Ухвала
від 30.06.2021 по справі 640/15461/21
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

30 червня 2021 року м. Київ № 640/15461/21

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Добрянська Я.І., ознайомившись з позовною заявою у справі

за позовом Іпотечного центру в місті Києві та Київській області Державної спеціалізованої фінансової установи Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву

до відділу примусового виконання рішень Департаменту виконавчої служби Міністерства юстиції України в особі заступника начальника відділу Заєць Тетяни Ігорівни

про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся представник Іпотечного центру в місті Києві та Київській області Державної спеціалізованої фінансової установи Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву - Марчук Микола Валерійович зі скаргою на дії державного виконавця, зі змісту якої фактично вбачається адміністративний позов до відділу примусового виконання рішень Департаменту виконавчої служби Міністерства юстиції України в особі заступника начальника відділу Заєць Тетяни Ігорівни, в якому позивач просить суд:

- визнати протиправними дії заступника начальника відділу примусового виконання рішень Департаменту виконавчої служби Міністерства юстиції України - Заєць Тетяни Ігорівни щодо винесення постанови про закінчення виконавчого провадження № 63133469;

- зобов`язати заступника начальника відділу примусового виконання рішень Департаменту виконавчої служби Міністерства юстиції України - Заєць Тетяну Ігорівну відновити виконавче провадження № 63133439.

Відповідно до ч. 1, 2 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Ознайомившись із позовною заявою, суд встановив її невідповідність вимогам статті 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на наступне.

Відповідно до частини першої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (ч. 3 ст. 122 КАСУ).

Частиною другою статті 287 КАС України визначено, що позовну заяву може бути подано до суду: 1) у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів; 2) у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.

У разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку (ч. 1 ст. 123 КАСУ).

Як вбачається з позовної заяви, позивач просить суд скасувати постанову державного виконавця- Заєць Тетяни Ігорівни про закінчення виконавчого провадження №63133469 від 07.05.2021 р., а звернувся до суду лише 04.06.2021 р., тобто з пропуском десятиденного строку, встановленого ч. 2 ст. 287 КАС України.

Заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, з обґрунтуванням поважності причин пропуску вказаного строку, позивач не подав, що є недоліком позовної заяви, який перешкоджає подальшому руху справи.

Окрім цього, відповідно до ч. 4 ст. 161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Положеннями ст. 94 КАС України визначено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.

Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Аналогічні положення визначені Національним стандартом України Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003., що затверджений Наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 № 55.

Так, пункт 5.27 даного стандарту визначає, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів Згідно з оригіналом , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту.

Як видно з доданих до позовної заяви документів, останні не засвідчені належним чином у визначеному законодавством порядку.

Разом з тим, суд звертає також увагу позивача на необхідність долучення до позовної заяви всіх наявних доказів, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Окрім зазначеного, згідно з частиною першою статті 161 КАС України, до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи.

Судом встановлено, що позивачем до позовної заяви не додано копії позовної заяви з додатками відповідно до кількості учасників справи, що також є недоліком позовної заяви.

Згідно з частиною третьою статті 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 4 Закону України Про судовий збір , ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2021 рік , з 1 січня 2021 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 2 270, 00 грн.

Судом встановлено, що позивач подав до суду позов у червні 2021 року, а тому ставка судового збору розраховується станом на 01.01.2021 р.

Оскільки позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру, одна з яких є похідною, ставка судового збору в даному випадку складає: 2 270,00 грн.

При цьому позивачем до позовної заяви не додано квитанцію про сплату судового збору на реквізити Окружного адміністративного суду м. Києва (отримувач коштів - ГУК у м.Києві/Печерс.р-н/22030101, код отримувача (код ЄДРПОУ) - 37993783, рахунок отримувача - UA908999980313181206084026007, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача - 899998, код класифікації доходів бюджету - 22030101) в розмірі 2 270, 00 грн. за подання позовної заяви.

Суд також встановив невідповідність форми позовної заяви Іпотечного центру в місті Києві та Київській області Державної спеціалізованої фінансової установи Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву вимогам ст. 160 КАС України, зокрема в контексті зазначення сторін, а тому звертає увагу позивача на необхідність приведення форми позовної заяви у відповідність до вимог чинного законодавства.

Наведене вище у сукупності свідчить про недотримання вимог Кодексу адміністративного судочинства України та є недоліками позовної заяви, що в свою чергу створює перешкоди для вирішення питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до суду протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху: уточненої позовної заяви, що відповідає встановленій законом формі; заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, з обґрунтуванням поважності причин пропуску вказаного строку; оригіналів або належним чином засвідчених копій усіх наявних доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються вимоги позивача, їх належним чином засвідчені копії для відповідача разом з примірником позовної заяви; документа на підтвердження сплати судового збору у спосіб і розмірі, що встановлені законодавством, або на підтвердження звільнення від сплати судового збору.

Керуючись ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву Іпотечного центру в місті Києві та Київській області Державної спеціалізованої фінансової установи Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву - залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк - десять днів з дати отримання копії ухвали про залишення позову без руху для усунення недоліків, як зазначено в даній ухвалі.

3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута відповідно до пункту п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України.

4. Копію ухвали невідкладно надіслати заявнику.

Відповідно до ч. 2 ст. 256 КАС України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала про залишення позову без руху не оскаржується.

Суддя Я.І. Добрянська

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення30.06.2021
Оприлюднено05.07.2021
Номер документу98008393
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —640/15461/21

Ухвала від 05.11.2024

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Панова Г. В.

Ухвала від 30.11.2021

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Добрянська Я.І.

Ухвала від 30.06.2021

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Добрянська Я.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні