ДРОГОБИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 442/4782/20

Провадження № 1-кп/442/75/2021

УХВАЛА

Іменем України

24 червня 2021 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

в складі:

головуючої судді - Курус Р.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дрогобичі клопотання за підписом директора КП Управитель Житлово-експлуатаційне об`єднання Дрогобицької міської ради ОСОБА_1 про скасування арешту на будинок АДРЕСА_1 , в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12019140110001605 від 28.08.2019 року про обвинувачення ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, -

за участю секретаря судового засідання - Рикало А.В.,

зі сторони обвинувачення - прокурора Сурового О., потерпілої ОСОБА_4 ,

зі сторони захисту - обвинуваченої ОСОБА_2 , її захисника - адвоката - Федечко А.С.,

в с т а н о в и в :

04.06.2021 директор КП Управитель Житлово-експлуатаційне об`єднання Дрогобицької міської ради ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням, в якому просить скасувати арешт на будинок АДРЕСА_1 , який накладений під час досудового розслідування даного кримінального провадження ухвалою слідчого судді Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 02.09.2019.

В обґрунтування поданого клопотання посилається на те, що в провадженні Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області перебуває дане кримінальне провадження. Під час проведення досудового розслідування вказаного кримінального провадження накладено арешт на будинок АДРЕСА_1 . Відповідно до технічного звіту та додатку до нього, який виконаний ФОП ОСОБА_5 , за результатами детального обстеження вказаного житлового будинку встановлено, що будинок знаходиться в аварійному стані, непридатний до подальшого використання та відновленню не підлягає. Даний об`єкт огороджений, проте належним чином не охороняється територіальним підрозділом поліції. Є можливість проникнення на територію вказаного будинку сторонніх осіб, що цілком реально може спричинити непередбачувані наслідки для їх життя і здоров`я. Оскільки і надалі продовжується руйнування під впливом зовнішніх факторів деяких конструкцій вказаного будинку та призводить до його подальшого обвалу, зафіксовано два підпали сторонніми особами будинку, а тому будинок в такому стані, як він перебуває на даний час, несе загрозу для життя і здоров`я жителів міста, у зв`язку з необхідністю запобігання виникненню можливої негативної техногенної ситуації з подальшого обвалу конструкцій будинку та необхідністю вирішення низки процедурних питань, пов`язаних щодо його демонтажу, просить скасувати арешт з вказаного будинку, накладеного ухвалою слідчого судді Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 02.09.2019.

Також відзначив, що демонтаж вказаного будинку буде проводитись механічним способом спеціалізованими організаціями, з врахуванням забезпечення безпеки сусідніх будівель, громадян та робітників, які виконуватимуть демонтаж, а не методом контрольованого вибуху, згідно виготовленого проекту.

Прокурор та потерпіла ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечили щодо задоволення даного клопотання, відзначивши, що представником КП Управитель Житлово-експлуатаційне об`єднання Дрогобицької міської ради заявлені аргументовані підстави щодо знесення будинку АДРЕСА_1 , оскільки будинок продовжує обвалюватись, а тому існує реальна загроза для життя і здоров`я жителів міста.

Обвинувачена ОСОБА_2 та її захисник адвокат Федечко А.С. з приводу задоволення клопотання покладаються на думку суду.

Обвинувачений ОСОБА_3 та його захисник просили розгляд клопотання здійснювати у їхній відсутності у зв`язку з хворобою ОСОБА_3 , з приводу клопотання покладаються на думку суду.

Інші учасники судового провадження (потерпілі) в судове засідання не з`явились, потерпілими подано клопотання про розгляд справи у їхній відсутності.

Вислухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд доходить наступних висновків.

Як встановлено в судовому засіданні, в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12019140110001605 від 28.08.2019 року ухвалою слідчого судді Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 02.09.2019 накладено арешт на будинок АДРЕСА_1 . КП Управитель Житлово-експлуатаційне об`єднання Дрогобицької міської ради являється балансоутримувачем вказаного будинку.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.

Арешт майна може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу підпала потреба або арешт накладено необґрунтовано. Згідно ч. 2 ст. 174 КПК України клопотання про скасування арешту майна розглядає слідчий суддя, суд не пізніше трьох днів після його надходження до суду. Про час та місце розгляду повідомляється особа, яка заявила клопотання, та особа, за клопотанням якої було арештовано майно.

З огляду на вказане, суд приймає до уваги доводи КП Управитель Житлово-експлуатаційне об`єднання Дрогобицької міської ради про те, що на теперішній час відпала потреба у накладені арешту на будинок АДРЕСА_1 оскільки і надалі продовжується руйнування під впливом зовнішніх факторів деяких конструкцій вказаного будинку, що призводить до його подальшого обвалу, а тому існує реальна загроза для життя і здоров`я жителів міста. Скасування арешту майна дасть можливість здійснити його демонтаж, який буде проводитись механічним способом спеціалізованими організаціями.

У зв`язку з чим клопотання підлягає до задоволення.

Керуючись ст. 174 КПК України , суд

п о с т а н о в и в :

Клопотання задоволити.

Скасувати арешт на будинок АДРЕСА_1 , накладений у рамках кримінального провадження №12019140110001605 від 28.08.2019 на підставі ухвали слідчого судді Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 02.09.2019.

Ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів із дня її оголошення безпосередньо до Львівського апеляційного суду.

Суддя Курус Р.І.

Дата ухвалення рішення 24.06.2021
Зареєстровано 25.06.2021
Оприлюднено 25.06.2021

Судовий реєстр по справі 442/4782/20

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 20.12.2021 Львівський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 10.12.2021 Львівський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 17.11.2021 Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області Кримінальне
Ухвала від 24.06.2021 Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області Кримінальне
Ухвала від 15.09.2020 Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області Кримінальне
Ухвала від 03.08.2020 Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону