Рішення
від 24.06.2021 по справі 915/432/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

======================================================================

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 червня 2021 року Справа № 915/432/21

м. Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області, у складі судді Коваля С.М.,

без виклику сторін

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу

за позовом: Приватного підприємства Фірма СПАРТА ПЛЮС,

54038, м. Миколаїв, вул. Біла, 16; код ЄДРПОУ 13853158;

до відповідача: Військової частини НОМЕР_1

71112, вул. Горького, 6, м. Бердянськ, Запорізька область;

про: стягнення 37812,67 грн.

Приватне підприємство Фірма СПАРТА ПЛЮС звернулось до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою №2 від 01.04.2021, в якій просить суд стягнути з Військової частини НОМЕР_1 заборгованість за Договором №58/2 від 16.10.2020 про державну закупівлю послуг за державні кошти в розмірі 37812,67 грн.

В обґрунтування позовних вимог посилається на неналежне виконання відповідачем умов Договору №58/2 від 16.10.2020 в частині оплати за надані послуги.

Позивач у позовній заяві просить суд розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження.

Ухвалою суду від 07.04.2021 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін у судове засідання за наявними матеріалами. Запропоновано відповідачу, в 15-денний строк від дня отримання цієї ухвали, надати суду відзив на позов, оформлений згідно вимог ст. 165 ГПК України разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів на адресу позивача. Запропоновано позивачу, в 5-денний строк від дня отримання відзиву на позов, надати суду відповідь на відзив, оформлену згідно вимог ст. 166 ГПК України разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтується відповідь позивача, якщо такі докази не надані відповідачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до нього доказів іншим учасникам справи. Запропоновано відповідачу подати до суду заперечення на відповідь на відзив, які мають відповідати вимогам ст. 167 ГПК України, протягом 5 днів з дня одержання відповіді на відзив.

Копію ухвали суду від 07.04.2021 відповідач отримав 14.04.2021, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

18.05.2021 від відповідача надійшов відзив №470/148/42 від 13.05.2021 на позовну заяву.

Судом встановлено, що відповідачем пропущено строк для подання відзиву на позовну заяву.

У відповідності до ч. 2 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України, розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.

Відповідно до ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Згідно із частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

Суддя Коваль С.М у період з 07 червня 2021 року по 22 червня 2021 року перебував у запланованій щорічній відпустці.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши усі подані у справу докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд встановив наступне.

16.10.2020 між військовою частиною НОМЕР_1 (замовник) та приватним підприємством Фірма СПАРТА ПЛЮС (виконавець) було укладено Договір №58/2 (далі Договір), у відповідності до умов якого виконавець зобов`язався у 2020 році надати замовнику послуги з поточного ремонту двох електронасосів НЦВ 63/30 (код ДК 021:2015:50510000-3 Послуги з ремонту і технічного обслуговування насосів, клапанів, кранів і металевих контейнерів) (далі виріб), в кількості, обсязі та терміни, що зазначені в відомості ремонтних робіт (Додаток №1 до Договору), що є невід`ємною частиною цього Договору, а замовник зобов`язується прийняти послуг, з залученням 1301 головного військового представника Міністерства оборони України (далі 1301 ГВП МОУ) та оплатити надані послуги (п.п. 1.1-1.2 Договору).

Згідно п. 2.1 Договору, виконавець зобов`язується надати замовнику послуги, якість яких відповідає умовам Договору та програми-методики проведення поточного ремонту двох електронасосів НЦВ 63/30, умовам діючої нормативно-технічної документації, відповідним державним стандартам. Відповідність зазначеним вимогам засвідчується в належно оформленій пономерній документації, а саме відмітками у формулярах Виробу (паспортах, етикетках комплектуючих блоків і агрегатів) відділом технічного контролю (далі ВТК) виконавця та 1301 ГВП МОУ. Контроль за якістю наданих послуг здійснюється ВТК виконавця, 1301 ГВП МОУ та замовником (представником замовника).

Ціна Договору становить 37990,00 грн., без ПДВ (п. 3.1 Договору).

У відповідності до п. 3.2 Договору, ціна Договору визначена за результатами поданої виконавцем пропозиції під час проведеної спрощеної закупівлі в системі закупівель ProZorro (ідентифікатор закупівлі UA-2020-09-10-006784-b), є орієнтовною і не може бути перевищена виконавцем. Орієнтована ціна послуг зафіксована у протоколі погодження орієнтованої ціни на закупівлю послуг (Додаток №3 до Договору) і є базовою для визначення ціни послуг на момент укладання Договору та досягнення домовленостей про договірну ціну.

Замовник оплачує надані та прийняті послуги, які передбачені у специфікації надання послуг (Додаток №2 до Договору) за договірною ціною, погодженою сторонами та зафіксованою у протоколі погодження договірної (фактичної) ціни на закупівлю послуг, яка відповідає обґрунтованим фактичним витратам, понесеним виконавцем (згідно з даними бухгалтерського обліку) та прийнятим замовником з урахуванням встановленого Договором рівня прибутку (п. 4.1 Договору).

У відповідності до п. 4.4 Договору, замовник здійснює розрахунки з виконавцем за фактично надані послуги протягом 30 банківських днів з моменту пред`явлення виконавцем рахунку на оплату послуг, за умови надходження бюджетних коштів на рахунок замовника. Усі платіжні документи за Договором оформлюються з дотриманням вимог законодавства. Виконавець надсилає замовнику рахунок протягом 3 календарних днів з дня підписання замовником акту приймання наданих послуг.

Згідно п. 4.5 Договору, до рахунку виконавцем додається:

-Акт приймання наданих послуг;

- Акти приймання-передачі військового майна;

- Посвідчення, видане 1301 ГВП МОУ, про приймання наданих послуг;

- Протокол погодження договірної (фактичної) ціни на закупівлю послуг.

Після закінчення наданих послуг за цим Договором сторони у місячний строк проводять остаточну звірку розрахунків. За умови відсутності заборгованості між сторонами, акт про виконання умов та документальної звірки взаєморозрахунків є підтвердженням повного виконання сторонами цього Договору (п. 4.7 Договору).

Згідно п. 5.1 Договору, термін надання послуг: відповідно до специфікації наданих послуг. Виконавець зобов`язаний надати послуги та передати виріб вантажоодержувачу згідно з умовами Договору не пізніше строку, визначеного у специфікації наданих послуг, та надати замовнику документи згідно з пунктами 4.5 та 5.15 Договору.

Місце надання послуг: виробничі потужності виконавця (м. Миколаїв) (п. 5.2 Договору).

У відповідності до п. 5.5.6 Договору, прийом (передача) виробу від замовника до виконавця здійснюється спільною комісією виконавця та замовника із залученням представників 1301 ГВП МОУ на підставі нарядів на ремонт (модернізацію, зберігання, дослідження технічного стану, виготовлення, обробку) і актів приймання-передачі військового майна.

За результатами приймання наданих послуг, виконавець складає акт приймання наданих послуг, який підписується уповноваженими особами замовника та виконавця, а також підписується самим замовником та виконавцем не пізніше 5 робочих днів з моменту надання 1301 ГВП МОУ висновку щодо рівня договірної ціни наданих послуг (п. 5.15 Договору).

У відповідності до п. 5.16 Договору, датою надання послуг є дата підписання представником замовника акту приймання-передачі військового майна, що є підтвердженням належного виконання умов Договору з боку виконавця в частині комплектності та якості виконання послуг.

Датою виконання зобов`язання замовником є дата повного розрахунку з виконавцем згідно з умовами даного Договору з складання акту виконання умов та документальної звірки взаєморозрахунків, що є підтвердженням того, що сторони не мають претензій одна до одної (п. 5.17 Договору).

Згідно п. 6.1 Договору, замовник зобов`язаний, зокрема, своєчасно та в повному обсязі оплачувати надані послуги.

Виконавець зобов`язаний, зокрема, забезпечити надання послуг у терміни, зазначені у специфікації надання послуг, якість яких відповідає умовам, установленим розділом 2 цього Договору; повідомити замовника про готовність до здавання виробів у строк не пізніше 3 робочих днів до завершення надання послуг (п. 6.3 Договору).

Сторонами погоджено, що цей Договір набирає чинності з моменту підписання його двома сторонами і діє до 31.12.2020, а з питань розрахунків та гарантованих зобов`язань до повного виконання сторонами зобов`язань по цього Договору; закінчення строку дії Договору не звільняє сторони від відповідальності за порушення його умов, які мали місце під час дії Договору (п.п. 10.1-10.2 Договору).

Специфікацію надання послуг (Додаток №2 до Договору) сторони погодили найменування, вартість та термін надання послуг.

Матеріли справи містять акт приймання наданих послуг №2 від 12.03.2021, у відповідності до якого замовник прийняв послуги за Договором на суму 37812,67 грн., в якому сторони також зазначили про виконання робіт якісно та в повному обсязі; сторони взаємних претензій не мають.

На виконання умов Договору позивачем виставлено відповідачу рахунок №2/03 від 12.03.2021 на суму 37812,67 грн.

18.03.2021 позивач надіслав відповідачу претензію по Договору, в якій просить відповідача сплатити заборгованість в сумі 37812,67 грн.

У відповіді на зазначену претензію, відповідач листом №470/1/453 від 18.03.2021 повідомив, що командування військової частини НОМЕР_1 не має можливості здійснити оплату наданих послуг за Договором у 2021 році.

За твердженнями позивача, не спростованими відповідачем, послуги у строк, встановлений Договором не сплачено.

У відповідності до ст. 509 Цивільного кодексу України зобов`язанням є правовідносини, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу. Зобов`язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.

Відповідно ст. 173 Господарського кодексу України господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.

Згідно ст. 193 Господарського кодексу України, суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних вимогах звичайно ставляться.

Стаття 626 Цивільного кодексу України встановлює, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Зі змісту ч. 1 ст. 627 Цивільного кодексу України вбачається, що відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Як зазначено в ч. 1 ст. 628 Цивільного кодексу України, зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Відповідно до ст. 629 ЦК України, договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Враховуючи викладене, вимога про стягнення основного боргу в сумі 37812,67 грн. є обґрунтованою та підлягає задоволенню.

Судом були досліджені всі документи, які надані сторонами по справі, аргументи сторін та надана їм правова оцінка. Решта доводів та заперечень сторін судом до уваги не береться, оскільки не спростовують наведених вище висновків.

Враховуючи викладене, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судовий збір у сумі 2270,00 грн. відповідно до ст. 129 ГПК України підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.

Приватне підприємство Фірма СПАРТА ПЛЮС також просить суд про стягнення з відповідача грошових коштів у сумі 3000,00 грн. витрати на правничу допомогу.

Господарським процесуальним законодавством передбачено, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних із розглядом справи. До витрат, пов`язаних із розглядом справи, належать, зокрема, витрати на професійну правничу допомогу та витрати, пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду (ч.ч. 1, 3 ст. 123 ГПК України). Витрати, пов`язані із правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами.

Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

У разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами. Обов`язок доведення не співмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами (ст. 126 ГПК України).

Розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду (ч. 8 ст. 129 ГПК України).

Позивачем на підтвердження понесення судових витрат на оплату професійної правничої допомоги подано суду:1)договір про надання правничої (правової) допомоги №0331/21-1/Д від 31.03.2021 (далі Договір №0331/21-1/Д), що укладений між позивачем (клієнт) та адвокатом Родіоновою Вікторією Євгенівною (представник); у відповідності до умов Договору №0331/21-1/Д клієнт оплачує представникові гонорар, зокрема, за складання процесуальних документів (позовних заяв) у розмірі 3000,00 грн.;2)рахунок №0331/21-2-Р від 31.03.2021 на суму 6000,00 грн. за надані послуги: Правова допомога за договором про надання правової (правничої) допомоги від 31.03.2021 р. №0331/21-1/Д за складання позовних заяв про стягнення заборгованості за договором №55/2 від 22.09.2022 р. та №58/2 від 16.10.2020 р.; 3)платіжне доручення №49 від 01.04.2021 на суму 6000,00 грн. з призначенням платежу: За правову допомогу згідно договору №0331/21-1/Д. без ПДВ .

При розгляді справи судом задоволено позовні вимоги у повному обсязі.

З урахуванням викладеного, суд визнає, що позивачем доведене понесення витрат на професійну правничу допомогу у сумі 3000,00 грн., а тому цю суму належить стягнути з відповідача.

Керуючись ст.ст. 2, 7,11,13, 73, 74, 76-79, 86, 91, 123, 129, 232, 236, 237, 238, 241, 247, 248, 252 ГПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з Військової частини НОМЕР_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) на користь Приватного підприємства Фірма СПАРТА ПЛЮС (54038, м. Миколаїв, вул. Біла, 16; код ЄДРПОУ 13853158):

- 37812,67 грн. основний борг;

- 2270,00 грн. судовий збір;

- 3000,00 грн. витрати на правничу допомогу.

Рішення суду, у відповідності до ст.241 Господарського процесуального кодексу України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення господарського суду може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені ст.ст. 253, 254, 256-259 ГПК України з урахуванням підпункту 17.5 пункту 17 Розділу XI Перехідні положення ГПК України.

Повний текст рішення складено та підписано суддею 25.06.2021

Суддя С.М. Коваль

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення24.06.2021
Оприлюднено02.09.2022
Номер документу98075115
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг

Судовий реєстр по справі —915/432/21

Ухвала від 22.11.2021

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Коваль С.М.

Ухвала від 11.11.2021

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Коваль С.М.

Постанова від 26.09.2021

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Разюк Г.П.

Ухвала від 13.09.2021

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Коваль С.М.

Ухвала від 24.08.2021

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Разюк Г.П.

Ухвала від 04.08.2021

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Разюк Г.П.

Рішення від 24.06.2021

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Коваль С.М.

Ухвала від 06.04.2021

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Коваль С.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні