Ухвала
від 25.06.2021 по справі 757/33361/21-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/33361/21-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 червня 2021 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3

захисника ОСОБА_4

підозрюваного ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого слідчого відділу Печерського управління поліції Головного управління Національної поліції України у м. Києві ОСОБА_6 у кримінальному провадженні № 12021105060000142 про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 185 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

На розгляд слідчому судді Печерського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого слідчого відділу Печерського управління поліції Головного управління Національної поліції України у м. Києві ОСОБА_6 у кримінальному провадженні № 12021105060000142 про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно ОСОБА_5 .

Обґрунтовуючи вищезазначене клопотання, слідчий зазначив наступне.

Слідчим відділом Печерського УП ГУНП у м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12021105060000142 від 29.01.2021 року за ознаками вчинення злочинів, передбачених ч. 2 ст. 185 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що в невстановлений досудовим розслідуванням час та місці у ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , виник злочинний умисел, направлений на особисте протиправне збагачення шляхом таємного викрадення чужого майна, а саме електросамокатів, що належать ТОВ «Меркурі Україна».

Усвідомлюючи те, що самостійно реалізувати свій злочинний умисел, спрямований на незаконне збагачення, він не зможе, ОСОБА_7 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, повідомив про свої злочинні наміри раніше знайомому ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , якому запропонував участь у вчиненні злочинів, направлених на таємне викрадення чужого майна на території міста Києва, та подальшого його переобладнання та реалізації, оскільки ОСОБА_7 надає послуги з ремонту електронної техніки, зокрема електросамокатів. Крім цього, маючи на меті приховати свої злочинні дії та транспортувати викрадене майно, ОСОБА_7 повідомив про свої злочинні наміри також і раніше йому знайомому ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який має у себе в користуванні автомобіль марки «Ford», р.н. НОМЕР_1 .

Вказані особи, попередньо, умисно й добровільно, усвідомлюючи суспільно небезпечні наслідки своїх дій, зорганізувалися для досягнення єдиного злочинного плану, який полягав в особистому збагаченні, розподіливши між собою ролі у групі.

Так, 05.01.2021, близько 20 год. 00 хв., ОСОБА_7 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи за узгодженим планом, домовився із ОСОБА_8 , у якого в користуванні перебуває транспортний засіб марки «Ford», р.н. НОМЕР_1 , про те, щоб він зустрівшись із ОСОБА_5 , допоміг останньому транспортувати викрадене ОСОБА_5 майно - електросамокат, що належить ТОВ «Меркурі Україна».

Крім того, ОСОБА_7 05.01.2021, близько 20 год. 00 хв., перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи відповідно до узгодженого плану, домовився із ОСОБА_5 щодо викрадення останнім електросамокату, що належить ТОВ «Меркурі Україна» та перевезення викраденого майна автомобілем, яким користується ОСОБА_8 .

Далі, ОСОБА_5 , в свою чергу, реалізуючи загальний із ОСОБА_7 та ОСОБА_8 злочинний умисел, направлений на таємне викрадення чужого майна, перебуваючи на вул. Сагайдачного в м. Києві, за допомогою мобільного додатку «Bird», використовуючи власний аккаунт, отримав в оренду електросамокат із серійним номером «RF01P192580969», на якому, в подальшому, прибув до двору будинку АДРЕСА_1 . Перебуваючи там, ОСОБА_5 , в присутності та за попередньою змовою з ОСОБА_8 , впевнившись, що за їх діями ніхто із сторонніх осіб не спостерігає, від`єднав від рами самоката кермо, та надалі, продовжуючи свої злочинні дії, з метою збагачення, усвідомлюючи суспільно небезпечний та протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, погрузив електросамокат до багажного відділення автомобіля марки «Ford», р.н. НОМЕР_1 , за кермом якого перебував ОСОБА_8 .

Після цього, з метою транспортування до місць розборки та переобладнання, самокат було доставлено до сервісного центру з ремонту самокатів, за адресою: м. Київ, Чоколівський бульвар, 19а, де останніх вже чекав ОСОБА_7 , таким чином останні розпорядились викраденим майном на власний узгоджений розсуд, завдавши матеріального збитку ТОВ «Меркурі Україна» (код ЄДРПОУ 43831450) на суму 21 566 грн. 93 коп.

Крім того, 25.01.2021 року, ОСОБА_7 разом із ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , діючи за попередньою змовою групою осіб відповідно до раніше розробленого плану, продовжуючи реалізовувати свій злочинний умисел, направлений на повторне таємне викрадення чужого майна - електросамокатів, що належать ТОВ «Меркурі Україна», близько 22 год. 00 хв., на транспортному засобі марки «Ford», р.н. НОМЕР_1 , прибули до Либідської площі в місті Києві.

Перебуваючи поруч із будинком №136, що по вул. Велика Васильківська в м. Києві, ОСОБА_7 разом із ОСОБА_5 за попередньою змовою, вийшли з вказаного автомобіля, де при цьому відповідно до заздалегідь погодженого плану залишався ОСОБА_8 , впевнившись, що за їх діями ніхто із сторонніх осіб не спостерігає, підійшли до раніше виявлених ними за допомогою мобільного додатку «Bird» електросамокатів, які стояли поруч, та ОСОБА_9 , в присутності ОСОБА_5 , реалізуючи спільний умисел, діючи умисно о 22 год. 20 хв. за допомогою заздалегідь заготовленого пристрою, знешкодив GPS-трекер, який встановлений на рамі самоката із серійним номером « НОМЕР_2 ». В подальшому, ОСОБА_7 , в присутності ОСОБА_5 , реалізуючи спільний умисел, діючи умисно, таким же чином, о 22 год. 21 хв. за допомогою заздалегідь заготовленого пристрою, знешкодив GPS-трекер, який встановлений на рамі самоката із серійним номером « НОМЕР_3 ».

Надалі, ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою із ОСОБА_5 , продовжуючи свої злочинні дії, з метою особистого збагачення, усвідомлюючи їх суспільно небезпечний та протиправний характер, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, погрузили обидва самокати до багажного відділення автомобіля марки «Ford», р.н. НОМЕР_1 , де знаходився ОСОБА_8 , з метою подальшого транспортування їх до сервісного центру з ремонту самокатів, за адресою: м. Київ, Чоколівський бульвар, 19а, розпорядившись викраденим майном на власний розсуд, завдавши матеріального збитку ТОВ «Меркурі Україна» (код ЄДРПОУ 43831450) на суму 43 133 грн. 86 коп.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, 25.01.2021 року, ОСОБА_7 разом із ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , діючи за попередньою змовою групою осіб відповідно до раніше розробленого плану, продовжуючи реалізовувати свій злочинний умисел, направлений на повторне таємне викрадення чужого майна - електросамокатів, що належать ТОВ «Меркурі Україна», близько 23 год. 00 хв., на транспортному засобі марки «Ford», р.н. НОМЕР_1 , прибули на перехрестя вулиць Антоновича та Єжи Гедройця в місті Києві.

Перебуваючи поруч із будинком №136-146, що по вул. Антоновича в м. Києві, ОСОБА_7 разом із ОСОБА_5 за попередньою змовою вийшли з вказаного автомобіля, де при цьому відповідно до заздалегідь погодженого плану залишався ОСОБА_8 , впевнившись, що за їх діями ніхто із сторонніх осіб не спостерігає, підійшли до раніше виявленого ними за допомогою мобільного додатку «Bird» електросамоката, та ОСОБА_9 , в присутності ОСОБА_5 , реалізуючи спільний умисел, діючи умисно о 23 год. 07 хв. за допомогою заздалегідь заготовленого пристрою, знешкодив GPS-трекер, який встановлений на рамі самоката із серійним номером « НОМЕР_4 ».

В подальшому ОСОБА_7 разом із ОСОБА_5 , перебуваючи поруч із будинком АДРЕСА_2 , впевнившись, що за їх діями ніхто із сторонніх осіб не спостерігає, підійшли до раніше виявленого ними за допомогою мобільного додатку «Bird» електросамоката, де ОСОБА_7 в присутності ОСОБА_5 реалізуючи спільний умисел, діючи умисно, таким же чином, о 23 год. 12 хв. за допомогою заздалегідь заготовленого пристрою, знешкодив GPS-трекер, який встановлений на рамі самоката із серійним номером « НОМЕР_5 ».

Надалі, ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою із ОСОБА_5 , продовжуючи свої злочинні дії, з метою особистого збагачення, усвідомлюючи їх суспільно небезпечний та протиправний характер, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, погрузили обидва самокати до багажного відділення автомобіля марки «Ford», р.н. НОМЕР_1 , де знаходився ОСОБА_8 .

Після цього, з метою транспортування до місць розборки та переобладнання, вказані електросамокати ОСОБА_7 разом із ОСОБА_5 та ОСОБА_8 було доставлено до сервісного центру з ремонту самокатів, за адресою: м. Київ, Чоколівський бульвар, 19а, розпорядившись викраденим майном на власний розсуд, завдавши матеріального збитку ТОВ «Меркурі Україна» (код ЄДРПОУ 43831450) на суму 43 133 грн. 86 коп.

31 травня 2021 року ОСОБА_5 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 2 ст. 185 КК України.

Наявність обґрунтованої підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 185 КК України, підтверджується матеріалами кримінального провадження.

ОСОБА_5 на даний час підозрюється у вчиненні нетяжкого злочину.

Таким чином, відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 184 КПК України під час досудового розслідування встановлено наявність ризиків, передбачених п.п. 1, 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме того, що підозрюваний ОСОБА_5 у разі застосування до нього запобіжного заходу, не пов`язаного із домашнім арештом, буде переховуватися від органу досудового розслідування та/або суду; може знищити, сховати або спотворити будь яку із речей чи документів, які мають істотне значення для кримінального провадження; вчинити інше кримінальне правопорушення, незаконно впливати на свідків, оскільки існує ризик впливу підозрюваного на вказаних осіб шляхом погроз, умовляння, залякування чи підкупу з метою зміни чи дачі неправдивих показів вищезазначеними особами.

На думку органу досудового розслідування вказані ризики є реальними, стійкими, триваючими та виправдовують даний запобіжний захід. Дані ризики виключають можливість застосування менш суворого запобіжного заходу стосовно ОСОБА_5 , та не зможуть забезпечити належний рівень гарантії доброчесності поведінки останнього.

Серед іншого слідчий зазначив, що на даний час встановлені не всі свідки вказаних кримінальних правопорушень, та місцезнаходження викраденого майна невідоме. Окрім цього, злочини мали ґрунтовну підготовку та були чітко сплановані заздалегідь фігурантами, які діяли за попередньою змовою групою осіб, що свідчить про високий рівень суспільної небезпеки останніх.

В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав з викладених в ньому підстав, просив задовольнити.

Підозрюваний та його захисник проти задоволення клопотання заперечували та просили у такому відмовити, посилаючись на необґрунтованість підозри та відсутність в провадженні визначених ст. 177 КПК України ризиків. Просили застосувати до підозрюваного більш м`який запобіжний захід.

Слідчий суддя, вислухавши думку прокурора в обґрунтування клопотання, позицію захисника та підозрюваного, вивчивши клопотання та дослідивши долучені до нього документи, дійшов наступного висновку.

Слідчим відділом Печерського УП ГУНП у м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12021105060000142 від 29.01.2021 року за ознаками вчинення злочинів, передбачених ч. 2 ст. 185 КК України /а. м. 7-8/.

31 травня 2021 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 185 КК України /а. м. 90-96/.

Слідчий суддя надходить до висновку, що матеріалами, зібраними в ході досудового розслідування у кримінальному провадженні та долученими до клопотання, підтверджується обґрунтованість повідомленої ОСОБА_5 підозри на даній стадії провадження, зокрема такі дані, у їх сукупності та взаємозв`язку, підтверджуються: заявою ТОВ «Меркурі Україна» про вчинення кримінальних правопорушень /а. м. 13-17/; протоколом допиту потерпілого ОСОБА_10 від 30.03.2021 /а. м. 18-20/; протоколом додаткового допиту потерпілого ОСОБА_10 від 23.04.2021 /а. м. 21-27/; довідкою про перебування на балансі транспортних засобів викрадених електросамокатів від 08.02.2021 /а. м. 28/; протоколом огляду відеозапису від 20.04.2021 з реєстраційною карткою транспортного засобу /а. м. 31-35/; протоколом додаткового допиту свідка ОСОБА_8 від 23.04.2021 /а. м. 39-41/; протоколом допиту свідка ОСОБА_7 від 27.04.2021 /а. м. 42-50/; протоколом огляду від 28.04.2021 /а. м. 51-52/; протоколами тимчасового доступу до документів (інформації), які містять охоронювану законом таємницю /а. м. 59-60, 61-62, 63-64/; довідкою про опрацювання номерної інформації в ході досудового розслідування /а. м. 68-80/.

При цьому відповідно до ч. 1 ст. 89 КПК України питання допустимості доказів вирішує суд під час їх оцінки в нарадчій кімнаті під час ухвалення судового рішення, тобто на стадії судового розгляду.

Слідчий суддя, в тому числі при врахуванні даних про особу підозрюваного, конкретних обставин справи, тяжкості інкримінованого злочину та суворості покарання, що загрожує підозрюваному у разі визнання його винуватим, вважає наявними в провадженні ризики переховуватися від органу досудового розслідування та суду, з огляду на тяжкість інкримінованих ОСОБА_5 злочинів, за які передбачено покарання у вигляді, зокрема позбавлення волі на строк до п`яти років; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для кримінального провадження; незаконно впливати на свідків шляхом погроз, умовляння, залякування чи підкупу з метою зміни або дачі неправдивих показань, оскільки у даному кримінальному провадженні не встановлено та не допитано всіх свідків подій; вчинити інші кримінальні правопорушення, зокрема з метою власного збагачення.

Відтак, доводи сторони захисту про відсутність існування ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, слідчий суддя вважає необґрунтованими, оскільки таке спростовується вищезазначеним.

За таких обставин слідчий суддя вважає наявними правові підстави для застосування до ОСОБА_5 запобіжного заходу.

Проте, звертаючись з клопотанням про застосування щодо підозрюваного ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту, прокурор не обґрунтував та не довів недостатності застосування більш м`якого запобіжного заходу для запобігання заявленим ризикам та забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного.

Зокрема, ОСОБА_5 повідомлено про підозру 31.05.2021, натомість клопотання про застосування щодо нього запобіжного заходу датоване тільки 17.06.2021 та подане до суду тільки 24.06.2021

Натомість будь-яких даних, що в період після повідомлення про підозру та до застосування запобіжного заходу ОСОБА_5 вчиняв будь-які дії, направлені на переховування від органу досудового розслідування чи перешкоджання слідству, прокурором слідчому судді не надано.

За таких обставин, враховуючи дані про особу підозрюваного та конктерні обставини справи, вважаю, що забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного зможе запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання із покладенням обов`язків, визначених ч. 5 ст. 194 КПК України.

Для запобігання ризикам, визначеним ст. 177 КПК України, вважаю необхідним покласти на підозрюваного обов`язки:

- прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду за першою вимогою;

- не відлучатись із населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;

- утримуватися від спілкування зі свідками, потерпілим у вказаному кримінальному провадженні;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Строк дії ухвали слідчого судді та покладених на підозрюваного обов`язків слід визначити в межах строків досудового розслідування у кримінальному провадженні, тобто до 31.07.2021.

При цьому підозрюваному слід роз`яснити, що невиконання покладених на нього обов`язків є підставою для зміни застосованого запобіжного заходу на більш жорсткий.

Керуючись ст. ст. 177, 178, 179, 194, 309 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання відмовити.

Застосувати відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання.

Покласти на ОСОБА_5 обов`язки:

- прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду за першою вимогою;

- не відлучатись із населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;

- утримуватися від спілкування зі свідками, потерпілим у вказаному кримінальному провадженні;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну;

Строк дії ухвали слідчого судді та термін дії обов`язків, покладених на ОСОБА_5 визначити - до 31 липня 2021 року.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Контроль за виконанням ухвали слідчого судді покласти на прокурора у кримінальному провадженні.

Ухвала слідчого судді в частині відмови в застосуванні запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення25.06.2021
Оприлюднено31.01.2023
Номер документу98020154
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів домашній арешт

Судовий реєстр по справі —757/33361/21-к

Ухвала від 25.06.2021

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Шапутько С. В.

Ухвала від 25.06.2021

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Шапутько С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні