Справа № 2-42/10
Провадження № 2-зз/643/48/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.07.2021 м. Харків
Суддя Московського районного суду м. Харкова Семенова Я.Ю., ознайомившись із клопотанням ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову, -
в с т а н о в и в :
24 червня 2021 року ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням про скасування заходів забезпечення позову, в якому просить скасувати заходи забезпечення позову, накладені ухвалою Московського районного суду м. Харкова від 27.11.2007 року у цивільній справі №2-42/10.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24 червня 2021 року для розгляду даного клопотання визначено суддю Семенову Я.Ю.
Ознайомившись з клопотанням, приходжу до висновку, що подане клопотання про скасування заходів забезпечення позову не відповідає вимогам ч. 1, 2 ст. 183 ЦПК України з огляду на наступне.
У відповідності до вимог п. 5 ч. 1 ст. 183 ЦПК України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити підстави заяви (клопотання, заперечення).
Так, у ст. 158 ЦПК України визначено перелік підстав для скасування заходів забезпечення позову, до яких, зокрема віднесено залишення позову без розгляду, закриття провадження у справі, ухвалення рішення щодо повної відмови у задоволенні позову.
В порушення вимог п. 5 ч. 1 ст. 183 ЦПК України заявником не зазначено, на яку саме підставу скасування заходів забезпечення позову він посилається. Відсутність цих відомостей у клопотанні позбавляє суд можливості розглянути клопотання по суті.
У відповідності до вимог абз. 2 ч. 2 ст. 183 ЦПК України, до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Суд враховує, що згідно з ч. 1 ст. 157 ЦПК України ухвала суду про забезпечення позову підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження. Оскільки ухвала про забезпечення позову є судовим рішенням, яке підлягає виконанню як у добровільному, так і у примусовому порядку, і з моменту постановлення перебуває на стадії виконання, законодавча вимога про направлення копії клопотання іншим учасникам справи поширюється і на клопотання про скасування заходів забезпечення позову.
Норми закону щодо надіслання клопотання іншим учасникам справи спрямовані на забезпечення прав заінтересованих осіб бути обізнаними щодо розгляду судом питань, які стосуються їх прав та враховують скорочені строки розгляду таких клопотань.
Так, у відповідності до ч. 2 ст. 158 ЦПК України клопотання про скасування заходів забезпечення позову розглядається в судовому засіданні не пізніше п`яти днів з дня надходження його до суду.
Разом з тим, в порушення вище зазначених норм чинного законодавства, заявник не надає докази надіслання (надання) клопотання про скасування заходів забезпечення позову іншим учасникам справи (провадження). Більш того, подане клопотання та додані до нього документи не містять відомостей хто є учасниками даної справи, їх поштові адреси, засоби зв`язку тощо, як і не зазначає власної поштової адреси, засобів зв`язку. Тому суд позбавлений можливості повідомити про надходження клопотання та викликати як заявника, так і інших учасників справи в судове засідання.
Водночас, суд звертає увагу, що згідно з довідкою за підписом голови Московського районного суду м. Харкова цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визнання права власності була знищена за спливом строків зберігання у 2016 року, відповідно до Переліку судових справ і документів, що утворюються в діяльності суду, із зазначенням строку зберігання (наказ ДСА України №22 віцд 11.02.2010).
Відповідно до ч. 4 ст. 183 ЦПК України, суд встановивши, що письмове клопотання подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає його заявнику без розгляду.
Ураховуючи, що клопотання про скасування заходів забезпечення позову не відповідає вимогам ч. 1, 2 ст. 183 ЦПК України, що у сукупності з відсутністю у суді цивільної справи, яка була знищена за спливом строків зберігання у 2016 році, в ході розгляду якої застосовувалися заходи забезпечення позову, фактично позбавляє можливості суд розглянути клопотання у встановлений законом строк, у судовому засіданні, з повідомленням осіб, яких стосуються вжиті заходи забезпечення позову, а також встановити наявність або відсутність підстав для скасування заходів забезпечення позову, суд вважає за необхідне повернути клопотання заявнику без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст. 183 ЦПК України, суддя, -
у х в а л и в :
Клопотання ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову - повернути заявнику без розгляду.
Роз`яснити заявнику, що повернення клопотання не перешкоджає повторному зверненню з ним до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення клопотання.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Московський районний суд м. Харкова. Апеляційна скарга подається протягом 15 днів, починаючи з наступного за днем складення ухвали суду.
Суддя: Я.Ю. Семенова
Суд | Московський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 08.07.2021 |
Оприлюднено | 09.07.2021 |
Номер документу | 98167901 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Московський районний суд м.Харкова
Семенова Я. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні