Ухвала
від 17.06.2021 по справі 711/3681/21
ПРИДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

Придніпровський районний суд м.Черкаси

Номер провадження 1-кс/711/1131/21

Справа № 711/3681/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 червня 2021 року слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участі слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Черкаси клопотання старшого слідчого СУ ГУ Національної поліції в Черкаській області капітан поліції ОСОБА_4 , винесене в кримінальному провадженні №12020250000000156від 14.05.2020 року про арешт майна,-

встановив:

Старший слідчий в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді з клопотанням про арешт майна, яке на праві приватної власності належить ОСОБА_5 .

Клопотання обґрунтовує тим, що СУ ГУНП в Черкаській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12020250000000156від 14.05.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 365-2 КК України.

З клопотання про накладення арешту на майно вбачається, що 09.06.2021 ОСОБА_5 вручене письмове повідомлення про підозру, у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 365-2КК України.

Згідно повідомлення про підозру ОСОБА_5 встановлено, що її діями завдано збитків інтересам територіальної громада м. Умань, на загальну суму 10339 532 гривень.

Відповідно до інформаційної довідкиз Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, підозрювана ОСОБА_5 має у власності нерухоме майно, а саме земельну ділянку площею 3,3452 га за кадастровим номером 6824288000:06:002:0692, яка розташована в адміністративних межах Сербинівської сільської ради Старокостянтинівського району, Хмельницької області.

Злочини, якіінкримінуються ОСОБА_5 передбачені ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 365-2КК України, передбачають додаткове покарання у вигляді конфіскації майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Згідно ч.5ст.170 КПК Україниувипадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбаченихКримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.

З метою забезпечення виконання покарання у виді конфіскації майна під час судового провадження, оскільки санкція статті по якій оголошено підозру ОСОБА_5 передбачає обов`язкове додаткове покарання у виді конфіскації майна, а тому необхідно накласти арешт на майно підозрюваної

Враховуючи, що санкція ч. 3ст. 365-2 КК Українипередбачає покарання у вигляді конфіскації майна, у разі ухвалення судом обвинувального вироку відносно ОСОБА_5 , з метою забезпечення виконання вироку суду в частині можливої конфіскації майна, а також враховуючи, що незабезпечення схоронності вищевказаного майна підозрюваної може призвести до його зникнення, втрати або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню, існують підстави для накладення арешту на майно, та розгляду даного клопотання без участі власника майна та його захисника.

На підставі наведеного просить суд накласти арешт нанерухомемайно,шляхом заборони розпорядження майном, з метою забезпечення можливої конфіскації майна,як виду додаткового покарання, яке належить підозрюваній ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 РНОКПП № НОМЕР_1 ,а саме: земельну ділянку площею 3,3452 га за кадастровим номером 6824288000:06:002:0692, яка розташована в адміністративних межах Сербинівської сільської ради Старокостянтинівського району, Хмельницької області.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, просив задовольнити його повністю.

Відповідно до ч.1 ст. 172 КПК України клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.

Тобто, слідчий суддя має право розглянути клопотання за відсутності власника майна, однак при цьому в матеріалах провадження мають міститися дані про належне повідомлення цієї особи про дату та час розгляду клопотання.

З метою недопущення порушення прав власника майна ОСОБА_5 , відповідно до вимог КПК України, 15.06.2021 року о 16:10:24 на телефонний номер НОМЕР_2 направлено SMS-повідомлення щодо документу «Повістка про виклик до суду в кримінальному провадженні» на 17.06.2021 11:00:00 по справі № 711/3681/21 (1-кс/711/1131/21) одержувач ОСОБА_5 .

Вказане повідомлення отримано абонентом 15.06.2021 о 22:49:00.

За таких обставин, слідчий суддя приходить до висновку що ОСОБА_5 , як власник майна була належним чином повідомлено про дату, час та місце розгляду клопотання про арешт майна.

Разом з тим, ОСОБА_5 в судове засіданні не з`явилася, причини неявки суду не повідомила.

За таких обставин слідчий суддя вважає за можливе провести судове засідання у відсутності власника майна ОСОБА_5 , оскільки її неприбуття у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.

Статтею 131 КПК України передбачено, що одним із заходів забезпечення кримінального провадження визначено арешт майна, який згідно ч. 2 ст. 170 КПК України допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб (ч. 1 ст. 170 КПК України).

Відповідно до ч. 5 ст.170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.

Крім того, згідно з ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.

На думку слідчого судді, існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3ст. 365-2 КК України підозрюваною ОСОБА_5 , а враховуючи ступінь тяжкості злочину, - мають місце підстави для застосування заходів забезпечення кримінального провадження.

Надаючи оцінку обґрунтованості підозри, варто звернути увагу, що згідно практики Європейського суду з прав людини термін «обґрунтована підозра» у скоєнні кримінального правопорушення передбачає наявність фактів або інформації, які могли б переконати об?єктивного спостерігача, що відповідна особа могла вчинити злочин. При цьому, тлумачення поняття «обґрунтованості» залежить від усіх обставин справи (рішення від 22.10.1997 у справі «Ердагоз проти Туреччини», № 21890/93, §51; рішення від 30.08.1990 у справі «Фокс, Кемпбелл і Хартлі проти Сполученого Королівства», серія A № 182, § 32).

Відповідно до інформації з Державного реєстру прав власності на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна земельна ділянка з кадастровим номером6824288000:06:002:0692, яка розташована в адміністративних межах Сербинівської сільської ради Старокостянтинівського району, Хмельницької області належить на праві власності ОСОБА_5 .

За таких обставин, слідчий суддя вважає, що, оскільки санкцією статті КК України (ч. 3 ст. 365-2 КК України), яка інкримінується ОСОБА_5 , передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п`яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна або без такої, необхідно накласти арешт на земельну ділянку з кадастровим номером6824288000:06:002:0692, яка розташована в адміністративних межах Сербинівської сільської ради Старокостянтинівського району, Хмельницької області та належить на праві власності ОСОБА_5 .

Беручи до уваги те, що ОСОБА_5 , у випадку доведеності її вини у вчиненні інкримінованого злочину, загрожує таке покарання як конфіскація майна, накладення арешту на майно підозрюваного є необхідним, з метою забезпечення кримінального провадження. Крім того, необхідність арешту майна зумовлюється обґрунтованою підозрою вважати, що незастосування цього заходу зумовить труднощі чи неможливість виконання вироку в частині забезпечення можливої конфіскації майна внаслідок того, що таке майно може бути приховане, відчужене чи пошкоджене.

Відповідно до ст. 175 КПК України, ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.

Керуючись ст. ст. 40, 113, 117, 131, 132, 170, 171, 309 КПК України, -

ухвалив:

Клопотання задовольнити.

З метою можливої конфіскації майна, як виду додаткового покарання накласти арешт на земельну ділянку площею 3,3452 га за кадастровим номером 6824288000:06:002:0692, яка розташована в адміністративних межах Сербинівської сільської ради Старокостянтинівського району, Хмельницької області, яка на праві приватної власності належить ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 РНОКПП № НОМЕР_1 .

Копію ухвали направити слідчому, в провадженні якого знаходиться справа, прокурору, володільцю майна.

Ухвала підлягає до негайного виконання, але може бути оскаржена безпосередньо до Черкаського апеляційного суду в порядку, визначеному КПК України.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудПридніпровський районний суд м.Черкас
Дата ухвалення рішення17.06.2021
Оприлюднено27.05.2024
Номер документу97785503
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —711/3681/21

Ухвала від 17.06.2021

Кримінальне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Демчик Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні