Ухвала
від 25.06.2021 по справі 638/9680/21
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 638/9680/21

Провадження № 1-кс/638/1512/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 червня 2021 року Слідчий суддя Дзержинського районного суду м.Харкова ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

розглянувши узакритому судовомузасіданні клопотання начальника відділення СВ ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів по кримінальному провадженню №42021222060000121 від 08.06.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.197-1 КК України, -

встановив:

Начальник відділення СВ ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів по кримінальному провадженню №42021222060000121 від 08.06.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.197-1 КК України.

Дане клопотання обґрунтоване тим, що до Шевченківської окружної прокуратури м. Харкова надійшла заява від ОСОБА_4 щодо самовільного будівництва будівель на самовільно зайнятій земельній ділянці поряд с земельною ділянкою розташованої за адресою: АДРЕСА_1 .

ОСОБА_4 є власником земельної ділянки № НОМЕР_1 на території СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 , на праві приватної власності. Наприкінці лютого 2021 року ОСОБА_4 виявила, що с заступом приблизно 0,5 метри на ділянку, яка раніше межувала с землею колективного користування, на якої фактично був пішохідний прохід та проїжджа частина, невідомі особи, самовільно встановили паркан та будують дві поверхові споруди. У серпні 2020 року ніяких будівель не було і будівництво почалось проміжок часу з листопада 2020 по лютий 2021 роки, і державним реєстратором ОСОБА_5 було внесені записи до реєстру щодо реєстрації прав власності, де в довідці №131, 132 від 21.08.2020 року, які видані ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » про існування об`єктів нерухомого майна садовий (дачний) будинок літ «А-2» на території СТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ». Земельна ділянка № НОМЕР_1 , яка розташована на території СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а не на території СТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », тобто було незаконне виділення земельних ділянок АДРЕСА_2 на користь фізичних осіб ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , де при цьому земельні ділянки № НОМЕР_2 , НОМЕР_3 фактично знаходяться на землі колективного користування на території СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Зазначені будівлі побудовані у лютому-квітні 2021 року без дозвільних документів з порушенням правил всіх будівельних пожежних та санітарних норм, тим самим незаконно самовільно зайнято земельну ділянку.

В зв`язку з вищевикладеним, зазначає слідчий, виникає необхідність у проведенні тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницею, а саме вилучення оригіналів документів у вигляді журналів садівничого товариства « ІНФОРМАЦІЯ_3 », оригіналів витягу та протоколу загальних зборів членів садівничого товариства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » від 15.07.2017 року, заяву про вступ до садівничого товариства «« ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_7 , заяву про вступ до садівничого товариства «« ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_8 , оригінали документів щодо оплати вступних та членських внесків ОСОБА_7 , копію завіреним належним чином статуту садівничого товариства « ІНФОРМАЦІЯ_3 », оригінали реєстрів членів садівничого товариства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за період з 2016-2021 роки, які знаходяться у володінні Садівничого товариства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ЄДРПОУ: НОМЕР_4 , розташований за адресою: АДРЕСА_1 .

Слідчий у судове засідання не з`явився. Надав заяву, в якій просив розглянути клопотання у його відсутності без відео та аудіофексації, клопотання підтримав та просив його задовольнити. Відповідно до частини 3 статті 244 Кримінального процесуального кодексу України неявка слідчого не перешкоджає розгляду клопотання.

Як зазначено у ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що існує обґрунтована підстава щодо вчинення кримінального правопорушення, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого та завдання, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням, може бути виконане.

Слідчий довів, що отримання можливості тимчасового доступу до вказаних документів та проведення їх вилучення (виїмки) обґрунтовується необхідністю подальшого дослідження та встановлення особи, яка вчинила кримінальне правопорушення-проступок.

Таким чином, вищезазначені обставини дають слідчому судді підстави для висновку про наявність передбачених ст.132, ч.5 ст.163 та ч.6 ст.163 КПК України підстав для задоволення клопотання слідчого.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст.132, 160, 162, 163 КПК України, -

ухвалив:

Клопотання начальника відділення СВ ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів - задовольнити.

Зобов`язати посадових осіб Садівничого товариства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ЄДРПОУ: НОМЕР_4 , розташований за адресою: АДРЕСА_1 надати тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницею, з метою виявлення та вилучення (виїмки) документів, а саме: оригіналів документів у вигляді журналів садівничого товариства « ІНФОРМАЦІЯ_3 », оригіналів витягу та протоколу загальних зборів членів садівничого товариства « « ІНФОРМАЦІЯ_3 » від 15.07.2017 року, заяву про вступ до садівничого товариства «« ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_7 , заяву про вступ до садівничого товариства «« ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_8 , оригінали документів щодо оплати вступних та членських внесків ОСОБА_7 , копію завіреним належним чином статуту садівничого товариства « ІНФОРМАЦІЯ_3 », оригінали реєстрів членів садівничого товариства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за період з 2016-2021 роки.

Строк дії ухвали 7 днів з дня її постановлення.

Відповідно до ч.1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1 .

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення25.06.2021
Оприлюднено27.05.2024
Номер документу97960028
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —638/9680/21

Ухвала від 23.12.2022

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Штих Т. В.

Ухвала від 23.12.2022

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Штих Т. В.

Ухвала від 02.07.2021

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Семіряд І. В.

Ухвала від 25.06.2021

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Штих Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні