Справа № 471/468/21
Провадження №1-кс/471/29/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ "30" червня 2021 р.
Слідчий суддя Братського районного суду Миколаївської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , представника заявника ОСОБА_3 , розглянувши скаргу ПСП "АФ "Надія" на бездіяльність відділення поліції № 1 Вознесенського районного управління поліції ГУНП в Миколаївській області, яка полягає у невнесенні відомостей про вчинення злочину до Єдиного реєстру досудових розслідувань,
встановив:
ПСП «Агрофірма «Надія» в особі директора ОСОБА_4 звернулася до суду зі скаргу на бездіяльність відділення поліції № 1 Вознесенського районного управління поліції ГУНП в Миколаївській області, яка полягає у невнесенні відомостей про вчинення злочину до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
У судовому засіданні адвокат заявника підтримала скаргу, та зазначила, що в заяві про вчинення кримінального злочину наявні всі дані, які б підтверджували вчинення кримінального правопорушення, тому відповідні відомості повинні бути внесені до ЄРДР.
Представник органу поліції у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Відповідно до ч. 3 ст. 306 КПК України відсутність слідчого, дізнавача чи прокурора не є перешкодою для розгляду скарги.
Дослідивши подані матеріали, суд дійшов наступного.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні може бути оскаржена бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.
27 квітня 2021 року ОСОБА_4 звернувся до відділення поліції № 1 Вознесенського районного управління поліції ГУНП в миколаївській області із заявою про вчинення злочину з ознаками ст.. 192 КК України.
Станом на час розгляду справи відомості до ЄРДР за заявою не внесено.
Діюче кримінальне процесуальне законодавство України, зокрема ст. 214 КПК України передбачає, що слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 годинии з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Відтак, ст. 214 КПК України встановлює імперативний обов`язок після отримання заяви, повідомлення про вчинення кримінального правопорушення внесення за нею відомостей до ЄРДР так, як згідно ч. 1 ст. 25 КПК України, прокурор, слідчий зобов`язані в межах своєї компетенції розпочати досудове розслідування в разі надходження заяви (повідомлення) про вчинення кримінального правопорушення, а також вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила.
При цьому, згаданий обов`язок слідчого або прокурора не вимагає оцінки цими суб`єктами такої заяви (повідомлення) на предмет наявності ознак складу злочину для того, щоб вчинити процесуальну дію, яка полягає у внесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР.
Наведене підтверджується імперативними положеннями ч. 4 ст. 214 КПК, згідно з якою відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.
На даному етапі розвитку правових відносин стосовно ймовірного вчинення діяння, відповідальність за яке встановлена КК України, може бути не достатньо об`єктивних відомостей навіть для попередньої констатації наявності або відсутності ознак складу злочину.
А тому, якщо зі звернення особи вбачається, що вона порушує перед органом досудового розслідування питання про вчинення кримінального правопорушення, ініціюючи здійснення ним дій, визначених КПК України, то навіть за умови, що результати аналізу наведених особою відомостей свідчать про відсутність ознак складу злочину, такі відомості мають бути внесені до ЄРДР з подальшим закриттям кримінального провадження відповідно до ст.284 КПК України.
Тобто, норми КПК України не передбачають здійснення оцінки обґрунтованості заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, а передбачають лише обов`язок уповноважених органів здійснити фіксацію наданих особою відомостей про кримінальне правопорушення, які вона надає усвідомлено для реалізації відповідними органами завдань кримінального провадження.
За таких умов, з урахуванням наведених вище норм КПК України, слідчий суддя розглянувши скаргу, у межах наявних та поданих до суду доказів, на час її розгляду, за своїм внутрішнім переконанням, керуючись законом, вважає її такою, що підлягає задоволенню шляхом зобов`язання суб`єкта оскарження вчинити дії передбачені ст. 214 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 25, 214, 303-307 КПК України слідчий суддя
У Х В А Л И В:
Скаргу ПСП «Агрофірма «Надія» в особі директора ОСОБА_4 - задовольнити.
Зобов`язати посадову особу відділення поліції № 1 Вознесенського районного управління поліції ГУНП в Миколаївській області внести відомості до ЄРДР за заявою директора ПСП «Агрофірма «Надія» ОСОБА_4 від 27 квітня 2021 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1 ,
Суд | Братський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 30.06.2021 |
Оприлюднено | 31.01.2023 |
Номер документу | 98015619 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань |
Кримінальне
Братський районний суд Миколаївської області
Гукова І. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні