Справа № 740/2121/21
Провадження № 1-кс/740/773/21
УХВАЛА
23 червня 2021 року м. Ніжин
Слідчий суддя Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області ОСОБА_1 , перевіривши клопотання слідчого СВ Ніжинського РВП ГУ НП в Чернігівській області ОСОБА_2 про продовження строку досудового розслідування,погоджене прокурором Ніжинської окружної прокуратури ОСОБА_3 , заявлене у межах кримінального провадження, внесеного 28грудня 2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019271180000223, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.366 Кримінального кодексу України,
установив:
У поданому 22 червня 2021 року до суду клопотанні ставиться питання про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному 28грудня 2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019271180000223, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.366 КК України.
Зокрема, зазначено, що на цей час у досудового розслідування виникла необхідність у проведенні слідчих розшукових дій та процесуальних дій, які не могли бути проведені до закінчення строку досудового розслідування в зв`язку з тим, що в кримінальному провадженні є значний об`єм роботи, який потребує проведення тривалих слідчих розшукових дій, котрі не можуть бути завершені до закінчення строку досудового розслідування. Для проведення вказаних процесуальних дій необхідно продовжити строк досудового розслідування на 12 місяців.
Перевіривши клопотання, дослідивши додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов таких висновків.
За положеннями КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура (ст. 2 цього Кодексу).
Згідно із ч. 1ст. 28 КПК України під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки.
Відповідно до ч. 1, 2 ст.219КПКУкраїни строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину; вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Відповідно до ч. 5 ст.12ККУкраїни кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 366 КК України, відноситься до нетяжкого злочину, за вчинення якого передбачено покарання у виді штрафу від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Порядок продовження строку досудового розслідування слідчим суддею визначеностаттею 295-1 КПК України.
За змістом вказаної статті у клопотанні про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру зазначаються:
1) найменування (номер) кримінального провадження;
2) всі слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії, проведені під час кримінального провадження;
3) обставини, що перешкоджали здійснити інші необхідні процесуальні дії раніше;
4) строк, необхідний для проведення або завершення процесуальних дій;
5) інші відомості, що обґрунтовують необхідність продовження строку досудового розслідування.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання. При цьому слідчий, прокурор зобов`язані зазначити у відповідному клопотанні найкоротший строк, достатній для потреб досудового розслідування.
Відповідно до ч. 1 ст. 294 КПК України якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.
Клопотання про продовження строку досудового розслідування подається не пізніше п`яти днів до спливу строку досудового розслідування, встановленого статтею 219 цього Кодексу. Строк досудового розслідування, що закінчився, поновленню не підлягає (ч. 5 цієї ж статті).
Відомості про вчинене кримінальне правопорушення за ч. 1 ст. 366 КК України у кримінальному провадженні №42019271180000223 внесені до ЄРДР 28грудня 2019 року, а з цим клопотанням слідчий звернувся до суду 22 червня 2021 року.
Із доданих до клопотання матеріалів не вбачається, що в кримінальному провадженні будь-кому повідомлено про підозру.
Таким чином, очевидно, що на цей час закінчився строк досудового розслідування, і клопотання не містить жодних відомостей щодо продовження строку досудового розслідування. Слідчий не надав до матеріалів клопотання доказів на підтвердження того, що строк досудового розслідування у кримінальному провадженні від 28грудня 2019 року №42019271180000223 продовжувався (ким та коли).
Згідно із ч. 2 ст.295-1КПКУкраїни слідчий суддя, встановивши, що клопотання подано без додержання вимог цієї статті, повертає його прокурору, слідчому, про що постановляє ухвалу.
Указані недоліки в сукупності свідчать про те, що клопотання подано без додержання вимогст.295-1 КПК України, у зв`язку з чим підлягає поверненню слідчому.
Керуючись ст. 219, 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя
ухвалив:
Клопотання слідчого СВ Ніжинського РВП ГУ НП в Чернігівській області ОСОБА_2 про продовження строку досудового розслідування,погоджене прокурором Ніжинської окружної прокуратури ОСОБА_3 , заявлене у межах кримінального провадження, внесеного 28грудня 2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019271180000223, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.366 Кримінального кодексу України, повернути слідчому.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2021 |
Оприлюднено | 31.01.2023 |
Номер документу | 97823793 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області
Шевченко І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні