Справа № 136/1084/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"24" квітня 2021 р. м. Липовець
Суддя Липовецького районного суду Вінницької області Кривенко Д.Т., отримавши та розглянувши заяву Садово-городнього масиву "Турбівський" (місцезнаходження: вул. Некрасова, буд. 24, с. Приборівка, Вінницький р-н, Вінницька обл.), заінтересована особа: Турбівська об`єднана територіальна громада (місцезнаходження: вул. Миру, буд. 42, смт. Турбів, Вінницька обл.) про визнання спадщини відумерлою, -
ВСТАНОВИВ:
Заява подана і оформлена у порядку, встановленому ЦПК України, справа підсудна Липовецькому районному суду Вінницької області, підстав для відмови у відкритті провадження по справі, для повернення заяви чи залишення її без розгляду немає.
Відповідно до ч. 1 ст. 187 ЦПК України суддя відкриває провадження у цивільній справі не інакше як на підставі заяви, поданої і оформленої в порядку, встановленому цим кодексом.
Згідно ч.ч. 3, 4 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені розділом IV ЦПК України. Справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.
Враховуючи викладене суд дійшов висновку, що провадження у справі слід відкрити.
Також заявник у заяві просив суд про витребування доказів.
Суд вважає, що вказане клопотання підлягає до задоволення, оскільки доказ про витребування якого просить заявник стосується предмету доказування і можливість надання відповідного доказу не залежить від його волевиявлення, оскільки доказ про який він просить перебуває поза межами його контролю чи правомірного впливу, що вказує на складнощі в його поданні на обґрунтування обставин, які викладені у заяві.
Крім того, разом із заявою про визнання спадщини відумерлою заявник подав заяву про звільнення від сплати судового збору, мотивуючи тим, що СГМ "Турбівський" є неприбутковою кооперативною організацією, яка внаслідок об`єднання фізичних осіб, тобто кооператив утримується виключно за рахунок членських внесків (ВС/КЦС, справа № 761/24830/17, 19.04.2019).
Як зазначено в ч. 1 ст. 9 Закону про сільгоспкооперацію, сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи здійснюють обслуговування своїх членів - виробників сільськогосподарської продукції, не маючи на меті одержання прибутку, і є неприбутковими організаціями. Неприбутковість діяльності сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів визначається виходячи із сукупності таких ознак: кооператив надає послуги тільки своїм членам; члени кооперативу несуть відповідальність за зобов`язаннями, взятими перед кооперативом щодо їх участі у господарській діяльності кооперативу; послуги надаються з метою зменшення витрат та/або збільшення доходів членів кооперативу.
Згідно ст. 8 Закону України Про судовий збір передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити його від сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Тлумачення ст. 136 ЦПК України та ст. 8 Закону України № 3674-VІ Про судовий збір свідчить, що підставою для відстрочення чи розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати є врахування судом майнового стану сторони.
Згідно ч. 3 ст. 1277 ЦК України спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини, а нерухоме майно - за його місцезнаходженням. Підставою звернення з даною заявою до суду є ч. 3 ст. 1277 ЦК України, адже в даному випадку заявник є кредитором спадкодавця.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про можливість звільнити заявника від сплати судового збору за подання вказаної заяви.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 84, 136, 187, 260, 293, 315, 318 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Звільнити заявника від сплати судового збору за подання заяви про визнання спадщини відумерлою.
Прийняти заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за заявою Садово-городнього масиву "Турбівський", заінтересована особа: Турбівська об`єднана територіальна громада про визнання спадщини відумерлою.
Призначити справу до розгляду по суті на 04.10.2021 о 09:00 год., у приміщенні Липовецького районного суду Вінницької області за адресою: вул. Шевченка, буд. 1, м. Липовець, Липовецький р-н., Вінницька обл.
Витребувати від Вінницького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Вінницькому районі Вінницької області Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) (адреса: 21009, м. Вінниця, вул. Замостянська, 7):
- повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громалян щодо актового запису про народження ОСОБА_1 ;
- повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про смерть ОСОБА_1 ;
- повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб ОСОБА_1 .
Витребувати від Першої Вінницької державної нотаріальної контори ( 21036, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, буд. 7) відомості в спадковому реєстрі щодо заведення спадкової справи після смерті ОСОБА_1 .
Визначити строк для надання доказів - 5 днів з моменту отримання копії ухвали.
В судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Копію ухвали та доданих до неї матеріалів направити заінтересованій особі, а заявникові копію ухвали.
Встановити строк для подання заінтересованою особою відзиву - 15 днів з дня вручення ухвали. У разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет - http://court.gov.ua/fair/.
Учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення Липовецького районного суду Вінницької області (в суді наявна технічна можливість).
Ухвала про відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Липовецький районний суд Вінницької області протягом 15-ти днів з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 15-ти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15-ти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч. 2 ст. 358 ЦПК України.
В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Д.Т. Кривенко
Суд | Липовецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 24.06.2021 |
Оприлюднено | 25.06.2021 |
Номер документу | 97891189 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Липовецький районний суд Вінницької області
Кривенко Д. Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні