Рішення
від 01.07.2021 по справі 327/58/21
РОЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

РОЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ


Справа № 327/58/21

Провадження № 2/327/42/2021

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01.07.2021 року смт.Розівка

Розівський районний суд Запорізької області у складі:

головуючого судді - Антіпової Т.А.,

при секретарях судового засідання - Літвіновій Т.А., Захаренко А.В.

за участю позивача - ОСОБА_1

відповідача - ОСОБА_2 ,

третьої особи - ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження в залі суду смт. Розівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання ,

В С Т А Н О В И В:

25.02.2021 року позивач ОСОБА_1 звернулася до Розівського районного суду Запорізької області з вищевказаною позовною заявою, в якій просить суд стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , аліменти на її користь на утримання повнолітньої дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у зв`язку з продовженням навчання у розмірі однієї чверті заробітку (доходу), але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку, щомісячно починаючи з дати подання позову та до закінчення навчання чи до досягнення дитиною двадцятитрьохрічного віку - у зв`язку з тим, яка з цих обставин настане першою.

В обґрунтування позову зазначила, що вона ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , є матір`ю повнолітнього сина - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Відповідач, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є батьком - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . На даний час ОСОБА_3 навчається в Державному навчальному закладі Бердянський машинобудівний професійний ліцей другого рівня акредитації. Позивач перебуває на обліку в Більмацькій районній філії Запорізького обласного центру зайнятості, проте зі своїх доходів не може повністю забезпечити повноцінне навчання та утримання дитини. Кошти потрібні для оплати освітніх послуг, проїзду до навчання, купівлю літератури, методичного матеріалу, а також щоденного виділення грошових коштів на харчування, тому позивач вважає, що відповідач ОСОБА_2 має можливість допомагати своїй повнолітній дитині, яка продовжує навчання, проте він цього не робить, у зв`язку з чим позивач вимушена була звернутися до суду з даною позовною заявою.

Ухвалою судді Розівського районного суду Запорізької області від 26.02.2021 року позовну заяву ОСОБА_1 було залишено без руху, у зв`язку із невідповідністю її вимогам ЦПК України, та позивачу надано десятиденний строк з моменту отримання копії ухвали для усунення недоліків (а.с. 15).

11.03.2021 року позивачем ОСОБА_1 подано уточнену позовну заяву у відповідь на ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій усунуто недоліки позовної заяви (а.с. 18-21).

Ухвалою Розівського районного суду Запорізької області від 06.04.2021 року відкрито провадження у справі, призначено її до розгляду у порядку спрощеного провадження з повідомленням (викликом) сторін на 27.04.2021 року на 13 год. 00 хв., та надано відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву (а.с. 29-30).

27.04.2021 року до Розівського районного суду Запорізької області надійшов відзив відповідача на позовну заяву, згідно якого останній зазначив, що він є інвалідом ІІІ групи, на правій руці відсутні чотири пальці, йому протипоказана важка праця, може працювати сторожем або виконувати легкі підсобні роботи. У зв`язку із такими вадами здоров`я він не може працевлаштуватися. Зазначає, що його дохід складає лише пенсія по інвалідності, яка на сьогоднішній день складає 2 200,00 грн., яка, враховуючи його склад сім`ї, повністю витрачається на щоденні потреби, враховуючи комунальні платежі, купівлю необхідного одягу, продуктів харчування, медикаментів тощо. Також зазначає, що у нього у власності немає автомобільного транспорту, жодних придбань на суму, яка б перевищувала десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, він не здійснював. Крім того, звертає увагу суду на тому, що з 29.07.2011 року він перебуває у зареєстрованому шлюбі з іншою жінкою, з якою має неповнолітнього сина - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . Зазначає, що позивачка по справі є людиною працездатною, з добрим станом здоров`я, але все життя не працює, реєструється в центрі зайнятості та отримує допомогу по безробіттю. Щодо повнолітнього сина ОСОБА_3 зазначив, що він є особою повнолітньою, фізично здоровою, тож при бажанні він має можливість заробляти собі кошти на життя. Окрім цього, ОСОБА_3 користується гуртожитком та підручниками безкоштовно. Враховуючи вищевикладене, не визнає позовні вимоги ОСОБА_1 в повному обсязі, просив відмовити в їх задоволенні (а.с. 40-50).

Позивач в судовому засіданні уточнила позовні вимоги та просила стягнути з відповідача аліменти на її користь на утримання повнолітньої дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у зв`язку з продовженням навчання у розмірі однієї чверті заробітку (доходу), щомісячно, починаючи з дати подання позову та до закінчення навчання чи до досягнення дитиною двадцятитрьохрічного віку - у зв`язку з тим, яка з цих обставин настане першою. В обґрунтування уточнених позовних вимог посилалась на обставини, викладені в позовній заяві, окрім іншого зазначила, що станом на сьогодні, вона не працює та вже не перебуває на обліку в центрі зайнятості. Також зазначила, що її син навчається безкоштовно, гуртожиток та підручники також безкоштовні, проте вона несе витрати на продукти харчування для сина, одяг, взуття та вартість переїзду до місця навчання, а саме: з смт. Більмак до м. Бердянська та в зворотному напрямку. Окрім цього, зазначила, що ними також було здійснено витрати на придбання обладнання для навчання, вартість якого склала приблизно 500-600 грн., проте квитанцій на підтвердження таких витрат позивачем надано не було, як і не надано копій квитків до місця навчання та в зворотному напрямку. Щодо посилання відповідача на можливість сина самостійно заробляти гроші та себе забезпечувати, заперечувала, оскільки син не має можливості заробляти гроші самостійно, з огляду на те, що навчається на денній формі навчання.

Відповідач в судовому засіданні підтримав доводи, викладені ним в письмовому відзиві на позовну заяву, уточнені позовні вимоги позивача визнав частково, а саме відповідач зазначив, що згоден сплачувати аліменти на утримання повнолітньої дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у зв`язку з продовженням навчання, у розмірі однієї шостої заробітку (доходу), щомісячно. Окрім наведеного у відзиві на позов, відповідач зазначив, що його матеріальне становище є складним, оскільки він є інвалідом ІІІ групи, на правій руці відсутні чотири пальці, тому він не може працевлаштуватися на роботу із гідною оплатою праці, існує за рахунок пенсії по інвалідності та орендної плати з земельних паїв, розмір якої за минулий рік склав приблизно 35 000,00 грн. загалом. Звертає увагу суду на той факт, що він із сином продовжує спілкуватися, добровільно матеріально допомагає йому, коли син звертається до нього з проханнями, на свята дарує подарунки. Проте, останнім часом стосунки із сином погіршилися, він не йде на контакт із батьком, не цікавиться життям та здоров`ям останнього, в зв`язку із чим батько ображений на таку поведінку сина, вважає, що це позивачка заважає нормальному спілкуванню між ними. Отже, з урахуванням того, що він має на утриманні неповнолітню дитину - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , він згоден сплачувати аліменти на утримання повнолітньої дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у зв`язку з продовженням навчання, у розмірі однієї шостої заробітку (доходу), щомісячно.

Третя особа: ОСОБА_3 в судовому засіданні просив задовольнити уточнені позовні вимоги ОСОБА_1 , зазначив, що підтримує факти та мотиви, які викладені позивачем в обґрунтування позовних вимог, а також пояснення, надані позивачем під час судового розгляду справи. Підтвердив, що він дійсно навчається в Державному навчальному закладі Бердянський машинобудівний професійний ліцей другого рівня акредитаціїбезкоштовно, витрати на придбання підручників та проживання в гуртожитку не несе, витрачає гроші лише на проїзд до місця навчання та в зворотному напрямку, а також на продукти харчування, зошити, олівці та інше. Не заперечував того факту, що батько інколи надає йому матеріальну допомогу, на день народження вітає та дарує подарунки. Також не заперечував того факту, що в батька є інша неповнолітня дитина, з якою він знайомий, проте стосунків не підтримує. Також не заперечував факту того, що з батьком стосунки дійсно погіршилися, проте причину таких змін суду не повідомив.

Суд, заслухавши пояснення позивача, відповідача та третьої особи, вивчивши матеріали справи, дослідивши письмові докази і проаналізувавши законодавство, що регулює спірні правовідносини, приходить до наступних висновків.

Як передбачено ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів. Способи захисту передбачені ст. 16 ЦК України.

Відповідно до положень ст.ст. 12, 13, 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази надаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватись на припущеннях. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування (ч.ч.3,4 ст. 77 ЦПК України). Крім того, обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (ч.2 ст. 78 ЦПК України).

За змістом частини першої статті 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Судом встановлені наступні обставини у справі та відповідні їм правовідносини.

Як вбачається із копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 від 17.03.2003 року, сторони мають спільну дитину: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (а.с. 7).

Відповідно до довідки № 8211 від лютого 2021 року, про склад сім`ї зареєстрованих у житловому приміщенні, виданої виконавчим комітетом Більмацької селищної ради Більмацького району Запорізької області, ОСОБА_1 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 та має наступний склад сім`ї: син - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; мати - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ; брат - ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_7 ; батько - ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_8 (а.с.11).

Згідно довідок №428 та 429 від 23 грудня 2020 року, ОСОБА_3 дійсно навчається в Державному навчальному закладі Бердянський машинобудівний професійний ліцей другого рівня акредитації з 01.09.2020 року по 25.11.2021 року за професією електрогазозварник , форма навчання - денна. Знаходиться на неповному державному забезпеченні. Мешкає у гуртожитку за адресою: АДРЕСА_2 ; форма оплати за проживання: безкоштовно (а.с. 8-9).

Згідно з частиною другою статті 27 Конвенції Організації Об`єднаних Націй про права дитини від 20 листопада 1989 року батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.

Статтею 199 СК України передбачений обов`язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчання. Якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв`язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов`язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.

Правовідносини батьків по утриманню повнолітніх дочки, сина на період навчання регулюються главою 16 СК України, яка, зокрема, передбачає обов`язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчання і у зв`язку з цим потребують матеріальної допомоги, у спосіб сплати аліментів (статті 199, 200, 201 цього Кодексу). У визначенні розміру аліментів слід враховувати вартість навчання, підручників, проїзду до навчального закладу, проживання за місцем його знаходження.

У пункті 20 постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року № 3 Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів судам роз`яснено, що обов`язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення повноліття (незалежно від форми навчання), виникає за обов`язкової сукупності таких юридичних фактів: досягнення дочкою, сином віку, який перевищує 18, але є меншим 23 років; продовження ними навчання; потреба у зв`язку з цим у матеріальній допомозі; наявність у батьків можливості надавати таку допомогу.

У зв`язку з викладеним, суд вважає встановленим той факт, що повнолітній син сторін по справі ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , продовжує навчання, не має самостійного заробітку, у зв`язку із чим доходить висновку, що останній потребує матеріальної допомоги на навчання.

Стягнення аліментів на утримання дитини, яка продовжує навчання є одним із способів захисту інтересів дитини, забезпечення одержання нею коштів, необхідних для її життєдіяльності, оскільки на період навчання вона не має самостійного заробітку та потребує матеріальної допомоги з боку батьків, які зобов`язані утримувати своїх повнолітніх дітей, що продовжують навчатися, до досягнення ними двадцяти трьох років.

Згідно зі статтею 200 СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.

Відповідно до статті 182 СК України у редакції, чинній на час вирішення справи судами попередніх інстанцій, при визначенні розміру аліментів суд враховує:

1) стан здоров`я та матеріальне становище дитини;

2) стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів;

3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;

3-1) наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав;

3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів;

4) інші обставини, що мають істотне значення.

Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

Суд не обмежується розміром заробітку (доходу) платника аліментів у разі встановлення наявності у нього витрат, що перевищують його заробіток (дохід), і щодо яких таким платником аліментів не доведено джерело походження коштів для їх оплати.

Відповідно до пункту 20 постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року № 3 Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів обов`язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення повноліття (незалежно від форми навчання), виникає за обов`язкової сукупності таких юридичних фактів: 1) досягнення дочкою, сином віку, який перевищує 18, але є меншим 23 років; 2) продовження ними навчання; 3) потреба у зв`язку з цим у матеріальній допомозі; 4) наявність у батьків можливості надавати таку допомогу (батьки самі мають бути працездатними та мати такий заробіток, який дозволив би їм утримувати себе та свою повнолітню дитину).

Сімейним кодексом України передбачено принцип рівності прав та обов`язків батьків: брати участь у матеріальних витратах зобов`язані обоє з батьків, незалежно від того, з ким із них проживає дитина.

При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим із батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.

При визначенні розміру аліментів мають бути враховані вартість навчання, вартість підручників, проїзду до навчального закладу, проживання за місцем його знаходження.

Також при визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим із батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.

Суд, оцінюючи можливість відповідача ОСОБА_2 надавати матеріальну допомогу синові, враховує наступне.

Як вбачається з довідки про доходи № 8752 5277 9375 1412 б/д, виданої відділом обслуговування громадян № 15 Головного управління ПФУ в Запорізькій області, ОСОБА_2 перебуває на обліку у даному відділі та отримує пенсію по інвалідності, сума якої за період з 01.07.2020 року по 30.06.2021 року склала 16 469 (шістнадцять тисяч чотириста шістдесят дев`ять) грн. 11 копійок (а.с. 68).

Відповідно до Довідки про доходи № 218 від 17.06.2021 року, виданої ТОВ АЛОІНС-АГРО , ОСОБА_2 , згідно із договором оренди землі від 29.12.2012 року № 232278274002633, отримав загальну суму доходу за період з 01.01.2020 року по 31.12.2020 року, без урахування аліментів, в розмірі 13 891 (тринадцять тисяч вісімсот дев`яносто одну) грн. 30 копійок (а.с. 69).

З Довідки про доходи № 54 від 24.06.2021 року, виданої ТОВ СОНЯЧНЕ-2003 , вбачається, що ОСОБА_2 , отримав загальну суму доходу за період з 01.01.2020 року по 31.12.2020 року, без урахування аліментів, в розмірі 29 813 (двадцять дев`ять тисяч вісімсот тринадцять) грн. 67 копійок (а.с. 70).

Згідно Відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків ДПС України про суми виплачених доходів б/н від 30.06.2021 року, ОСОБА_2 за період з 01.04.2020 року по 31.03.2021 року отримував доходи з таких джерел: за третій квартал 2020 року від ТОВ Сонячне-2003 в розмірі 15 652,18 грн.; від ТОВ АЛОІНС-АГРО в розмірі 13 891,30 грн.; за четвертий квартал 2020 року від ТОВ Сонячне-2003 в розмірі 14 161,49 грн. (а.с. 71).

Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта № 262614577 від 22.06.2021 року вбачається, що ОСОБА_2 на праві власності належать: 1) земельна ділянка кадастровий номер: 2322782700:05:002:0032, площею 4,7954 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташована за адресою: Запорізька область, Більмацький район, с/рада Гусарківська, яка перебуває в оренді у ТОВ Алоінс-Агро , згідно додаткової угоди до договору оренди землі, серія та номер: б/н, виданий 04.09.2017 року; договір оренди землі, серія та номер: 232278274002633, виданий 29.12.2012 року; 2) земельна ділянка кадастровий номер: 2324984000:02:002:0201, площею 5,7261 га, розташована за адресою: Запорізька область, Розівський район, с/рада Пролетарська, яка перебуває в оренді у ТОВ Сонячне-2003 згідно додаткової угоди до договору оренди землі від 29.10.2012 р., серія та номер: б/н, виданий 30.11.2017 року; 3) земельна ділянка кадастровий номер: 2324984000:02:002:0200, площею 5,8018 га, розташована за адресою: Запорізька область, Розівський район, с/рада Пролетарська (а.с. 72-73).

Окрім іншого, визначаючи матеріальну можливість відповідача сплачувати аліменти на повнолітнього сина, який продовжує навчання, суд бере до уваги, що відповідач ОСОБА_2 має обов`язки матеріального характеру по утриманню неповнолітнього сина - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 від 10.08.2012 року, де в графі батько зазначений ОСОБА_2 (а.с. 45); має третю групу інвалідності по загальному захворюванню з 12.04.2010 року та безстроково, якому протипоказана важка фізична праця, роботи на висоті; рекомендовано протезування культей пальців, спеціальне взуття, що підтверджується довідкою до Акту огляду МСЕК. серії АД № 126381 від 12.04.2010 року (а.с. 47).

Відповідно до копії трудової книжки ОСОБА_2 серії НОМЕР_3 , останній був звільнений у зв`язку із закінченням строку трудового договору , п.2 ст. 36 КЗпП України згідно з Наказом № 101 від 30.04.2013 року, інших записів про роботу немає (а.с. 48).

Отже, з огляду на викладене, суд дійшов висновку щодо задоволення позовних вимог про стягнення з відповідача на користь ОСОБА_1 аліментів на повнолітнього сина, який продовжує навчання в частині обґрунтованості вимоги щодо обов`язку відповідача сплачувати аліменти.

Проте, враховуючи матеріальний стан відповідача, відсутність у нього стабільного доходу, перебування на утриманні неповнолітньої дитини, інвалідність третьої групи, суд вважає необхідним та достатнім розмір аліментів - 1/6 частина заробітку (доходу) щомісяця.

На підставі п.3.ч.1 ст.5 Закону України Про судовий збір позивача звільнено від сплати судового збору за звернення до суду з позовними вимогами у справах про стягнення аліментів, а тому суд вважає необхідним в порядку, передбаченому ст. 141 ЦПК України, стягнути з відповідача на користь держави судовий збір у розмірі 908,00 грн.

Окрім цього, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 430 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів, але не більше ніж за один місяць.

Керуючись ст.ст. 180-184, 191, 194, 198-201 СК України, ст. ст. 12, 13, 15, 77-81, 137, 141, 259, 263-265, 268, 273, 274-279, 430 ЦПК України, суд,

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити частково .

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_4 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_4 , виданий Розівським РВ УМВС України в Запорізькій області від 15 червня 1995 року, ідентифікаційний податковий номер: НОМЕР_5 ) на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , (зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_5 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_6 , виданий Куйбишевським РВ УМВС України в Запорізькій області від 13 травня 2005 року, ідентифікаційний податковий номер: НОМЕР_7 ) аліменти на утримання повнолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , (ІПН: НОМЕР_8 ), який продовжує навчання, у розмірі 1/6 частини його заробітку (доходу) щомісячно , починаючи з 25.02.2021 року та до закінчення навчання, чи до досягнення двадцятитрьохрічного віку, - у зв`язку із тим, яка із зазначених обставин настане першою.

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_4 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_4 , виданий Розівським РВ УМВС України в Запорізькій області від 15 червня 1995 року, ідентифікаційний податковий номер: НОМЕР_5 ) на користь держави судовий збір в розмірі 908 (дев`ятсот вісім) грн. 00 копійок.

Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів за один місяць.

В решті позовних вимог ОСОБА_1 - відмовити .

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Запорізького апеляційного суду через суд першої інстанції Розівський районний суд Запорізької області шляхом подання в 30-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду відповідно до частин 1 та 2 ст. 273 ЦПК України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення виготовлено 05 липня 2021 року.

Суддя: Т.А. Антіпова

СудРозівський районний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення01.07.2021
Оприлюднено07.07.2021
Номер документу98096131
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —327/58/21

Рішення від 01.07.2021

Цивільне

Розівський районний суд Запорізької області

Антіпова Т. А.

Рішення від 01.07.2021

Цивільне

Розівський районний суд Запорізької області

Антіпова Т. А.

Ухвала від 25.05.2021

Цивільне

Розівський районний суд Запорізької області

Антіпова Т. А.

Ухвала від 27.04.2021

Цивільне

Розівський районний суд Запорізької області

Антіпова Т. А.

Ухвала від 06.04.2021

Цивільне

Розівський районний суд Запорізької області

Антіпова Т. А.

Ухвала від 26.02.2021

Цивільне

Розівський районний суд Запорізької області

Антіпова Т. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні