Справа № 675/993/21
Провадження № 2/675/503/2021
У Х В А Л А
18 червня 2021 року м. Ізяслав
Суддя Ізяславського районного суду Хмельницької області Пашкевич Р. В., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Плужненської сільської ради Хмельницької області про визнання права власності в порядку спадкування на житловий будинок з надвірними будівлями,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до суду з позовом до Плужненської сільської ради Хмельницької області про визнання права власності в порядку спадкування на житловий будинок з надвірними будівлями.
Порядок звернення до суду за судовим захистом урегульовано ЦПК України. Подання заяви до суду має відбуватись із дотриманням певних умов.
Вивчивши заяву, суд вважає, що вона не відповідає вимогам ст.ст. 175-177 ЦПК України, які є загальними при підготовці письмових заяв, які подаються до суду та містить недоліки, які унеможливлюють призначення її до розгляду.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 та ч. 4 ст. 177 ЦПК України позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються, також до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч. 4 ст. 175 ЦПК України якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
Відповідно до положень ч. ч. 1, 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Розмір ставки судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб
Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2021 року становить 2189 грн. Таким чином, ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою повинна становити мінімум 908,00 грн., в разі наданої довідки про оцінку майна судовий збір становить 1 відсоток, але не менше 908, 00 грн.
Разом з тим, позивачем долучено квитанцію про сплату судового збору на суму 896,41 грн., тобто меншу ніж встановлений мінімум згаданим вище законом - 908,00 грн.
За таких обставин, позивачу слід доплатити судовий збір у розмірі 11,59 грн. (908,0- 896,41=11,59), а також надати суду документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч. 2 ст. 185 ЦПК якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Крім того, слід вказати, що згідно з п. п. 2, 9 ч. 1 ст. 176 ЦПК України, у позовах про право власності на нерухоме майно ціна позову визначається дійсною вартістю нерухомого майна. Вартість майна - це грошова сума, за яку це майно може бути придбане у даній місцевості. Тягар доказування вартості майна несе позивач.
Разом з тим, звертаю увагу, що позивачами у позовній заяві визначено ціну позову у відповідності до довідки КП Ізяславського районного бюро технічної інвентаризації про інвентаризаційну вартість майна - 89641 грн.
Позов пред`явлений до суду 15.06.2021, проте вказана довідка видана КП Ізяславського районного бюро технічної інвентаризації - 06.11.2019, тобто є застарілою, що вочевидь може вплинути на визначення ціни позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 Цивільного процесуального кодексу України - суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175 і 177 Цивільного процесуального кодексу України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ст. 185 ЦПК України, вказані обставини є підставою залишення позову без руху.
А тому, внаслідок допущення недоліків суд надає позивачу строк для їх усунення строком 10 (десять) днів з дня отримання даної ухвали. Інакше заява буде вважатись неподаною і її слід буде повернути.
Керуючись ст.ст. 177, 185 Цивільного процесуального кодексу України, -
п о с т а н о в и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Плужненської сільської ради Хмельницької області про визнання права власності в порядку спадкування на житловий будинок з надвірними будівлями - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати 10 (десяти) днів з дня отримання даної ухвали.
Також роз`яснити позивачу, що в разі не усунення вказаних недоліків, його позов буде вважатися неподаним і буде повернутий.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Р. В. Пашкевич
Суд | Ізяславський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2021 |
Оприлюднено | 22.06.2021 |
Номер документу | 97768495 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ізяславський районний суд Хмельницької області
Пашкевич Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні