ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua

___________________________________________________________________________

УХВАЛА

про зупинення провадження

"14" червня 2021 р. Cправа №902/146/21

Суддя Господарського суду Вінницької області Нешик О.С., при секретарі судового засідання Шаравській Н.Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом Заступника керівника Вінницької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницької обласної ради та Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Віноблагроліс", м.Вінниця

до Вороновицької селищної ради Вінницького району Вінницької області, смтВороновиця Вінницького району Вінницької області

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Вінницької районної ради, м.Вінниця

про зобов`язання вчинити дії

за участю:

прокурора: Ярмощука В.П., сл.посвідчення;

представника позивача 1 (Вінницької обласної державної адміністрації): Страшка О.В., діє на підставі довіреності;

представника позивача 2 (Вінницької обласної ради): Сеніва А.М., діє на підставі довіреності;

представника відповідача: Куцого К.С., діє на підставі ордеру;

представника третьої особи (Вінницької районної ради): Миколюка Я.П., діє на підставі довіреності;

викликаного в судове засідання спеціаліста Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області: Кривоноса Д.О.

Представник позивача 3 (Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Віноблагроліс") в судове не з`явився.

ВСТАНОВИВ :

В провадженні судді Колбасова Ф.Ф. перебувала справа №902/146/21 за позовом заступника керівника Вінницької місцевої прокуратури в інтересах держави, в особі Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницької обласної ради, Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Віноблагроліс" про зобов`язання Вороновицьку селищну раду Вінницького району Вінницької області передати - здійснити документальну передачу-приймання в натурі (на місцевості) земель лісового фонду площею 138,9 га колишнього СТОВ ім.Можайського, які знаходяться на території Вороновицької селищної ради Вінницького району Вінницької області Вінницькому обласному комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Віноблагроліс".

Ухвалою суду від 26.02.2021 у вказаній справі відкрито провадження, призначено підготовче судове засідання на 18.03.2021.

За результатами підготовчого судового засідання, 18.03.2021, судом постановлено ухвалу (із занесенням її до протоколу судового засідання) про його відкладення на 13.04.2021.

19.03.2021 до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач зазначає, що позов прокурора безпідставний та необґрунтований, а тому задоволенню не підлягає.

25.03.2021 прокурором подано відповідь на відзив разом з доданими документами.

Розпорядженням керівника апарату суду від 05.04.2021 призначено повторний автоматизований розподіл справи №902/146/21 на підставі п.2.3.50 Положення про автоматизовану систему документообігу суду.

За результатами автоматичного розподілу судових справи між суддями Господарського суду Вінницької області матеріали справи №902/146/21 передано на розгляд судді Нешик О.С.

12.04.2021 судом постановлено ухвалу про розгляд вказаної справи спочатку та призначення підготовчого судового засідання на 27.05.2021.

Відповідно до ухвали суду від 27.05.2021 залучено до участі у розгляді справи №902/146/21 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Вінницьку районну раду; продовжено строк підготовчого провадження у справі на тридцять днів; відкладено підготовче судове засідання у справі до 14.06.2021; повідомлено учасників справи про дату, час та місце підготовчого судового засідання; викликано в судове засідання спеціаліста Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області для надання пояснення стосовно обставин справи.

Вказаною ухвалою суду зобов`язано прокурора направити на адресу Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області копію позовної заяви з додатками, докази про що надати суду до дня судового засідання та запропоновано третій особі надати до суду до дня судового засідання письмові пояснення, в яких висловити свою процесуальну позицію відносно заявленого позову.

14.06.2021 на виконання вимог ухвали суду від 27.05.2021 прокурором подано до суду докази надсилання Головному Управлінню Держгеокадастру у Вінницькій області копії позовної заяви з додатками.

На визначену судом дату (14.06.2021) в судове засідання з`явились прокурор, представники Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницької обласної ради, представник відповідача, представник третьої особи (Вінницької районної ради) та викликаний в судове засідання спеціаліст Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області. Представник Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Віноблагроліс" в судове засідання не з`явився.

В судовому засіданні представник відповідача Куций К.С. звернувся до суду з усним клопотанням про зупинення провадження у даній справі до вирішення справи №120/1475/21-а, яка перебуває в провадженні Вінницького окружного адміністративного суду.

В судовому засіданні прокурор Ярмощук В.П., представник Вінницької обласної державної адміністрації Страшок О.В. та третьої особи Миколюк Я.П. при вирішенні заявленого відповідачем клопотання поклались на розсуд суду.

Представник Вінницької обласної ради Сенів А.М. заперечив проти задоволення клопотання про зупинення провадження у справі.

За наслідками слухання справи, 10.06.2021, суд оголосив про вихід до нарадчої кімнати для вирішення заявленого клопотання та орієнтовний час повернення.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Предметом позову у даній справі є вимога прокурора про зобов`язання Вороновицьку селищну раду Вінницького району Вінницької області передати - здійснити документальну передачу-приймання в натурі (на місцевості) земель лісового фонду площею 138,9 га колишнього СТОВ ім.Можайського, які знаходяться на території Вороновицької селищної ради Вінницького району Вінницької області, - Вінницькому обласному комунальному спеціалізованому лісогосподарському підприємству "Віноблагроліс", а саме земельних ділянок: в лісовому кварталі №76 (1 ділянка площею 39 га), в лісовому кварталі №77 (3 ділянки площею: 2,9 га, 7,1 га, 16,5 га), в лісовому кварталі №78 (1 ділянка площею 36 га), в лісовому кварталі №79 (1 ділянка площею 37,4 га).

Позовні вимоги обґрунтовані наступним.

Пунктом 1 рішення 15 сесії 3 скликання Вінницької обласної ради №217 від 06.07.2000, у зв`язку з реформуванням колективних сільськогосподарських підприємств області на засадах приватної власності на землю і майно та створенням різних типів господарських структур, на підставі п.21 ч.1 ст.43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ч.4 ст.19, ч.3 ст.27 Земельного кодексу, ст.ст. 9, 13 Лісового кодексу України, припинено право постійного користування землями лісового фонду колишніх колективних сільськогосподарських підприємств.

Рішенням 16 сесії 3 скликання Вінницької обласної ради "Про передачу земель лісового фонду колишніх колективних сільськогосподарських підприємств Вінницькому обласному комунальному спеціалізованому лісогосподарському підприємству "Віноблкомунліс" та відповідним районним структурам" №252 від 15.09.2000 (п.1) вирішено на виконання рішення 15 сесії Вінницької обласної ради 3 скликання "Про передачу земельних ділянок лісового фонду" від 06.07.2000 передати землі колишніх сільськогосподарських підприємств за межами населених пунктів обласному комунальному спеціалізованому лісогосподарському підприємству "Віноблкомунліс" та відповідним районним комунальним спеціалізованим лісогосподарським структурам в обсягах, що рахуються в земельно-обліковій документації, згідно з додатком.

Пунктом 2 вказаного Рішення сільським, селищним, міським, районним радам, обласному управлінню земельних ресурсів Держкомзему України, головному управлінню сільського господарства і продовольства облдержадміністрації, обласному комунальному спеціалізованому лісогосподарському підприємству "Віноблкомунліс" встановлено обов`язок здійснити до 15.10.2000 документальну передачу-приймання в натурі (на місцевості) земель лісового фонду колишніх колективних сільськогосподарських підприємств у відповідних обсягах.

Також Вінницькою обласною радою прийнято розпорядження "Про створення Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Віноблкомунліс" №74 від 28.08.2000, затверджене рішенням 16 сесії 3 скликання обласної ради від 15.09.2000 за №245.

Рішенням 23 сесії 3 скликання Вінницької обласної ради №463 від 12.10.2001 Вінницьке обласне комунальне спеціалізоване лісогосподарське підприємство "Віноблкомунліс" перейменоване в Вінницьке обласне комунальне спеціалізоване лісогосподарське підприємство "Віноблагроліс".

У подальшому, рішенням 12 сесії 3 скликання Вінницької районної ради Вінницької області від 20 жовтня 2000 року "Про передачу земельних ділянок лісового фонду колишніх колективних сільськогосподарських підприємств району Вінницькому обласному та Вінницькому районному комунальним спеціалізованим лісогосподарським підприємствам "Віноблкомунліс" та "Вінрайкомунліс", п.1 вирішено - вважати за доцільне припинити право постійного користування землями лісового фонду колишніх сільськогосподарських підприємств району загальною площею 3768 га, що значаться в земельно-обліковій документації в розрізі господарств району згідно з додатком і передати їх у постійне користування створюваному районному комунальному спеціалізованому лісогосподарському підприємству "Вінрайкомунліс", співзасновником якого є Вінницьке обласне комунальне спеціалізоване лісогосподарське підприємство "Віноблкомунліс".

Також, п. 3 вказаного рішення - на виконання рішення 16 сесії Вінницької обласної ради 3 скликання від 15 вересня 2000 "Про передачу земель лісового фонду колишніх колективних сільськогосподарських підприємств Вінницькому обласному комунальному спеціалізованому лісогосподарському підприємству "Віноблкомунліс" та відповідним районним структурам", сільським та селищним радам, районному відділу земельних ресурсів Держкомзему України, районному управлінню сільського господарства і продовольства райдержадміністрації та створюваному районному комунальному спеціалізованому лісогосподарському підприємству "Вінрайкомунліс" здійснити до 25 листопада 2000 року документальну передачу-приймання в натурі (на місцевості) земель лісового фонду колишніх колективних сільськогосподарських підприємств у визначеному обсязі.

У п. 2 додатку до вищевказаного рішення районної ради, зазначено, що площа земель лісового фонду, що знаходились в користуванні колективних сільськогосподарських підприємств району: Вороновиця ім.Можайського - 193 га.

При цьому, з інформації ВОКСЛП "Віноблагроліс" та матеріалів лісовпорядкування вбачається, що на території Вороновицької селищної ради розташовані 4 лісових квартали, зокрема: лісовий квартал №76 (1 ділянка площею 39 га); лісовий квартал №77 (4 ділянки площею: 2,9 га, 7,1 га, 8,7 га, 16,5 га); лісовий квартал № 78 (1 ділянка площею 36 га); лісовий квартал № 79 (1 ділянка площею 37,4 га).

Рішення Вінницької обласної ради від 15.09.2000 №252 та Вінницької районної ради від 20.102000 щодо передачі земель лісогосподарського призначення ВОКСЛП "Віноблагроліс" до цього часу Вороновицькою селищною радою не виконано, відповідний акт приймання - передачі не підписано.

У відзиві на позовну заяву відповідач заперечує проти позовних вимог прокурора з наступних підстав.

30.07.2020 55 сесією 8 скликання Вороновицької селищної ради було прийнято рішення "Про погодження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно територіального утворення смт.Вороновиця Вінницького району Вінницької області".

29.10.2020 71 сесією 7 скликання Вінницької районної ради було прийнято рішення №199 "Про затвердження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіального утворення смт.Вороновиця Вороницької селищної ради Вінницького району Вінницької області".

Вказаним вище рішенням Вінницької районної ради було збільшено площу населеного пункту смтВороновиця та включено в його межі 95,3912 га земель лісогосподарського призначення.

Відповідач вважає, що позов прокурора є безпідставним та необґрунтованим, а тому задоволенню не підлягає.

З метою забезпечення належного виконання повноважень у сфері лісових відносин 62 сесією 7 скликання Вороновицької селищної ради було прийнято рішення "Про створення Комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "ЕКО" Вороновицької селищної ради" від 15.12.2020.

На думку прокурора, прийняте Вінницькою районною радою рішення є протиправним в зв`язку з чим прокурор звернувся до суду Вінницького окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд визнати протиправним та нечинним рішення 71 сесії 7 скликання Вінницької районної ради №199 від 29.10.2020 "Про затвердження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіального утворення смтВороновиця Вороновицької селищної ради Вінницького району Вінницької області".

Судом встановлено, що відповідно до ухвали Вінницького окружного адміністративного суду від 25.02.2021 у справі №120/1475/21-а позовну заяву заступника керівника Вінницької місцевої прокуратури в інтересах держава в особі Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницької обласної ради, Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Віноблагроліс" до Вінницької районної ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Вороновицька селищна рада про визнання протиправним та скасування рішення разом з доданими до неї матеріалами повернуто прокурору на підставі п. 7 ч. 4 ст. 169 КАС України.

Не погоджуючись із вказаною ухвалою, прокурор подав апеляційну скаргу, у якій просив її скасувати та направити справу для продовження розгляду.

Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 27.04.2021 ухвалу Вінницького окружного адміністративного суду від 25.02.2021 скасовано, а справу направлено для продовження розгляду.

Відповідно до ухвали Вінницького окружного адміністративного суду від 24.05.2021 позовну заяву заступника керівника Вінницької місцевої прокуратури в інтересах держава в особі Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницької обласної ради, Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Віноблагроліс" до Вінницької районної ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Вороновицька селищна рада про визнання протиправним та скасування рішення прийнято до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №120/1475/21-а; призначено підготовче засідання на 16.06.2021.

До відповіді на відзив прокурором долучено копію позовної заяви заступника керівника Вінницької місцевої прокуратури в інтересах держава в особі Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницької обласної ради, Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Віноблагроліс" до Вінницької районної ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Вороновицька селищна рада про визнанн протиправним та нечинним рішення 71 сесії 7 скликання Вінницької районної ради №199 від 29.10.2020 "Про затвердження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіального утворення смтВороновиця Вороновицької селищної ради Вінницького району Вінницької області" (а.с.186-208, том 1).

На думку прокурора, прийняття Вінницькою районною радою, оскаржуваного рішення, відбулось за відсутності згоди розпорядника зазначеними землями про їх передачу в комунальну власність громади смтВороновиця, що є прямим порушенням чинного законодавства та встановленого порядку передачі земель із державної власності в комунальну.

Так, відповідно до вимог ст. 117 Земельного кодексу України передача земельних ділянок державної власності у комунальну власність чи навпаки здійснюється за рішеннями відповідних органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування, які здійснюють розпорядження землями державної чи комунальної власності відповідно до повноважень, визначених цим Кодексом.

З проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіального утворення смт Вороновиця Вінницького району Вінницької області, встановлено, що в перелік земельних ділянок державної власності, які переходять у комунальну власність Вороновицької селищної ради включено 5 земельних ділянок лісового фонду площею 95,3912 га (без зазначення кадастрових номерів), зокрема ділянки: кадастровий номер 0520655300:04:001:- 2,4743 га; кадастровий номер 0520655300:04:001:- 5,9227 га;

кадастровий номер 0520655300:04:002:- 0,6975 га; кадастровий номер 0520655300:04:002:- 17,1843 га; кадастровий номер 0520655300:04:002:- 69,1124 га.

Крім того, в межі населеного пункту Вороновиця включена частина земельної ділянки 0520655300:01:001:0009 - 0,9107 га, цільове призначення якої - для ведення лісового господарства і пов`язаних з ним послуг.

Затвердження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіального утворення смтВороновиця Вінницького району Вінницької області є складовою частиною процедури передачі земель лісогосподарського призначення державної форми власності, в комунальну власність громади смтВороновиця, що також передбачає проведення державної реєстрації права комунальної власності на такі земельні ділянки, тому, на думку прокурора рішення Вінницької районної ради від 29.10.2020 за №199 порушує права та інтереси держави в особі позивачів, як розпорядника та користувача таких земель.

З вищевикладеного слідує, що під час судового розгляду справи №120/1475/21-а будуть встановлені обставини, від яких залежить вирішення даної справи, і які в ній повністю вирішені бути не можуть з огляду на предмет доказування.

Так, в справі №120/1475/21-а суд вирішуватиме питання стосовно правомірності рішення 71 сесії 7 скликання Вінницької районної ради №199 від 29.10.2020 "Про затвердження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіального утворення смтВороновиця Вороновицької селищної ради Вінницького району Вінницької області" та включення в межі населеного пункту смтВороновиця 95,3912 га земель лісогосподарського призначення, які на думку прокурора підлягають передачі Вінницькому обласному комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Віноблагроліс".

Таким чином, рішення, що буде прийнято у справі №120/1475/21-а, безпосередньо впливатиме на результати розгляду справи №902/146/21, оскільки при розгляді справи №120/1475/21-а будуть встановлені обставини, що матимуть преюдиційне значення для розгляду даної справи.

Відповідно до приписів п.5 ч.1 ст.227 Господарського процесуального кодексу України визначено обов`язок суду зупинити провадження у справі у випадках об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.

Згідно з п.4 ч.12 ст.229 Господарського процесуального кодексу України провадження у справі зупиняється у випадку, встановленому п.5 ч.1 ст.227 цього Кодексу - до набрання законної сили судовим рішенням, від якого залежить вирішення справи.

З огляду на вказане вище, з метою повного з`ясування обставин, що мають значення для справи, сприяння учасникам судового процесу в реалізації права на доведення фактів, на які вони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає за можливе задовольнити усне клопотання відповідача та зупинити провадження у справі №902/146/21 до набрання законної сили судовим рішенням у справі №120/1475/21-а.

Керуючись п.5 ч.1 ст.227, п.4 ч.1 ст.229, ст.ст. 232, 234, 235, 256 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Провадження у справі №902/146/21 зупинити до набрання законної сили судовим рішенням у справі №120/1475/21-а, від якого залежить вирішення справи №902/146/21.

2. Ухвала суду від 14.06.2021 у справі №902/146/21 набрала законної сили негайно після її оголошення.

3. Зобов`язати учасників справи невідкладно письмово повідомити Господарський суд Вінницької області про усунення обставин, що зумовили зупинення провадження у даній справі.

4. Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.

5. Ухвалу суду від 14.06.2021 у справі №902/146/21 надіслати на наступні електронні адреси учасників справи: прокурора ( vin.prokvin@gmail.com ); Вінницькій обласній державній адміністрації ( oda@vin.gov.ua ); Вінницькій обласній раді ( obl@vinrada.gov.ua ); Вінницькому обласному комунальному спеціалізованому лісогосподарському підприємству (vinoblagrolis@gmail.com) ; відповідачу Вороновицькій селищній раді Вінницького району Вінницької області ( srvoron@ukr.net ), Вінницькій районній раді ( rajionrada@ukr.net ), Головному управлінню Держгеокадастру у Вінницькій області ( vinnytsia@land.gov.ua ).

6. Ухвала підписана суддею 16.06.2021.

Суддя Нешик О.С.

віддрук. прим.:

1 - до справи

Дата ухвалення рішення 14.06.2021
Оприлюднено 23.06.2021

Судовий реєстр по справі 902/146/21

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 06.01.2023 Господарський суд Вінницької області Господарське
Постанова від 12.12.2022 Північно-західний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 03.11.2022 Північно-західний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 23.09.2022 Господарський суд Вінницької області Господарське
Ухвала від 06.09.2022 Господарський суд Вінницької області Господарське
Постанова від 17.08.2022 Північно-західний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 02.08.2022 Північно-західний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 12.06.2022 Господарський суд Вінницької області Господарське
Ухвала від 13.03.2022 Господарський суд Вінницької області Господарське
Ухвала від 20.02.2022 Господарський суд Вінницької області Господарське
Ухвала від 14.06.2021 Господарський суд Вінницької області Господарське
Ухвала від 27.05.2021 Господарський суд Вінницької області Господарське
Ухвала від 12.04.2021 Господарський суд Вінницької області Господарське
Ухвала від 26.02.2021 Господарський суд Вінницької області Господарське

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 902/146/21

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону