РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
15 червня 2021 р. Справа № 120/3116/21-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Вільчинського О.В., розглянувши в письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "ТД ТРЕЙДВІН" до Головного управління ДПС у Вінницькій області як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду звернулося товариство з обмеженою відповідальністю "ТД ТРЕЙДВІН" (далі - ТОВ "ТД ТРЕЙДВІН", позивач) з позовом до Головного управління ДПС у Вінницькій області як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (далі - ГУ ЛПС у Вінницькій області, відповідач 1), Державної податкової служби України (далі - ДПС України, відповідач 2) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за наслідком здійснення господарських операцій ТОВ "ТД ТРЕЙДВІН" склало податкові накладні, які направило для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН). Водночас відповідно до надісланих відповідачем 1 квитанцій реєстрація таких податкових накладних була зупинена. Позивач зазначає, що виконав вимоги, вказані в квитанціях ГУ ДПС у Вінницькій області про зупинення реєстрації податкових накладних, однак оскаржуваними рішеннями відмовлено у реєстрації накладних з підстав ненадання платником податку копій документів. Позивач вважає, що оскільки контролюючому органу були надані всі передбачені законодавством документи та письмові пояснення, то він не мав правових підстав для відмови у реєстрації податкових накладних, а тому такі рішення є протиправними та підлягають скасуванню.
Згідно з вимогами ч. 5 ст. 262 КАС України (далі - КАС України) справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні).
За правилами частини четвертої статті 229 КАС України при розгляді справи в порядку письмового провадження фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Згідно з частиною 4 статті 243 КАС України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення (частина 5 статті 250 КАС України).
Ухвалою про відкриття провадження у справі встановлені сторонам строки для подання відзиву на позов, відповіді на відзив та заперечень.
05.05.2021 на адресу суду від представника відповідача 2 надійшов відзив на позовну заяву. ДПС у Вінницькій області не погоджується з позицією позивача, вважає, що в задоволенні позовних вимог необхідно відмовити. Свою позицію мотивує тим, що Комісія, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації, в своїй роботі керується Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165. Зазначеним вище Порядком визначений механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, права та обов`язки їх членів. Відповідач 2 також зазначає, що вимоги про зобов`язання зареєструвати податкову накладну є втручанням у дискреційні повноваження контролюючого органу, оскільки дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов`язків органів державної влади та місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених нормативно-правовим, проектом нормативно-правового акта. Крім того, звертає увагу, що КАС України не містить норм щодо наділенням суду повноваженнями про зобов`язання суб`єкта владних повноважень прийняти будь-яке рішення.
Від представника ГУ ДПС у Вінницькій області 05.05.2021 також надійшов відзив на позовну заяву, за змістом якого просить відмовити в задоволенні позову повністю. Свою позицію мотивує тим, що рішення від 21.09.2020 №1948535/39522764, від 05.10.2020 №1999611/39522764 та №1999610/39522764, від 12.10.2020 №2026341/39522764 та №2026662/39522764, від 30.11.2020 №2180442/39522764, від 01.12.2020 №2186214/39522764 та №2186215/39522764, від 04.12.2020 №2203017/39522764, №2203018/39522764, №2203021/39522764 та №2203019/39522764 про відмову в реєстрації податкових накладних ТОВ "ТД ТРЕЙДВІН" в Єдиному реєстрі податкових накладних було прийнято на засіданні Комісії ГУ ДПС у Вінницькій області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Підставою для прийняття Комісією вищевказаних рішень про відмову в реєстрації податкової накладної в Реєстрі стало ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 Порядку 2, а саме: договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів, з додатками до них; первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством. Повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрацію, яких зупинено, як зазначає відповідач 1, ТОВ "ТД ТРЕЙДВІН" подано до ДПС в електронній формі засобами електронного зв`язку. Згідно наданих ТОВ "ТД ТРЕЙДВІН" письмових пояснень та копій документів, Комісія контролюючого органу не мала можливості перевірити подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні) для перевірки.
Також представник ГУ ДПС у Вінницькій області зазначає, що згідно з пунктом 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246, у разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунку коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду. А тому, виходячи зі змісту вказаної норми, контролюючий орган зобов`язаний провести повторну перевірку всіх документів, визначених пунктом 12 цього Порядку, у разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили. Виходячи з наведених вище норм, в даному випадку, на переконання представника відповідача 2, зобов`язання ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні є передчасним, в той час як належним способом захисту порушеного права є зобов`язання ГУ ДПС у Вінницькій області повторно розглянути питання щодо реєстрації в Єдиному реєстрі податкової накладної.
Крім того, 05.05.2021 представник ГУ ДПС у Вінницькій області подала заяву про залишення частини позовних вимог без розгляду.
Ухвалою від 27.05.2021 позовну заяву в частині позовних вимог про визнання протиправними та скасування рішень Комісії ГУ ДПС у Вінницькій області, яка діє в складі ГУ ДПС у Вінницькій області, про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних: від 21.09.2020 № 1948534/39522764, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію податкову накладну № 61 від 31.08.2020; від 05.10.2020 №1999611/39522764, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію податкову накладну № 20 від 07.09.2020; від 05.10.2020 №1999610/39522764, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію податкову накладну № 22 від 08.09.2020, залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення недоліків останньої.
31.05.2021, у встановлений судом строк, від ТОВ "ТД ТРЕЙДВІНЙ" надійшла заява про поновлення строку звернення до суду з позовними вимогами про визнання протиправними та скасування рішень Комісії ГУ ДПС у Вінницькій області, яка діє в складі ГУ ДПС у Вінницькій області, про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних: від 21.09.2020 № 1948534/39522764, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію податкову накладну № 61 від 31.08.2020; від 05.10.2020 № 1999611/39522764, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію податкову накладну № 20 від 07.09.2020; від 05.10.2020 №1999610/39522764, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію податкову накладну № 22 від 08.09.2020.
Ухвалою від 03.06.2021 суд визнав поважними причини пропуску строку звернення до суду в частині позовних вимог про визнання протиправними та скасування рішень Комісії ГУ ДПС у Вінницькій області, яка діє в складі ГУ ДПС у Вінницькій області, про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних: від 21.09.2020 № 1948534/39522764, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію податкову накладну № 61 від 31.08.2020; від 05.10.2020 № 1999611/39522764, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію податкову накладну № 20 від 07.09.2020; від 05.10.2020 № 1999610/39522764, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію податкову накладну № 22 від 08.09.2020 та поновив ТОВ "ТД ТРЕЙДВІН" строк звернення до суду з вказаними позовними вимогами. Цією ж ухвалою суд відмовив у задоволенні заяви ГУ ДПС у Вінницькій області як відокремленого підрозділу ДПС України про залишення позовної заяви в частині позовних вимог без розгляду та продовжив розгляд справи №120/3116/21-а в письмовому провадженні.
Вивчивши матеріали справи у їх сукупності, оцінивши наведені сторонами доводи, суд встановив, що ТОВ "ТД ТРЕЙДВІН" як юридична особа зареєстроване виконавчим комітетом Вінницької міської ради 02.12.2014, номер запису: 10721020000031298. Видами діяльності за КВЕД є: 45.40 Торгівля мотоциклами, деталями та приладдям до них, технічне обслуговування і ремонт мотоциклів (основний); 45.20 Технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів; 45.32 Роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів; 46.12 Діяльність посередників у торгівлі паливом, рудами, металами та промисловими хімічними речовинами; 46.47 Оптова торгівля меблями, килимами й освітлювальним приладдям; 46.49 Оптова торгівля іншими товарами господарського призначення; 46.61 Оптова торгівля сільськогосподарськими машинами й устаткованням; 46.65 Оптова торгівля офісними меблями; 46.69 Оптова торгівля іншими машинами й устаткованням; 46.72 Оптова торгівля металами та металевими рудами; 46.73 Оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням; 46.74 Оптова торгівля залізними виробами, водопровідним і опалювальним устаткованням і приладдям до нього; 46.77 Оптова торгівля відходами та брухтом; 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля; 47.30 Роздрібна торгівля пальним; 63.99 Надання інших інформаційних послуг, н. в. і. у.; 69.10 Діяльність у сфері права.
31.08.2020 в межах своєї господарської діяльності ТОВ "ТД ТРЕЙДВІН" поставило ПП "Виробничо-комерційна фірма "МОСТ" товар "Бетоновод DN 127 5 метрів ZZ". Факт отримання вказаного товару підтверджується підписаною видатковою накладною № РН-0000470 від 31.08.2020. Поставка здійснювалася на умовах самовивозу,
За фактом передачі вказаного товару ТОВ "ТД ТРЕЙДВІН" виписало ТОВ "Виробничо-комерційна фірма "МОСТ" податкову накладну № 61 від 31.08.2020 на суму постачання 150000 грн, з яких 25000 грн ПДВ та на виконання приписів п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України (далі - ПК України) за допомогою програми електронного документообігу направив її до контролюючого органу для реєстрації в ЄРПН.
За результатом обробки вказаної податкової накладної її реєстрація контролюючим органом зупинена, про що позивачу направлена відповідна квитанція від 14.09.2020. За змістом направленої квитанції документ було прийнято, але відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. У квитанції зазначено, що коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 4009, відсутні в таблиці даних платника податку на додану зарість, як товари/послуги, що на постійний основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріям ризиковості здійснення операцій. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження, інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
17.09.2020 позивачем скеровано до контролюючого органу повідомлення про надання інформації та копій документів щодо податкової накладної № 61 від 31.08.2020, реєстрація якої зупинена.
Водночас рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 21.09.2020 №1948534/39522764 відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію позивачем податкову накладну № 61 від 31.08.2020. Підставами прийняття такого рішення зазначено ненадання платником податку копій документів: договорів, зокрема зовнішньо-економічних контрактів з додатками до них; первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвенратираційні описи), у тому числі рахунків-фактрури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності типових форм та галузевої специфіки, накладних; документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
07.09.2020 в межах своєї господарської діяльності ТОВ "ТД ТРЕЙДВІН" поставило ТОВ "БЕТОННИЙ ЗАВОД "ЮГОРА" товари "Бетоновод DN 101 5 метрів ZZ" та "Пускова суміш RLOW-PAK-F". Факт отримання вказаних товарів підтверджується підписаною видатковою накладною № РН-0000450від 07.09.2020. Поставка здійснювалася на умовах самовивозу.
За фактом передачі вказаних товарів ТОВ "ТД ТРЕЙДВІН" виписало ТОВ "БЕТОННИЙ ЗАВОД "ЮГОРА" податкову накладну № 20 від 07.09.2020 на суму постачання 17700 грн, з яких 2950 грн ПДВ. На виконання приписів п. 201.1 ст. 201 ПК України за допомогою програми електронного документообігу позивач направив виписану накладу направив її контролюючого органу для реєстрації в ЄРПН.
За результатом обробки вказаної податкової накладної її реєстрація контролюючим органом зупинена, про що позивачу направлена відповідна квитанція від 29.09.2020. За змістом направленої квитанції документ було прийнято, але відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. У квитанції зазначено, що коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 2836, 4009, відсутні в таблиці даних платника податку на додану зарість, як товари/послуги, що на постійний основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріям ризиковості здійснення операцій. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження, інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
28.09.2020 позивачем скеровано до контролюючого органу повідомлення про надання інформації та копій документів щодо податкової накладної № 20 від 07.09.2020, реєстрація якої зупинена.
Водночас рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 05.10.2020 №1999611/39522764 відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію позивачем податкову накладну № 20 від 07.09.2020. Підставами прийняття такого рішення зазначено ненадання платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвенратираційні описи), у тому числі рахунків-фактрури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності типових форм та галузевої специфіки, накладних; документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
31.08.2020 в межах своєї господарської діяльності ТОВ "ТД ТРЕЙДВІН" поставило ТОВ "ЕФЕ БЕТОН" товар "З`єднання DN 5 ?, артGF/ES". Факт отримання вказаного товару підтверджується підписаною видатковою накладною № РН-0000459 від 08.09.2020. Факт доставки товару підтверджується товарно-транспортною накладною № 080920-1 від 08.09.2020.
За фактом передачі вказаного товару ТОВ "ТД ТРЕЙДВІН" виписало ТОВ "ЕФЕ БЕТОН" податкову накладну № 22 від 08.09.2020 на суму постачання 9900 грн, з яких 1650 грн ПДВ та на виконання приписів п. 201.1 ст. 201 ПК України за допомогою програми електронного документообігу направило її до контролюючого органу для реєстрації в ЄРПН.
За результатом обробки вказаної податкової накладної її реєстрація контролюючим органом зупинена, про що позивачу направлена відповідна квитанція від 23.09.2020. За змістом направленої квитанції документ було прийнято, але відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. У квитанції зазначено, що коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 8302, відсутні в таблиці даних платника податку на додану зарість, як товари/послуги, що на постійний основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріям ризиковості здійснення операцій. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження, інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
28.09.2020 позивачем скеровано до контролюючого органу повідомлення про надання інформації та копій документів щодо податкової накладної № 22 від 08.09.2020, реєстрація якої зупинена.
Водночас рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 05.10.2020 №1999610/39522764 відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію позивачем податкову накладну № 22 від 08.09.2020. Підставами прийняття такого рішення зазначено ненадання платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвенратираційні описи), у тому числі рахунків-фактрури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності типових форм та галузевої специфіки, накладних; документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
10.09.2020 в межах своєї господарської діяльності ТОВ "ТД ТРЕЙДВІН" поставило ПП "СПЕЦВИСОТБУД 2006" товар "Трос сталевий Verotop, D=24 мм, L=120 м./ негальвізований 1960". Факт отримання вказаного товару підтверджується підписаною видатковою накладною № РН-0000465 від 10.09.2020. Факт доставки товару підтверджується товарно-транспортною накладною № РН-100910-1 від 10.09.2020.
За фактом передачі вказаного товару ТОВ "ТД ТРЕЙДВІН" виписало ПП "СПЕЦВИСОТБУД 2006" податкову накладну № 28 від 10.09.2020 на суму постачання 85000 грн, з яких 14166,67 грн ПДВ та на виконання приписів п. 201.1 ст. 201 ПК України за допомогою програми електронного документообігу направило її до контролюючого органу для реєстрації в ЄРПН.
За результатом обробки вказаної податкової накладної її реєстрація контролюючим органом зупинена, про що позивачу направлена відповідна квитанція від 28.09.2020. За змістом направленої квитанції документ було прийнято, але відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. У квитанції зазначено, що коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 7312, відсутні в таблиці даних платника податку на додану зарість, як товари/послуги, що на постійний основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріям ризиковості здійснення операцій. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження, інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
08.10.2020 позивачем скеровано до контролюючого органу повідомлення про надання інформації та копій документів щодо податкової накладної № 28 від 10.09.2020, реєстрація якої зупинена.
Водночас рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 12.10.2020 №2026662/39522764 відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію позивачем податкову накладну № 28 від 10.09.2020. Підставами прийняття такого рішення зазначено ненадання платником податку копій документів.
10.09.2020 в межах своєї господарської діяльності ТОВ "ТД ТРЕЙДВІН" поставило ТОВ "ПРОМБУДЦЕНТР" товари: "Поворот 90 градусів ЕНМ060", "Ущільнення для з`єднання 5, 5 арт. GU55", "Промивний м`яч м`який 125 мм арт 56010509", "Промивний м`яч м`який 125 мм арт 56010166". Факт отримання вказаного товару підтверджується підписаною видатковою накладною № РН-0000464 від 10.09.2020. Факт доставки товару підтверджується товарно-транспортною накладною № РН-100910-1 від 10.09.2020.
За фактом передачі вказаних товарів ТОВ "ТД ТРЕЙДВІН" виписало ТОВ "ПРОМБУДЦЕНТР" податкову накладну № 26 від 10.09.2020 на суму постачання 26517 грн, з яких 4419,50 грн ПДВ та на виконання приписів п. 201.1 ст. 201 ПК України за допомогою програми електронного документообігу направило її до контролюючого органу для реєстрації в ЄРПН.
За результатом обробки вказаної податкової накладної її реєстрація контролюючим органом зупинена, про що позивачу направлена відповідна квитанція від 28.09.2020. За змістом направленої квитанції документ було прийнято, але відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. У квитанції зазначено, що коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 4016, відсутні в таблиці даних платника податку на додану зарість, як товари/послуги, що на постійний основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріям ризиковості здійснення операцій. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження, інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
08.10.2020 позивачем скеровано до контролюючого органу повідомлення про надання інформації та копій документів щодо податкової накладної № 26 від 10.09.2020, реєстрація якої зупинена.
Водночас рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 12.10.2020 №2026341/39522764 відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію позивачем податкову накладну № 26 від 10.09.2020. Підставами прийняття такого рішення зазначено ненадання платником податку копій документів: договорів, зокрема зовнішньо-економічних контрактів з додатками до них; первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвенратираційні описи), у тому числі рахунків-фактрури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності типових форм та галузевої специфіки, накладних; документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
11.09.2020 в межах своєї господарської діяльності ТОВ "ТД ТРЕЙДВІН" поставило ТОВ "ЗЛАТОГРАД" товар "Ущільнення DN 4,5 (127 мм), арт GU45". Факт отримання вказаного товару підтверджується підписаною видатковою накладною № РН-0000468 від 11.09.2020. Поставка здійснювалася на умовах самовивозу.
За фактом передачі вказаного товару ТОВ "ТД ТРЕЙДВІН" виписало ТОВ "ЗЛАТОГРАД" податкову накладну № 32 від 11.09.2020 на суму постачання 4050 грн, з яких 375 грн ПДВ та на виконання приписів п. 201.1 ст. 201 ПК України за допомогою програми електронного документообігу направило її до контролюючого органу для реєстрації в ЄРПН.
За результатом обробки вказаної податкової накладної її реєстрація контролюючим органом зупинена, про що позивачу направлена відповідна квитанція від 30.11.2020. За змістом направленої квитанції документ було прийнято, але відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. У квитанції зазначено, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п. 8 Критеріям ризиковості здійснення операцій. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження, інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
01.12.2020 позивачем скеровано до контролюючого органу повідомлення про надання інформації та копій документів щодо податкової накладної № 32 від 11.09.2020, реєстрація якої зупинена.
Водночас рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 12.10.2020 №2203020/39522764 відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію позивачем податкову накладну № 32 від 11.09.2020. Підставами прийняття такого рішення зазначено ненадання платником податку копій документів: договорів, зокрема зовнішньо-економічних контрактів з додатками до них; первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвенратираційні описи), у тому числі рахунків-фактрури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності типових форм та галузевої специфіки, накладних.
18.09.2020 в межах своєї господарської діяльності ТОВ "ТД ТРЕЙДВІН" поставило ПрАТ фірмі "Фундамент" товар "Бетоновод DN 127 10 метрів ZZ". Факт отримання вказаного товару підтверджується підписаною видатковою накладною № РН-0000491 від 18.09.2020. Факт доставки товару підтверджується товарно-транспортною накладною № РН-081020-1 від 08.10.2020.
За фактом передачі вказаного товару ТОВ "ТД ТРЕЙДВІН" виписало ПрАТ фірмі "Фундамент" податкову накладну № 54 від 18.09.2020 на суму постачання 170000 грн, з яких 28333,33 грн ПДВ. На виконання приписів п. 201.1 ст. 201 ПК України за допомогою програми електронного документообігу позивач направив виписану накладу направив її контролюючого органу для реєстрації в ЄРПН.
За результатом обробки вказаної податкової накладної її реєстрація контролюючим органом зупинена, про що позивачу направлена відповідна квитанція від 30.11.2020. За змістом направленої квитанції документ було прийнято, але відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. У квитанції зазначено, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п. 8 Критеріям ризиковості здійснення операцій. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження, інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
01.12.2020 позивачем скеровано до контролюючого органу повідомлення про надання інформації та копій документів щодо податкової накладної № 54 від 18.09.2020, реєстрація якої зупинена.
Водночас рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 04.12.2020 №2203021/39522764 відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію позивачем податкову накладну № 54 від 18.09.2020. Підставами прийняття такого рішення зазначено ненадання платником податку копій документів: договорів, довіреностей, актів керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвенратираційні описи), у тому числі рахунків-фактрури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності типових форм та галузевої специфіки, накладних.
18.09.2020 в межах своєї господарської діяльності ТОВ "ТД ТРЕЙДВІН" поставило ТОВ "БП КМБ-1" товар "Бетоновод DN 127 5 метрів ZZ". Факт отримання вказаного товару підтверджується підписаною видатковою накладною № РН-0000490 від 18.09.2020. Факт доставки товару підтверджується товарно-транспортною накладною № РН-080920-1 від 08.09.2020.
За фактом передачі вказаного товару ТОВ "ТД ТРЕЙДВІН" виписало ТОВ "БП КМБ-1" податкову накладну № 53 від 18.09.2020 на суму постачання 19000 грн, з яких 3166,67 грн ПДВ. На виконання приписів п. 201.1 ст. 201 ПК України за допомогою програми електронного документообігу позивач направив виписану накладу направив її контролюючого органу для реєстрації в ЄРПН.
За результатом обробки вказаної податкової накладної її реєстрація контролюючим органом зупинена, про що позивачу направлена відповідна квитанція від 30.11.2020. За змістом направленої квитанції документ було прийнято, але відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. У квитанції зазначено, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п. 8 Критеріям ризиковості здійснення операцій. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження, інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
01.12.2020 позивачем скеровано до контролюючого органу повідомлення про надання інформації та копій документів щодо податкової накладної № 53 від 18.09.2020. реєстрація якої зупинена.
Водночас рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 04.12.2020 №2203019/39522764 відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію позивачем податкову накладну № 53 від 18.09.2020. Підставами прийняття такого рішення зазначено ненадання платником податку копій документів: договорів, довіреностей, актів керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвенратираційні описи), у тому числі рахунків-фактрури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності типових форм та галузевої специфіки, накладних.
23.09.2020 в межах своєї господарської діяльності ТОВ "ТД ТРЕЙДВІН" поставило ТОВ "СТОЛИЦЯ БЕТОН" товар "Бетоновод DN 127 4 метрів ZZ". Факт отримання вказаного товару підтверджується підписаною видатковою накладною № РН-0000504 від 23.09.2020. Факт доставки товару підтверджується товарно-транспортною накладною № 275 від 23.09.2020.
За фактом передачі вказаного товару ТОВ "ТД ТРЕЙДВІН" виписало ТОВ "СТОЛИЦЯ БЕТОН" податкову накладну № 67 від 23.09.2020 на суму постачання 19000 грн, з яких 3166,67 грн ПДВ. На виконання приписів п. 201.1 ст. 201 ПК України за допомогою програми електронного документообігу позивач направив виписану накладу направив її контролюючого органу для реєстрації в ЄРПН.
За результатом обробки вказаної податкової накладної її реєстрація контролюючим органом зупинена, про що позивачу направлена відповідна квитанція від 01.12.2020. За змістом направленої квитанції документ було прийнято, але відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. У квитанції зазначено, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п. 8 Критеріям ризиковості здійснення операцій. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження, інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
03.12.2020 позивачем скеровано до контролюючого органу повідомлення про надання інформації та копій документів щодо податкової накладної № 67 від 23.09.2020, реєстрація якої зупинена.
Водночас рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 04.12.2020 №2203018/39522764 відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію позивачем податкову накладну № 67 від 23.09.2020. Підставами прийняття такого рішення зазначено ненадання платником податку копій документів: договорів, довіреностей, актів керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвенратираційні описи), у тому числі рахунків-фактрури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності типових форм та галузевої специфіки, накладних.
28.09.2020 в межах своєї господарської діяльності ТОВ "ТД ТРЕЙДВІН" поставило ТОВ "ТРАНС-БУД УКРАЇНА" товар "Поршень DN 176 СІFА, арт СF230015". Факт отримання вказаного товару підтверджується підписаною видатковою накладною № РН-0000523 від 28.09.2020. Факт доставки товару підтверджується товарно-транспортною накладною № РН-280920-1 від 28.09.2020.
За фактом передачі вказаного товару ТОВ "ТД ТРЕЙДВІН" виписало ТОВ "ТРАНС-БУД УКРАЇНА" податкову накладну № 87 від 28.09.2020 на суму постачання 10800 грн, з яких 1800 грн ПДВ. На виконання приписів п. 201.1 ст. 201 ПК України за допомогою програми електронного документообігу позивач направив виписану накладу направив її контролюючого органу для реєстрації в ЄРПН.
За результатом обробки вказаної податкової накладної її реєстрація контролюючим органом зупинена, про що позивачу направлена відповідна квитанція від 01.12.2020. За змістом направленої квитанції документ було прийнято, але відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. У квитанції зазначено, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п. 8 Критеріям ризиковості здійснення операцій. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження, інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
03.12.2020 позивачем скеровано до контролюючого органу повідомлення про надання інформації та копій документів щодо податкової накладної № 87 від 28.09.2020, реєстрація якої зупинена.
Водночас рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 04.12.2020 №2203017/39522764 відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію позивачем податкову накладну № 87 від 28.09.2020. Підставами прийняття такого рішення зазначено ненадання платником податку копій документів: договорів, довіреностей, актів керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвенратираційні описи), у тому числі рахунків-фактрури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності типових форм та галузевої специфіки, накладних.
08.10.2020 в межах своєї господарської діяльності ТОВ "ТД ТРЕЙДВІН" поставило ТОВ "ВК Сервіс Україна" товар "З`єднання поршня арт ЕНМ466". Факт отримання вказаного товару підтверджується підписаною видатковою накладною № РН-0000554 від 08.10.2020. Факт доставки товару підтверджується товарно-транспортною накладною № РН-081020-1 від 08.10.2020.
За фактом передачі вказаного товару ТОВ "ТД ТРЕЙДВІН" виписало ТОВ "ВК Сервіс Україна" податкову накладну № 23 від 08.10.2020 на суму постачання 7800 грн, з яких 1300 грн ПДВ. На виконання приписів п. 201.1 ст. 201 ПК України за допомогою програми електронного документообігу позивач направив виписану накладу направив її контролюючого органу для реєстрації в ЄРПН.
За результатом обробки вказаної податкової накладної її реєстрація контролюючим органом зупинена, про що позивачу направлена відповідна квитанція від 27.11.2020. За змістом направленої квитанції документ було прийнято, але відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. У квитанції зазначено, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п. 8 Критеріям ризиковості здійснення операцій. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження, інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
30.11.2020 позивачем скеровано до контролюючого органу повідомлення про надання інформації та копій документів щодо податкової накладної № 23 від 08.10.2020, реєстрація якої зупинена.
Водночас рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 01.12.2020 №2186214/39522764 відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію позивачем податкову накладну № 23 від 08.10.2020.. Підставами прийняття такого рішення зазначено ненадання платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвенратираційні описи), у тому числі рахунків-фактрури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності типових форм та галузевої специфіки, накладних.
08.10.2020 в межах своєї господарської діяльності ТОВ "ТД ТРЕЙДВІН" поставило ТОВ "ВК Сервіс Україна" товар "Бетоновод DN 127 5 метрів ZZ". Факт отримання вказаного товару підтверджується підписаною видатковою накладною № РН-0000556 від 08.10.2020. Поставка товару здійснювалася на умовах самовивозу.
За фактом передачі вказаного товару ТОВ "ТД ТРЕЙДВІН" виписало ТОВ "ВК Сервіс Україна" податкову накладну № 26 від 08.10.2020 на суму постачання 16050 грн, з яких 2675 грн ПДВ. На виконання приписів п. 201.1 ст. 201 ПК України за допомогою програми електронного документообігу позивач направив виписану накладу направив її контролюючого органу для реєстрації в ЄРПН.
За результатом обробки вказаної податкової накладної її реєстрація контролюючим органом зупинена, про що позивачу направлена відповідна квитанція від 27.11.2020. За змістом направленої квитанції документ було прийнято, але відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. У квитанції зазначено, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п. 8 Критеріям ризиковості здійснення операцій. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження, інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
27.11.2020 позивачем скеровано до контролюючого органу повідомлення про надання інформації та копій документів щодо податкової накладної № 26 від 08.10.2020, реєстрація якої зупинена.
Водночас рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 01.12.2020 №2186215/39522764 відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію позивачем податкову накладну № 26 від 08.10.2020. Підставами прийняття такого рішення зазначено ненадання платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвенратираційні описи), у тому числі рахунків-фактрури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності типових форм та галузевої специфіки, накладних.
22.10.2020 в межах своєї господарської діяльності ТОВ "ТД ТРЕЙДВІН" поставило ТОВ "УКРАЇСЬКА МОНОЛІТНО-БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ" товар "Бетоновод DN 101 10 метрів ZZ". Факт отримання вказаного товару підтверджується підписаною видатковою накладною № РН-0000554 від 22.10.2020. Факт доставки товару підтверджується товарно-транспортною накладною № РН-221020-1 від 22.10.2020.
За фактом передачі вказаного товару ТОВ "ТД ТРЕЙДВІН" виписало ТОВ "УКРАЇСЬКА МОНОЛІТНО-БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ" податкову накладну № 58 від 22.10.2020 на суму постачання 54600 грн, з яких 9100 грн ПДВ. На виконання приписів п. 201.1 ст. 201 ПК України за допомогою програми електронного документообігу позивач направив виписану накладу направив її контролюючого органу для реєстрації в ЄРПН.
За результатом обробки вказаної податкової накладної її реєстрація контролюючим органом зупинена, про що позивачу направлена відповідна квитанція від 26.11.2020. За змістом направленої квитанції документ було прийнято, але відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. У квитанції зазначено, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п. 8 Критеріям ризиковості здійснення операцій. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження, інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
27.11.2020 позивачем скеровано до контролюючого органу повідомлення про надання інформації та копій документів щодо податкової накладної № 58 від 22.10.2020, реєстрація якої зупинена.
Водночас рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 30.11.2020 №2180442/39522764 відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію позивачем податкову накладну № 58 від 22.10.2020. Підставами прийняття такого рішення зазначено ненадання платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвенратираційні описи), у тому числі рахунків-фактрури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності типових форм та галузевої специфіки, накладних.
Позивач не погоджується з прийнятими рішеннями відповідача 1 про відмову у реєстрації податкових накладних, вважає їх протиправними, а тому за захистом своїх прав та інтересів звернувся до суду.
Надаючи оцінку спірним відносинам, суд виходив з такого.
Спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов`язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов`язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначені заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу є ПК України.
Згідно із підпунктами "а", "б" пункту 185.1 статті 185 ПК України об`єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.
Датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг згідно приписів норми пункту 187.1 статті 187 ПК України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) дата відвантаження товарів.
База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (пункт 188.1 статті 188 ПК України).
Згідно з пунктом 201.1 статті 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умов щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений цим Кодексом термін.
Згідно із пунктом 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Пунктом 201.7 статті 201 ПК України визначено, що податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
Згідно із пунктом 74.2 статті 74 ПК України в ЄРПН забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних в ЄРПН.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України реєстрація податкової накладної в ЄРПН може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних" від 29.12.2010 № 1246 (далі - Порядок від 29.12.2010 № 1246) податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог ПК України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Згідно із пунктом 12 Порядку від 29.12.2010 № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Відповідно до пункту 13 Порядку від 29.12.2010 № 1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
На виконання вимог пункту 201.16 статті 201 ПК України Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 11.12.2019 №1165 (набрання чинності, відбулась 01.02.2020), якою затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №1165).
Згідно з приписами пункту 4 Порядку №1165 у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.
Пунктом 5 Порядку №1165 передбачено, що платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку, показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку. Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій.
Відповідно до вимог пункту 6 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється. Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня. У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (пункт 7 Порядку №1165).
Відповідно до пункту 10 Порядку №1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації (пункт 11 Порядку №1165).
Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (пункт 25 Порядку № 1165).
Так, судом встановлено. що підставою для зупинення направлених позивачем для реєстрації податкових накладних слугувало те, що коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг відсутні в таблиці даних платника податку на додану зарість, як товари/послуги, що на постійний основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріям ризиковості здійснення операцій, платник податку відповідає п. 8 Критеріям ризиковості. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження, інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Водночас, на момент формування квитанцій, якими зупинено реєстрацію податкових накладних, Критерії ризиковості здійснення операцій визначені додатком 3 до Порядку №1165, однак, у квитанціях не зазначено, які саме документи слід надати платнику податків та чого мають стосуватися пояснення такого платника податків для того, аби реєстрація податкової накладної стала можливою.
Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначено наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 №520, яким затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №520).
Пунктом 2 Порядку №520 визначено, що прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС.
Відповідно до пунктів 3, 4 Порядку №520 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі. Комісія регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.
Пунктом 5 Порядку №520 визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, серед яких:
- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
При цьому, письмові пояснення та копії документів, зазначені у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги" та "Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами", затвердженого в установленому порядку (пункти 6, 7 Порядку №520).
Згідно із вимогами пунктів 9, 10 та 11 Порядку №520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів.
Комісія регіонального рівня приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.
Підставами для прийняття комісією регіонального рівня рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Тобто, контролюючий орган має запропонувати платнику податків надати документи та пояснення на спростування наявних у органу ДПС сумнівів, пов`язаних з легальністю діяльності юридичної особи, вказавши які саме аспекти належить висвітлити платнику податків у своїх поясненнях. Отже, з урахуванням положень наведених норм, комісією регіонального рівня приймається рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі виключно з передбачених законодавством підстав.
Також аналіз наведених правових норм дає підстави для висновку, що рішення комісії контролюючого органу повинно містити чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної.
Судом встановлено, що позивачем до контролюючому органу подано пояснення та копії документів у підтвердження здійснення господарської операції.
Суд зауважує, що сама по собі наявність або відсутність окремих документів, а так само помилки у їх оформленні не є підставою для висновків про відсутність господарської операції, якщо з інших даних вбачається, що фактичний рух активів або зміни у власному капіталі чи зобов`язаннях платника податків у зв`язку з його господарською діяльністю мали місце.
Вказана позиція узгоджується з практикою Верховного суду викладеної в постанові від 17.09.2020 у справі № 810/2202/16.
При цьому, варто зазначити, що всі сумніви та протиріччя контролюючого органу щодо дотримання позивачем вимог податкового законодавства України під час здійснення господарської діяльності повинні досліджуватися шляхом проведення перевірок такого платника податків, за умови наявності підстав для її проведення визначених ПК України, а не шляхом блокування реєстрації податкових накладних.
Суд звертає увагу на те, що відповідачем 1 не було визначено вичерпного переліку документів, надання якого дало б позивачеві можливість реєстрації податкової накладної.
При цьому, можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення контролюючим органом конкретного критерію оцінки ступеня ризиків, а також зазначення у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної чіткого переліку документів, чого зроблено не було.
Відтак, зважаючи на наявність передбачених законодавством документів, які свідчать про проведення господарської операції між позивачем та його контрагентом, а також враховуючи, що такі документи надавалися контролюючому органу, суд доходить висновку, що у відповідача 1 не було достатніх підстав для відмови у реєстрації поданих позивачем на реєстрацію податкових накладних.
Разом з тим суд наголошує, що у цій справі не надається оцінка реальності здійснення господарської операції, на підставі якої позивач склав спірні податкові накладні, оскільки це питання має досліджуватись під час здійснення податкового контролю, що включає в себе систему заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, зокрема, шляхом здійснення перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.
Таким чином, за наведених вище обставин суд дійшов висновку, що рішення відповідача 1, якими позивачу відмовлено у реєстрації податкових накладних, є протиправними та підлягають скасуванню.
З приводу позовної вимоги щодо зобов`язання ДПС України зареєструвати подані позивачем податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних, то варто звернути увагу на таке.
Відповідно до вимог пунктів 201.1, 201.10 статті 201 ПК України реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних віднесено до обов`язків платника податків.
У той же час, наведені норми розраховані на відсутність спірних правовідносин, позаяк у випадку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування механізм її подальшої реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних є іншим.
Згідно з приписами пунктів 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
Отже, реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію якої попередньо було зупинено, є повноваженням ДПС України.
Проте, обставин, які б унеможливлювали реєстрацію направлених позивачем податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, судом не встановлено.
Оскільки суд дійшов висновку про протиправність оскаржуваних рішень про відмову в реєстрації в ЄРПН спірних податкових накладних, ознак щодо порушення позивачем вимог законодавства щодо складення податкових накладних немає, відтак є достатні підстави для прийняття рішення про реєстрацію таких накладних.
Аналізуючи положення ст. 245 КАС України, можна дійти висновку, що законодавством передбачено право суду у випадку встановлення порушення прав позивача зобов`язувати суб`єкта владних повноважень приймати рішення або вчиняти певні дії.
Європейський суд з прав людини у рішенні від 13.01.2011 (остаточне) по справі "ЧУЙКІНА ПРОТИ УКРАЇНИ" (CASE OF CHUYKINA v. UKRAINE) (Заява № 28924/04) констатував: "50. Суд нагадує, що процесуальні гарантії, викладені у статті 6 Конвенції, забезпечують кожному право звертатися до суду з позовом щодо своїх цивільних прав та обов`язків. Таким чином стаття 6 Конвенції втілює "право на суд", в якому право на доступ до суду, тобто право ініціювати в судах провадження з цивільних питань становить один з його аспектів (див. рішення від 21.02.1975 у справі "Голдер проти Сполученого Королівства" (Golder v. the United Kingdom), пп. 28 - 36, Series A № 18). Крім того, порушення судового провадження саме по собі не задовольняє усіх вимог пункту 1 статті 6 Конвенції. Ціль Конвенції гарантувати права, які є практичними та ефективними, а не теоретичними або ілюзорними. Право на доступ до суду включає в себе не лише право ініціювати провадження, а й право отримати "вирішення" спору судом. Воно було б ілюзорним, якби національна правова система Договірної держави дозволяла особі подати до суду цивільний позов без гарантії того, що справу буде вирішено остаточним рішенням в судовому провадженні. Для пункту 1 статті 6 Конвенції було б неможливо детально описувати процесуальні гарантії, які надаються сторонам у судовому процесі провадженні, яке є справедливим, публічним та швидким, не гарантувавши сторонам того, що їхні цивільні спори будуть остаточно вирішені (рішення у справах "Мултіплекс проти Хорватії" (Multiplex v. Croatia), заява № 58112/00, п. 45, від 10.07.2003, та "Кутіч проти Хорватії" (Kutic v. Croatia), заява № 48778/99, п. 25, ECHR 2002-II)".
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про те, що в даному випадку задоволення позовної вимоги щодо зобов`язання ДПС України зареєструвати подані позивачем податкові накладні, є необхідним забезпеченням судом гарантій того, що спір між сторонами буде остаточно вирішений.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку (ч. 2 ст. 2 КАС України).
Частинами першою та другою статті 6 КАС України визначено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
В силу приписів ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно з позицією ЄСПЛ, викладеною, зокрема, у справі "Компанія Вестберґа таксі Актіеболаґ" та Вуліч проти Швеції", заява № 36985/97, рішення від 23.07.2002, п. 110, адміністративні суди, які розглядають скарги заявників стосовно рішень податкового управління, мають повну юрисдикцію у цих справах та повноваження скасувати оскаржені рішення. Справи мають бути розглянуті на підставі поданих доказів, а довести наявність підстав, передбачених відповідними законами, для призначення податкових штрафів має саме податкове управління.
Перевіривши обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єктів владних повноважень на підтримку правомірності своєї позиції та докази, надані позивачем, суд приходить до переконання, що позов підлягає задоволенню повністю.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Крім того, вирішуючи питання про стягнення судових витрат, суд бере до уваги положення ч. 8 ст. 139 КАС України, відповідно до якої у випадку зловживання стороною чи її представником процесуальними правами або якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.
Судом встановлено, що позивачем сплачено судовий збір в сумі 29510 грн. При цьому, суд враховує, що вказані судові витрати необхідно присудити на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень - Головного управління ДПС у Вінницькій області, позаяк порушення права, яке потребувало судового захисту, в першу чергу пов`язано з прийняттям неправомірних рішень Комісією Головного управління ДПС у Вінницькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, тоді як похідні вимоги, що заявлені до ДПС України, обумовлені виключно процедурою реєстрації розрахунків коригування в ЄРПН, тобто способом захисту порушеного права. При цьому, позивачем будь-яких дій чи рішень ДПС України не оскаржується.
Керуючись ст.ст. 73-77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Вінницькій області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних:
від 21.09.2020 № 1948534/39522764, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію податкову накладну № 61 від 31.08.2020;
від 05.10.2020 № 1999611/39522764, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію податкову накладну № 20 від 07.09.2020;
від 05.10.2020 № 1999610/39522764, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію податкову накладну № 22 від 08.09.2020;
від 12.10.2020 № 2026662/39522764, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію податкову накладну № 28 від 10.09.2020;
від 12.10.2020 № 2026341/39522764, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію податкову накладну № 26 від 10.09.2020;
від 04.12.2020 № 2203020/39522764, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію податкову накладну № 32 від 11.09.2020;
від 04.12.2020 № 2203021/39522764, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію податкову накладну № 54 від 18.09.2020;
від 04.12.2020 № 2203019/39522764, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію податкову накладну № 53 від 18.09.2020;
від 04.12.2020 № 2203018/39522764, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію податкову накладну № 67 від 23.09.2020;
від 04.12.2020 № 2203017/39522764, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію податкову накладну № 87 від 28.09.2020;
від 01.12.2020 № 2186214/39522764, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію податкову накладну № 23 від 08.10.2020;
від 01.12.2020 № 2186215/39522764, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію податкову накладну № 25 від 08.10.2020;
від 30.11.2020 № 2180442/39522764, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних направлену на реєстрацію податкову накладну № 58 від 22.10.2020.
Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних складені товариством з обмеженою відповідальністю "ТД ТРЕЙДВІН" податкові накладні: № 61 від 31.08.2020; № 20 від 07.09.2020; № 22 від 08.09.2020; № 28 від 10.09.2020; № 26 від 10.09.2020; № 32 від 11.09.2020; № 54 від 18.09.2020; № 53 від 18.09.2020; № 67 від 23.09.2020; 87 від 28.09.2020; № 23 від 08.10.2020; № 25 від 08.10.2020; № 58 від 22.10.2020 датою їх подання.
Стягнути на користь товариства з обмеженою відповідальністю "ТД ТРЕЙДВІН" за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Вінницькій області як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України судові витрати зі сплати судового збору в сумі 29510 грн. (двадцять дев`ять тисяч п`ятсот десять гривень).
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю "ТД ТРЕЙДВІН" (21010, м. Вінниця, вул. Івана Богуна, буд. 1, кв. 13, код ЄДРПОУ 39522764)
Відповідач 1: Головне управління ДПС у Вінницькій області, що діє як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України (21100, м. Вінниця вул. Хмельницьке шосе, 7, код ЄДРПОУ 44069150)
Відповідач 2: Державна податкова служба України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8, код ЄДРПОУ 43005393)
Суддя Вільчинський Олександр Ванадійович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2021 |
Оприлюднено | 22.06.2021 |
Номер документу | 97723473 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Вільчинський Олександр Ванадійович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Вільчинський Олександр Ванадійович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Вільчинський Олександр Ванадійович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Вільчинський Олександр Ванадійович