Справа № 464/6481/19
пр.№ 1-кс/464/1124/21
УХВАЛА
15 червня 2021 року слідчий суддя Сихівського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання про передачу речових доказів для знищення,
встановив:
Старший слідчий другого відділу розслідувань кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Львівській області ОСОБА_3 , звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором прокуратуривідділу наглядуза додержаннямзаконів органамифіскальної службиЛьвівської обласноїпрокуратури ОСОБА_4 ,про передачу речових доказів, а саме підакцизних товарів: тютюнових виробів у кількості 140 пачок, алкогольних напоїв в кількості 21 пляшка, вилучених 25.02.2020 відповідно до протоколу обшуку, для знищення.
Клопотання обґрунтоване тим, що СУ ФР ГУ ДФС у Львівській області здійснювалось досудове розслідування у кримінальному провадженні №32019140000000092 від 29.11.2019, щодо вчинення транспортування з метою збуту підакцизних товарів тютюнових виробів в кількості 9980 пачок, вилучених в ході огляду транспортного засобу. Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення ч. 1 ст. 204 КК України.
Так, 29.11.2019 від чергового відділу оперативного реагування ОУ ГУ ДФС у Львівській області отримано відомості про транспортування автомобілем марки «БМВ», р.н. НОМЕР_1 , підакцизних товарів тютюнових виробів з метою їх подальшого збуту.
В результаті виїзду на автошлях «Львів Яворів» у м. Яворові виявлено вищевказаний автомобіль, що рухався у напрямку м. Яворів. Із залученням працівників УПП у Львівській області ДПП було вжито заходів щодо його зупинення.
З метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин можливого вчинення кримінального правопорушення, за добровільної згоди володільця майна, проведено огляд транспортного засобу, в результаті якого встановлено, що автомобіль належить на праві власності ОСОБА_5 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та фактично перебував під його керуванням. У багажнику та на задніх сидіннях автомобіля знаходились шістнадцять картонних коробок з тютюновими виробами.
ОСОБА_5 надав пояснення, що дані картонні коробки знайшов на узбіччі тротуару при в`їзді в м. Яворів, будь-яких документів або інших пояснень щодо походження тютюнових виробів не надав.
11.12.2019 вищевказані підакцизні товари, вилучені в транспортному засобі марки «БМВ», р.н. НОМЕР_1 , призначено судово-технічну експертизи. Відповідно до висновку №6809 марки акцизного податку за способом виготовлення не відповідають зразкам для тютюнових виробів вітчизняного виробництва з фільтром, затвердженим постановою Кабінету міністрів України від 15.05.2015 №296, які перебувають в обігу з 01.07.2015.
На адресу оперативного управління ГУ ДФС у Львівській області скеровано ряд доручень в порядку статей 40, 41 КПК України з метою встановлення місця придбання та подальшої реалізації товарів (тютюнових виробів), які ОСОБА_5 транспортував у автомобіля марки «БМВ», р.н. НОМЕР_1 .
Згідно з отриманою від оперативного управління ГУ ДФС у Львівській області відповіддю, яка надійшла до СУ ФР ГУ ДФС у Львівській області 27.12.2019 встановлено, що ОСОБА_5 незаконно виготовленні тютюнові вироби збував підприємцям, які здійснюють діяльність у прикордонних районах Львівської області, серед яких ТзОВ «Орко» (код ЄДРПОУ 32891156), яке здійснює свою діяльність у магазині « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованому за адресою: с.Річки, вул. Гребінського, Жовківського району, Львівської області. В системі глобального позиціонування GPS (Global Positioning System) встановлено координати НОМЕР_2 , НОМЕР_3 .
Окрім цього, оперативним управлінням встановлено, що ТзОВ «Орко» (код ЄДРПОУ 32891156) також здійснює свою діяльність у магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 », який розташований за адресою: АДРЕСА_2 , в системі глобального позиціонування GPS (Global Positioning System) встановлено координати НОМЕР_4 , НОМЕР_5 .
25.02.2020 на підставі ухвали слідчого судді Сихівського районного суду м. Львова від 28.01.2020 проведено обшук в приміщенні магазину «МАRКЕТ», який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 (розташованого на земельній ділянці з координатами глобального позиціонування GPS (Global Positioning System) 50.260738, 23.601645, в якому здійснює діяльність ТзОВ «Орко» (код ЄДРПОУ 32891156).
В ході проведення обшуку виявлено та вилучено підакцизні товари (тютюнові вироби) в кількості 160 (сто шістдесят) пачок торгових марок «Київ», «UT», «Marshall», «Pull» з марками акцизного податку та (алкогольні напої) в кількості 80 (вісімдесят) пляшок горілки, ємністю 0,25 л. кожна, з наклеєними марками акцизного податку з ознаками підробки, а саме: «Пшенична класична» в кількості 21 (двадцять одна) пляшка, «Срібна горілка Преміум» в кількості 11 (одинадцять) пляшок, «П`яна Хата Пшенична» в кількості 48 (сорок вісім) пляшок. На момент проведення обшуку документів щодо походження згаданих алкогольних напоїв та тютюнових виробів представлено не було. В подальшому ухвалою Сихівського районного суду м.Львова накладено арешт на вилучені підакцизні товари.
Згідно з висновком судового експерта Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз №1551 від 18.03.2021 рідини, які знаходяться в скляних пляшками з етикетками «Срібна» та «Вільна пшенична ТМ «П`яна Хата» є алкогольним напоями горілками, відповідають вимогам ДСТУ 4256:2003 «Горілки і горілки особливі Технічні умови», виготовлені заводським способом. Натомість рідина у скляній пляшці з етикеткою «Пшенична класична» є імітацією алкогольного напою, не відповідає вимогам ДСТУ 4256:2003 «Горілки і горілки особливі Технічні умови», виготовлена кустарним способом.
Відповідно до висновку експерта Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз №1268 від 24.03.2021 марки акцизного податку на тютюнових виробах торгової марки «Київ» відповідає зразкові марки акцизного податку для тютюнових виробів вітчизняного виробництва з фільтром, затвердженому постановою КМУ від 14.05.2015 №296. Однак, марки акцизного податку на тютюнових виробах торгових марок «UT», «Marshall», «Pull» за способом виготовлення не відповідають зразкам марок акцизного податку для тютюнових виробів вітчизняного виробництва з фільтром, затвердженому постановою КМУ від 14.05.2015 №296.
В ході досудового розслідування кримінального провадження оперативному підрозділу ГУ ДФС у Львівській області надавались доручення щодо встановлення фактів збуту ОСОБА_5 фальсифікованих підакцизних товарів. Однак, оперативним підрозділом повідомлено (лист від 21.12.2020 №291/13-97-04-04), що громадянин ОСОБА_5 припинив свою протиправну діяльність, пов`язану з незаконним обігом тютюнових виробів, встановити місця придбання та реалізації незаконно виготовлених підакцизних товарів останнім не надалось з можливе.
Проведеним досудовим розслідуванням досліджено всі обставини вчинення даного кримінального правопорушення, отримано показання, речові докази та інші матеріали, які стосуються цього провадження, та встановлено, в що діях ОСОБА_5 відсутні ознаки кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України.
Враховуючи, що товарно-матеріальні цінності, а саме алкогольні напої «Пшенична класична» в кількості 21 пляшка, ємністю по 0,25 л, а також 140 пачок тютюнових виробів торгових марок «UT», «Marshall», «Pull», вилучених в ході проведення обшуку магазину «МАККЕТ», який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , не відповідають діючим вимогам нормативно-правових актів України щодо маркування сигарет, ДСТУ 4256:2003 «Горілки і горілки особливі Технічні умови», їх тривале зберігання є економічно недоцільне, слідчий просив клопотання задовольнити.
В судове засідання слідчий не з`явився, звернувся до суду з заявою про розгляд клопотання за його відсутності.
Представник ТзОВ «Орко», що здійснювало діяльність у магазині, в якому відбулось вилучення майна, в судове засідання не з`явився, належним чином повідомлявся про дату, час та місце розгляду.
Оглянувши матеріали клопотання, приходжу до такого висновку.
Встановлено, що постановою старшого слідчого другого відділу розслідувань кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Львівській області ОСОБА_3 від 31.05.2021 кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32019140000000092 у зв`язку з відсутністю складу кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України, закрито.
Згідно з ч. 9 ст. 100 КПК України питання про спеціальну конфіскацію та долю речових доказів і документів, які були надані суду, вирішується судом під час ухвалення судового рішення, яким закінчується кримінальне провадження. Такі докази і документи повинні зберігатися до набрання рішенням законної сили. У разі закриття кримінального провадження слідчим або прокурором питання про спеціальну конфіскацію та долю речових доказів і документів вирішується ухвалою суду на підставі відповідного клопотання, яке розглядається згідно із статтями 171 174 цього Кодексу. При цьому:
1) гроші, цінності та інше майно, які підшукані, виготовлені, пристосовані або використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та/або зберегли на собі його сліди, конфіскуються, крім випадків, коли власник (законний володілець) не знав і не міг знати про їх незаконне використання. У такому разі зазначені гроші, цінності та інше майно повертаються власнику (законному володільцю);
2) гроші, цінності та інше майно, які призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення, конфіскуються;
3) майно, що було предметом кримінального правопорушення, пов`язаного з незаконним обігом, та/або вилучене з обігу, передається відповідним установам або знищується;
4) майно, яке не має ніякої цінності і не може бути використане, знищується, а у разі необхідності - передається до криміналістичних колекцій експертних установ або заінтересованим особам на їх прохання;
5) гроші, цінності та інше майно, що були предметом кримінального правопорушення або іншого суспільно небезпечного діяння, конфіскуються, крім тих, які повертаються власнику (законному володільцю), а якщо його не встановлено - переходять у власність держави в установленому Кабінетом Міністрів України порядку;
6) гроші, цінності та інше майно, що одержані фізичною або юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від нього, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено, конфіскуються;
6-1) майно (грошові кошти або інше майно, а також доходи від них) засудженого за вчинення корупційного злочину, легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, його пов`язаної особи конфіскується, якщо в суді не підтверджено законність підстав набуття прав на таке майно.
Пов`язаними особами засудженого є юридичні особи, які при його сприянні отримали у власність чи користування зазначене майно.
Якщо суд визнає відсутність законних підстав набуття прав на частину майна, то конфіскується ця частина майна засудженого, а у разі неможливості виділення такої частини - її вартість. У разі неможливості конфіскації майна, законність підстав набуття прав на яке не було підтверджено, на засудженого покладається обов`язок сплатити вартість такого майна;
7) документи, що є речовими доказами, залишаються в матеріалах кримінального провадження протягом усього часу їх зберігання.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції» до неякісної та небезпечної продукції відноситься: продукція,яка невідповідає вимогамчинних вУкраїні нормативно-правовихактів стосовновідповідних видівпродукції щодоїї споживчихвластивостей; продукція, яка не відповідає обов`язковим вимогам чинних в Україні нормативно-правових актів щодо її безпеки для життя і здоров`я людини, майна і довкілля; продукція, якій з метою збуту споживачам виробником (продавцем) навмисне надано зовнішнього вигляду та (або) окремих властивостей певного виду продукції, але яка не може бути ідентифікована як продукція, за яку вона видається; продукція, під час маркування якої порушено встановлені законодавством вимоги щодо мови маркування та (або) до змісту і повноти інформації, яка має при цьому повідомлятися; продукція, строк придатності якої до споживання або використання закінчився; продукція, на яку немає передбачених законодавством відповідних документів, що підтверджують якість та безпеку продукції.
В ході обшуку 25.02.2020 приміщення магазину «МАККЕТ», який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , виявлено та вилучено 160 пачок тютюнових виробів, серед яких: 30 пачок марки «UT», 20 пачок марки «Київ», 30 пачок марки «Marshall», 80 пачок марки «Pull», а також алкогольні напої в кількості 80 пляшок, з яких: 21 пляшка горілки марки «Пшенична класична», 11 пляшок горілки марки «Срібна горілка Преміум», 48 пляшок горілки марки «П`яна Хата Пшенична».
Окрім цього, в ході досудового розслідування проведено судово-технічну експертизу, відповідно до висновку якої від 24.03.2020 №1268, марки акцизного податку зі взірців сигарет «UT», «Marshall», «Pull», які схожі на марки акцизного податку для тютюнових виробів вітчизняного виробництва з фільтром, за способом виготовлення не відповідають зразкам марок акцизного податку для тютюнових виробів вітчизняного виробництва з фільтром, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 №296, марка акцизного податку алкогольного напою із взірцем марки на горілці «Пшенична класична» не відповідає способу виготовлення марок акцизного податку для алкогольних напоїв вітчизняного виробництва (ЛГП), запровадженим в обіг з 01.07.2015, зразок яких затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 №296. Марки акцизного податку для алкогольних напоїв марки «П`яна Хата Пшенична» та «Срібна горілка Преміум» за способом, складом і властивостями матеріалів, використаних для їх виготовлення, відповідають зразкам марок акцизного податку для алкогольних напоїв вітчизняного виробництва, які і марки акцизного податку сигарет «Київ» відповідають зразкам марок акцизного податку для тютюнових виробів вітчизняного виробництва.
Постановою про повернення речових доказів від 31.05.2021 сигарети марки «Київ» в кількості 20 пачок, алкогольні напої в кількості 48 пляшок горілки марки «П`яна Хата Пшенична» та 11 пляшок горілки марки «Срібна горілка Преміум» повернуто директору ТзОВ «Орко» ОСОБА_6 .
Враховуючи усе вищенаведене, зокрема те, що кримінальне провадження закрите у зв`язку з відсутністю в діях особи складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України, власника або законного володільця майна та законності використання такого на території України не встановлено, речові докази необхідно знищити.
За вказаних обставин, знищення речових доказів не становитиме непропорційного втручання у здійснення права власності (законного володіння).
Разом з тим, у задоволенні клопотання в частині доручення знищення речових доказів конкретному підприємству необхідно відмовити, оскільки таке питання повинно вирішуватись під час виконання цієї ухвали та розгляд такого судом статтею 100 КПК України не передбачено.
Керуючись статтею 100 КПК України,
ухвалив:
Клопотання задовольнити частково.
Речові докази у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №32019140000000092, вилучені в ході проведення 25.02.2021 обшуку магазину «МАККЕТ», який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , а саме 140 пачок тютюнових виробів, серед яких: 30 пачок марки «UT», 30 пачок марки «Marshall», 80 пачок марки «Pull», а також алкогольні напої в кількості 21 пляшка горілки марки «Пшенична класична», знищити.
У задоволенні решти вимог клопотання відмовити.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Сихівський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2021 |
Оприлюднено | 31.01.2023 |
Номер документу | 97766851 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання |
Кримінальне
Сихівський районний суд м.Львова
Дулебко Н. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні