Справа № 673/1163/20
Провадження № 2-во/673/9/21
У Х В А Л А
про виправлення описки
24 травня 2021 р. м. Деражня
Деражнянський районний суд
Хмельницької області
у складі: головуючий - суддя Дворнін О.С.
при секретарі судового засідання Демчишиній Н.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду , за правилами ч. 2 ст. 247 Цивільного процесуального кодексу України, заяву позивачки ОСОБА_1 про виправлення описки в судовому рішенні ,-
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Деражнянського районного суду Хмельницької області від 26.11.2020 року позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , з участю Яблунівської сільської ради Деражнянського району Хмельницької області в якості третьої особи яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на сторонні відповідача, про скасування свідоцтва про право на спадщину за заповітом та витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності було задоволено.
Рішення набрало законної сили 29.12.2020 року.
До суду звернулась позивачка ОСОБА_1 із заявою про виправлення описки в судовому рішенні.
Суд, розглянувши заяву, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про відмову в задоволенні заяви.
Відповідно до статті 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені у судовому рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що поставляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Так, описка - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів, цифр тощо (пропуск літери, цифри, їх перестановка, помилки у написанні складних чисел тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер, наприклад: написання прізвищ та імен, адреси, найменувань спірного майна, зазначення дат і строків. Суд може виправити лише ті описки в судовому рішенні, які сам допустив.
Виходячи з правової позиції Верховного Суду України, суд може виправити лише ті описки або арифметичні помилки, яких він сам припустився.
Враховуючи зміст прийнятого рішення суд вважає, що не було допущено описки, тому заява про виправлення описки є безпідставною.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 269 ЦПК України,-
У Х В А Л И В:
Відмовити в задоволені заяви ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні Деражнянського районного суду Хмельницької області від 26.11.2020 року по справі за №673/1163/20.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`яти днів з дня її проголошення до Хмельницького апеляційного суду через Деражнянський районний суд. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя О. С. Дворнін
Суд | Деражнянський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2021 |
Оприлюднено | 24.06.2021 |
Номер документу | 97844775 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Деражнянський районний суд Хмельницької області
Дворнін О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні