ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення заяви
02 липня 2021 року ЛуцькСправа № 803/910/17 Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Валюха В.М., одержавши заяву Головного управління ДПС у Волинській області про звільнення коштів з-під арешту в адміністративній справі за позовом Головного управління ДФС у Волинській області до Приватного підприємства Багіра про арешт коштів на рахунках платника податків,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 14.08.2017 у даній справі позов задоволено повністю, накладено арешт на грошові кошти на банківських рахунках Приватного підприємства Багіра , крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а також визначених контролюючим органом грошових зобов`язань платника податків, погашення податкового боргу.
30.06.2021 представник Головного управління ДПС у Волинській області Гаврилова Н.В. звернулася до суду із заявою про звільнення коштів з-під арешту.
Відповідно до розпорядження в.о. керівника апарату Волинського окружного адміністративного суду від 31.03.2021 № 01-83/22/21 Щодо призначення автоматизованого розподілу матеріалів справи , яким у зв`язку із наданням судді Плахтій Н.Б. відпустки у період з 07.06.2021 по 06.07.2021 призначено автоматизований розподіл заяви, протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.06.2021, визначено склад суду (суддя Валюх В.М.) для розгляду зазначеної заяви.
Вказана заява подана без додержання вимог частини першої статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) та підлягає поверненню заявнику без розгляду, з огляду на таке.
Відповідно до частини першої статті 167 КАС України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб`єктності за відповідним законом іноземної держави (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).
Згідно із частиною другою статті 167 КАС України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Так, у поданій заяві не міститься повне найменування заявника, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.
Згідно із підпунктом 94.6.2 пункту 94.6 Податкового кодексу України звільнення коштів з-під арешту банк або інша фінансова установа здійснює за рішенням суду.
Пунктом 2 розділу VII Порядку застосування адміністративного арешту майна платника податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.07.2017 № 632, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.08.2017 за № 948/30816, передбачено, що звільнення коштів з-під арешту банк або інша фінансова установа здійснює за рішенням суду. Для звільнення коштів з-під арешту податковий орган звертається до суду протягом двох робочих днів, що настають за днем, коли податковому органу стало відомо про виникнення підстав для припинення такого арешту.
В порушення пунктів 5, 6 частини першої статті 167 КАС України, у заяві не вказано, коли саме податковому органу стало відомо про виникнення підстав для припинення арешту та які саме банки або фінансові установи повинні здійснити звільнення коштів з-під арешту за рішенням суду, а до заяви не подано жодного доказу, на підставі яких може бути розглянута по суті вказана заява (зокрема, докази, які підтверджують виконання постанови Волинського окружного адміністративного суду від 14.08.2017 у даній справі шляхом накладення арешту на грошові кошти на банківських рахунках Приватного підприємства Багіра , із зазначенням банківських установ та реквізитів банківських рахунків; докази реєстрації реєстратора розрахункових операцій з фіскальним номером 3000899462 за адресою: м. Луцьк, вул. Євгена Сверстюка, 1, що є підставою для звільнення коштів з-під арешту), а також доказів на підтвердження правонаступництва.
Відтак, оскільки вказана вище заява подана без додержання вимог пунктів 1, 5, 6 частини першої статті 167 КАС України і ці недоліки не дають можливості розглянути заяву у порядку та строки, визначені законодавством, тому суд дійшов висновку про те, що вказану заяву необхідно повернути заявнику без розгляду, та роз`яснити, що повернення заяви не позбавляє права повторного звернення до суду із заявою у порядку, встановленому законом.
Керуючись статтями 167, 248 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Головного управління ДПС у Волинській області про звільнення коштів з-під арешту в адміністративній справі за позовом Головного управління ДФС у Волинській області до Приватного підприємства Багіра про арешт коштів на рахунках платника податків повернути заявнику без розгляду.
Роз`яснити заявнику, що повернення заяви не позбавляє права повторного звернення до суду із заявою у порядку, встановленому законом.
Копію ухвали направити заявнику разом із заявою, а копію заяви залишити в суді.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписанню суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя В.М.Валюх
Суд | Волинський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.07.2021 |
Оприлюднено | 08.07.2021 |
Номер документу | 98110687 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Валюх Віктор Миколайович
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Плахтій Наталія Борисівна
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Плахтій Наталія Борисівна
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Плахтій Наталія Борисівна
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Плахтій Наталія Борисівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні