Ухвала
від 31.05.2021 по справі 757/28689/21-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/28689/21-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 травня 2021 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора першого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях щодо організованої злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про арешт майна,

В С Т А Н О В И В :

В провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва надійшло клопотання прокурора першого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях щодо організованої злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про арешт майна.

Обґрунтовуючи подане клопотання сторона обвинувачення вказує, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке 30.12.2020 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020000000001263, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 204, ч. 3 ст. 209 КК України.

Прокурор у клопотанні вказує, що на території України діє організовано група якою, створено та придбано ряд суб`єктів господарювання, нафтобаз, з використанням яких здійснюється реалізація нафтопродуктів на об`єктах підвищеної безпеки (незаконні мережі АЗС) за готівку (розмір обготівкованих коштів щомісяця складає понад 300 млн. грн.), що призводить до «тінізації» паливної галузі України.

Згідно з наявними даними, реалізація паливно-мастильних матеріалів відбувається з продуктопроводу ТОВ «Прикарпат Захід Транс» (митні пости в Новограду-Волинському Житомирської області, в смт. Смига Рівненської області), Миколаївського морського порту а також в Київській, Рівненській та Одеській областях, здійснюється лише у безготівковій формі, у зв`язку з необхідністю його розмитнення та здійснення оплати за зовнішньоекономічними контрактами.

При цьому, встановлено, що організатором конвертаційного центру реалізується імпортоване дизельне паливо (15-20 тис. тон/міс.) на підконтрольні суб`єкти господарювання (ТОВ «Градіен Ойл», ТОВ «Нілайн», ТОВ «ТД» СІ Трейд», ТОВ «Юавто Ком», ТОВ «НВО-Житомирпромбуд», ТОВ «Нафтатрейдгруп», ТОВ «Кваліті Оіл», ТОВ «ТД Газтрейд 2004», ТОВ «Грін Форсес», ТОВ «ТД Каратнафтохім» та ТОВ «Лів-Транс Оіл» за цінами значно нижче ринкових.

Крім того, встановлено, що частина викупленого ресурсу (понад 70 %) реалізовується споживачам за готівку без сплати обов`язкових податкових платежів та зборів на адресу підпільних АЗС, нафтосховищ та інших СГД переважно аграрного комплексу.

В подальшому, фігурантами оборудки подаються (за 10-13% від обороту) бухгалтерські та товарно-супровідні документи від імені підконтрольних структур підприємствам з реального сектору економіки з метою неправомірного завищення останніми податкового кредиту.

У ході виконання доручення працівниками Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України встановлено, що до таких суб`єктів належать групи компаній ТОВ «Градіен Ойл», ТОВ «Нілайн», ТОВ «ТД» СІ Трейд», ТОВ «Юавто Ком», ТОВ «НВО-Житомирпромбуд», ТОВ «Нафтатрейдгруп», ТОВ «Кваліті Оіл», ТОВ «ТД Газтрейд 2004», ТОВ «Грін Форсес», ТОВ «ТД Каратнафтохім», ТОВ «Лів-Транс Оіл», ТОВ «САЙТЛІМС», ТОВ «ОПТ-ІНВЕСТ-СИСТЕМА» та ТОВ «ЖТС».

Вищевказані підприємства створені та придбані членами організованої групи з метою прикриття незаконної діяльності для використання їх реквізитів та банківських рахунків у злочинних схемах зі створення штучної документальної видимості здійснення фінансово-господарських операцій для завищення валових витрат з податку на прибуток підприємств та податкового кредиту з податку на додану вартість підприємствам реального сектору економіки.

Крім того встановлено, що на банківські рахунки вказаних суб`єктів господарської діяльності з ознаками «фіктивності» та «транзитності» перераховувалися грошові кошти реально діючих підприємств за нібито надані послуги, виконані роботи чи поставлені товари з метою переведення грошових коштів у готівкову форму та повернення їх клієнтам за вирахуванням певних відсотків.

Також встановлено, що вищевказані суб`єкти господарської діяльності, які мають ознаки «фіктивності» та «транзитності» підконтрольні членам організованої групи проводять безтоварні операції з підприємствами реального сектору економіки формуючи при цьому штучний податковий кредит та валові витрати, що призводить до фактичного ненадходження до бюджетів коштів в особливо великих розмірах у вигляді несплачених податків, зборів (обов`язкових платежів).

Внаслідок викладеного, забезпечується збільшення суми ліміту ПДВ-рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ, на яку СГД транзитно-конвертаційної групи мають право зареєструвати податкові накладні у єдиному реєстрі податкових накладних. Фактично створюються умови для здійснення безтоварних фінансово-господарських операцій. Після встановлення позитивного балансу ПДВ-рахунків вищевказаних «фіктивних» СГД, останні здійснюють продаж ТМЦ (реєстрацію податкових накладних) в адресу підприємств реального сектору економіки, які таким чином ухиляються від сплати податків та незаконно переводять грошові кошти у тіньовий сегмент ринку.

Вищезазначена схема роботи забезпечує незаконне виведення безготівкових коштів підприємств реального сектору економіки у тіньовий неконтрольований державою обіг, минаючи при цьому систему оподаткування, що призводить до ненадходження податків до бюджету держави.

Прокурор у клопотанні вказує, що є всі підстави вважати, що гроші, які знаходяться на банківських рахунках, є предметом протиправної діяльності групи осіб та отримані внаслідок проведення незаконної діяльності, отримані злочинним шляхом та можуть бути засобами для розкриття злочину та виявлення винних осіб та, в подальшому, визнані речовими доказами по кримінальному провадженню.

Також є всі підстави вважати, що грошові кошти з зазначених рахунків можуть бути перераховані на розрахункові рахунки інших юридичних/фізичних осіб, що призведе до їх втрати і унеможливить встановлення причетних до злочину осіб.

Метою арешту є забезпечення збереження речових доказів, що відповідає вимогам п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України.

В судове засідання прокурор не з`явився. До суду прокурор ОСОБА_3 подав заяву про розгляд клопотання за його відсутності, клопотання підтримує, просить задовольнити.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 172 КПК України, клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали провадження за клопотанням, приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Частиною 2 ст. 170 КПК України визначено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Статтею 100 КПК України визначено, що на речові докази може бути накладено арешт в порядку ст.ст. 170-174 КПК України, та згідно ч.ч. 2, 3 ст. 170 КПК України, слідчий суддя накладає арешт на майно, якщо є достатні підстави вважати, що воно відповідає критеріям, визначеним в ч. 1 ст. 98 КПК України.

Статтею 98 КПК України, визначено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Таким чином, є передбачені кримінальним процесуальним законом підстави для накладення арешту на грошові кошти, які містяться на банківських рахунках набуті в результаті вчинення неправомірної діяльності, з метою забезпечення збереження речових доказів.

Слідчий суддя, враховуючи вище викладені обставини, приходить до висновку про задоволення клопотання, оскільки застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт майна є співрозмірним завданням кримінального провадження.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 170-173, 175, 309, 372, 392 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора першого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях щодо організованої злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про арешт майна задовольнити.

Накласти арешт на грошові кошти, суб`єктів господарювання які знаходяться на розрахункових рахунках, у фінансових установах а саме:

ТОВ «ТД Газтрейд 2004», ЄДРПОУ 41886288, м. Львів, вул. Богдана Хмельницького, 176 відкрито рахунки в:

- АТ "Райффайзен БАНК АВАЛЬ" у м. Києвi МФО 380805: НОМЕР_1 українська, НОМЕР_2 - долар США, НОМЕР_3 , Євро;

- АТ "БАНК АЛЬЯНС" МФО 300119: НОМЕР_4 українська гривня, НОМЕР_4 - Євро, НОМЕР_4 - долар США;

- АТ "ПУМБ", МФО 334851: НОМЕР_5 долар США, НОМЕР_5 Євро, НОМЕР_5 українська гривня;

- ПАТ "БАНК "УКРАЇН.КАПIТАЛ", МФО 320371: НОМЕР_6 українська гривня, НОМЕР_6 долар США, НОМЕР_6 Євро.

ТОВ "САЙТЛІМС", ЄДРПОУ 42461974, АДРЕСА_1 відкрито рахунки в:

- АТ «ПУМБ» МФО 334851: НОМЕР_7 - долар США, НОМЕР_7 Євро, НОМЕР_7 українська гривня;

- ПАТ"БАНК "УКРАЇН.КАПIТАЛ", МФО 320371: НОМЕР_8 - українська гривня, НОМЕР_8 - долар США, НОМЕР_8 Євро;

- АТ КБ "ПриватБанк", МФО 305299: НОМЕР_9 українська гривня.

ТОВ "ОПТ-ІНВЕСТ-СИСТЕМА" ЄДРПОУ 43664545, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м. Боярка, вул. Білогородська, 51, корп. 5, прим. №14, кв. (офіс) №8 відкрито рахунки в:

- АТ "ПУМБ", МФО 334851: НОМЕР_10 - долар США, НОМЕР_10 Євро, НОМЕР_10 українська гривня, НОМЕР_11 українська гривня.

ТОВ "ЖТС" ЄДРПОУ 43429952, м. Житомир, Богунський р-н, ар-т Незалежності, 55-А відкрито рахунки в:

- АТ "ОТП БАНК", МФО 300528: НОМЕР_12 українська гривня.

ТОВ "НАФТАТРЕЙДГРУП", ЄДРПОУ 39839333, м. Київ, вул. Б. Гаврилишина, 16, кв. (офіс) 30 відкрито рахунки в:

- ПуАТ "КБ "АКОРДБАНК", МФО 380634: НОМЕР_13 - українська гривня, НОМЕР_13 Євро, НОМЕР_13 долар США;

- АТ "Райффайзен Банк Аваль" у м. Києвi МФО НОМЕР_14 , НОМЕР_15 українська гривня;

- АТ "ПУМБ", МФО 334851, НОМЕР_16 українська гривня, НОМЕР_17 українська гривня станом на дату, годину та хвилину отримання ухвали суду, шляхом заборони вчинення видаткової частини рахунків за виключенням податкових платежів до бюджетів усіх рівнів.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню.

Підозрюваний, його захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.

Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення31.05.2021
Оприлюднено27.05.2024
Номер документу97711694
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —757/28689/21-к

Ухвала від 31.05.2021

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Вовк С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні