2019 Ірпінський міський суд Київської області Цивільне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону