Вирок
від 16.06.2021 по справі 759/12259/21
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙСУД М.КИЄВА

ун. № 759/12259/21

пр. № 1-кп/759/1164/21

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 червня 2021 року м. Київ

Святошинський районний суд міста Києва у складі

головуючого судді ОСОБА_1 ,

секретар судового засідання ОСОБА_2 ,

номер кримінального провадження 32021100000000301, внесеного 26.05.2021 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань, про обвинувачення ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Київської області, громадянина України, зареєстрованому та проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимий,

у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 2 ст. 205-1 КК України,

за участю

прокурора ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5 ,

обвинуваченого ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні зазначене кримінальне провадження

встановив:

ОСОБА_3 , діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб, вніс в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної перереєстрації ТОВ «Естелі» (попередня назва «Профітсистем») (код за ЄДРПОУ 43139918)завідомо неправдиві відомості, тобто вчинив кримінальний проступок, передбачений ч. 2 ст. 205-1 КК України.

Дії ОСОБА_3 , який вніс в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної перереєстрації юридичної особи, завідомо неправдиві відомості, здійснювалися в порушення законодавчих актів України, що регулюють діяльність суб`єктів підприємництва, а саме: ст. 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»; статті 81 Цивільного Кодексу України, за якою юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів відповідно до статті 87 цього Кодексу; статті 87 Цивільного кодексу України якою встановлено:

Для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження.

Установчим документом товариства є затверджений учасниками статут або засновницький договір між учасниками, якщо інше не встановлено законом.

Товариство, створене однією особою, діє на підставі статуту, затвердженого цією особою.

Юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.

-статті 88 Цивільного кодексу України якою встановлено:

-У засновницькому договорі товариства визначаються … умови передання товариству майна учасників…

-статті 89 Цивільного кодексу України якою встановлено:

Юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом.

Порушення встановленого законом порядку створення юридичної особи або невідповідність її установчих документів закону є підставою для відмови у державній реєстрації юридичної особи.

-статті 56 Господарського кодексу України якою встановлено, що суб`єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу.

-статті 57 Господарського кодексу України якою встановлено:

Установчими документами суб`єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб`єкта господарювання.

В установчих документах повинні бути зазначені найменування суб`єкта господарювання, мета і предмет господарської діяльності, склад і компетенція його органів управління, порядок прийняття ними рішень, порядок формування майна, розподілу прибутків та збитків, умови його реорганізації та ліквідації, якщо інше не передбачено законом.

У засновницькому договорі засновники зобов`язуються утворити суб`єкт господарювання, визначають порядок спільної діяльності щодо його утворення, умови передачі йому свого майна, порядок розподілу прибутків і збитків, управління діяльністю суб`єкта господарювання та участі в ньому засновників, порядок вибуття та входження нових засновників, інші умови діяльності суб`єкта господарювання, які передбачені законом, а також порядок його реорганізації та ліквідації відповідно до закону.

Статут суб`єкта господарювання повинен містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб`єкта господарювання, а також інші відомості, пов`язані з особливостями організаційної форми суб`єкта господарювання, передбачені законодавством. Статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству, а саме:

-статті 57 Господарського кодексу України, якою встановлено, що суб`єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа - підприємець у порядку, визначеному законом.

-статті 88 Господарського кодексу України якою встановлено, що учасники господарського товариства зобов`язані вносити вклади (оплачувати акції) у розмірі, порядку та коштами (засобами), що передбачені установчими документами, відповідно до цього Кодексу та закону про господарські товариства.

-статті 89 Господарського кодексу України якою встановлено, що управління діяльністю господарського товариства здійснюють його органи та посадові особи, склад і порядок обрання яких визначається залежно від виду товариства.

-статті 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» № 755-IV від 15.05.2003 р., якою визначено, що установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи, які подаються державному реєстратору, повинні містити відомості, передбачені законом.

-пункту 3 статті 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» № 755-IV від 15.05.2003 р., відповідальність за відповідність установчих документів законодавству, несуть засновники (учасники) юридичної особи.

-статті 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» № 755-IV від 15.05.2003 р., якою визначено, що для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник (засновники) або уповноважена ними особа повинні особисто подати державному реєстратору два примірники установчих документів. Частиною 4 цієї ж статті визначено, що у разі державної реєстрації юридичної особи, для якої законом встановлено вимоги щодо формування статутного фонду (статутного або складеного капіталу), крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається документ, що підтверджує внесення засновником (засновниками) вкладу (вкладів) до статутного фонду (статутного або складеного капіталу) юридичної особи в розмірі, який встановлено законом.

Так, ОСОБА_3 , перебуваючи у другій декаді квітня 2020 року у м.Києві та знаходячись у приміщені нотаріусу за адресою: м.Київ, проспект Перемоги, буд. 93, отримав пропозицію невстановленої особи на ім`я ОСОБА_6 , за грошову винагороду внести у документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдиві відомості та подати їх державному реєстратору.

Усвідомлюючи протиправний характер запропонованих йому дій, діючи у порушення вимог вищенаведених нормативних актів, ОСОБА_3 з корисливих мотивів погодився на таку пропозицію, вступивши таким чином у попередню змову із зазначеною особою і до початку кримінального проступку домовився про спільне його вчинення.

Реалізуючи протиправний умисел, направлений на внесення у документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей та подання їх державному реєстратору, ОСОБА_3 , перебуваючи у другій декаді квітня 2020року у приміщені нотаріусу за адресою: м.Київ, проспект Перемоги, буд. 93, надав свій паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , та реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 , необхідні для складання документів, які відповідно до закону подаються для проведення державної перереєстрації юридичної особи ТОВ «Естелі» (попередня назва «Профітсистем») (код за ЄДРПОУ 43139918).

В подальшому,з метоюреалізації заздалегідьобумовленого звказаною невстановленоюособою наім`я ОСОБА_6 усвідомлюючи протиправний умисел, у квітні 2020 року, перебуваючи у приміщені нотаріусу, який знаходитьсяна територіїСвятошинського районум.Києва, за адресою: м.Київ, проспект Перемоги, буд. 93, ОСОБА_3 отримаввід невстановленоїособи наім`я ОСОБА_7 ,попередньо складеніу встановленійзаконом формі проекти реєстраційних документів про придбання ним суб`єкта підприємницької діяльності юридичної особи ТОВ «Естелі» (попередня назва «Профітсистем») (код за ЄДРПОУ 43139918), які містили завідомо неправдиві відомості про мету і предмет діяльності підприємства, місце знаходження товариства, розмір майнового внеску тощо, а саме:

-в заяві про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань ТОВ «Естелі» (попередня назва «Профітсистем») (код за ЄДРПОУ 43139918) від 17.04.2020 в якій зазначено про зміну видів економічної діяльності юридичної особи, складу засновників (учасників), найменування юридичної особи, однак ОСОБА_3 не змінював види економічної діяльності юридичної особи, себе не включав до складу учасників товариства та не змінював найменування на ТОВ «Естелі»;

-в акті приймання-передачі частки статутного капіталу ТОВ «Естелі» від 17.04.2021, який містить завідомо неправдиві відомості, щодо здійснення прийняття частки у сумі 100,00 гривень, що складає 100% статутного капіталу зазначеного Товариства, так як в дійсності він таких рішень не приймав, грошові кошти нікому не передавав та не сплачував;

Продовжуючи реалізовувати протиправні дії, направлені на внесення завідомо неправдивих відомостей у документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної перереєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, ОСОБА_3 , діючи за вказівкою зазначеної невстановленої особи, у другій декаді квітня 2020 року, точний день та час не встановлені, в денний час доби, перебуваючи в Святошинському районі м.Києва за зазначеною вище адресою, особисто підписав, вищезгадані документи для державної перереєстрації ТОВ «Естелі» (попередня назва «Профітсистем») (код за ЄДРПОУ 43139918).

При цьому, ОСОБА_3 фактично не мав мети виконувати обов`язки засновника та посадової особи вищезазначеного підприємства та розумів, що в подальшому будь які обов`язки посадової особи виконувати не буде, оскільки при підписанні зазначених документів він не мав мети займатися підприємницькою діяльністю, статутний капітал вказаного товариства не формував та зазначені дії виконав з корисливих мотивів за грошову винагороду.

У подальшому, 17.04.2020 року, невстановлені особи, використовуючи раніше підписані за наведених обставин ОСОБА_3 , документи, що містили вказані неправдиві відомості, здійснили проведення державної перереєстрації ТОВ «Естелі» (попередня назва «Профітсистем») (код за ЄДРПОУ 43139918) шляхом подачі цих документів до відділів державної реєстрації, про що внесено записи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Дії ОСОБА_3 за ч.2ст.205-1КК України,як внесення вдокументи,які відповіднодо законуподаються дляпроведення державноїперереєстрації юридичноїособи,завідомо неправдивихвідомостей,за попередньоюзмовою групоюосіб, кваліфіковані вірно.

31.05.2021року міжпрокурором ОСОБА_8 та обвинуваченим ОСОБА_3 за участюзахисника ОСОБА_5 укладено угодупро визнаннявинуватості,згідно якої ОСОБА_3 повністю визнавсвою винуватістьу вищевказанихдіях,та зобов`язавсябеззастережно визнатиобвинувачення вобсязі підозриу судовомузасіданні.Сторони погодилипокарання ОСОБА_3 за ч.2ст.205-1КК Україниу вигляді обмеження волі строком на 3 роки без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, на підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_3 відвідбування покаранняз випробуваннямвстановивши іспитовийстрок тривалістю1рік.ОСОБА_3 роз`яснені вимоги ч. 2 ст. 473, 476 КПК України.

Відповідно до вимог ст. 469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором і підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена, в тому числі, у проваджені щодо кримінальних проступків, нетяжких злочинів, тяжких злочинів.

Угода про визнання винуватості може ініціюватись в будь-який момент після повідомлення особі про підозру.

В статті 472 КПК України визначені основні вимоги до змісту угоди про визнання винуватості.

Згідно вимог ст. 474 КПК України, якщо угоду досягнуто, обвинувальний акт із підписаною між сторонами угодою невідкладно надсилається до суду. Розгляд щодо угоди проводиться судом під час підготовчого судового засідання за обов`язкової участі сторін угоди з повідомленням інших учасників судового провадження.

Враховуючи вищевикладене, заслухавши думку прокурора, який просив затвердити угоду про визнання винуватості, думку обвинуваченого ОСОБА_3 та його захисника ОСОБА_5 , які підтримали думку прокурора, вивчивши обвинувальний акт, перевіривши угоду про визнання винуватості, яка відповідає вимогам ч. 4 ст. 469, ст. 472 КПК України, з`ясувавши у обвинуваченого ОСОБА_3 , що він розуміє викладені в ч. 4 ст. 474 КПК України обставини, зокрема, те, що він має право на судовий розгляд, під час якого прокурор зобов`язаний довести кожну обставину щодо кримінального правопорушення, у вчиненні якого його обвинувачують та має права: мовчати, і факт мовчання не матиме для суду жодного доказового значення, мати захисника, у тому числі на отримання правової допомоги безоплатно у порядку та випадках, передбачених законом, або захищатись самостійно, допитати під час судового розгляду свідків обвинувачення, подати клопотання про виклик свідків і подати докази, що свідчать на її користь; наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені ст. 473 КПК України; характер обвинувачення, щодо якого він визнає себе винуватим; вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом, та переконавшись, що укладення даної угоди сторонами є добровільним, суд вважає за необхідне ухвалити у даному провадженні вирок відносно ОСОБА_3 , яким затвердити угоду про визнання ним винуватості, визнати ОСОБА_3 винуватим у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 2 ст. 205-1 КК України за викладених у вироку обставин, та призначити узгоджену сторонами міру покарання, яка відповідає загальним засадам призначення покарання, передбаченим ст.ст. 65,70 КК України, та санкції ч. 2 ст. 205-1 КК України.

Долю речових доказів необхідно вирішити у відповідності до вимог ст. 100 КПК України.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 314, 368, 475 КПК України, суд

ухвалив:

Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 31.05.2021 року між прокурором ОСОБА_8 та підозрюваним ОСОБА_3 за участю захисника ОСОБА_5 у кримінальному провадженні №32021100000000301.

ОСОБА_3 визнати винуватим у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 2 ст. 205-1 КК України, і призначити йому покарання у виді обмеження волі на строк 3 роки без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_3 звільнити від відбування призначеного покарання з випробуванням, з іспитовим строком 1 рік, поклавши на неї обов`язки згідно зі ст. 76 КК України, а саме - періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Речовий доказ по справі, а саме: документи реєстраційної справи ТОВ "ЕСТЕЛІ" залишити в матеріалах кримінального провадження

Вирок суду може бути оскаржений до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд м. Києва протягом 30 діб з моменту проголошення з підстав, передбачених ч. 4 ст. 394 КПК України.

Суддя ОСОБА_1

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.06.2021
Оприлюднено31.01.2023
Номер документу98013322
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері господарської діяльності Підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб - підприємців

Судовий реєстр по справі —759/12259/21

Ухвала від 28.06.2022

Кримінальне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Перекупка Г. А.

Вирок від 16.06.2021

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Косик Л. Г.

Ухвала від 07.06.2021

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Косик Л. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні