Ухвала
від 10.06.2021 по справі 758/8030/21
ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Подільський районний суд міста Києва

Справа № 758/8030/21

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 червня 2021 року Слідчий суддя Подільського районного суду м.Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання слідчого Подільського УП ГУНП у м.Києві ОСОБА_4 , яке погоджено з прокурором Подільської окружної прокуратури м.Києва ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку, в рамках кримінального провадження № 12020100070003139 від 05 листопада 2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України,

В С Т А Н О В И В :

Слідчий Подільського УП ГУНП у м.Києві ОСОБА_4 , звернулась до Подільського районного суду м. Києва з клопотанням, яке погоджено з прокурором Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку, в рамках кримінального провадження № 12020100070003139 від 05 листопада 2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України.

В обґрунтування клопотання слідча вказала, що у провадженні слідчого відділу Подільського УП ГУНП в м. Києві перебуває кримінальне провадження за номером № 12020100070003139 від 05.11.2020, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, процесуальне керівництво у якому здійснює Подільська окружна прокуратура міста Києва.

Згідно фактичних обставин справи встановлено, що група невстановлених осіб організували незаконне виготовлення та здійснюють незаконний збут психотропних речовин на території Подільського району та інших районів міста Києва.

У ході проведення перевірки було встановлено, що ОСОБА_5 спільно з ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , організувати незаконне виготовлення психотропної речовини, обіг якої обмежено амфетамін, в гаражних приміщеннях ГБК «Кронштадт» (ЄДРПОУ 21636529), а саме в гаражних боксах №№ НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , що за адресою: м. Київ, вул. Василя Степанченка, 4, а саме земельні ділянки за кадастровими номерами 8000000000:75:383:0003, 8000000000:75:383:0013.

Крім цього, з метою налагодження мережі збуту психотропної речовини, останні залучили до протиправної діяльності ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та начальника відділу ДСФМУ ОСОБА_13 .

Проведеними оперативними заходами та допитами свідків встановлено, що до скоєння даного кримінального правопорушення причетні наступні громадяни України:

- ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , має у своєму користуванні транспортний засіб марки «Skoda Octavia Tour» червоного кольору д.н.з. НОМЕР_4 , номер кузова: НОМЕР_5 ;

- ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_3 , має у своєму користуванні транспортний засіб марки «BMW 745І» синього кольору д.н.з. НОМЕР_6 , номер кузова: НОМЕР_7 ;

- ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 , та проживає за адресою: АДРЕСА_5 ;

- ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_6 , та проживає за адресою АДРЕСА_5 ;

- ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , зареєстрований та проживає за адресою АДРЕСА_7 ;

- ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , зареєстрований та проживає за адресою АДРЕСА_8 ;

- ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , зареєстрований та проживає за адресою АДРЕСА_9 ;

- ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_10 , та проживає за адресою: АДРЕСА_11 ;

- ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_12 , та проживає за адресою: АДРЕСА_13 , працює за адресою: АДРЕСА_14 .

На теперішній час встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , з метою незаконного збагачення, здійснює незаконний збут психотропної речовини на території Подільського району та інших районів міста Києва, за місцем реєстрації та фактичного проживання, а також у автомобілі, незаконно зберігає психотропні речовини.

Вказана інформація підтверджується протоколами допитів свідків, інформацією ГУ БКОЗ СБ України, наданою на виконання доручення слідчого у кримінальному провадженні та проведеними негласними слідчими розшуковими діями.

Згідно довідки Комунального підприємства Київської міської ради «Київське міське бюро технічної інвентаризації» квартира за адресою: АДРЕСА_1 на праві власності зареєстрована за ОСОБА_14 .

Враховуючи все вище наведене, в ході досудового розслідування виникла необхідність у проведенні обшуку квартири за адресою: АДРЕСА_1 , де зареєстрований ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка належить на праві власності ОСОБА_14 , з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а саме незаконного виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту та збут психотропних речовин, з метою їх відшукання та вилучення, для проведення експертних досліджень, а також блокнотів, робочих записів, чернеток, договорів, листів, переписки з іншими фігурантами кримінального провадження, щодо незаконного виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту та збут психотропних речовин, переписок здійснених за допомогою електронної пошти та програм для спілкування через мережу Інтернет (Skype, Viber, та ін.), що міститься на магнітних носіях та телефонах, комп`ютерної техніки, що використовувалась для створення документів, клієнтської бази, відеозаписів, які знаходяться на носіях інформації, банківських карток, но котрі перераховувались грошові кошти за придбання психотропних речовин та грошових коштів здобутих злочинним шляхом.

Зазначені речі та документи, відповідно до вимог ст. 84 КПК України, можуть бути використані як докази у даному кримінальному провадженні для встановлення фактів та обставин, які згідно ст. 91 КПК підлягають доказуванню.

Заслухавши прокурора, який підтримав клопотання, дослідивши додані до клопотання матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.

Відповідно до ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Відповідно до п.4, 5, 6 ч. 2 ст. 235 КПК ухвала про дозвіл на обшук, зокрема, повинна містити відомості про житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, які мають бути піддані обшуку, особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться та відомості про речі, документи або осіб, для виявлення яких проводиться обшук.

Внесене слідчим клопотання відповідає вимогам ст. 234 КПК України, додані до клопотання матеріали (протоколи допитів свідків, протоколи про проведення негласних слідчих дій, довідки, листи, інформація ГУ БКОЗ СБ України, надана на виконання доручення слідчого у кримінальному провадженні) доводять наявність підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, відшукані речі мають значення для досудового розслідування і можуть бути доказами під час судового розгляду та можуть знаходитися за адресою, зазначеною у клопотанні слідчого, за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей, які мають значення для досудового розслідування, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

Проте, постановлення ухвали про задоволення клопотання у повному обсязі призведе до наділення слідчого широкими повноваженнями на проведення обшуку та порушення ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Так в клопотанні не вказано відомостей (індивідуальна або родова характеристика) про конкретні речі, документи та не визначено обсяг речей, які планується відшукати шляхом проведення обшуку. Зокрема, слідчим не зазначено за якими індивідуальними ознаками (номінали, валюта, серійні номери купюр) особа, що здійснюватиме обшук планує відрізнити гроші, здобуті в результаті незаконної діяльності від інших грошей, що перебувають у вказаному приміщенні.

Європейський суд з прав людини у своєму рішенні від 7 липня 2007 року у справі «Смирнов проти Росії» вказав, що невизначене формулювання обсягу обшуку дало органу влади на власний розсуд вирішувати, які матеріали підлягають вилученню, що призвело до вилучення, крім документів, які стосуються справи, деяких особистих речей. ЄСПЛ зазначив, що відсутність вказівки на конкретну мету обшуку є порушенням ст. 6 Конвенції.

Аналогічна позиція ЄСПЛ міститься в рішенні від 15 липня 2003 року у справі «Ернст та інші проти Бельгії», де вказано, що ордер на проведення обшуку не містив інформації щодо мети проведення обшуку та про предмети, що підлягають вилученню. Таким чином, слідчих було наділено широкими повноваженнями, обшуки не були пропорційними.

Таким чином, у судовому засіданні встановлено усі, передбачені ст. 234 КПК України, підстави для часткового задоволення внесеного слідчим клопотання.

Керуючись ст. 7, 233, 234, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя,

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання слідчого Подільського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_4 , яке погоджено з прокурором Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку, в рамках кримінального провадження № 12020100070003139 від 05 листопада 2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України задовольнити частково.

Надати групі слідчих слідчого відділу Подільського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві: ОСОБА_4 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , ОСОБА_40 дозвіл на проведення обшуку квартири за адресою: АДРЕСА_1 , де зареєстрований ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка належить на праві власності ОСОБА_14 , з метою відшукання та вилучення психотропних речовин, а також блокнотів, робочих записів, чернеток, договорів, листів, переписки з іншими фігурантами кримінального провадження, щодо незаконного виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту та збуту психотропних речовин, переписок здійснених за допомогою електронної пошти та програм для спілкування через мережу Інтернет (Skype, Viber, та ін.), що міститься на магнітних носіях та телефонах, клієнтської бази, відеозаписів, які знаходяться на носіях інформації, банківських карток, на котрі перераховувались грошові кошти за придбання психотропних речовин.

У задоволенні іншої частини клопотання відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.

Cлідчий суддя Подільського районного суду м. КиєваОСОБА_1

СудПодільський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення10.06.2021
Оприлюднено31.01.2023
Номер документу97780478
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —758/8030/21

Ухвала від 10.06.2021

Кримінальне

Подільський районний суд міста Києва

Рибалка Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні