Ухвала
від 16.06.2021 по справі 473/2169/21
ВОЗНЕСЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 473/2169/21

Номер провадження 1-кс/473/559/2021

УХВАЛА

"16" червня 2021 р. Вознесенський міськрайонний суд Миколаївськоїобласті вскладі: слідчого судді ОСОБА_1 ,за участюсекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 , слідчого Вознесенського районного управління поліції Головного Управління Національної поліції України в Миколаївській області ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Вознесенську клопотання слідчого Вознесенського районного управління поліції Головного Управління Національної поліції України в Миколаївській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Вознесенської окружної прокуратури ОСОБА_4 про арешт майна за кримінальним провадженням, внесеним до Єдиного реєструдосудових розслідувань за №12021152190000331 від 13.06.2021 року

ВСТАНОВИВ:

14.06.2021 року до Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області надійшло клопотання слідчого Вознесенського РУП НП України в Миколаївській області, погоджене з прокурором Вознесенської окружної прокуратури про арешт тимчасово вилученого майна ФОП « ОСОБА_5 » мобільного атракціону «Екстрім» обладнаного на базі вантажного причепу з державним номерним знаком НОМЕР_1 ; дизельного генератора Watt Stream, серійний номер НОМЕР_2 , установленого на легковому автомобільному причепі з державним номерним знаком НОМЕР_3 ; переносної металевої споруди обладнаної місцем оператора та пультом дистанційного керування атракціону «Екстрим»; повітряного компресора COMPASS з метою забезпечення збереження речових доказів.

Згідно даного клопотання 13 червня 2021року доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза №12021152190000331з правовоюкваліфікацією ознаккримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.367КК України(службованедбалість)внесено відомостіпро те,що 12.06.2021року біля23-50год.у м.Вознесенськупо вул.Соборності (біляшколи №10) під час використання атракціону « ОСОБА_6 », відбулось піднімання захисної огорожі атракціону, внаслідок чого остання попала в зону дії рухомих складових часток атракціонну та викликала травмування відвідувачів ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 через неналежне виконання службових обов`язків посадовими Вознесенської міської ради, що виразилось у допуску в експлуатацію атракціонів, які відносяться до механізмів підвищеної небезпеки, без перевірки наявності відповідних дозвільних документів та ФОП « ОСОБА_11 », що виразилось у експлуатації атракціонів без дозвільних документів та у неналежному технічному стані.

Проведеним досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні встановлено, що 08.06.2021 року між ФОП « ОСОБА_11 » (ідентифікаційний код НОМЕР_4 ) як замовником та КЗ «Міський будинок культури» (Код ЄДРПОУ 03041376) як виконавцем укладено договір щодо пайової участі в утриманні об`єкта благоустрою, згідно якого замовник розмістив атракціони на прилеглій території до парку Січової слави у м. Вознесенську, Миколаївської області. В подальшому ФОП « ОСОБА_11 » було організовано ряд заходів спрямованих на доставку, установлення, функціонування атракціонів у межах проїзної частини АДРЕСА_1 .

12.06.2021 року біля 23 годин 50 хвилин у м. Вознесенську Миколаївської області, по вул. Соборності (напроти будівлі «В-Центр» №33) під час використання атракціону « ОСОБА_6 », відбулось піднімання захисної огорожі атракціону, внаслідок чого остання попала в зону дії рухомих складових часток атракціонну та викликала травмування відвідувачів ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 .

Згідно Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки, затверджених Міністерством України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 01.03.2006 року №110, атракціони належать до обладнання підвищеної небезпеки (п. 3.1.3), атракціонні комплекси, будівлі та приміщення для встановлення в них атракціонів і обладнання, що належать до них, а також пересувні атракціони повинні розміщуватись відповідно до проектів, розроблених спеціалізованими організаціями, що мають ліцензію (дозвіл) на виконання таких робіт (п.4.2).

Експлуатація обладнання підвищеної небезпеки передбачає отримання в територіальному органі Держпраці дозволу на експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки, а працівників пройти відповідний курс навчання та здати заліки.

Вознесенська міська рада, як засновник особи що організувала та надала дозвіл на розміщення атракціонів, дозвільними документами не володіє. ФОП « ОСОБА_5 » його представники на місці розташування атракціону відсутні, тобто документи, які надають повноваження використовувати обладнання підвищеної небезпеки, ніхто не надав.

Зважаючи на викладене, є достатньо підстав вважати, що травмування осіб відбулось внаслідок неналежного виконання службових обов`язків посадовими особами Вознесенської міської ради, що виразилось у допуску в експлуатацію атракціонів, що відносяться до механізмів підвищеної небезпеку, без перевірки наявності відповідних дозвільних документів та ФОП « ОСОБА_11 », що виразилось у експлуатації атракціонів без дозвільних документів та у неналежному технічному сані.

13.06.2021 року в період часу 13:20-15:50 год., в м. Вознесенськ Миколаївської області, слідчим Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області проведено огляд місця події, під час якого на проїзній частині вул. Соборності, напроти будівлі «В-Центр» вилучено комплекс пристроїв та механізмів, що в своїй сукупності утворювали та забезпечували діяльність атракціону «Екстрим», а саме: мобільний атракціон «Екстрім» обладнаний на базі вантажного причепу з державним номерним знаком НОМЕР_1 ; дизельний генератор Watt Stream, серійний номер НОМЕР_2 , який установлений на легковому автомобільному причепу з державним номерним знаком НОМЕР_3 ; переносну металеву споруду обладнану місцем оператора та пультом дистанційного керування атракціону «Екстрим»; повітряний компресор COMPASS. Атракціонний комплекс опечатаний у незмінному стані на місці події з метою забезпечення проведення експертиз щодо дослідження причин та наслідків порушення вимог безпеки життєдіяльності та охорони праці.

В судовому засіданні слідчий Вознесенського РУП ГУ НП Миколаївської області ОСОБА_3 підтримав клопотання.

Особа, щодо майна якої вирішується питання про арешт ФОП « ОСОБА_11 » в судове засідання не з`явився, судом належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, причину неявки суду не повідомив, надав письмове заперечення проти задоволення клопотання, де вказує на те, що слідчим не з`ясовано на підставі яких документів він є власником майна, що підлягає арешту та не зазначено, які є обґрунтовані підозри вважати, що дане майно може ним бути приховано, пошкоджено, зіпсовано, знищено, перетворено або відчужено. Також ФОП « ОСОБА_11 » вказує на те, що жодних пояснень слідчий з нього не вимагав, клопотання про арешт майна подано слідчим органів Національної Поліції, а не прокурором, як вказано в ст. 64-2 КПК України.

Неявка осіб належним чином повідомлених про розгляд клопотання згідно ч.1 ст. 172 КПК України не перешкоджає розгляду клопотання.

Вислухавши пояснення учасника справи, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що слідчим наведені правові підстави для арешту комплексу пристроїв та механізмів, що в своїй сукупності утворювали та забезпечували діяльність атракціону «Екстрим», а саме: мобільного атракціону «Екстрім» обладнаного на базі вантажного причепу з державним номерним знаком НОМЕР_1 ; дизельного генератора Watt Stream, серійний номер НОМЕР_2 , який установлений на легковому автомобільному причепу з державним номерним знаком НОМЕР_3 ; переносної металевої споруди обладнаної місцем оператора та пультом дистанційного керування атракціону «Екстрим»; повітряного компресора COMPASS, які використовувалися у якості предмета вчинення кримінального правопорушення.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Згідно п. 1 ч. 2 ст.170КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Частина 3 ст.170КПК України передбачає, що у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, у тому числі предмети, що були об`єктом кримінально-правових дій.

У зв`язку з наведеним, суд приходить до висновку, що слідчим наведені правові підстави для арешту комплексу пристроїв та механізмів, що в своїй сукупності утворювали та забезпечували діяльність атракціону «Екстрим», які відповідають зазначеним у ч. 2 ст.167КПК України критеріям і щодо яких існує сукупність підстав вважати, що вони є доказами кримінального правопорушення. Визначаючи спосіб арешту у вигляді передачі вилученого тимчасового майна на майданчик тимчасового утримання транспортних засобів Вознесенського РУП ГУ НП в Миколаївській області, суд виходить з того, що є необхідність проведення з ними слідчих дій, що потребує забезпечення збереження їх у незмінному стані та неможливість забезпечити володільцем стану майна необхідного для проведення слідства. При розгляді клопотання слідчого встановлено, що майно, на яке слідчий просить накласти арешт з метою забезпечення збереження речових доказів використовувалося як предмет кримінального правопорушення.

Судом не встановлено підстав для відмови у задоволенні клопотання слідчого, які визначені частиною 1 ст. 173 КПК України, згідно з якою слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абз. 2 ч.1 ст. 170 цього Кодексу.

Виконання ухвали слідчого судді проарешт майнапідлягає покладеннюна слідчого Вознесенського районногоуправління поліціїГоловного УправлінняНаціональної поліціїУкраїни вМиколаївській області ОСОБА_3 .

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 170, 173 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Застосувати вид заходу забезпечення кримінального провадження в виді арешту тимчасово вилученого майна комплексу пристроїв та механізмів, що в своїй сукупності утворювали та забезпечували діяльність атракціону «Екстрим», а саме: мобільного атракціону «Екстрім» обладнаного на базі вантажного причепу з державним номерним знаком НОМЕР_1 ; дизельного генератору Watt Stream, серійний номер НОМЕР_2 , який установлений на легковому автомобільному причепу з державним номерним знаком НОМЕР_3 ; переносної металевої споруди обладнаної місцем оператора та пультом дистанційного керування атракціону «Екстрим»; повітряного компресора COMPASS, що перебуває у володінні ОСОБА_11 .

Тимчасово вилучене майно - комплекс пристроїв та механізмів, що в своїй сукупності утворювали та забезпечували діяльність атракціону «Екстрим», а саме: мобільний атракціон «Екстрім» обладнаний на базі вантажного причепу з державним номерним знаком НОМЕР_1 ; дизельний генератор Watt Stream, серійний номер НОМЕР_2 , який установлений на легковому автомобільному причепу з державним номерним знаком НОМЕР_3 ; переносну металеву споруду обладнану місцем оператора та пультом дистанційного керування атракціону «Екстрим»; повітряний компресор COMPASS передати на зберігання на майданчик тимчасового утримання транспортних засобів Вознесенського РУП ГУ НП в Миколаївській області, розташованому за адресою: Миколаївська обл., м.Вознесенськ, вул. Київська, 24 для здійснення зберігання.

Копіюухвали надіслатислідчому Вознесенськогорайонного управлінняполіції ГоловногоУправління Національноїполіції Українив Миколаївськійобласті ОСОБА_3 для виконання, а також прокурору та іншим заінтересованим особам.

Ухвала слідчого судді про арешт майна може бути оскаржена в апеляційному порядку, відповідно до ст.310 КПК України.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудВознесенський міськрайонний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення16.06.2021
Оприлюднено27.05.2024
Номер документу97704217
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —473/2169/21

Ухвала від 02.07.2021

Кримінальне

Миколаївський апеляційний суд

Чебанова-Губарєва Н. В.

Ухвала від 02.07.2021

Кримінальне

Миколаївський апеляційний суд

Чебанова-Губарєва Н. В.

Ухвала від 01.07.2021

Кримінальне

Миколаївський апеляційний суд

Чебанова-Губарєва Н. В.

Ухвала від 16.06.2021

Кримінальне

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

Старжинська О. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні