ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

УХВАЛА

ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

_____________________________________________________________________________________________

У Х В А Л А

про відкладення

29 червня 2021 року м. ОдесаСправа № 916/3264/20 Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Бєляновського В.В., суддів: Богатиря К.В., Філінюка І.Г.

при секретарі - Лук`ященко В.Ю.

за участю представників:

від позивача: Дергачова А.В.

від відповідача: Тарановський Д.С.

від третьої особи: не з`явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі

апеляційні скарги Державного закладу "Спеціалізований (спеціальний) клінічний санаторій імені В.П.Чкалова" Міністерства охорони здоров`я України та Міністерства охорони здоров`я України

на рішення господарського суду Одеської області від 04.03.2021, суддя в І інстанції Смелянець Г.Є., повний текст якого складено 15.03.2021 в м. Одесі

у справі № 916/3264/20

за позовом: Державного закладу "Спеціалізований (спеціальний) клінічний санаторій імені В.П.Чкалова" Міністерства охорони здоров`я України

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНТЕРІМ СЕРВІС"

за участю третьої особи , яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Міністерства охорони здоров`я України

про зобов`язання повернути приміщення шляхом виселення

В С Т А Н О В И В:

В засіданні суду апеляційної інстанції 27.05.2021, в якому приймали участь усі учасники судового процесу, було оголошено перерву до 29.06.2021.

Проте, в засідання суду апеляційної інстанції 29.06.2021 представник скаржника Міністерства охорони здоров`я України не з`явився, про день, час і місце розгляду апеляційної скарги повідомлявся належним чином.

Відповідно до частини 1 статті 216 ГПК України суд відкладає розгляд справи у випадках, встановлених частиною другою статті 202 цього Кодексу.

Відповідно до частини 2 статті 202 ГПК України суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав: 1) неявка в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про направлення йому ухвали з повідомленням про дату, час і місце судового засідання; 2) перша неявка в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними; 3) виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи; 4) необхідність витребування нових доказів, у випадку коли учасник справи обґрунтував неможливість заявлення відповідного клопотання в межах підготовчого провадження.

Частиною 2 статті 216 ГПК України передбачено якщо спір, розгляд якого по суті розпочато, не може бути вирішено в даному судовому засіданні, судом може бути оголошено перерву в межах встановлених цим Кодексом строків розгляду справи, тривалість якої визначається відповідно до обставин, що її викликали, з наступною вказівкою про це в рішенні або ухвалі.

Відповідно до ч. 2 ст. 281 ГПК України, процедурні питання, пов`язані з рухом справи, клопотання та заяви учасників справи, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення провадження у справі, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом апеляційної інстанції шляхом постановлення ухвал в порядку, визначеному цим Кодексом для постановлення ухвал суду першої інстанції.

За змістом пункту 10 частини 3 статті 2 та частини 2 статті 114 ГПК України, основними засадами (принципами) господарського судочинства є розумність строків розгляду справи судом, а строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню господарського судочинства.

З урахуванням заявленого представником позивача клопотання про відкладення розгляду справи, нез`явленням в засідання суду представника Міністерства охорони здоров`я України, враховуючи конкретні обставини справи, комплексність правової кваліфікації відносин, з яких виник спір, без чого неможливо правильно вирішити справу по суті та застосувати норми матеріального права, колегія суддів визначає розумність строку розгляду цієї справи та з метою всебічного, повного, об`єктивного розгляду справи та надання можливості учасникам справи скористатися своїми процесуальними правами вважає за необхідне відкласти розгляд апеляційної скарги у даній справі.

Разом з тим, представник Міністерства охорони здоров`я України звернувся до суду з клопотанням про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Відповідно до ст. 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання. Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов`язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Враховуючи наявність можливості проведення судового засідання в режимі відеоконференції в приміщенні Вищого антикорупційного суду України, колегія суддів вважає за можливе провести судове засідання в режимі відеоконференції.

Керуючись ст.ст. 216, 233, 234, 270 ГПК кодексу України, Південно-західний апеляційний господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Розгляд справи № 916/3264/20 відкласти на 22 липня 2021р. о 14:00 год .

2. Клопотання представника Міністерства охорони здоров`я України про проведення судового засідання в режимі відеоконференції задовольнити.

3. Доручити Вищому антикорупційному суду (пров. Хрестовий, 4, м. Київ, 01601) забезпечити проведення судового засідання у справі №916/3264/20, розгляд якої відкладено на 22.07.2021р. об 14:00 год., в режимі відеоконференції в приміщенні Вищого антикорупційного суду.

4. Засідання відбудеться у м. Одесі, проспект Шевченка, 29 - у приміщенні Південно-західного апеляційного господарського суду в залі судових засідань № 7 (3-й поверх).

5. Доручити Вищому антикорупційному суду забезпечити уповноважену особу для перевірки повноважень представників учасників справи в режимі відеоконференції.

6. Копію ухвали надіслати Вищому антикорупційному суду (пров. Хрестовий, 4, м. Київ, 01601).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.

Головуючий суддя: Бєляновський В.В.

Судді: Богатир К.В.

Філінюк І.Г.

Дата ухвалення рішення 29.06.2021
Оприлюднено 01.07.2021

Судовий реєстр по справі 916/3264/20

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Постанова від 13.09.2022 Південно-західний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 07.09.2022 Південно-західний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 04.09.2022 Південно-західний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 04.07.2022 Південно-західний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 22.03.2022 Південно-західний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 23.12.2021 Південно-західний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 20.12.2021 Південно-західний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 17.11.2021 Південно-західний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 23.09.2021 Південно-західний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 21.09.2021 Південно-західний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 29.06.2021 Південно-західний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 24.06.2021 Південно-західний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 20.04.2021 Південно-західний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 12.04.2021 Південно-західний апеляційний господарський суд Господарське
Рішення від 04.03.2021 Господарський суд Одеської області Господарське
Ухвала від 18.02.2021 Господарський суд Одеської області Господарське
Ухвала від 18.02.2021 Господарський суд Одеської області Господарське
Ухвала від 01.02.2021 Господарський суд Одеської області Господарське
Ухвала від 01.02.2021 Господарський суд Одеської області Господарське
Ухвала від 28.12.2020 Господарський суд Одеської області Господарське

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 916/3264/20

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону