Справа № 136/501/21
провадження № 2/136/103/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"16" червня 2021 р. м. Липовець
Липовецький районний суд Вінницької області
у складі головуючого судді Кривенка Д.Т.,
за участю секретаря судового засідання Марчук Н.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Липовець, у порядку спрощеного позовного провадження, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну способу стягнення аліментів,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася з позовом до ОСОБА_2 (далі - відповідач), з вимогою змінити спосіб стягнення аліментів визначений рішенням Липовецького районного суду Вінницької області від 28.08.2013 у справі № 136/1672/13-ц за яким з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 стягнуто аліменти на утримання неповнолітньої дитини - доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в твердій грошовій сумі по 450 гривень, - на 1/4 частку заробітку (доходу) відповідача щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи стягнення з дня набрання рішенням законної сили і до досягнення дитиною повноліття.
Позивач обґрунтовує свій позов наступними обставинами.
Рішенням Липовецького районного суду Вінницької області від 28.08.2013 з ОСОБА_2 на її, ОСОБА_1 користь було присуджено аліменти на утримання неповнолітньої дитини - доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в твердій грошовій сумі по 450 гривень щомісячно, починаючи стягнення аліментів з 06.08.2013 і до досягнення дитиною повноліття. Оскільки розмір визначених судовим рішенням аліментів на даний час є недостатнім для забезпечення потреб дитини, належного її рівня життя та розвитку, підняття цін з часу ухвалення рішення і на даний час, позивач просить суд змінити спосіб стягнення аліментів визначених вищевказаним рішенням суду з твердої грошової суми на 1/4 частку заробітку (доходу) відповідача щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, до досягнення дитиною повноліття.
Викладені обставини послугували підставою для звернення до суду.
Ухвалою суду від 12.04.2021 призначено розгляд справи в спрощеному позовному провадженні без повідомлення (виклику) сторін та визначено відповідачу строк для подання відзиву на позов. Також, витребувано докази у справі.
Сторони не подали до суду своїх заперечень проти розгляду справи в спрощеному позовному провадженні.
Відповідач у визначений судом строк відзиву на позов не подав.
Суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши зібрані докази, встановив наступні фактичні обставини.
Шлюб між сторонами розірвано, що підтверджується рішенням Липовецького районного суду Вінницької області від 28.08.2013 (а.с. 7). Від шлюбу сторони мають спільну неповнолітню дитину - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про її народження (а.с. 4). З довідки Липовецької міської ради №689 від 10.03.2021 слідує, що донька ОСОБА_4 проживає біля матері та знаходиться на її утриманні (а.с. 5). Рішенням Липовецького районного суду Вінницької області від 28.08.2013 по справі 136/1672/13-ц (а.с. 6) було присуджено з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої дитини - доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в твердій грошовій сумі по 450 гривень щомісячно, починаючи стягнення аліментів з 06.08.2013 і до досягнення дитиною повноліття. Вказане рішення суду набрало законної сили 09.09.2013. Позивач звернулась до суду із даним позовом про зміну способу стягнення аліментів визначених за вищевказаним судовим рішенням, вказуючи, що стягувані із відповідача аліменти на неповнолітню дитину не забезпечують потреб дитини, у зв`язку із її віком та розвитком.
Суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.
Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Як визначено ч. 3 ст. 181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина. Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів.
Згідно з п.п. 1, 2 ст. 3 Конвенції про права дитини від 20.11.1989, ратифікованої Верховною Радою України 27.02.1991, передбачено, що в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини. Дитині забезпечується такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов`язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про охорону дитинства" кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України.
При визначенні нового розміру аліментів суд, у відповідності до ч. 1 ст. 182 СК України враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення.
Відповідно до ч. 2 ст. 182 СК України, визначено мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину, який не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Згідно із витребуваними за ухвалою суду від 12.04.2021 доказами, судом встановлено, що відповідач має у власності нерухоме майно у вигляді житлового будинку з прибудовами, господарськими будівлями та спорудами, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , однак реєстрація права власності на вищевказане майно не проводилась, що підтверджується інформацією, що надійшла на адресу суду від КП "ВООБТІ" за №23 від 28.04.2021. За інформацією відділу у Липовецькому районі Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, станом на 01.01.2013 на ім`я ОСОБА_2 видано Державний акт на право власності на земельну ділянку площею 3,3971 із цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 0522284800:03:000:0226, яка розташована на території Попівської сільської ради Липовецького району Вінницької області. За інформацією Головного управління ДПС у Вінницькій області ДПС України, ОСОБА_2 за період з 1 кварталу 2020 року по 1 квартал 2021 року отримував доходи з таких джерел: ТОВ "ЕТАЛОН-Україна" - заробітна плата у розмірі 1399,82 грн; СТОВ "Поділля" - надання майна в лізинг у сумі 10427,27 грн.
Зібрані у справі докази вказують, що відповідач є матеріально забезпеченим
Відповідач не надав заперечень проти позову на пропозицію суду викладену в ухвалі від 12.04.2021, не надав жодних доказів на спростування обставин, які підлягають з`ясуванню при вирішенні цього спору.
Суд встановив, що відповідачем були порушені права, свободи чи інтереси позивача, за захистом яких мало місце звернення до суду.
Отже, з урахуванням встановлених обставин та норм для їх правового регулювання, суд дійшов висновку, що вимога прозміну способу стягнення аліментів, ґрунтується на нормах діючого законодавства, а тому підлягає задоволенню.
Розподіл судових витрат суд здійснює відповідно до Глави 8 ЦПК України.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 2, 4, 13, 19, 23, 76- 80, 258- 259, 263- 265, 268, 273- 279, 354 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) про зміну способу стягнення аліментів - задовольнити повністю.
Змінити спосіб стягнення аліментів визначений рішенням Липовецького районного суду Вінницької області від 28.08.2013 у справі № 136/1672/13-ц за яким з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 стягнуто аліменти на утримання неповнолітньої дитини - доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в твердій грошовій сумі по 450 гривень, - на 1/4 частку заробітку (доходу) відповідача щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи стягнення з дня набрання рішенням законної сили і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір в розмірі 908,00 гривень.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30-ти днів до Вінницького апеляційного суду через Липовецький районний суд Вінницької області.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 30-ти днів із дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений у разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч. 2 ст. 358 ЦПК України.
Суддя Д.Т. Кривенко
Суд | Липовецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 16.06.2021 |
Оприлюднено | 23.06.2021 |
Номер документу | 97810792 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Липовецький районний суд Вінницької області
Кривенко Д. Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні