СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-кс/759/5292/21
ун. № 759/14614/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 липня 2021 року слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря: ОСОБА_2
розглянувши клопотання прокурора Святошинської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 по кримінальному провадженню за № 42021102080000038 від 25.05.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5ст. 191КК України, -
В С Т А Н О В И В :
02.07.2021 року до Святошинського районного суду м. Києва надійшло клопотання прокурора Святошинської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 по кримінальному провадженню за № 42021102080000038 від 25.05.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5ст. 191КК України.
Клопотання обґрунтовано наступним, що Святошинською окружною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням в кримінальному провадженні №42021102080000038, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що службовими особами ТОВ «Хідден Енерджі.Юей», ДП «Хідден» ТОВ «Хідден Енерджі» які перебуваючи в попередній змові з службовими особами КП «Інформатика», КП «Київміськсвітло» заволоділи бюджетними коштами даних комунальних підприємств, шляхом завищення вартості придбаних товарів і послуг та подальшого перерахування бюджетних коштів на рахунки підконтрольних ТОВ «Туліца Стайл» (код 422021358), ТОВ «Трейдсервіс інцест» (код ЄДРПОУ42105668), ТОВ «Гарна хата груп» (код ЄДРПОУ 42044993), TOB «КАНІС.» (код ЄДРПОУ 42674898), ТОВ «Грандспецторг» (код ЄДРПОУ 32440827), ТОВ «Керінг Систем» (код ЄДРПОУ 42775186), ТОВ «ТОТАЛГРУП» (код ЄДРПОУ 41993145), ТОВ «МІСТО-БУД ПЛЮС» (код ЄДРПОУ 42542320), ТОВ «БАРКЛАЙС ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 43129028), ТОВ «ЛАЙТ-ЕНЕРДЖИ» (код ЄДРПОУ 39411792), ТОВ «МЕТЕРЛІНК» (код ЄДРПОУ 42536143), ТОВ «ВЕСТ РІАЛ ЕСТЕЙТ» (код ЄДРПОУ 43032051), ТОВ «ЕРГОСОФТ» (код ЄДРПОУ 42852307), ТОВ «СМАРТ ТОРГ КОМПАНІ» (код ЄДРОУ 42021358), в особливо великих розмірах.
На даний час, з метою встановлення місця фактичного ведення податкового та бухгалтерського обліку ТОВ «Хідден Енерджі.Юей», ДП «Хідден» ТОВ «Хідден Енерджі», виникла необхідність в отриманні у провайдера відомостей про адреси точки встановлення ІР - адрес - НОМЕР_1 , в період відправлення податкової звітності до ДПІ за місцем обліку
2. Правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність:
Кримінальне провадження №42021102080000038 від 25.05.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5ст. 191 КК України.
3. Речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати:
Документи абонентського обслуговування ТОВ «Хідден Енерджі.Юей», ДП «Хідден» ТОВ «Хідден Енерджі» у провайдера ПрАТ«Фарлеп-Інвест».
4. Підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи:
Відповідно до податкових звітних документів встановлено, що провайдер надання абонентських послуг ПрАТ«Фарлеп-Інвест».
5. Значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні:
Вилучення копій документів щодо абонентського обслуговування ТОВ «Хідден Енерджі.Юей», ДП «Хідден» ТОВ «Хідден Енерджі» у провайдера необхідно для встановлення кола осіб причетних до вчиненого злочину та фактичного місцезнаходження підприємства.
6. Можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставинами, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю:
Вказані документи, до яких необхідно здійснити тимчасовий доступ, містять в собі фактичні дані, на підставі яких можливо встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
7. Обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження:
У матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у досудовому розслідуванні, а тому необхідно отримати тимчасовий доступ до документів ПрАТ«Фарлеп-Інвест».
Підставою вважати реальною загрозою зміни або знищення документів є те, що документи до яких виникла необхідність у доступі та вилученні, на даний час перебувають в розпорядженні службових осіб ПрАТ«Фарлеп-Інвест», які мають причетність до вчинення даного кримінального правопорушення, та з метою уникнення відповідальності можуть піти на приховання доказів.
В судове засідання прокурор не з`явився, просив розглядати клопотання за його відсутності, вимог заявлені в клопотанні підтримує в повному обсязі.
Розглянувши клопотання та вивчивши додані до нього матеріали і докази, суд дійшов висновку, що клопотання відповідає вимогам ст. 160 КПК України є обґрунтованим і підлягає задоволенню за таких підстав.
Відповідно до ст. 84 КПК України доказами у кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому КПК порядку, на підставі який слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються за метою досягнення дієвості цього провадження.
Частиною 2 статті 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів. Тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володіння якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити виїмку) (частина 1 статті 159 КПК України).
Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити виїмку).
Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України отримання тимчасового доступу до вказаних вище речей і документів може здійснюватися лише на підставі ухвали слідчого судді, суду, а отримати вказану інформацію в інший спосіб не можливо.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Клопотання прокурора, яке надійшло до суду відповідає вимогам КПК України.
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно із п. 6 ч. 1 ст. 164 КПК України в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено розпорядження надати (забезпечити) тимчасовий доступ до речей і документів зазначених в ухвалі особі та надати їй можливість вилучити зазначені речі і документи, якщо відповідне рішення було прийнято слідчим суддею, судом.
Обставини викладені у клопотанні прокурора, підтверджуються матеріалами справи.
Вивчивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що є достатні підстави вважати, що документи, про доступ до яких просить слідчий має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Таким чином, у справі наявні всі передбачені законом підстави для задоволення клопотання та надання тимчасового доступу до документів.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 107, 131, 132, 159-164 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл прокурору Святошинської окружної прокуратури ОСОБА_3 , оперативним співробітникам УБФЗ ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_4 , ОСОБА_5 на проведення тимчасового доступу до документів та вилучення їх копій (договорів на абонентське обслуговування та інше, вказати за якими адресами (повні адреси, номери поверхів та кімнат), а також надати доступ до відомостей: про абонента, його адреси, прізвище, ім`я, по-батькові особи, яка укладала договори на абонентське обслуговування, адресу встановлення точки доступу до мережі Інтернет, адресу надсилання рахунків за користування Інтернетом, яка знаходиться у володінні ПрАТ«Фарлеп-Інвест» (код ЄДРПОУ 19199961), стосовно абонента з ІР-адресою НОМЕР_1 .
Строк дії ухвали два місяця з дня її постановлення.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її постановлення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2021 |
Оприлюднено | 24.05.2024 |
Номер документу | 98133688 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Святошинський районний суд міста Києва
Шум Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні