14/242-АП-06
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"23" серпня 2006 р. Справа № 14/242-АП-06
Господарський суд Херсонської області у складі судді Гридасова Ю.В. при секретарі Друзяк К.Б., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Цюрупинському районі, м. Цюрупинськ Херсонської області, до товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім Стілус", с. Абрикосівка Цюрупинського району Херсонської області, про визнання недійсними установчих документів відповідача з моменту реєстрації та скасування (припинення) державної реєстрації відповідача, за участю представників
позивача: Данилова Ю.М., дов. № 388/10/10-001 від 16.05.06 р., Логвіненко А.М., дов. № 78/10/10-001 від 10.04.06 р.,
відповідача: не прибув.
Позивач у позовній заяві просить визнати недійсними установчі документи відповідача з моменту реєстрації та скасувати (припинити) державну реєстрацію відповідача на підставі ч. 1 ст. 19, п. 1 ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".
Представник позивача на засіданні суду надав усні пояснення відповідно до яких підтримав вимоги, викладені у позовній заяві.
Представник відповідача, належним чином повідомленого про місце, час та дату проведення судового засідання, на засідання суду не прибув, не скориставшись своїм правом на участь у вирішенні спору. Письмові заперечення проти позову не представив.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі (їхніх представників), що прибули в судове засідання, дослідивши наявні у справі письмові докази, господарський суд,
в с т а н о в и в :
Товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім Стілує" було зареєстровано в реєстрі субєктів підприємницької діяльності від 12.02.2002 року про що зроблено запис в журналі обліку реєстрації за номером 499, ідентифікаційний код № 31917272. Керівником підприємства на момент реєстрації був призначений - Євсюк Сергій Володимирович. При реєстрації Установчих документів була вказана адреса: с. Абрикосівка, вул. Павла Сущі, 13. В ДПІ у Цюрупинському районі підприємство знаходиться на обліку з 04.03.02 р.
З пояснень громадянина Євсюка Сергія Володимировича встановлено, що ТОВ "ТД Стілус" створене за ініціативою Довгаль Д.С., за ініціативою засновників (Редько А. В. та Довгаль Д. С.) юридична адреса підприємства визначена за місцем прописки і проживання гр-на Євсюка С.В. с. Абрикосівка, вул. П. Сущі, 13, та призначено керівником підприємства Євсюка С. В. Після чого громадянин Євсюк С.В. замовив та отримав печатку та всі реєстраційні документи, з вказаного періоду по січень 2003 р. підприємство офіційно господарської діяльності не вело.
В січні 2003 року гро-м Євсюком С.В. було подано заяву на звільнення з посади директора ТОВ ТД "Стілус" рахунки в банках які були відкритті на його ім'я, ососбисто ним не закривались, зміни до установчих документів підприємства не вносились. При звільненні одночасно ним було підписано наказ на призначення директором ТОВ ТД "Стілус" Коцюрби О.М. (згідно протоколу зборів засновників ТОВ ТД "Стілус", який привіз Довгаль Д.С.) якого ніколи не бачив. Усі документи і печатку було передано гр-ну Довгаль Д.С. по акту прийому-передачі, який було складено у 1-му примірнику. З того часу, як гр-н Євсюк С.В. звільнився, виходячи з його пояснення, він ніякого відношення до діяльності підприємства не мав, та чим займалося підприємство не знає.
З протоколу допиту свідка - громадянина Коцюрби О.М. видно що він також ніякого відношення до діяльності ТОВ ТД "Стілус" не мав так, як громадянином Евгеном з яким Коцюрба О.М. працював ще у 2002 році було зроблено з його паспорта копію і через деякий час запропоновано стати директором даного підприємства та підписати чисті бланки, на що Коцюрба О.М. відмовив, підписи на документах не ставив, винагороду не отримував.
Як зрозуміло, з пояснень гр-на Шандрук В.П. за отриману винагороду у розмірі - 300грн. ним підписувались не заповненні бланки, у тому числі бланки податкової звітності, тобто Шандарук В.П. фактично був директором фірми ТОВ ТД "Стілус", але зміни до установчих документів особисто ним не вносились, печатки підприємства на руках не мав, та взагалі не бажав займатися підприємницькою діяльністю.
Актом обстеження місця знаходження ТОВ ТД "Стілус" від 20.06.2004 р. та 13.12.2005 року встановлено, що підприємство на день обстеженння виробничу діяльнісить не веде, за адресою вказаною при реєстрації не знаходиться. Також згідно акта обстеження місця фактичного знаходження ТД ТОВ "Стілус" від 15.11.04 р. та від 15.09.05 р. за адресою м. Херсон, вул. Полякова, 8, підприємство не знаходиться (згідно поданої звітності підприємство на конверті вказує зворотню адресу м. Херсон, вул. Полякова, 8). Згідно пояснень Шандарука В.А. підприємство знаходилося за адресою м. Херсон, вул. Полякова 2, але згідно акту обстеження місця знаходження ТОВ ТД "Стілус" від 03.02.05 р. підприємство за вказаною Шандаруком В. А. адресою не знаходиться.
За вказаних обставин, упраління ТОВ ТД "Стілус" було покладено на осіб, які не мають до вказаного підприємства ніякого відношення, тобто керівником підприємства були особи, які не мали відношення до діяльності підприємсва, а діяльність підприємства здійснювалась іншими особами, що може свідчити про протиправний характер діяльності ТОВ ТД "Стілус" та дає підстави вважати товариство таким, що має ознаки фіктивності.
Згідно ст. 55 Господарського кодексу України суб'єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав і обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством. До переліку суб'єктів господарювання входять господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до ЦК України, державні, комунальні, та інші підприємства, створені відповідно до ГК України, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку.
У ст. 238 ГК України зазначено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади адміністративно - господарські санкції.
Статею 247 ГК України передбачено, що у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечать закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно - господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта.
Згідно п. 15 ст. 58 Господарського кодексу України скасування (припинення) державної реєстрації зійснюється, крім іншого, на підставі рішення суду у випадках визнання недійсними або такими, що суперечать законодавству, установчих документів.
У відповідності до п. 17 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби мають право звертатися до судових органів із заявою про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
За вказаних обставин позовні вимоги підлягають задовленню.
На підставі зазначених вище норм матеріального права, керуючись ст.ст. 94, 161-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
п о с т а н о в и в:
1. Позов задовольнити.
2.Визнати недійсними установчі документи (Статут, Установчий договір) та скасувати (припинити) державну реєстрацію товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім Стілус", юридична адреса –буд. № 13, вул. Павла Суща, с. Абрикосівка Цюрупинського району Херсонської області, ідентифікаційний код –31917272.
3.Постанова господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано, якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
4.Про апеляційне оскарження рішення суду (постанови) першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Ю.В. Гридасов
Дата складення постанови у повному
обсязі відповідно до статті 160 Кодексу
адміністративного судочинства України 28.08.06 р.
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 23.08.2006 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 98090 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Гридасов Ю.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні