справа № 208/5028/19
№ провадження 1-кп/208/162/21
ВИРОК
Іменем України
08 червня 2021 р. м. Кам`янське
Заводський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області у складі:
головуючого, судді ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 , представника потерпілого ОСОБА_4 ,
обвинуваченої ОСОБА_5 ,
у відкритому судовому засіданні розглянувши матеріали кримінального провадження № 12019040160001389 відносно:
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Дніпродзержинська, громадянки України, маючої середню освіту, не заміжньої, маючої на утриманні двох неповнолітніх дітей 2015 року народження, не працюючої, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 ,
яка обвинувачується у скоєнні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.190 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
31.01.2019 року, в денний час, ОСОБА_5 , маючи умисел на незаконне заволодіння грошовими коштами державної допомоги одиноким матерям, прибула до будівлі Управління соціального захисту населення адміністрації Заводського району Кам`янської міської ради, розташованої за адресою: Дніпропетровська область, м. Кам`янське. пр.Свободи, 2\1.
Соціальним інспектором Управління соціального захисту населення адміністрації Заводського району КМР ОСОБА_7 роз`яснено порядок отримання соціальної допомоги одиноким матерям, а також про відмову в призначенні або припиненні виплати соціальної допомоги у разі подачі недостовірних відомостей чи прихованні відомостей, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру.
Линник особисто заповнила Декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, де у розділі II. Доходи членів сім`ї або зареєстрованих у житловому приміщенні / будинку осіб, членів сім`ї, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей) за період з 01.07.2018 по 01.01.2019, в яку внесла завідомо неправдиві відомості.
Останній роз`яснено, що відповідно п. 34 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1751 від 27.12.2001, що місячна соціальна допомога одиноким матерям надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім`ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Середньомісячний сукупний дохід сім`ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім`ї для всіх видів соціальної допомоги на підставі довідки про доходи і декларації про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, які підлягають оподаткуванню відповідно до законодавства. Якщо одинока мати має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно; особи, які входять до складу сімї, протягом 12 місяців перед зверненням за наданням соціальної допомоги здійснили купівлю, або оплатили послугу в сумі, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім`ї. У разі коли особами, які входять до складу сім`ї, навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру, виплата соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення.
Незважаючи на застереження соціального інспектора Управління соціального захисту населення адміністрації Заводського району КМР, Линник достовірно знаючи, що вона отримала заробітну плату працюючи на приватному підприємстві «Мотівус» (код ЄРДПО 42307559) з липня 2018 року по листопад 2018 року у сумі 18 181,82 грн., 31.01.2019 знаходячись в приміщенні Управління соціального захисту населення адміністрації Заводського району КМР, яке розташоване за адресою: Дніпропетровська область, м. Кам`янське, пр. Свободи 2\1, реалізовуючи свій злочинний умисел, направлений на заволодіння грошовими коштами, шляхом обману, з метою подальшого незаконного їх отримання умисно внесла недостовірні відомості, а саме не вказала в розділі II. Доходи членів сім`ї або зареєстрованих у житловому приміщені/будинку осіб, членів сім`ї, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей) декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги вищезазначені доходи у вигляді заробітної плати.
На підставі поданої 31.01.2019 року Линник заяви і декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, в яку останньою було внесено недостовірні відомості, начальником Управління соціального захисту населення адміністрації Заводського району КМР 19.02.2019 прийнято рішення про призначення допомоги одиноким матерям (з урахуванням доходів) з 01.01.2019 по 30.06.2019 в загальному розмірі 2054.36 грн. щомісячно на сім`ю, при цьому виплата Управління соціального захисту населення адміністрації Заводського району КМР проводилась через банківську установу АТ «Альфа-Банк» (КОД ЄРДПО 23494714) шляхом перерахунку коштів на рахунки Линник (РНОКГІП № НОМЕР_1 ).
У подальшому, ОСОБА_7 діючи умисно, реалізуючи свій прямий злочинний умисел, направлений на заволодіння коштами державної соціальної допомоги одиноким матерям, у період з 01.01.2019 по 30.06.2019 отримала з особистих рахунків відкритих у банківській установі АТ «Альфа-Банк» незаконно нараховану державну соціальну допомогу одиноким матерям у загальній сумі 12 121,20 грн.
Таким чином, внаслідок шахрайських дій ОСОБА_5 за період з 01.01.2019 по 30.06.2019 років Управлінням соціального захисту населення адміністрації Заводського району КМР незаконно виплачено останній державну соціальну допомогу одиноким матерям у сумі 12121,20 грн., чим державному бюджету України завдано матеріальних збитків на вищевказану суму.
Отримані в наслідок злочинних дій кошти у розмірі 12 121,20 ОСОБА_7 витратила на свій розсуд.
У судовому засіданні обвинувачена вважала недоцільним дослідження доказів щодо її винуватості, так як свою вину у скоєнні вищезазначеного кримінального правопорушення, обставини його скоєння, визнає у повному обсязі. Ці обставини розуміє вірно, це її добровільна та достеменна позиція. Розуміє, що буде позбавлена права оскаржувати ці обставини в апеляційному порядку.
Линник підтвердила обставини зазначені в обвинувальному акті. Зазначила, що має двох неповнолітніх дітей та є матір`ю одиночкою. Звернулась до Управління соціального захисту населення адміністрації Заводського району з заявою про нарахування та виплату їй відповідної допомоги. В декларації про доходи за минулий період вона не зазначила, що працюючи приватним підприємцем отримувала відповідний дохід. У разі зазначення такої інформації в декларації, допомога від держави їй би не була нарахована та виплачена. Вину свою визнала повністю, щиро розкаялась у скоєному. Заподіяну шкоду виплатить.
Представник потерпілого ОСОБА_4 в судовому засіданні зазначила, що обвинувачена звернулася до Управління соціальногозахисту населенняадміністрації Заводськогорайону ззаявою пронарахування тавиплату їйсоціальної допомоги. Подала документи для оформлення такої допомоги матерям одиночкам. Останній було визначено розмір державної допомоги на утримання дітей. У подальшому встановлено, що в порушення вимог законодавства ОСОБА_7 не зазначила про свій дохід від підприємницької діяльності за минулий період. У разі відображення такого доходу, соціальна допомога в такій сумі їй би не нараховувалась.
Заявлений цивільний позов підтримала.
Враховуючи клопотання обвинуваченої про недоцільність дослідження у судовому засіданні доказів її винуватості, позицію прокурора, який не заперечував, при з`ясуванні обставин справи та доказів на їх підтвердження, обмежитись допитом обвинуваченого та представника потерпілого, суд вважає недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються.
Прийняття такого рішення свідчить про те, що обставини, які сторони не оспорюють, вважаються встановленими в судовому засіданні, не потребують окремого дослідження у ході судового розгляду і це враховується судом при постановленні вироку.
Аналізуючи викладенеза своїмвнутрішнім переконанням,яке ґрунтуєтьсяна відповідномудослідженні доказів,обсяг якихвизначено,суд вважає,що винністьобвинуваченої усудовому засіданнівстановлена тапідтверджена,а їїумисні діїу скоєннікримінального правопорушеннявірно кваліфікованіза ч.1ст.190КК України,як заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство)
Обставиною, що пом`якшує покарання обвинуваченої, є визнання ОСОБА_7 своєї вини.
Обставини, що обтяжують покарання обвинуваченої, судом не встановлені.
При вирішенні питання про призначення обвинуваченій виду та міри покарання, судом встановлено наступне.
Злочин передбачений ч.1 ст.190 КК України, відноситься до кримінальних проступків. Линник на утриманні має неповнолітніх дітей. Раніше не судима, на обліку у лікаря нарколога та психіатра не перебуває. Враховуючи характер скоєного ОСОБА_7 кримінального правопорушення, обставини, що пом`якшують її покарання та відсутність обставин, що його обтяжують, принцип індивідуалізації покарання, суд вважає, що подальше перевиховання та виправлення обвинуваченої можливо шляхом призначення її покарання у виглядіштрафу.
На думку суду, таке покарання є законним, справедливим та цілком достатнім для подальшого виправлення обвинуваченої, попередження вчинення нового злочину.
Розглядаючи заявлений по справі цивільний позов, суд вважає позовні вимоги потерпілого Управління соціального захисту населення адміністрації Заводського району КМР законним та обґрунтованими, такими, що відповідно до положень ст. ст. 127-129 КПК України, ст. ст. 22, 1166 ЦК України підлягають повному задоволенню. При прийнятті зазначеного рішення судом також враховується повне визнання позову обвинуваченою ОСОБА_7 .
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 349, 373-374 КПК України, суд -
УХВАЛИВ:
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у скоєнні пред`явленого обвинувачення за ч.1 ст.190 КК України, та призначити їй покарання у вигляді штрафу в розмірі тридцяти п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 595 гривень, на користь держави.
Речові докази по справі документи персональної справи ОСОБА_5 , зберігати при справі.
Позовні вимоги потерпілого Управління соціального захисту населення адміністрації Заводського району КМР, задовольнити у повному обсязі, стягнувши на його користь з засудженої ОСОБА_5 в якості відшкодування матеріальної шкоди 12 121 гривень 20 копійок.
Вирок суду може бути оскаржений до Дніпровського апеляційного суду, через райсуд, протягом 30 днів з дня його проголошення. Законної сили вирок суду набирає після закінчення строку його оскарження. Вирок суду підлягає негайному врученню обвинуваченому та прокурору.
Головуючий, суддя ОСОБА_1
Суд | Заводський районний суд м.Дніпродзержинська |
Дата ухвалення рішення | 08.06.2021 |
Оприлюднено | 31.01.2023 |
Номер документу | 97772946 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Заводський районний суд м.Дніпродзержинська
Савранський Т. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні