Справа № 527/1037/21
провадження № 1-кп/527/136/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про призначення судового розгляду
23 червня 2021 року м. Глобине
Глобинський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого- судді ОСОБА_1 ,
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора - ОСОБА_3 ,
обвинуваченого - ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Глобине Полтавської області, матеріали кримінального провадження №42019171190000016 від 12 березня 2019 року за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.5 ст. 191,ч.ч.1,3,4ст.358, ч. 1 ст. 366 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшов обвинувальний акт щодо ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.5 ст. 191,ч.ч.1,3,4ст.358, ч. 1 ст. 366 КК України.
03 червня 2021 року ухвалою суду було призначено підготовче судове засідання.
Під час підготовчого судового засідання прокурор ОСОБА_3 просив призначити справу до судового розгляду у відкритому судовому засіданні з викликом сторін, а також заявив клопотання про обрання обвинуваченому ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання з покладенням обов`язків:прибувати до суду за першою вимогою, не відлучатися із м. Полтава Полтавської області без дозволу суду. Повідомляти суд про зміну місця свого проживання та роботи.
Представник потерпілого направив до суду заяву про розгляд підготовчого судового засідання без його участі.
Захисник ОСОБА_5 проти призначеннякримінального провадженнядо судовогорозгляду та про задоволення клопотанням про обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання не заперечувала.
Обвинувачений ОСОБА_4 погодився з думкою свого захисника.
Під час підготовчого судового засідання встановлено, що кримінальне провадження підсудне Глобинському районному суду Полтавської області.
Підстави для прийняття рішень, передбачених пунктами 1-4 ч.3ст.314 КПК Українивідсутні.
Обвинувальний акт і реєстр матеріалів досудового розслідування складено відповідно до вимогКПК України.
У підготовчому судовому засіданні учасники судового провадження вважали можливим призначення судового розгляду кримінального провадження у відкритому судовому засіданні.
Заслухавши думку учасників кримінального провадження, які висловили думку про можливість призначення справи до судового розгляду, вивчивши обвинувальний акт, а також додані до нього матеріали, суд вважає, що кримінальне провадження підлягає призначенню до судового розгляду на підставі обвинувального акта у відкритому судовому засіданні.
Вирішуючи клопотанняпрокурора стосовно обрання міри запобіжного заходу відносно обвинувачених у вигляді особистого зобов`язання, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч.3 ст. 315 КПК України під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого. При розгляді таких клопотань суд додержується правил, передбаченихрозділом ІІцього Кодексу.
Відповідно до вимог ч.ч. 1-2 ст. 8 КПК України кримінальне провадження здійснюється з додержанням принципу верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностямита визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Принцип верховенства права у кримінальному провадженні застосовуються з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.
Пунктом 1 статті 5 Європейської конвенції з прав людини передбачено, що кожен має право на свободу та особисту недоторканість. Нікого не може бути позбавлено свободи, крім випадків і відповідно до процедури, встановленої законом.
Згідно ст. 177 КПК України метою та підставами застосування запобіжного заходу є спосіб забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього зобов`язань, а також запобігання спробам переховуватись від органів досудового розслідування та суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 177 КПК України підставою для застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які даютьдостатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України.
Відповіднодо ст. 176 - 179 КПК Україниособисте зобов`язання є найбільш м`яким запобіжним заходом, який полягає у покладенні на обвинуваченого зобов`язання виконувати покладені на нього судом обов`язки, передбачені статтею 194 цього Кодексу, та застосовується за наявності мети та підстав, передбачених статтею 177 КПК України, а також з врахуванням обставин, передбаченихст. 178 КПК України.
Обвинувачений ОСОБА_4 підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 191,ч.ч.1,3,4ст.358, ч. 1 ст. 366 КК України, яке, відповідно дост.12КК Українивідноситься до тяжкого злочину. Судовий розгляд справи по суті не розпочатий. Отже, є достатні підстави для задоволення клопотання прокурора та обрання ОСОБА_6 запропонованого запобіжного заходу, який є найбільш м`яким запобіжним заходом з покладанням на них обов`язків, визначених у клопотанні.
Відповідно до ч. 1 ст. 21, ч.ч. 1, 6 ст. 22 КПК України кожному гарантується право на справедливий розгляд та вирішення справи в розумні строки. Кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності. Суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків, створює необхідні умови для реалізації сторонами їх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.
Таким чином, суд приходить до висновку про наявність достатніх підстав для призначення даного кримінального провадження до судового розгляду.
Керуючись ст.ст. 27,32,33,177,183,193,194,314-316,369-372 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Призначити судовий розгляд кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.5 ст. 191,ч.ч.1,3,4ст.358, ч. 1 ст. 366 КК України, у відкритому судовому засіданні в приміщенні Глобинського районного суду Полтавської області на 14:30 год. 07 липня 2021 року.
Розгляд кримінального провадження здійснювати суддею одноособово.
В судове засідання викликати осіб згідно обвинувального акту.
Клопотання прокурора про обрання обвинуваченому ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання задовольнити.
Застосувати у відношенні ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання строком на 2 місяці, поклавши на нього обов`язки:
- прибувати за першою вимогою суду;
- не відлучатися із м. Полтави Полтавської області без дозволу суду;
-повідомляти суд про зміну місця свого проживання та роботи;
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Глобинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2021 |
Оприлюднено | 31.01.2023 |
Номер документу | 97860928 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Глобинський районний суд Полтавської області
Свістєльнік Ю. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні