Справа № 305/1973/20
Номер провадження 1-кс/305/239/21
УХВАЛА
30.06.2021. Слідчий суддя Рахівського районного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Рахівського РВП ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів,-
ВСТАНОВИВ:
У провадженні слідчого судді Рахівського районного суду ОСОБА_1 на розгляді перебуває клопотання слідчого СВ Рахівського РВП ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_3 , погоджене із в.о. начальника Рахівського відділу Тячівської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Обґрунтовуючи подане клопотання сторона кримінального провадження зазначає, що службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 , з корисливих спонукань з використанням свого службового становища, всупереч інтересам служби, діючи умисно, у період з 01 по 18 серпня 2018 року, в табелі обліку використання робочого часу за серпень 2018 року, внесено завідомо неправдиві відомості про вихід на роботу та робочий час окремих працівників ІНФОРМАЦІЯ_2 , хоча працівники протягом вказаного періоду часу фактично не виконували свої трудові обов`язки.
У ході досудового розслідування для встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження, виникла необхідність тимчасового доступу до документації, що знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме оригіналів табелю обліку використання робочого часу за серпень 2018 року.
Вищевказані документи самі по собі та в сукупності з іншими документами кримінального провадження, мають суттєве значення, для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. В них зафіксовано відомості про вчинення кримінального правопорушення передбаченого ст. 366 КК України.
На даний час, є достатньо підстав вважати, що у вказаних документах містяться відомості, що можуть бути використані у кримінальному провадженні, як докази. Окрім цього для призначення судово-почеркознавчої експертизи має значення вилучення оригіналів табелю обліку використання робочого часу за серпень 2018 року.
Враховуючи те, що до вчинення вказаного злочину ймовірно причетні службові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 , у органу досудового розслідування є підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення документів, що мають значення для кримінального провадження.
З огляду на викладене, орган досудового розслідування просить надати тимчасовий доступ до оригіналів табелю обліку використання робочого часу за серпень 2018 року ІНФОРМАЦІЯ_1 , з можливістю їх вилучення (здійснити виїмку).
Слідчий ОСОБА_5 у судове засідання не з`явився, про дату та час розгляду клопотання повідомлений належним чином, натомість у супровідному листі зазначив про розгляд справи за його відсутності.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_1 у судове засідання не з`явився, про причини своєї неявки не повідомив. Про день, час та місце проведення судового засідання повідомлявся шляхом надсилання судового виклику.
Разом з тим, неявка представника ІНФОРМАЦІЯ_1 у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання слідчого за його відсутності.
З огляду на викладене, у відповідності до ч.1ст.107 КПК Українифіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Порядок надання тимчасового доступу до речей і документів регулюєтьсяГлавою 15 КПК України.
Відповідно до ч.1ст.160 КПК Українисторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161 цього Кодексу.
Як вбачається з матеріалів клопотання, слідчим відділом Рахівського РВП ГУПН в Закарпатській області здійснюється досудове розслідування в рамках кримінального провадження №12019070140001064 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.366, ч.1 ст.172, ч.2 ст.382 КК України.
Імперативними положеннями ч.2ст.160 КПК Українивстановлено чітко визначений перелік обов`язкової інформації, яку повинно містити клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, а саме:
1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання;
2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;
4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;
6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;
7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Окрім того, особа яка звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням зобов`язана довести наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, а також в разі звернення з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, доведення можливості використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів (ч.ч.5-6ст.163 КПК України).
Вирішуючи питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, зокрема, питання про надання тимчасового доступу до речей і документів, у кожному випадку розгляду відповідних клопотань слідчі судді зобов`язані сумлінно і принципово здійснювати повноваження із судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні під час досудового розслідування, діяти у межах і відповідно до вимог закону, перевіряти наявність об`єктивної необхідності та виправданість такого втручання у права і свободи особи, з`ясовувати можливість досягнення мети, на яку посилається автор клопотання, без застосування цих заходів, а також враховувати, що докази на підтвердження обставин, викладених у клопотанні про застосування заходів забезпечення, подаються особою, яка заявляє таке клопотання (Узагальнення судової практики щодо розгляду слідчим суддею клопотань про застосування заходів забезпечення кримінального провадження від 07.02.2014).
У відповідності до вимог ч.3 ст.132 КПК України для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Аналіз вищенаведених положень чинного законодавства та матеріалів клопотання не дають підстав слідчому судді дійти висновку про його обґрунтованість, оскільки в порушення імперативних вимог ст.ст.160,163 КПК України, слідчим у клопотанні не доведено, що орган досудового розслідування не має можливості іншим способом ніж через тимчасовий доступ до речей і документів, отримати доступ до оригіналу табелю обліку використання робочого часу за серпень 2018 року ІНФОРМАЦІЯ_1 , для проведення у подальшому судової товарознавчої експертизи. При цьому, у матеріалах клопотання також відсутні відомості, які дають підстави вважати, що документи до яких сторона обвинувачення просить надати тимчасовий доступ містять відомості, що становлять охоронювану законом таємницю.
Окрім наведеного, у поданому клопотанні слідчий, не зазначив, чи звертався він до органу у власності якого перебувають документи, до яких просить надати тимчасовий доступ та про наслідки розгляду його клопотання.
Таким чином, доводи викладені в клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів не містять правових обґрунтувань, які б давали підстави за для задоволення такого в розумінні вимог ст.ст.84, 91, 132, 160, 163 КПК України.
Враховуючи наведене вважаю, що у задоволенні клопотання слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.163, 164 КПК України, слідчий суддя,
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенніклопотання слідчого СВ Рахівського РВП ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Рахівського районного суду: ОСОБА_1
Суд | Рахівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 30.06.2021 |
Оприлюднено | 24.05.2024 |
Номер документу | 97982058 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Рахівський районний суд Закарпатської області
Марусяк М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні