Ухвала
від 06.07.2021 по справі 754/10292/21
ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

1-кс/754/2053/21

Справа № 754/10292/21

У Х В А Л А

Іменем України

06 липня 2021 року слідчий суддя Деснянського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши в закритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого Деснянського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 про проведення обшуку по матеріалах кримінального провадження №12021100030000342 від 10.02.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України, в порядку ч. 3 ст. 233 КПК України,

В С Т А Н О В И В:

06 липня 2021 року до Деснянського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого Деснянського УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором Деснянської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_4 , про проведення обшуку у нежитловому приміщенні з усіма його складовими частинами, за адресою: АДРЕСА_1 , з метою відшукування та вилучення: 10 системних блоків, 10 моніторів, 9 клавіатур, 9 мишок, 6 металевих столів, 22 металевих тумб, 19 стільців, 10 диванів, що можуть забезпечувати функціонування комп`ютерних симуляторів, азартних ігор та встановлення обставини діяльності самого закладу та заняття гральним бізнесом.

Клопотання слідчим подане в рамках кримінального провадження №12021100030000342 від 10.02.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України.

Згідно клопотання слідчого, досудовим розслідуванням встановлено, що на адресу Деснянського УП ГУ НП у м. Києві надійшло повідомлення з приводу функціонування залу який надає послуги в сфері азартних ігор всупереч вимогам Закону України "Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор" за адресою: АДРЕСА_1 .

05 липня 2021 року на спецлінію «102» надійшло повідомлення про те, що за адресою: АДРЕСА_1 в приміщенні нежитлової будівлі, невстановлена особа облаштувала заклад з надання послуг в сфері азартних ігор, в порушення вимог ЗУ «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» від 14.07.2020, а також Розпорядження Кабінету міністрів України № 1325-р від 20.12.2019 року «Про протидію гральному бізнесу».

Того ж дня, 05 липня 2021 року в порядку ст. 233, 234 КПК України, в рамках кримінального провадження № 12021100030000342 слідчим ОСОБА_5 було проведено обшук нежитлового приміщення, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , в ході проведення якого було виявлено та вилучено: 10 системних блоків, 10 моніторів, 9 клавіатур, 9 мишок, 6 металевих столів, 22 металевих тумб, 19 стільців, 10 диванів.

06 липня 2021 року слідчим СВ Деснянського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_5 вказане майно передано на відповідальне зберігання ТОВ «Склад Техсервіс» (код ЄДРПОУ 39553834), відповідно до договору відповідального зберігання 0607/21 від 06.07.2021.

Слідчий зазначає в клопотанні, що невстановлені особи під виглядом розповсюдження державних миттєвих лотерей та/або надання інтернет послуг фактично організували, та здійснювали заборонену законом діяльність у сфері грального бізнесу.

Документи, які надають право на здійснення господарської діяльності пов`язаної із наданням послуг в сфері азартних ігор або розповсюдження державних лотерей, відсутні.

Вищеперераховані речі та документи мають суттєве значення для встановлення об`єктивної істини у кримінальному провадженні, оскільки комп`ютерна техніка (системний блок, монітор, жорсткі диски) може забезпечувати функціонування комп`ютерних симуляторів азартних ігор.

Слідчий в судове засідання не з`явився, про час та день розгляду клопотання повідомлявся належним чином, подав до суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності.

Відповідно до ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів не здійснювалось.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

Відповідно до ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Згідно ст. 13 КПК України не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду та обшуку інакше як за вмотивованим судовим рішенням, крім випадків передбачених КПК України.

Відповідно до ч. 3 ст. 233 КПК України, слідчий, дізнавач, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину. У такому випадку прокурор, слідчий, дізнавач за погодженням із прокурором зобов`язаний невідкладно після здійснення таких дій звернутися з клопотанням про проведення обшуку до слідчого судді. Слідчий суддя розглядає таке клопотання згідно з вимогами ст. 234 КПК України, перевіряючи, крім іншого, чи дійсно були наявні підстави для проникнення до житла чи іншого володіння особи без ухвали слідчого судді. Якщо прокурор відмовиться погодити клопотання слідчого, дізнавача про обшук або слідчий суддя відмовить у задоволенні клопотання про обшук, встановлені внаслідок такого обшуку докази є неприпустимими, а отримана інформація підлягає знищенню в порядку, передбаченому ст.255 КПК України.

Згідно ч. 5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що:

1) було вчинено кримінальне правопорушення;

2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування;

3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду;

4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи;

5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

Відповідно до ст. 2 КПК України завданням кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

В клопотанні слідчим не зазначено жодної з підстав проведення обшуку у невідкладному випадку, передбаченому ч.3 ст.233 КПК України, а саме врятування життя людей та майна, безпосереднє переслідування осіб, які підозрюються у вчиненні злочину.

Крім того, вимоги до клопотання про проведення обшуку, передбачені ч. 3 ст. 234 КПК України, так у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про:

1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер;

2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання;

3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;

4) підстави для обшуку;

5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку;

6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться;

7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням;

8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.

До клопотання мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обгрунтовує доводи клопотання.

В клопотанні слідчого, в порушення вимог ч. 3 ст. 234 КПК України, не зазначено особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться.

Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 233, 234, 235, 369-372, 309 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В:

В задоволенні клопотання старшого слідчого Деснянського УП ГУ НП у м.Києві ОСОБА_3 про проведення обшуку по матеріалах кримінального провадження за №12021100030000342 від 10.02.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України, - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

СудДеснянський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення06.07.2021
Оприлюднено19.09.2023
Номер документу98125500
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —754/10292/21

Ухвала від 06.07.2021

Кримінальне

Деснянський районний суд міста Києва

Тарасенко Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні